Kuo įdomi populiarioji literatūra?

Untitled

Kuo įdomi populiarioji literatūra?

Literatūra yra neatskiriama kultūros dalis. Ji yra mėgstama įvairiausių žmonių pasaulyje dėl to, kad iš jos galima daug ko sužinoti, išmokti. Ji padeda apsispresti, palyginti ir suvokti. Be to, jos skaitymas yra vienas iš seniausių ir mėgstamiausių būdų naudingai praleisti savo laisvą laiką. Šių dienų publikos mėgstamiausia literatūros rušis yra populiarioji literatūra. Ji sudaro gana didelią dalį daugumos šiuolaikinių žmonių gyvenimų dėl savo paprastumo, gebėjimu intriguoti ir sudominti skaitytoją.

Populiariojoje literatūroje galima rasti įvairiu gyvenimiškų temų, konfliktų, problemų, kurios yra aptariamos ir dažnai išsprendžiamos kūrinio eigoje. Kadangi populiariojoje literatūroje aiškiai parodomos gerosios ir blogosios pusės,nesunkiai galima suprasti ką daryti yra gerai, o ką – blogai. Todėl žmogus, skaitantis tokius kūrinius, gali lengvai atsižvelgti į savo ir kitų veiksmus, ir suvokti kokia linkme jie juda.

Žinoma, populiarioji literatūra ne tik moko, bet ir suteikia galimybę į situaciją pažvelgti iš šono. Leidžia palyginti kūrinyje esančia situacija su savais gyvenimiškais patyrimais, viska pamatyti „kitomis akimis“. Kitaip sakant, skaitytojas gali pabūti keliose vietose vienu metu, pergalvoti esamą situaciją ir suprasti įvairias nuomones iš skirtingų pozicijų.

Tokiose situacijose taip pat aiškiai perteikiamos vertybės ir jų svarba mūsų gyvenimuose. Kadangi yra išskiriamos gerosios ir blogosios pusės, nėra sunku suprasti ką autorius norėjo pasakyti savuoju tekstu ir kokias vertybes jis aukština.

Taip pat, populiariojoje literatūroje nestinga ir veiksmo. Temų, konfliktų ir problemų apžvelgimas – nėra vienintelės šios rūšies pažibos. Ši literatūra taip pat pasižymi didelia veiksmų įvairovę ir jų eiga – nesibaigianti įvykių grandinė itraukia skaitytoją ir jį stebina. Suintriguotas skaitytojas nori žinoti, kas toliau įvyks kūrinyje. Tokie dalykai dažnai primena įvairius ištvermės išbandymus. Kūrinio eiga palaipsniui erzina skaitytoją – bando jo ištvermę, sukeldama didelį smalsumo jausmą, didindami kūrinio veiksmo įtampą, žaizdami su jo fantazija. Tokiu būdų skaitytojas „užsikabina“ ant skaitomo kūrinio ir jam norisi skaityti toliau.

Nors kūrinys sukelią didelį susidomėjima, negalime pamiršti jog monotoniškoji kūrinio eiga taptu tikra katastrofa populiariosiosliteratūros pasaulyje. Dažnai nenuspėjami ir nenumatomi kūrinio posukiai „pritrenkia“ skaitytoją ir tokiu būdų jį dar labiau įtraukia į pasakojimą. Bet, kaipgi įdomi knyga gali būti gera, jeigu ją sunku skaityti ir suprasti? Populiariają literatūrą, atvirkščiai nei rimtają, yra lengva suprasti. Ji nereikalauja didelio skaitytojo susikaupimo ir visokiausių proto „laužimų“. Netgi,atvirkščiai, populiariosios literatūros paprastumas leidžia skaitytojui atsipalaiduoti ir pasimėgauti kūriniu, be didesnių pastangų įsigilinti į autoriaus kūrybą ir ten rasti sau skirtą vietą. Taip pat, toks elementarus šios literatūros rušies sudėjimas padeda taupyti laiką, nes tokį kūrinį galima skaityti greitai ir sklandžiai. Nors literatūroje egzistuoja įvairios rūšys, populiarioji literatūra, lenkia savo konkurentes gebėjimu skaitytoją sudominti ir tuo pačiu leisti jam rasti save. Joje plėtojamos aktualios ir intriguojančios temos suteikia galimybę pasimokyti iš klaidų ir suprasti kas yra teisinga, o kas ne, o esantis paprastumas žada nepamirštama kelionę po jaudinantį įvykių kupiną pasaulį.