Alkoholio žala žmogaus organizmui

Alkoholio vartojimas yra viena iš didžiausių problemų šiomis dienomis, nes dėl jo kenčia ne tik vartojantis žmogus, bet ir aplinkiniai.
Girtumas – tai visiems žinoma būsena. Šiais laikais mažai atsirastų žmonių nepatyrusių alkoholio poveikio. Taro jų, kad ir kaip būtų gaila vis daugėja paauglių. 2006 m. HBSC atliktas tyrimas rodo, kad lietuvių paauglių alkoholio vartojimas 1998 m. ir 2006 m. išaugo net 13%. Tai rodo, kad vis daugėja mūsų šalyje girtuokliaujančių paauglių.
Dažnai žmogus net nesusimąsto kokią žalą jo organizmui padaro pakelta taurelė. Ne visi žino, kad alkoholio vartojimas gali atsiliepti senatvėje arba būti sukėlėju sunkios ligos, pavyzdžiui: lėtiniu gastritui, opaligei, enterokolitu, hepatitui, kepenų cirozei, pankreatitui ir kitoms ligoms bei yra sutrikdoma vitaminų įsisavinimas. Taipogi susergama alkoholizmu – sunkiai pagydoma liga.
Girtas žmogus tampa neprognozuojamas, sutrinka jo mastymas, jis nekontroliuoja savo veiksmų, kai kurie net tampa agresyvūs. Dėl šių priežasčių kyla didelis pavojus aplinkiniams.
Dėl girtų vairuotojų kiekvienais metais Lietuvos keliuose įvyksta vis daugiau nelaimių. Tokie įvykiai sudaro apie 13% visų kelio eismo nelaimių. Kasmet žūva šimtai žmonių, sužeista tūkstančiai.
Daugelis žmonių galvoja, kad alkoholis – tai ne narkotikas. Tačiau mokslininkai ištyrė, kad alkoholis patekęs į organizmą, galutinėje biochemijos reakcijoje virsta tetrahidro papaverolinu, savo struktūra, poveikiu niekuo beveik nesiskiriančiu nuo morfino, normomorfino – t.y. narkotiko.
Tad prieš keliant taurelę patarčiau rimtai pagalvoji, ar verta?