Advokatas konsultuoja: „Susituokėme Anglijoje. Kokia yra santuokos registravimo tvarka Lietuvoje?“

538 1

Šiais emigracijos laikais ne retenybė yra santuokos tarp skirtingų valstybių piliečių, tuokiamasi įvairiose valstybėse. Kiekviena valstybė įstatymu įtvirtina reikalavimus ir procedūras santuokai sudaryti. Jei santuoka sudaryta laikantis užsienio valstybės įstatymų, tai ji bus teisėta ir pripažįstama kitose valstybėse. Užsienyje sudaryta santuoka pripažįstama Lietuvoje atitinkama tvarka ją įregistruojant Civilinės metrikacijos skyriuje (CMS). Santuoka bus įregistruojama, jei jos sudarymas užsienio valstybėje neprieštarauja imperatyvioms LR CK normoms dėl santuokos sudarymo., t.y.:

1. Santuoka yra sudaryta tarp skirtingos lyties asmenų.

2. Santuoka sudaryta laisva valia.

3. Sudarę santuoką asmenys turi 18 metų.

4. Nėra priimtas teismo sprendimas, kad asmuo yra neveiksnus.

5. Sudaręs santuoką asmuo nepažeidė monogamijos principo.

6. Susituokė asmenys nėra artimi giminaičiai.

Taigi santuoka sudaryta Anglijoje, jei vienas iš susituokusiųjų yra Lietuvos pilietis, turi būti registruojama ir Lietuvoje gyvenamosios vietos civilinės metrikacijos skyriuje. Jei asmuo (-ys) nedeklaravęs gyvenamosios vietos Lietuvoje, dėl santuokos, sudarytos užsienyje įregistravimo turėtų kreiptis į paskutinės gyvenamosios vietos Lietuvoje (j. . .

Join the Conversation

1 comment

  1.    Reply

    Laba diena,norejau paklausti,as gyvenu anglijoj,esu lietuvos piliete,mano vaikinas latvis,mes norim cionai susituokti,po santuokos mano vaikinas nori pasimti mano pavarde,kur jam poto kreiptis kad pakeisti pasa?

×
×