Kelias nuo CD iki DVDPraėjo 14 metų, kai firmos “Sony” ir “Philips” sukūrė skaitmeninį garso užrašymo formatą, žinomą kaip Compact Disc ir pasauliui leido pajusti skaitmeninio pasilinksminimo skonį. Dėl savo universalumo CD pelnė pasisekimą ir neregėtą pripažinimą tarp muzikinių kompanijų ir įrangos gamintojų. Iki šiol tik Jungtinėse Amerikos Valstijose par-duota apie 120 milijonų CD grotuvų ir 3 milijardai CD diskų.Pradėjęs nuo audio formato kompaktinis diskas patyrė įvairių metamorfozių: jis buvo pritaikytas kompiuterinėms aplikacijoms (CD-ROM), fotonuotraukoms (Photo CD) taip pat videožaidimams, veikiantiems tokiose sistemose kaip Sony PlayStation®.Lazerinė optika, atspindintys paviršiai, diskų replikacija — tai sritys, padedančios tobulinti CD. Skaitmeninis kodavimas ir duomenų kompresijos algoritmai tapo rafinuotesni. Be viso to, matyti rimtų įrenginių elektronikos ir mechanikos poslinkių.Visos naujovės ir pasiekimai buvo pritaikyti, kai firma “Sony” ėmėsi kurti naujos CD kartos “nešiklius”. Pagrindinis tikslas buvo smarkiai padidinti CD talpą, kad vienoje disko pusėje būtų įmanoma užrašyti geros kokybės videofilmą.1995 metų rugsėjį firma “Sony” su dar devyniomis firmomis pradėjo kurti vieningą standartą, kuris turėjo tapti DVD formato pagrindu. Šis formatas buvu su entuziamu paremtas didžiausių pasaulio elektronikos firmų. Kaip filmų atkūrimo standartas, jis atitinka specifinius ir griežtus reikalavimus, keliamus filmų pramoninio susivienijimo “Studio Advisory Committee”. Kaip kompiuterių atminties formatas tik duomenų nuskaitymui (ROM), jis atitinka kompiuterių grupės “Technical Working Group” specifikacijas. Joks kitas produktas prieš išleidžiant jį į rinką, nebuvo taip plačiai taikomas. Panašiai kaip ir CD, DVD diskas yra 120 mm (4-3/4″) skersmens ir 1.2 mm storio: susideda iš dviejų sujungtų 0,6 mm storio dalių.Nauji DVD grotuvai gali groti jau esančius rinkoje CD muzikinius diskus.DVD programinė įranga gali būti replikuota naudojant esančius tik šiek tiek modifikuotus CD gamybos įrengimus.Bekontaktinė lazerinė optika — tai galimybė atkurti, kai nesidėvi elementai.
“Nešėjo” formatas, arba diskas, užtikrina tokį paieškos laiką, kokio negali užtikrinti joks kasetės tipo “nešiklis”.Panašiai kaip kompaktiniai diskai, DVD diskai bus ilgaamžiai ir nesiterš.DVD standartas — tai diskas, kuris yra tokio pat dydžio ir išvaizdos kaip paprastas kompaktmis diskas.DVD gali talpinti septynis kartus daugiau informacijos negu paprastas CD:4.7 gigabaitus vienoje pusėje;palyginimui: paprastas CD — 680 megabaitų.DVD siūlo dvisluoksnę opciją; vienoje pusėje galima dar didesnė talpa:8.5 GB, arba 17.0 GB dvipusiame diske.Kiekvienas DVD diskas susideda iš dviejų sujungtų 0.6 mm storio elementų.Žinoma, DVD diskas, nors išoriškai panašus į CD, iš tiesų labai nuo jo skiriasi.Skirtingai nei CD, DVD technologijoje naudojamos žymės — pitai (pitai arba grioveliai “nešiklyje”. Grio” velio pradžia ir pabaiga reiškia loginį „ 1″, perėjimas griovelio išorėn ir po to loginį ,,0″), kurie yra mažesni, todėl takeliai yra tankesni. To rezultatas — daug didesnis duomenų tankis. Didesnės apertūros optiniai įrenginiai (apertūra — tai nuskaitymo įrenginio optines galimybes apibūdinantis dydis), naudojami DVD skaitytuvuose, užtikrina lazerio spindulio koncentravimą į mažesnius pitus.Beveik kiekvienas DVD parametras turėjo būti pagerintas ar naujai atrastas, kad būtų galima pasiekti septynis kartus didesnę talpą. Galimapaminėti: mažesni pitai, mažesni atstumai tarp takelių ir lazeris, emituojantis tmmpesnio bangos ilgio spindulį.CD grotuvai ir CD-ROM įrenginiainaudoja lazerius, kurie emituoja nematomą spindulį — 780 nanometrų ilgio bangas. DVD grotuvuose ir DVD-ROM_uose naudojamas lazeris, kuris emituoja raudoną spindulį— 650 ir 635 nm bangas. Tmmpesnis bangos ilgis yra naudingesnis nuskaitant mažesnius ir tankesnius pitus. Lazerio konstrukcija taip pat buvo pagerinta panaudojant aukštesnės apertūros lęšius, leidžiančius gauti koncentmotesnį lazerio spindulį.DVD naudojamos skaitmeninės moduliacijos ir klaidų korekcijos schemos buvo specialiai sukurtos taip, kad būtų patikimesnės esant didesnei talpai. Moduliacijos schema nuo 8 iki 16 (EFM PLUS) yra labai efektyvi ir užtikrina suderinamumą ,,nuosekliai”. Taip pat klaidų korekcijos sistema RS-PC (Reed Solomon Product Code) yra apie 10 kartų patikimesnė nei anksčiau naudotos CD sistemos. Daug sluoksnių įvairioms konfigūracijomsDVD formatas leidžia naudoti keletą konfigūracijų galimiems duomenų paviršiams. Kiekviena konfigūracija užtikrina papildomą duomenų talpą. Konfigūracijos gali būti tokios:vienpusė viensluoksnė,vienpusė dvisluoksnė,dvipusė viensluoksnė,dvipusė dvisluoksnė.Paprasčiausia ir pagrindinė vienpusė ir viensluoksnė konfigūracija yra 4.7 GB talpos. Tokia talpa — 4.7 GB — yra 7 kartus didesnė negu standartinių muzikinių CD arba CD-ROM įrengmių.
Vienpusė dvisluoksnė konfigūracįja užtikrina bendrą 8.5 GB talpą, nes panaudojama papildoma 3.8 GB talpa kitame sluoksnyje. Tai yra 13 kartų didesnė talpa už standartinių muzikinių CD ir CD-ROM.
Dvipusė viensluoksnė konfigūracija užtikrina bendrą 9.4 GB (po 4.7 GB kiekvienoje puseje) talpą. Taigiji yra šiek tiek didesnė. Kadangi dalis duomenų yra kitoje pusėje, diską reikia kiekvieną kartą apversti arba naudoti DVD įrenginį, kuris gali nuskaityti informaciją iš abiejų pusių.
Dvipusė dvisluoksnė konfigūracija užtikrina maksimalią bendrą 17 GB talpą (po 8.5 GB kiekvienoje puseje). Tokiu atveju situacija yra analogiška; kadangi pusė duomenų yra kitoje pusėje, reikia kiekvieną kartą diską apversti arba naudotis DVD įrenginiu, kuris gali nuskaityti iš abiejų pusių.