Optimizmo paslaptys

Gyvename žemėje tik vieną kartą, todėl neturime teisės kiekvieną rytą nesidžiaugti gyvenimu. Juk mes patys esame atsakingi už savo emocinę būseną ir turime išmokti į aplinką reaguoti taip, kad išoriniai faktoriai mums neatimtų gyvenimo džiaugsmo. Jeigu jūs pesimistas, tai jums sunkiau kiekvieną dieną pradėti pakilios nuotaikos ir ryžtingai įgyvendinti savo tikslus. Be to, gyvenimas daugiau šansų suteikia optimistams – tokią išvadą skelbia mokslininkai, o psichologai priduria, kad pesimizmo, kaip ir bet kokio ydingo įpročio, galima atsisakyti. Taigi, kur slypi optimizmo paslaptys:

Kaip galima labiau sutrumpinkite kalbas apie savo problemas

Kartais daugelį problemų mes susikuriame apie jas kalbėdami. Kol mes nepradedame kalbėti, tol problema sąmonėje tarsi neužima labai reikšmingos vietos. Visiškai natūralu, kad kiekvieną dieną mes susiduriame su daugybe problemų, todėl, jeigu jūs turite įprotį problemomis dalintis su kitais, tai save galite paversti tiesiog bejėgiu. Atminkite vieną svarbiausių dalykų, kad apie problemas geriausia nekalbėti, bet kuo greičiau jas spręsti. Ir jeigu problema jau išspręsta apie ją geriausia nepasakoti, kad vėl nesužadintumėte savyje neigiamų emocijų. Tai, kas jus sunervino ryte, geriausia to nepasakoti vakare, nes jūs esate pavargę, o emocijos gali dar labiau sustiprėti. Tai gali iššaukti ir nervingą klausytojo reakciją.

Patartina daugiau bendrauti su optimistais, nes jų gyvybingumas užkrečiamas. Tiesiog iš optimistų išsirinkite pavyzdį ir stebėkite, kaip jis įveikia problemas. Tai gali būti jums labai gera pamoka.

Slėpkite nesėkmes

Neverta kalbėti apie savo smulkius rūpesčius, jeigu apskritai jums sekasi gerai. Visada jums bus lengviau, jeigu kiti apie jus galvos kaip apie laimės kūdikį, todėl nepaisant nesėkmių jūs tokiu ir visada jausitės. Taip jūs įgaunate ir daugiau pasitikėjimo savimi, kurį padidina kitų nuomonė apie jus. Atminkite tai, kad nesėkmė apie kurią niekam nepasakojate pasimiršta daug greičiau.

Šiuo metu Jūs matote 51% šio straipsnio.
Matomi 334 žodžiai iš 656 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
Turite atrakinimo kodą?