Meilės nenupirksi?

Moksliniai tyrimai patvirtino teiginį, kad meilės už pinigus nenupirksi. Jutoje (JAV) įsikūrusio Brigham Young universiteto (BYU) mokslininkai apklausė 1734 susituokusias poras mėgindami išsiaiškinti, ar partnerių troškimas turėti daug pinigų turi įtakos šeimyninių santykių kokybei.

Tyrime dalyvavusios poros balais vertino savo santykių stabilumą ir kokybę, praneša sciencedaily.com. Jų taip pat buvo klausta, kiek jiems svarbus finansinis stabilumas, ar jiems labai svarbu turėti daug pinigų ir brangių daiktų.

Apklausų analizė parodė, kad poros, kurios sakė, kad pinigai jiems nėra labai svarbūs, 10-15 % geriau įvertino savo santuokos stabilumą nei poros, kurioms pinigai reiškia labai daug.

„Poros, kuriose abu partneriai yra materialistai, blogiau vertina savo santuoką daugeliu aspektų. Tokios poros mažiau bendrauja, blogiau sprendžia konfliktus ir mažiau kreipia dėmesio vienas į kitą“, – teigia BYU profesorius Jasonas Carrollas.

Vienoje iš penkių porų abu partneriai prisipažino apie didelė meilę pinigams. Nors tokios poros gyveno finansiškai geriau nei kitos, dažniausią jų konflikto priežastį jie nurodė pinigus.

Poros, kuriose abu partneriai prisipažino apie meilę pinigams, blogiausiai vertino savo santykius. Nepaisant to, kad tokiose porose partnerius vienija meilė pinigams, sutuoktiniai, iš kurių tik vienas partneris buvo materialistas, geriau vertino savo santykius.

J. Carrollas pabrėžia, kad materializmo lygį ir santykių patvarumą vertino patys apklausų dalyviai. Anot jo, žmonės kartais bando patys save apgauti ir gali pasakyti taip, kaip norėtų, kad būtų, o ne kaip iš tikrųjų yra.

Tyrimo rezultatai paskelbti žurnale „Journal of Couple & Relationship Therapy“.