Mano namai – Europa

1012 0

Mano namai – Europa

Aš – mažutės, ,,Čiurlionio karalių delnuose’’ telpančios, Lietuvos rusaitė. Europietė.Didžiuojuos tuo, nes gyvenu Europoje, kuri nuo senų senovės glaudžia įvairių kultūrų, papročių, tikėjimų ir pasaulėžiūrų žmones.Aš esu mažytė,bet neatsiejama šio pasaulio dalis, nes Europa – mano namai.

Dar taip neseniai džiaugiausi, kad mano gimtinėje, Vilniaus pašonėje, įsikūrė Europos parkas. Kažkoks įdomus pavadinimas, galvojau.Vingio, Sereikiškių, Kalnų. O čia Europos. Kas tai? Įsikibusi į tėčio stiprią ranką , vaikštinėdama klausinėjau: Kas? Kur? Kada? Kodėl? Jo besiklausydama, įsivaizdavau , kad tie nauji žodžiai – Prancūzija, Italija, Danija- tai taas pats parkas: medis, gėlė, krūmas, bitelė, nutūpusi ant žiedelio.Tai buvo mano pirmoji pažintis su Europa. Tada dar nieko nežinojau apie už Lietuvos sienų esančias valstybes , bet ta nežinomybė buvo tokia jaudinanti ir patraukli, kaip pirmoji lėlė Barbė, kurią man atvežta dovanų iš Vokietijos .

Metams bėgant, pradėjau lankyti mokyklą. Istorijos ir geografijos pamokos man buvo įdomiausios, nes galėjau daugiau sužinoti apie platųjį pasaulį: kas ta Europa, kaip ji atrodo žemėlapyje, kokios valstybės sudaro šią pasaulio dalį, kuo ypatinga jų kultūra irr istorija. Svajodama sudarinėjau savo būsimųjų kelionių maršrutus po Europos valstybes ir jų įžymiąsias vietas. Taip norėjau aplankyti turtingąją Švediją, garsėjančią daugybe nuostabių fiordų, šiuolaikiška architektūra išsiskiriančią Suomiją, paslaptingąją Airiją, Didžiosios Britanijos Big Beną, šlovinga praeitimi garsėjančią Italiją, Europos kultūros lo

opšį – Graikiją, Anderseno tėvynę – Daniją, mažąjį Liuksemburgą ir romantiškąją Prancūziją .Tada tai buvo vaikiška svajonė, kuri dabar pradeda įgauti visai realius kontūrus ir perspektyvas.

Vilnius – internacionalinis miestas. Nuo vaikystės girdėjau ne tik lietuvių, rusų, bet ir lenkų, baltarusių, ukrainiečių kalbas, todėl dar pradinėje mokykloje labai susidomėjau ir anglų kalba, suvokiau jos būtinybę ir svarbą, uoliai mokiausi. Jeigu pirmą kartą senamiestyje sutiktam užsieniečiui nesugebėjau paaiškinti kelio, nesupratau ir išsigandau jo, tai jau aštuntoje klasėje, keliaudama po Vokietiją, lengvai galėjau ne tik susikalbėti, bet ir jaučiau begalinį norą tobulinti kalbos įgūdžius. Ateityje planuoju išmokti dar vieną užsienio kalbą. Žinau, kad tai padės man rasti įdomų ir gerai apmokamą darbą .

2004 metų gegužės 1 dieną Lietuva taps Europos Sąjungos nare. Tai svarbus įvykis kiekvienam Lietuvos piliečiui, nees jis atneš daugybę permainų ir naujovių į mūsų gyvenimą, suteiks naujų galimybių ir padės įgyvendinti savo svajones ir viltis. Pagaliau Lietuva taps didelės, darnios ir demokratiškos Europos Sąjungos šeimos dalimi.

Mano šeimoje buvo ilgai aptarinėjama ši tema, ir referendume tėvai, nors ir bijojo nežinomybės, bet vis dėlto pasirinko narystę ir naujai atsiveriančias galimybes visoje Europoje mums – savo vaikams.

Tapdama ES dalimi Lietuva turės laikytis jos taisyklių, vykdyti

. . .

Join the Conversation

×
×