MICROSOFT WORD 2010

TURINYS

ĮVADAS 5

IŠVADOS 19

LITERATŪROS ŠALTINIAI 21

ABĖCĖLINĖ RODYKLĖ

Antraštės, 2, 10, 11

apsauga, 2, 6

Diagramos, 2, 15

įrašymas, 2, 6

išnašos, 2, 12

lentelės, 2, 15, 16

Paveikslėlius, 17

platintojams, 20

programinės, 20

puslapių numerių, 2, 9

radimas, 2, 8

Teksto ieška, 2, 8

Turinio, 2, 12

 

 

PAVEIKSLŲ SĄRAŠAS

 

LENTELIŲ SĄRAŠAS

 

 

ĮVADAS

Programa Microsoft Word 2010 – tai žodžių apdorojimo programa, skirta padėti kurti profesionalios kokybės dokumentus. Pateikdama geriausius dokumentų formatavimo įrankius programa „Word“ padeda efektyviau tvarkyti ir rašyti dokumentus. Programoje „Word“ taip pat yra galingų redagavimo ir taisymo įrankių, kad galėtume lengvai bendradarbiauti su kitais.

Kuriant „Word 2010“, gamintojas orientavosi į tai, kad vartotojas galėtų lengvai surasti visas jam reikalingas funkcijas. Iš ankstesnės versijos atkeliavęs meniu išdėstymo principas „Ribbon“ („Juosta“) pateisino vartotojų lūkesčius, todėl jis išliko ir naujoje programos versijoje. „Ribbon“ driekiasi per visą darbo lango plotį jo viršutinėje dalyje. Apačioje lango esanti būsenos juosta („Status bar“) taip pat išlaikė savo funkcionalumą – demonstruoti pagrindinę kuriamo dokumento statistiką. Tiesa, lyginant su ankstesnėmis versijomis, vartotojo sąsajos grafiniai elementai atrodo tarsi mažesni ir ne taip stipriai kontrastuojantys su likusia lango dalimi.

„Word 2010“ įrankių juostoje „Ribbon“ pagrindiniai įrankiai sugrupuoti pagal jų pobūdį. Pavyzdžiui, grafoje „Insert“ sudėta tai, ko gali prireikti į tekstą įterpiant iliustracijas, nuorodas lenteles ir kitokią informaciją. Patogu yra tai, kad tiek „Word 2010“, tiek kitose „Office 2010“ programose vartotojas gali sudėlioti „Ribbon“ komponentus taip, kaip jis nori – galima įterpti naujas meniu grupes ir meniu punktus, kuriuose galima talpinti dažniausiai naudojamus arba labiausiai patinkančius įrankius.

Patogu ir tai, kad programoje numatyta nemažai galimybių darbo erdvei praplėsti. Pavyzdžiui, tą galima padaryti tiesiog paslepiant „Ribbon“ 1 paspaudus klavišų derinį „Ctrl+F1“. Atgal juosta iškviečiama lygiai tokiu pačiu mygtukų paspaudimu.

Minėtais sprendimais „Microsoft“ siekia suteikti daugiau galimybių tiems vartotojams, kurie yra pripratę prie ankstesniojo tipo įrankių juostų, kai įrankiai buvo grupuojami pagal atliekamas funkcijas. Pirmą kartą „Ribbon“ buvo pristatyta dar 2007 metais, ir nuo tada esminis vartotojų priekaištas būdavo tai, kad atliekant veiksmus (ypač pasikartojančius), su „Ribbon“ sugaištama daugiau laiko. Tikėtina, jog dabar, kada įdiegta galimybė susikurti savo nuosavus „Ribbon“ elementus (funkcijų „skyrelius“), toks meniu vaizdavimas taps priimtinesnis platesniam vartotojų ratui.

 

DARBAS SU TEKSTŲ REDAGAVIMO PROGRAMA MICROSOFT WORD 2010 Programos „Word“ paleidimas ir išėjimas iš jos

Norėdami naudoti programą „Word“, ieškokite „Word“ piktogramos meniu Pradėti ir ją spustelėkite:

Spustelėjus mygtuką Pradėti rodomas meniu Pradėti.

Žymekliu nurodykite Visos programos, Microsoft Office, tada spustelėkite „Microsoft Word 2010“.

Parodomas paleisties ekranas ir paleidžiama programa „Word“.

Norėdami išeiti, pasirinkite skirtuko lapo Failas komandą Išeiti:

Spustelėkite skirtuką Failas.

Pasirinkite Išeiti.

Jei po to, kai paskutinįkart įrašėte dokumentą, atlikote kokių nors pakeitimų, parodomas pranešimų laukas, kuriame klausiama, ar norite įrašyti keitimus. Norėdami įrašyti keitimus, spustelėkite Taip. Norėdami išeiti neįrašę pakeitimų, spustelėkite Ne. Jei netyčia spustelėjote mygtuką Išeiti, spustelėkite Atšaukti.

Dokumento įrašymas

Programoje „Word“ turite įrašyti dokumentą, kad išėję iš programos neprarastumėte savo darbo. Kai įrašote dokumentą, jis saugomas kaip failas jūsų kompiuteryje. Vėliau galite atidaryti failą, jį keisti ir spausdinti. Norėdami įrašyti dokumentą, atlikite toliau nurodytus veiksmus:

Spustelėkite sparčiosios prieigos įrankių juostos mygtuką Įrašyti.

Nurodykite vietą, kurioje norite įrašyti dokumentą, lauke Įrašyti. Pirmą kartą, kai įrašote dokumentą, pirmoji dokumento teksto eilutė nurodoma kaip failo vardas lauke Failo vardas. Norėdami keisti failo vardą, įveskite naują failo vardą.

Spustelėkite Įrašyti.

Dokumentas įrašomas kaip failas. Failo vardas pavadinimo juostoje keičiasi, nurodydamas įrašyto failo vardą.

Microsoft Word 2010 dokumento apsauga

Norėdami apsaugoti savo „Word 2010“ dokumentą, naudokite toliau pateiktas parinktis. Atidarytame dokumente spustelėkite skirtuką Failas. Atsidaro „Backstage“ rodinys. Rodinyje „Backstage“ spustelėkite Informacija. Dalyje Teisės spustelėkite Apsaugoti dokumentą. Toliau galite pasirinkti vieną iš pateiktų parinkčių.

pav. Dokumento apsaugojimo pasirinktys

Žymėti kaip galutinį – Padarykite dokumentą skirtu tik skaityti.

Užšifruoti naudojant slaptažodį – Nustatykite dokumento slaptažodį.

Apriboti redagavimą – Kontroliuokite, kokius pakeitimus galima atlikti dokumente.

Apriboti teises pagal žmones – Naudokite „Windows Live“ ID, kad apribotumėte teises.

Įtraukti skaitmeninį parašą – Įtraukite matomą arba nematomą skaitmeninį parašą.

 

Dokumento rengimas programa Microsoft Word 2010 Teksto rengimas

Prieš redaguodami ar formatuodami tekstą pirmiausia turite jį pažymėti. Vykdydami toliau nurodytus veiksmus pažymėsite tekstą:

Perkelkite žymeklį į norimo redaguoti ar formatuoti teksto pradžią ir paspauskite kairįjį pelės mygtuką.

Laikydami nuspaudę kairįjį pelės mygtuką ir slinkdami į dešinę (tai vadinama „vilkimu“) pažymėsite tekstą. Pažymėto teksto vietoje įtraukiama fono spalva, nurodanti žymėjimo diapazoną. Daugumą teksto formatavimo įrankių rasite spustelėję skirtuką Pagrindinis, tada pasirinkę grupę Šriftas.

Teksto ieška

Galite greitai ieškoti konkretaus žodžio arba frazės pasikartojimų.

Skirtuko Pagrindinis grupėje Redagavimas spustelėkite Rasti. Taip pat galite paspausti CTRL+F.

Atidaroma sritis Naršymas.

Lauke Ieškote dokumente įveskite norimą rasti tekstą.

Spustelėję rezultatą, jį matysite dokumente. Galite naršyti ir visus rezultatus, spustelėdami rodykles Kitas ieškos rezultatas ir Ankstesnis ieškos rezultatas.

Jei dokumente atliekate keitimų ir ieškos rezultatai dingsta, srityje Naršymas spustelėkite rodyklę žemyn ir peržiūrėkite rezultatų sąrašą.

Teksto radimas ir keitimas

Skirtuko Pagrindinis grupėje Redagavimas spustelėkite Keisti.

Lauke Rasti įveskite tekstą, kurio norite ieškoti ir jį pakeisti.

Lauke Keisti į įveskite tekstą, kuriuo norite pakeisti.

Spustelėkite Rasti kitą, tada atlikite vieną iš toliau nurodytų veiksmų:

Norėdami pakeisti pažymėtą tekstą, spustelėkite Keisti.

Norėdami pakeisti visus teksto egzempliorius dokumente, spustelėkite Keisti viską.

Norėdami praleisti šį teksto egzempliorių ir pereiti prie kito egzemplioriaus, spustelėkite Rasti kitą.

Stilių naudojimas

Formatuodami dokumentą naudokite ne tiesioginį formatavimą, bet stilius, kad galėtumėte lengvai ir nuosekliai dokumente taikyti pasirinktą formatavimą. Stilius – tai formatavimo charakteristikų, pvz., šrifto pavadinimo, dydžio, spalvos, pastraipos lygiuotės ir tarpų, rinkinys. Kai kurie stiliai apima ir kraštines bei spalvinimą. Pavyzdžiui, vietoj trijų veiksmų norint formatuoti antraštę kaip 16 dydžio, paryškintąjį „Cambria“ šrifto tekstą, tą patį rezultatą galima pasiekti vienu veiksmu – pritaikius integruotą 1 antraštės stilių.

pav. Stilių galerijos pasirinktys

Jums nereikia prisiminti 1 antraštės stiliaus ypatybių. Norėdami formatuoti kiekvieną savo dokumento antraštę tiesiog ją spustelėkite (netgi nereikia pažymėti viso teksto) ir stilių galerijoje spustelėkite 1 antraštė.

puslapių numerių įtraukimas arba pašalinimas

Puslapių numerius ir antraštes bei poraštes įtraukite naudodami galeriją arba sukurkite pasirinktinį puslapio numerį, antraštę arba poraštę. Norėdami pasiekti geriausių rezultatų pirmiau nuspręskite, ar norite, kad antraštėje arba poraštėje būtų tik puslapio numeris, ar ir informacija bei puslapio numeris. Jei norite tik puslapio numerio be kitos informacijos, įtraukite puslapio numerį. Jei norite puslapio numerio ir kitos informacijos arba tik kitos informacijos, įtraukite antraštę arba poraštę.

Puslapio numerio įtraukimas be kitos informacijos

Jei norite, kad kiekviename puslapyje būtų puslapio numeris, bet nenorite įtraukti jokios kitos informacijos, pvz., dokumento pavadinimo arba failo vietos, galite greitai įtraukti puslapio numerį iš galerijos arba sukurti pasirinktinį puslapio numerį ar pasirinktinį puslapio numerį, kuriame nurodomas ir bendras puslapių skaičius (X puslapis iš Y puslapių).

Šiuo metu Jūs matote 31% šio straipsnio.
Matomi 1254 žodžiai iš 4111 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
Turite atrakinimo kodą?