Mano namai – Europa

Mano namai – Europa

Aš – mažutės, ,,Čiurlionio karalių delnuose’’ telpančios, Lietuvos rusaitė. Europietė…Didžiuojuos tuo, nes gyvenu Europoje, kuri nuo senų senovės glaudžia įvairių kultūrų, papročių, tikėjimų ir pasaulėžiūrų žmones.Aš esu mažytė,bet neatsiejama šio pasaulio dalis, nes Europa – mano namai.
Dar taip neseniai džiaugiausi, kad mano gimtinėje, Vilniaus pašonėje, įsikūrė Europos parkas. Kažkoks įdomus pavadinimas, galvojau.Vingio, Sereikiškių, Kalnų… O čia Europos… Kas tai? Įsikibusi į tėčio stiprią ranką , vaikštinėdama klausinėjau: Kas? Kur? Kada? Kodėl? Jo besiklausydama, įsivaizdavau , kad tie nauji žodžiai – Prancūzija, Italija, Danija- tai tas pats parkas: medis, gėlė, krūmas, bitelė, nutūpusi ant žiedelio.Tai buvo mano pirmoji pažintis su Europa. Tada dar nieko nežinojau apie už Lietuvos sienų esančias valstybes , bet ta nežinomybė buvo tokia jaudinanti ir patraukli, kaip pirmoji lėlė Barbė, kurią man atvežta dovanų iš Vokietijos .
Metams bėgant, pradėjau lankyti mokyklą. Istorijos ir geografijos pamokos man buvo įdomiausios, nes galėjau daugiau sužinoti apie platųjį pasaulį: kas ta Europa, kaip ji atrodo žemėlapyje, kokios valstybės sudaro šią pasaulio dalį, kuo ypatinga jų kultūra ir istorija. Svajodama sudarinėjau savo būsimųjų kelionių maršrutus po Europos valstybes ir jų įžymiąsias vietas. Taip norėjau aplankyti turtingąją Švediją, garsėjančią daugybe nuostabių fiordų, šiuolaikiška architektūra išsiskiriančią Suomiją, paslaptingąją Airiją, Didžiosios Britanijos Big Beną, šlovinga praeitimi garsėjančią Italiją, Europos kultūros lopšį – Graikiją, Anderseno tėvynę – Daniją, mažąjį Liuksemburgą ir romantiškąją Prancūziją …Tada tai buvo vaikiška svajonė, kuri dabar pradeda įgauti visai realius kontūrus ir perspektyvas…
Vilnius – internacionalinis miestas. Nuo vaikystės girdėjau ne tik lietuvių, rusų, bet ir lenkų, baltarusių, ukrainiečių kalbas, todėl dar pradinėje mokykloje labai susidomėjau ir anglų kalba, suvokiau jos būtinybę ir svarbą, uoliai mokiausi. Jeigu pirmą kartą senamiestyje sutiktam užsieniečiui nesugebėjau paaiškinti kelio, nesupratau ir išsigandau jo, tai jau aštuntoje klasėje, keliaudama po Vokietiją, lengvai galėjau ne tik susikalbėti, bet ir jaučiau begalinį norą tobulinti kalbos įgūdžius. Ateityje planuoju išmokti dar vieną užsienio kalbą. Žinau, kad tai padės man rasti įdomų ir gerai apmokamą darbą .
2004 metų gegužės 1 dieną Lietuva taps Europos Sąjungos nare. Tai svarbus įvykis kiekvienam Lietuvos piliečiui, nes jis atneš daugybę permainų ir naujovių į mūsų gyvenimą, suteiks naujų galimybių ir padės įgyvendinti savo svajones ir viltis. Pagaliau Lietuva taps didelės, darnios ir demokratiškos Europos Sąjungos šeimos dalimi.
Mano šeimoje buvo ilgai aptarinėjama ši tema, ir referendume tėvai, nors ir bijojo nežinomybės, bet vis dėlto pasirinko narystę ir naujai atsiveriančias galimybes visoje Europoje mums – savo vaikams.
Tapdama ES dalimi Lietuva turės laikytis jos taisyklių, vykdyti reikalavimus. Europos Sąjungos šalys narės gyvena pagal tam tikrus susitarimus, kurių griežtai laikosi kiekvienas šios ,,šeimos,, narys, bet sprendimai priimami atsižvelgiant į kiekvienos valstybės interesus arba randant kompromisą. Tai dar kartą pabrėžia šios Sąjungos demokratiškumą. Į ES įeinančių valstybių gyventojai turi teisę ne tik laisvai keliauti, bet ir gyventi, dirbti bei mokytis kiekvienoje šalyje, kuri yra Europos Sąjungos narė. Tai patvirtinta šios Sąjungos nuostatuose.
Lietuvai įstojus į ES, aš taip pat galėsiu pasinaudoti šia puikia galimybe keliauti po Europą beviziu režimu, studijuoti ir dirbti užsienyje. Pagaliau Europa iš tikrųjų taps mano ir kiekvieno Lietuvos piliečio namais. Tai džiugina ne tik mane, jauną žmogų,bet ir vyresnius, darbo ieškančius žmones, kurie savo jėgas ir patirtį galės pritaikyti kitose Europos šalyse.Tai tik viena iš galimybių, kurias siūlo Europos Sąjunga. Sukurti vieningą politinę, ekonominę ir socialinę erdvę, kuri užtikrintų Europos stabilumą ir gerą ES šalių vystymąsi – štai ko siekia ši organizacija. Aš manau, kad bendri interesai, žingsnis po žingsnio, padės ES įgyvendinti šį didelį ir ambicingą projektą, kurio pasekmė bus Europos Sąjungos valstybių gyventojų gerovė.
Žmonės bijo permainų, nes jos atneša nežinomybę. Bijo jų ir mano šeima, nedrąsu ir man, bet permainos panaikina nekintantį sąstingį. Kartais valstybės ekonomikai reikia impulso, postūmio, paskatinimo, kad ji galėtų vystytis toliau. Tokiu impulsu, aš tikiuosi, Lietuvai taps integracija į Europos Sąjungą. Lietuvoje papūs permainų vėjai, mes pagaliau tapsime Europos dalimi, o ji mums didelių galimybių namais, kuriuose ir aš, ir daugybė mano bendraamžių galės įgyvendinti savo svajones…