Nereikalingi kilogramai

Šventa tiesa – norint atsikratyti papildomų kilogramų reikia mažiau valgyti ir daugiau judėti. Tačiau kartais atsitinka taip, kad net ir darant viską teisingai, rinkelės aplink pilvą ne tik kad nemažėja, bet jų atsiranda vis daugiau. Specialistų teigimu, tai gali būti užsislėpę sveikatos sutrikimai, kitaip dar vadinami lieknėjimo blokatoriais.

Vangi skydliaukė

Skydliaukė gamina hormonus, kurie reguliuoja, kaip kūnas naudoja energiją. Dėl jų stokos atsiranda hipotireozė, kuri ir yra viena pagrindinių sulėtėjusios medžiagų apytakos priežasčių. Tiesa, skydliaukės hormonų stokos sukeltas sindromas pasireiškia visų organizmo funkcijų sulėtėjimu.

Šis sindromas labiau būdingas moterims. Nustatomas beveik 10 procentų dailiosios lyties atstovių, įkopusių į penktą dešimtį. Simptomai: jei nepaisant visų pastangų svoris nekrenta ir dar pastebite šiuos simptomus: plaukų slinkimą, nuovargį, sąnarių skausmą, raumenų silpnumą, padidėjusį jautrumą šalčiui, odos išsausėjimą, gali būti, kad jums hipotireozė. Apsilankius pas gydytoją, vertėtų paprašyti, kad jums atliktų skydliaukės hormonų tyrimą.

Maisto netoleravimas

Yra žmonių, alergiškų maistui, tarkim, riešutams, vėžiagyviams ir panašiai. Vos suvalgius maisto, kuris sukelia alerginę reakciją, jie tai pajunta iš karto. Tačiau retas kuris susimąsto, kad jų organizmas paprasčiausiai kai kurių produktų netoleruoja, nes trūksta tam tikro virškinimo fermento. Kas ir įtakoja pilvo pūtimą bei skysčių kaupimąsi, kurie neleidžia tirpti kilogramams. Simptomai: vidurių užkietėjimas, pilvo pūtimas, viduriavimas, dujų kaupimasis. Taip pat gali pasireikšti tokie simptomai kaip egzema, lengva astma, galvos, raumenų ar sąnarių skausmas bei nuovargis.

Vyriškų hormonų perteklius

Net 1 iš 10 vaisingo amžiaus moterų nustatomas policistinių kiaušidžių sindromas. Tuomet moters organizmas gamina vyriškų hormonų perteklių. Be to, jis sukelia ovuliacijos ir nevaisingumo problemų, taip rezistenciją insulinui, cukraus kraujyje apdorojimo sutrikimą, kuris dažnai siejamas su padidėjusiu riebalų kaupimusi, ypač liemens srityje.

Simptomai: nereguliarios mėnesinės, padidėjęs veido ir kūno plaukuotumas, spuogai, sunku pastoti. Reikėtų apsilankyti pas ginekologą ir išsitirti moteriškų ir vyriškų hormonų kiekį, taip pat ultragarsu išsitirti, ar ant kiaušidžių nėra cistų.

Mitybos specialistės Renatos Stantchevos komentaras

Svoris krenta tik tuomet, kai fiziniu aktyvumu sudeginama daugiau kalorijų, nei suvartojama su maistu. Pradėjus sportuoti ir pareguliavus mitybos įpročius, pirmus svorio netekimo rezultatus turėtumėte pastebėti jau po pirmų trijų savaičių. Jei kilogramai nejuda iš vietos, to priežasčių gali būti kelios.

Pirma, visiškai nepakeitėte mitybos įpročių ir prisėdusi prie stalo sušlamščiate viską, kas yra padėta.

Antra, įvairios sveikatos būklės. Tarkim, sutrikusi skydliaukės veikla ar kitos bėdos, o gal net ir ligos. Todėl jei viską darote sąžiningai, o riebaliukai netirpsta, reikėtų nueiti pas gydytoją ir visapusiškai išsitirti.

Tiesa, gali būti ir trečia priežastis, kuri pasitaiko gerokai dažniau. Kai moterys ar merginos nori neįmanomų dalykų. Tarkim, pagal KMI jos yra visiškai normalios, tai yra neturi antsvorio, tačiau karštligiškai nori numesti dar penkis kilogramus. Tuomet svoris nekrenta arba krenta labai nežymiai po šimtą ar du šimtus gramų dėl to, kad nebėra nuo kur kristi. Juk kaulų masės nesumažinsi.