Kūrybinio darbo aprašai

VILNIAUS VIRŠULIŠKIŲ VIDURINĖ MOKYKLA

INFORMATIKOS BRANDOS EGZAMINAS

“ VILNIUS ”

Kūrybinio darbo aprašas

Atliko: Tomas Kucka

Darbo vadovė: Informatikos mokytoja Olga Smirnova

Vilnius, 2003

TURINYS

1. Įvadas …………………………………………………………………………..3

1.1 Tikslai ir idėjos ………………………………………..……..………3

2. Darbo atlikimo eiga ir rezultatų analizė ………………………………4

3. Interneto svetainės rengimas ………………………………….………….5

3.1 Planavimas …………………………………………………….…….5

3.2 Darbui reikalingos informacijos rinkimas ………………….……..5

3.3 Informacijos pateikimas …………………………….……….………5

3.4 Tobulinimas ir atnaujinimas………………………………….…….6

4. Tinklapio struktūra ………………………………………………….……7

5. Baigiamoji dalis ……………………………………………………….…….8

6. Tinklapio kūrimui naudotos programos ……………………….……..9

7. Naudota literatūra ……………………………………..……………….…..10

1. ĮVADAS

Informatikos pradėjau mokytis IX klasėje, Vilniaus Viršuliškių vidurinėje mokykloje. Mokykloje mokiausi informacinių technologijų, programavimo pagrindų, darbo su skaidrėmis, tinklapių kūrimo. Darbas kompiuteriu tapo ne tik pramoga, bet ir geras pagalbininkas atliekant sunkesnes užduotis.Aš mokausi realinio profilio tiksliųjų mokslų klasėje. Ateityje galvoju tęsti mokslus aukštojoje ar aukštesniojoje mokykloje, todėl noriu geriau išmokti dirbti kompiuteriu. Norėčiau studijuoti informatiką bei matematiką, todėl mano kūrybinis darbas būtent ir yra susijęs su informatikos pamoka – interneto tinklapio “Vilnius” kūrimas.

1.1 Darbo idėja – sukurti interneto svetainę, kuri būtų informatyvi bei prieinama daugeliui vartotojų. Kadangi labai domiuosi istorija, tai ir idėja buvo sukurti istorijos svetainę apie Vilnių, kurioje galėčiau patalpinti įdomius dalykus ir visiems naudingą informaciją.Mano darbo tikslas – informuoti norinčius labiau pažinti Vilnių.Uždaviniai: ● Sukurti tinklapį, tema “Vilnius”. ● Tobulinti savo žinias. ● Surinkti reikalingą informaciją. ● Visą turimą informaciją vaizdžiai pavaizduoti.

2. DARBO ATLIKIMO EIGA IR REZULTATŲ ANALIZĖ

Pirmiausia pasirinkau darbo temą, parengiau darbo planą. Iškėlęs idėjas bei tikslus sugalvojau, kaip turės vykti mano darbo eiga. Visų pirma, suradau man reikiamos informacijos, kurią vėliau galėčiau sėkmingai panaudoti kūrybai. Nusprendžiau kurti interneto svetainę, kadangi taip patogiau pateikti visą norimą informaciją, kuri galėtų būti prieinama daugeliui vartotojų. Savo tinklapį “Vilnius” ketinu patalpinti internete.Mano idėja buvo sukurti kuo paprastesnį ir suprantamesnį interneto puslapį, kas man puikiai pavyko. Nenaudojau ypatingų technologijų, o naudojau vos keletą programų, nes norėjau, kad mano puslapis naudotų kuo mažiau resursų ir būtų prieinamesnis didesnei daliai žmonių. Kadangi mano svetainė yra gan paprastos struktūros, tai ir interneto ryšys galėtų būti nuo 56 Kb/s spartos, o tai yra labai didelis privalumas.

Bandžiau savo tinklapiui parinkti kuo subtilesnį dizainą, kuris atitiktų mano temą. Kadangi mano tema yra gan rimto pobūdžio, tai ir detales stengiausi derinti kuo atsakingiau.Tikiuosi, kad mano darbo vaisius padės rasti norimos informacijos ypač turistams bei žmonėms, kurie dar nelabai žino Vilniaus ir jo privalumų. Panaudojęs visas savo žinias, sugebėjau sukurti patrauklią svetainę, kuri galėtų paįvairinti kiekvieno žmogaus dieną. Stengiausi sudominti vartotoją, kad jis pamatęs mano puslapį, norėtų vis dažniau apsilankyti.Kad informacija nebūtų sena ir neįdomi, žadu kaskart ją paįvairinti bei atnaujinti, tokiu būdu informuodamas ir pateikdamas vis įdomesnius dalykus.

3. Interneto svetainės rengimas

Kurdamas savo tinklapį buvau numatęs įgyvendinti šiuos etapus: • Iškelti tikslus ir idėjas • Darbą suplanuoti • Įgyvendinti visas idėjas • Rinkti informaciją • Pateikti kuo išsamesnę medžiagą • Tobulinti ir atnaujinti medžiagą

3.1 Planavimas

Kai iškėliau savas idėjas bei tikslus, tai liko pagrindinis ir daugiausiai laiko užėmęs etapas – planavimas. Planuodamas stengiausi pateikti visą turimą informaciją optimaliausiomis priemonėmis, kad vartotojas galėtų rasti visus dalykus be jokių sunkumų ir kliūčių.

3.2 Darbui reikalingos informacijos rinkimas

Sugalvoti temą kūrybiniui darbui nebuvo labai sudėtingas uždavinys, kadangi jau seniai domiuosi istorija. Savo pomėgius ir žinias pateikiau interneto svetainės forma. Mokytoja Olga Smirnova siūlė pradėti kūrybinį darbą susijusį su tam tikra mokslo sritimi. Aš pasinaudojau jos pasiūlymu ir pradėjau rinkti šiam projektui skirtą medžiagą. Namuose turiu interneto prieigą, todėl informacijos rinkimas nebuvo sunkus uždavinys. Dalį informacijos būtent ir surinkau interneto pagalba per paieškos sistemą google, o likusią naudodamasis savo žiniomis bei knygomis. Ypač buvo naudinga knyga “Lietuvos istorija 8 – 9 klasėm”. Skaitydamas aš ne tik gavau reikiamos informacijos, bet ir įgijau naujų žinių.

3.3 Informacijos pateikimas

Sudariau 8 puslapių interneto svetainę, kurioje pateikiau visą surinktą medžiagą. Stengiausi medžiagą pateikti ne tik informatyviai, bet ir su tam tikru stiliumi. Kad dizainas būtų patrauklus vartotojui, darbe buvo suderinta grafika su turiniu, pasitelkiant grafikos redagavimo ir kūrimo programas. Informacijai pateikti naudojau ne vien tekstinius redaktorius, o ir grafikos elementus: paveiksliukus, mygtukus, lenteles.

3.4 Tobulinimas ir atnaujinimas

Norėdamas, kad svetainė būtų efektyvi ir populiari stengsiuos tinklapį atnaujinti bent kartą per mėnesį, kadangi niekas nenori lankytis du kartus toje pačioje svetainėje su sena medžiaga. Mano pagrindinis uždavinys ir bus pateikti informaciją ją atnaujindamas. Taip pat svarbus elementas yra reklama. Šia efektyvia priemone stengsiuos naudoti pasitelkęs pasaulinį interneto tinklą, t.y. naudodamas paieškos sistemas.

4. Tinklapio struktūra

Mano kūrybinio darbo “Vilnius” svetainę sudaro 8 puslapiai. Bendras svetainės dydis yra 295 Mb. Daugiausiai vietos yra skirta vaizdo medžiagai, kurią sudaro du filmai apie Vilnių (“Vilniaus vizija 2020” – angliška versija ir “Vilniaus vizija 2020” – lietuviška versija). Taipogi esu pats sudaręs testą, kurio pagalba galima pasitikrinti žinias ir tobulėti. Be testo sudariau istorinių datų lentelę, orų prognozės skiltį, nuorodų puslapį bei informaciją apie autorių.

5. BAIGIAMOJI DALIS

Tinklapis buvo skirtas žmonėms, kurie domisi istorija, ypač Vilniaus. Stengtasi suprantamą informaciją pateikti įvairaus amžiaus vartotojams. Navigacija yra gan paprasta, atitinkanti turinį, neapkrauta animacija, be įkyrių reklamų. Kadangi dizainas yra paprastas, tai ir interneto prieigos nereikalaujama labai sparčios.Manau, kad darbą atlikau neblogai, nes tai yra mano pirmas tokio tipo darbas su interneto tinklapiu. Ateityje tokių projektų žadu padaryti daugiau.

6. Tinklapio kūrimui naudotos programos

1. Namo WebEditor

2. Microsoft office Word 2000

3. Adobe PhotoShop

4. Microsoft Windows Xp

5. ACDSee

6. Microsoft internet explorer 6.0

7. NAUDOTA LITERATŪRA

Interneto svetainės:

1. http://vilnius.aiva.lt/ 2. http://www.onvideo.lt/3. www.vilnius.lt/new/gidas_z.php?efile=map.htm

4. http://vilnius.tai.lt/5. http://www.mokslai.com/6. http://mokslo.centras.lt/browse-dis.php3?xkeyword=referatai

Kiti šaltiniai:

1. “Lietuvos istorija 8 – 9 klasėm”2. “Tarybų Lietuvos enciklopedija” – 4 tomai3. Kitos enciklopedijos