Tikslingas kompiuterio panaudojimas

Turinys

Įvadas 3Tikslingas kompiuterio panaudojimas namuose 3Tikslingas kompiuterio panaudojimas mokyklose 4Tikslingas kompiuterio panaudojimas versle, prekyboje, gamyboje 5Tikslingas kompiuterio panaudojimas neįgalių žmonių gyvenimui palengvinti 6Išvados 7Literatūra: 8ĮvadasPastaruoju metu kompiuterių ir interneto naudojimo apimtys Lietuvoje auga palyginti sparčiai, nors Lietuvai, kaip ir daugeliui naujųjų ES valstybių narių, prieigos prie interneto klausimas kol kas išlieka labai aktualus.2005 metų duomenimis kompiuteriu naudojosi beveik 47 procentai16–74 metų amžiaus asmenų, internetu – 34 procentai. Kompiuterių paplitimo ir vartojimo namuose mastą labiausiai lemia išsimokslinimas, amžius ir pajamos, o lytis – kur kas mažiau. Kuo aukštesnį išsilavinimą yra įgiję gyventojai, kuo jie jaunesni ir kuo didesnės jų pajamos, tuo dažniau jų namų ūkiai yra kompiuterizuoti. Didelė dalis besinaudojančių kompiuteriu – jauni žmonės. Kompiuteriu naudojosi 89 procentų 16–24 metų amžiaus gyventojų ir tik 4 procentai– 65–74 metų amžiaus gyventojų. Lietuvos Respublikos Vyriausybė sieka skatinti informacinių technologijų diegimą, nes tai yra puikus būdas plėtoti informacinę visuomenę Lietuvoje.Tikslingas kompiuterio panaudojimas namuoseKompiuteris namuose tapo nebe privilegija, bet būtinybe. Kompiuteriu dažniausiai naudojasi visi šeimos nariai- tai puikus laisvalaikio praleidimo būdas, pagalba įvairiuose darbuose.Namuose esantis kompiuteris dažniausiai naudojamas: žaidimams – 61,1%, tekstams apdoroti – 56,1%, naršyti po internetą – 41,4%. Duomenų bazėms kompiuterį namuose naudoja 26,4%, grafikams apdoroti – 22,2%, apskaitai – 17,6% respondentų. Daugiau vyrų negu moterų teigė naudoją kompiuterį namuose duomenų bazėms, atitinkamai 34, 6% ir 16,7%. Išsimokslinimas nelemia kompiuterio panaudojimo namuose būdo. Kitos apklausos duomenimis, daugeliui 18-34 m. amžiaus žmonių svarbiausias užsiėmimas kompiuteriu – muzikos klausymasis. 35-49 m. amžiaus vartotojai kompiuterį daugiausiai naudoja darbui, vyresni nei 50 metų žmonės – elektroniniam paštui. Absoliuti dauguma apklaustųjų – 61 proc. – svarbiausia kompiuterio funkcija laiko galimybę naudotis internetu.Kompiuteris dažnai naudojamas pramogoms. Žaisdamas įvairius kompiuterinius žaidimus, naršydamas internete išmokstama naudotis kompiuteriu kaip darbo įrankiu, o šie įgūdžiai ne tik naudingi, bet ir būtini. Be to, vykdant kompiuterio užduotis pramokstama angliškai.

Naudodamasis kompiuteriu vaikas tampa aktyviu informacijos ieškotoju, o tai formuoja atvirumo jausmą -vaikas yra atviras įvairiems naujiems dalykams, kitų žmonių patirčiai ir naujai informacijai, neužsisklendžia savo aplinkoje.Galima tikslingai panaudoti kompiuterį reikiamai informacijai rasti, namų darbams atlikti. Kompiuteris padeda neišėjus iš namų gauti reikiamą informaciją, bendrauti su draugais ir susirasti naujų, užsisakyti kai kurias paslaugas.Kompiuteris namuose yra būtina sąlyga nuolatiniam tobulėjimui, nes tai padeda greičiau įsisavinti šiuolaikines informacines technologijas, jas panaudoti įvairių dalykų procese ir tuo pačiu pagerinti tiek kvalifikaciją, tiek ir proceso kokybę.Tikslingas kompiuterio panaudojimas mokykloseDidinant gyventojų kompiuterinį raštingumą būtina kompiuterine ir elektroninių ryšių įranga aprūpinti mokyklas. Siekiama sudaryti sąlygas, kad kiekvienas moksleivis mokykloje įgytų reikiamų informacijos technologijomis grindžiamų žinių, pasitelkiant visose mokyklose tam pritaikytas mokymo priemones. Tai visiškai keičia mokymo procesą. Mokytojas ir vadovėlis nebėra vieninteliai žinių šaltiniai. Kompiuteriai ir kitos naujos informacijos technologijos jau randa savo vietą ne tik informatikos, bet ir kitų mokomųjų dalykų pamokose. Neįtikėtinai greitai keičiantis mokymo procesui, dauguma informacijos sparčiai sensta ir netenka vertės. Tačiau pamokose daugelis teorinių ir ypač praktinių dalykų lieka nepakitę.Demonstravimo, konstravimo ir testavimo programos leidžia mokiniams geriau įsisavinti žinias, ruoštis olimpiadoms bei egzaminams. Kompiuteris yra nepakeičiamas pagalbininkas, kai reikia skubiai susirasti informacijos, ją sintezuoti ar analizuoti. Su juo galima modeliuoti situacijas, kelti hipotezes ir iš karto jas tikrinti. Matematinės programos padeda apžvelgti daug pavyzdžių, iš kurių ryškėja dėsningumai; jas patogu naudoti kaip priemones, kai patys mokiniai atlieka tyrimą, tuo pačiu tapdami tikraisiais matematinių teiginių ar procesų atradėjais. Kompiuterio pagalba mokiniai gali išmokti atlikti matematines operacijas (matuoti, skaičiuoti, braižyti grafikus, apdoroti duomenis, lyginti ir klasifikuoti matematinius objektus),išmokyti tirti problemas, situacijas ir rasti racionalius sprendimus, naudojantis informacinėmis technologijomis.Tikslingas kompiuterio panaudojimas versle, prekyboje, gamyboje
Šiuo metu verslas, prekyba, gamyba nuo kompiuterio tapo neatsiejamos. Pasitelkus kompiuterį įmonė tampa centralizuota,vienu metu galima atlikti daug fukncijų. Pagrindinės funkcijos kurias galite atlikti:• Sutelkti visą dėmesį į klientą. Darbas su klientais yra vienas iš svarbiausių aspektų į kuriuos privaloma atsižvelgti,nes dažnai būtent nuo jų priklauso verslo našumas. Kompiuterio pagalba klientai yra aptaurnaujami daug kokybiškiau ir greičiau. Suteikiama galimybė aptarnauti daug klientų vienu metu. Dėl patrauklios aptarnavimo formos padaugėja klientų.• Įsteigti savitarnos įrenginius.Savitarnos skyriuje įrengta keletas savitarnos įrenginių – bankomatų, informacinių kioskų, kuriais naudodamiesi klientai gali atlikti visas reikiamas operacijas – išsiimti ir įdėti grynuosius pinigus, pasižiūrėti sąskaitos likutį, atsispausdinti sąskaitų ir kortelių išrašus, atsiskaityti už įvairias paslaugas, atlikti pavedimus, susipažinti su nauja informacija, pasinaudoti internetu (prie interneto galima prisijungti per informacinius kioskus) ir kt. • Kokybiškiau ir greičiau gaminti produktus.Kūrėjas gali lengvai sukurti gaminio modelį, keisti jį , kol pasieks norimą rezultatą.Ateityje tradiciniai inžinierių brėžiniai nebebus vartojami, viskas bus kuriama kompiuterio pagalba,o tai, kas sukurta, bus sujungta su kompiuterio kontroliuojamais mechanizmų įrankiais• Informaciją saugoti elektroniniu pavidalu.Dokumentai saugomi failais laikmenose. Elektroniniai dokumentai turi būti apsaugoti nuo atsitiktinio ar piktavališko sunaikinimo, o konfidencialūs dokumentai – nuo neteisėtos prieigos. Anksčiau dauguma dokumentų buvo kopijuojami ir saugomi popieriuje, tačiau toks dokumentų naudojimas reikalauja daug sąnaudų. Atsiradus elektroniniam parašui, kuris įteisintas daugelyje valstybių, dokumentai pradėti vartoti ekonomiškiau, ne popieriuje.
Šiuo metu Jūs matote 51% šio straipsnio.
Matomi 886 žodžiai iš 1753 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
Turite atrakinimo kodą?