Margučių dažymas

SPA margučiams? Kodėl gi ne? Kai kurie kiaušinių marginimo receptai išties primena lepinančias procedūras su natūralia kosmetika. Pavasaris, Velykos – puikus metas kūrybiniam polėkiui ir žaidimui!

Natūralūs dažai kiaušiniams – paprastas, pigus, o svarbiausia – saugus būdas išmarginti savo Velykų stalą. Šie dažai neprasiskverbs pro kiaušinio lukštą, kaip kad dažnai nutinka su sintetiniais dažais, taigi valgydami margučius nei jūs, nei jūsų svečiai, neteršite savo organizmo dirbtinių dažiklių doze. Nauda gamtai – tai, kad išpylus panaudotus dažus nepadarysite aplinkai nebus padaryta nė menkiausios žalos.

Kiaušinius dažyti galima dvejopai. Vienas būdas – tai supilti dažus kiaušiniui dar verdant. Antrasis – dažyti jau išvirtus kiaušinius. Pirmasis būdas idealiai tiks skubantiems ir tiems, kam užtenka vienspalvių margučių. Trokštantiems daugiau spalvų erdvę improvizacijai atvers antrasis.

Spalvų vaivorykštė virtuvėje

Kaip išgauti norimą spalvą? Paruoškite dažų kokteilį iš to, ką turite savo virtuvėje. Produktų kiekius ir proporcijas galite rinktis savo nuožiūra.

Švelniai violetinė: nedidelis kiekis raudonųjų vynuogių sulčių, žiupsnelis žibuoklių žiedlapų, 2 a.š. citrinos sulčių, šiek tiek raudonosios arbatos.

Mėlynai violetinė: žiupsnelis žibuoklių žiedlapių, šiek tiek virtų raudonųjų svogūnų lukštų, po šlakelį stiprios ybiškių arbatos ir raudonojo vyno.

Mėlyna: sauja šaldytų mėlynių, keletas raudongūžių kopūstų lapų, raudonųjų vynuogių sulčių.

Žalia: špinatų, šlakelis skysto chlorofilo.

Žalsvai geltona: pakankamai didelis kiekis galtonų obuolių žievelių, citritnos žievelės geltonoji dalis.

Geltona: apelsinų arba citrinų žievelių, morkų, ciberžolės, stiprios ramunėlių arbatos, žaliosios arbatos.

Auksinė ruda: sauja krapų sėklų.

Ruda: Stiprios plikytos kavos, tirpios kavos, juodosios arbatos.

Oranžinė: svogūnų lukštų, virtų morkų,

čili miltelių, paprikos miltelių.

Ryškiai rožinė: burokėlių, spanguolių tyrės, aviečių sulčių, raudonųjų vynuogių sulčių, marinuotų burokėlių skysčio.

Raudona: daug virtų svogūnų lukštų, konservuotų vyšnių su sultimis, granatų sulčių, aviečių sulčių.

Kaip dažyti?

Išsami instrukcija visiems, kurie tai daro pirmą kartą.

• Kietai išvirtus kiaušinius nuplaukite šiltu muiluotu vandeniu, kad pašalintumėte nuo jų paviršiaus visas apnašas, trukdančias tolygiai pasiskirstyti dažams. Prieš dažant kiaušinius būtina atšaldyti. • Jei norite – prieš dažydami kiaušinius galite juos išmarginti vaškinėmis kreidelėmis. Tose vietose dažai neįsigers, taigi ant lukšto liks jūsų išpieštas ornamentas.

• Kiek naudoti dažų? Pasirinkite savo nuožiūra. Kadangi visos čia receptuose pateiktos medžiagos natūralios, o jų poveikis švelnus, nepakenks net ir dideli kiekiai. Kuo daugiau dažančiųjų produktų – tuo intensyvesnę spalvą galite tikėtis išgauti. Orientacinė koncentracija: 1 stiklinei vandens – 1 sauja dažančiųjų produktų.

• Kad dažai pasiskirstytų tolygiai, vanduo kiaušinius turėtų visiškai apsemti, pakilti 1-2 cm virš kiaušinių.

• Sudėkite dažomąsias medžiagas į vandenį, pakaitinkite iki virimo, o tada virkite ant silpnos ugnies nuo 15 minučių iki 1 valandos – kol manysite, kad vanduo pakankamai prisigėręs dažančiųjų medžiagų.

Comments are closed.