Homoseksualumo užuomazos

Kodėl vyras yra vyru, o moteris — moterimi? Kodėl homoseksualas žavisi vyrais, o biseksualui patrauklūs ir vyrai, ir moterys? Atrodo, kad šie ir panašūs klausimai užima vis daugiau vietos galvose tų, kurie jau išsprendė visas kitas problemas.

Nedera manyti, jog tai tik teorinė diskusija. Kai nuvarginta šiurkščių, besidominčių vien sportu, automobiliais ir alumi vyriškių moteris galų gale sutinka švelnų, nuolaidų, besidomintį jos madingais drabužiais, o ne tuo, kaip juos greičiau nurengus, kavalierių, jai atrodo, kad išsipildė svajonės. Deja, jos gali ir nuvilti.

„Viską gallėčiau suprasti ir atleisti, — sakė į konsultaciją atėjusi Regina, — bet kai užtikau jį lovoje. su kitu. Supratau, jog žmogaus, su kuriuo gyvenau jau dvejus metus, visai nepažinojau. Nors. žvelgdama į praeitį, šiandien matau daug turėjusių kelti nerimą ženklų. Gal dar galėčiau jam atleisti? Bet kodėl jis nenori gydytis?”

Jeigu šeštą—aštuntą nėštumo savaitę būsimos motinos organizmas negauna pakankamai hormono testosterono, tai tikimybė, kad ji pagimdys turintį homoseksualių polinkių berniuką, smarkiai išauga. Testosterono trūkumą gali lemti stresas, ligos ir kai kurie vaistai.

Stresas, kurį sukėlė rūpestis dėll didelių negrąžintų kreditų, pavojus netekti darbo, barniai su vyru bei kiti nemalonūs ankstyvoje nėštumo stadijoje patirti išgyvenimai, o ypač stresas drauge su rimtu peršalimu ar kitokiu susirgimu, gydytu vaistais, slopinančiais testosterono išskyrimą organizme, – priežastys, dėl kurių gimsta itin moteriškos mer

rgaitės ar jaučiantys potraukį vyrams berniukai. Laiku negavus reikiamų hormonų, vėliau niekuo jų nepavyks pakeisti, nes nėštumo pradžia itin reikšminga, formuojantis seksualinius potraukius lemiantiems smegenų centrams.

Neatsitiktinai tiek lietuviškos, tiek kitam pasaulio krašte esančios Kinijos tradicijos siūlo su nėščiąja elgtis švelniai, tenkinti jos norus, o moksliškiau sakant, siūlo ją saugoti nuo streso. Neatsitiktinai laukiančioms įpėdinio Kinijos imperatorienėms buvo draudžiama netgi galvoti apie nemalonius dalykus.

JAV biologas Alfredas Kinsey’us buvo paprašytas parengti studentams kursą apie santuoką. Šis pernelyg sąžiningas dėstytojas nenorėjo remtis nuomonėmis ir svetimais samprotavimais, o patikimų, moksliškai nustatytų faktų trūko. Todėl dvylika metų jis rinko seksualinio gyvenimo istorijas, užduodamas kiekvienam tiriamajam po 350—500 klausimų.

Galiausiai buvo išleista itin neerotiška, iliustruota gausybe diagramų ir lentelių knyga apie seksą, kuri iš karto tapo retkarčiais leidyboje passitaikančia keistenybe — perkamu, bet mažai skaitomu bestseleriu. Tarp joje pateiktų gausybės duomenų kai kurie nustebino XX a. 6-ojo dešimtmečio visuomenę.

Tuo laiku keistas pasirodė teiginys, kad žmones sunku suskirstyti į homoseksualius ir heteroseksualius. A. Kinsey’us teigė, jog gamtoje griežtai atskirtų grupių nebūna, jog įmanomas bet koks seksualinės orientacijos mišinys, kaip kad karšto ir šalto vandens čiaupų rankenėlių pasukimu reguliuojama vandens temperatūra nuo visai šalto iki labai karšto. Kraštutines čiaupo rankenėlės padėtis apibūdinti lengva, tarpines — sunkiau. Tas pat ir su biseksualumu. Ar paauglys, iki

i tol, kol romantiškai įsimylės, savo seksualinį smalsumą tenkinęs su draugu, yra biseksualus? Ar biseksualus yra su tos pat lyties partneriais santykiavęs kalinys? O kuriai grupei priskirtinas vyras, keliolika metų gyvenęs su žmona ir palikęs ją dėl kito? Visus šiuos žmones galima pavadinti biseksualiais, tačiau akivaizdu, kad jų potraukiai skiriasi.

Bendra šiam potraukiui ir vyrams, ir moterims yra tai, kad ilgainiui jis praeina, išlieka tol, kol verčiamas aplinkybių, paklusdamas visuomenės spaudimui žmogus tvirtai apsisprendžia, ar priskirti save heteroseksualiems, ar homoseksualiems žmonėms. O po to, norėdamas būti nuoseklus, ima atitinkamai elgtis. Suprantama, jo partneris/partnerė gali labai nustebti, supratęs, jog draugas perbėgo į kitokios orientacijos žmonių stovyklą. Homoseksualizmo tyrinėtojas Francisas Mondimore’as rašo apie vyrų, teigusių, jog jie biseksualūs, apklausą. Pakartojus ją po kelerių metų, pusė šių vyrų jau priskyrė save homoseksualams.

24 thoughts on “Homoseksualumo užuomazos”

 1. Na, kazin ar vien apie tai. Juk tikrai yra ir daugiau dalyku, kurie siandien aktualus. Taciau matome tai, ka norime matyti. Man, pavyzdziu, netrukdo nei tai, kad sekso temos gvildenamos, nei kad apie mazumas kalbama. Jei nenoriu, tiesiog to neskaitau. O kai noriu, zinau, kad yra informacijos. Negi tai blogai?

  Reply
 2. O ka pakeistu, jeigu zinotume hormoniniu tyrimu rezultatus? Isivaizduokite, Jums pasako daktaras, kad nesiojate mergaite, kurios visi organai – kaip berniuko? Ka tokiu atveju darytumete? Nutrauktumete nestuma?

  Reply
 3. Isgamos tie biseksualai, jau geriau gejai ar lezbes.
  Atrodos kad is vis normalios orentacijos panu nebera, joms tik putes laizyti norisi.

  Reply
 4. Na, aš čia pakalbėsiu ne į temą, kaip kokia feministė. Man labiau patinka gėjai, nei lesbietės. Kadangi rašoma, kad normoje vyrai mąsto vienu pusrutuliu, o moterys abiem, tai gėjai yra super vyrai – veikia abu pusrutuliai, iš čia ir netikėti talentai… O jeigu rimtai – pažįstu kelis gėjus ir nei vieno blogo žodžio apie juos pasakyti negaliu.

  Reply
 5. … teko dalyvauti projekte, kur m??s?? lektor?? buvo i?? Danijos. Puiki lektor??. Padar?? didel?? ??sp??d??. Paskaitos metu m??gdavo prieiti prie ??mogaus, ??d??miai ??i??r??ti ?? akis… Na, ir daug apkabinim??. Ak, tie apsikabinimai..Ten juk m??gstamos visokios situacijos, vaidmen?? u??duotys ir pan. ??od??iu, atmosfera buvo draugi??ka, ??ilta. Kol vien?? dien?? nesu??inojau, kad ji vyri??ko tipo lesbiet??. Beje, ji to ir nesisteng?? sl??pti. Ir va ??ia atsitiko ne visai man malonus dalykas. Ji pri??jo prie man??s lyg ir nor??dama draugi??kai apkabinti, o a?? nuo jos at??okau, kaip nuo liepsnos… Buvo nemalonu. Jau??iausi lyg j?? ????eis??iau, nes niekas nepasikeit??. Ji ir toliau buvo super lektor??, dr??si moteris nebijanti parodyti savo ??mogi??k?? silpnybi?? ar skauduli??. Atsisveikinome ??iltai apsikabindamos. B??dama jos gl??byje jau??iau tikr?? ??ilum??, o pati jau??iausi kaip susting??s medis. Teko sutikti ir kit?? lesbie??i??. Bet negaliu pasakyti, kad mano reakcija pozityvi. Vis gi vyri??kasis pradas moteryje atrodo nelabai patraukliai.

  Reply
 6. Gaila išties, kad niekas nėštumo pradžioje moteriai neatlieka hormoninio tyrimo, o kai jau tai tampa visuotine problema – tuomet garsiai šaukia, bet išvadų vistiek nedaro. Tai kam reikalingi mokliniai pagrindimai, jeigu jie nepritaikomi praktikoje?

  Reply
 7. Kodėl straipsniai homoseksualumo temomis visada iššaukia tokius priešiškus komentarus? Gal apie tai verta padiskutuoti 🙂

  Reply
 8. Ale aš kažkaip nesidomiu žmonių orentacija 😉 jei man malonu bendraut – tai puiku, jei ne – tiesiog nebendrauju. Dėl savo orientacijos – esu užtikrinta, jog esu normali, nesvarbu, kad buvo santykių tiek su vyru, tiek su moterim. Tiesiog, mano gyvenimo moto – gyvenimas per trumpas nobodybėms. Reikia ieškoti savęs ir daug ką atrasti. Šiaip, esu skaičius labai daug straipsnių šia linkme, tai apie homoseksulaus kūdikio gimimą visai kitaip esu girdėjus. Šis straipsnis man buvo kažkas naujo ir nežinomo. Kiek pamenu, esu skaičius, jog pirmiausia susiformuoja pas kūdikį smegenys (o smegenys būna vyriškos ir moteriškos, ten daug labai rašė, nepamenu tiksliai), o tik po to lytis. Ir būna atvejų, kai smegenų lytis neatitinka esamos lyties. O gal ir atvirkščiai, gal pirma lytis, po to smegenys… Tikrai, nelabai pamenu, bet esu tikra, kad tai susiję su smegenim. Reiks dar paieškot to stripsnio, dar sykį paskaityt. 😉

  Reply
 9. Radau ne tai, ką norėjau, bet dainuota į tą pusę. Cituoju: “Jeigu nebūtų hormonų, gal nebūtų ir vyrų. Tik hormonų dėka šeštąją nėštumo savaitę paaiškėja būsimo individo smegenų lytis. Tačiau hormonų sistema – labai sudėtinga. Jų apykaitos sutrikimai įvairiose žmogaus vystymosi stadijose gali sukelti keistų arba nemalonių situacijų. Pavyzdžiui, moters kūne bus įkalintos vyro smegenys arba atvirkščiai.
  Jeigu antinksčiai sintetina per daug hormono, panašaus į vyrišką, genetinė moteris (turinti dvi lytines X chromosomas) gimsta su vyriškomis smegenimis. Jeigu dar daugiau – mergaitė gimsta ir su vyriškais lytiniais organais. Vėliau tai paaiškėja. Ka daryti? Po papildomos vyriškų hormonų dozės tokį individą galima paversti vyru, tačiau jis liks nevaisingas, kadangi organizmas negamina spermos.

  Statistika liudija, kad daugiau homoseksualių vyrų gimsta karo arba šiaip sunkmečio metais. Dėl patiriamo streso sutrinka nėščių moterų hormonų apykaita. Mokslininkai, naudodami hormonus, jau sugeba beždžiones ir žiurkes paversti gėjais ar lesbietėmis. Kai kurie specialistai tvirtina, kad kelią homoseksualumui galima užkirsti prieš žmogui gimstant.
  Be abejo, seksualinę orientaciją lemia trys faktoriai: genetika, hormonai ir aplinka. t. y. auklėjimas šeimoje, kultūriniai tabu arba tradicijos. Todėl tradicinės orientacijos (sprendžiant pagal genus ir hormonus) vaikas, augdamas gėjų šeimoje, irgi gali tapti gėjumi.
  Reziumuojant galima teigti, kad genetika apsprendžia, kas mes esame; hormonai – ar tai teisingai funkcionuoja, o psichologija – ar sugebame būti tuo, kuo mus gamta užprogramavo genetiškai.
  Moksliniai tyrimai liudija, kad prieš gamtą nepapūsi. Vyriškumas ir moteriškumas yra užprogramuotas mūsų genuose. Tačiau žinant kūno ir smegenų lyties formavimosi mechanizmus, galima ištaisyti ar pakoreguoti kai kuriuos nukrypimus. Padėti tiems, kuriems reikia pagalbos. Kita vertus, tai padeda vyrams ir moterims geriau suprasti priešingos lyties atstovų silpnybes ir prie jų prisitaikyti. Tačiau hormonų terapija gali pakeisti ne tik mūsų lytį. Įmanoma net socialinė inžinerija, keičianti mūsų elgesį ir mąstymą.”
  Ačiū už dėmesį, daugiau komentarų nebus 😉 (labai sunku rašyt lietuviškai..:/)

  Reply
 10. Na kaip pasakius isties ar daug zinot, kas is jusu draugu yra gejai ar lesbietes? jeigu jus esat labai geri ir artimi draugai nuo neatmenamu laiku. ir viena diena suzinot, kad jusu draugas ar drauge yra gejus ar lesbiete. ar uz tai jus ji ar ja smegtumete. manau gal aisku butu koks sokas. bet manau juk nesvarbu su kuo zmogus ussiima seksu, nes ne sekas manau pasaulyje svarbiausia. jei jugu jus su zmogumi leidziat gerai laika, esat geri draugai, juo pasitikite. ar gali jis pasikeisti jei jus suzinot, kad jo orentacija netokia kaip normalaus zmogaus? manau kad tikrai ne. nes ne seksas pasikartosiu svarbiausias zmoniu bendravime (turiu omenyje draugai ir t.t ne poras) kas mums isto su kuo zmogus guli lovoj? tai juk jo pasirinkimas ir zmogaus vidaus tai nekeicia….

  Reply
 11. Manau kad bisex yra gana normalus reiskinys jaunysteja, kaip buni pauuglys. Nes tau idomu, ir su vyru, ir su mergina. Na as sprendziu pagal save:) Nemanau kad busiu gejus, ar koks vaiku tvirkintojas… Tikrai ne.

  Reply
 12. Beja mano geriausi du draugai suzinojo, kad as bisex, o kiti tai smerke, jie mane palaiko visapusiskai. Va cia tai draugai, manau kad niekada tokiu kaip jie neturesiu…

  Reply
 13. ..nepripazystu jokiu iskrypeliu..nei lezbieciu,nei pediku,nei geju ar transexualu..vyra yra vyras..moteris yra moteris..ir jokiu kitokiu hermafroditiniu hibridu..nesu tamsuolis,esu stipriai apsisvietes ivairiomis ziniomis,bet mano protui nesuvokiami tokie dalykai..aiku 1na..gamta esti dvi lytys..moeriska ir vyriska..joms sukurtos tam,kad kartu abieju pusiu deka pratestu karta,paliktu palikuoniu po saves..cia kiekvieno individo gamtos uzprogramuota misija..ir taskas..o va tokie issigimeliai man netinka nei i draugus nei i kaimynus..tikiuos neturesiu tokiu vaiku..nezinociau ka kaltinti..aplinka,save,kad auklejau blogai ar nepastebejau su kokiom personom leidzia laika..zinot,baisiausia ka tokia gali padaryti,tai ne tai kad jie viesai rodo savo jausmus vienas kitam,ar kovoja uz savo teises..bet tai kai geju pora isivaikina i savo “seima” normalu vaika..kurio oreintacijos baigtis beveik aiski..tegu jau gyvena tokie..kievienas kovojam uz savo teises,savo buvi..bet leisti isivaikinti nekalta vaika i geju seima..tokio istatymo prieemejai aiskus..sorry uz tokia savo nenaujamadiska nuomone..

  Reply
 14. as uz tokius straipsnius, juk aktualu, tegu buna ir aciu tai!!! taigi gyvenam XXI amziuje , turime viska zinot.. nebukit visi siauriu pozoriu…….

  Reply
 15. Taip, gamta sukure vyra bei moteri bei jokiu kitu nebuvo issidirbinejimu. O dabar vyksta isidirbinejimai, juk Pradziu pradzioj to nebuvo. Bet kai zmogui dave Laisve veikti, tuomet ir viskas ivyko.

  Reply
 16. Absoliuti totali nesamonė- kodėl? pasakykite kiek Lietuvoje nuo nepriklausomybės pradžios gimė vyrų? DAUG tada 1991-1992-1993 ir t.t.t turėjo gimti vieni gėjai nes nervų kiek kainavo nėščiosioms- tai kas parašyta absoliuti nesamonė- eilinis žmogėnas rašė eilinę daktaro disertacija ir tas žymus mokslininkas prisidėjo prie jo straipsnio… ir viskas

  Reply
 17. as tai suprantu tuos vyrus kuriems patinka ir vyri ir moterys as pati gyvenau su vyru 14metu ir tik dabar suzinau kad jam patinka vyrai ir kad jis su jais mylisi is pradziu man buvo baisu bet dabar supratau kad ir jam nelengva yra juk nemums teisti yra

  Reply

Leave a Comment