Jo didenybė – Garsas
Pastaruoju metu kai kurie mūsų “seimūnai” visai nesivaldo savo kalbose. Tai vienas kitą negražiais žodžiais išvadina, tai šaukia taip, kad kitiems net ausų būgneliai gali sprogti. Žodžiu, barasi tuo pačiu žalodami ir mūsų sveikatą. Beje, nei vien moralinę, bet ir fizinę…
Nužudo
Visas aplinkos pasaulis – tai garsų derinys. Svyruoja viskas, pradedant nuo elementarių dalelių ir baigiant galaktikomis. Žmogaus ausis priima labai siaurą šių vibracijų diapazoną, bet tai nereiškia, kad garsai, esantys už mūsų klausos ribų, neveikia organizmo. Tai va, nederami žodžiai pagal savo vibracines charakteristikas sudaryti taip, kad pačiu nepalankiausiu būdu veikia ne tik paties besikeikiančiojo organizmą, bet ir visų aplinkinių.Kiekvienas gali tuo įsitikinti pačiu elementariausiu būdu: prieš pasėdami sėklas į žemę, eksperimento vardan prie vienų iš jų pasimelskite, o prie kitų – pasibarkite necenzūriniais žodžiais. Pamatysite: pirmosios išdygs greičiau ir praktiškai visos, o antrosios duos retus ir silpnus daigelius. Vadinasi, ne veltui patarlė sako, jog žodis gali nužudyti.Garsai, kurie mus supa, nežiūrint savo išorinio paprastumo ir įprastumo, nėra jau tokie “nekalti”. Štai, tarkim, viename iš daugiaaukščių namų buvo pakeistas liftas. Atrodytų, gyvenk ir džiaukis, bet štai žmonėms toks džiaugsmas buvo menkas. Dauguma gyventojų pradėjo jausti nuolatinius galvos skausmus, jiems sutriko miegas. Pasirodo, jog veikiantis lifto mechanizmas yra ypač nepalankių garso dažnių skleidimo šaltinis, o lifto šachta, kaip gigantiškas vamzdis šiuos dažnius dar sustiprina. Dabar nelaimingi žmonės tiesiog nežino, ką daryti.Panašus efektas gerai žinomas ir vulkanologams. Besiveržiančios lavos triukšmas taip pat generuoja garsą, sukeliantį nekontroliuojamą baimės pojūtį ir troškimą pasislėpti.Apie tai žmonija nujautė senokai. Pavyzdžiui, senovės Indijoje netgi egzistavo garsinis ginklas – Sammochana. Jis priversdavo paniškai sprukti netgi Aleksandro Makedoniečio kariuomenę. Šios karinės patirties žmonija neužmiršo. Ginklų gamintojai, tiesa, įsitikinę, jog garsinio ginklo nedera gaminti jau ir taip daug įvairių žudymo priemonių išrasta. Bet pagaminti jį teoriškai visai įmanoma.
Apvalo
Garsas gali pridaryti nemažai bėdos. Bet dar daugiau iš jo galima pasisemti naudos. Lietuvoje nuo seno buvo žinoma, jog bažnyčių varpų gaudesys gali… nužudyti bakterijas ir mikrobus. Įdomiausia, kad šį dalyką yra moksliškai patvirtinę bandymai. Varpų skleidžiamos ausiai negirdimos ultragarsinio diapazono vibracijos viršija 25 kHz ir išties gali gydyti infekcines ligas ir sustiprinti imunitetą. Vidutinis varpų skleidžiamų garsų spektras (100 Hz – 20 kHz) sustiprina kapiliarinę kraujotaką ir limfos srautus, o žemas spektras (40-100 Hz) – nuramina psichiką.Suprantama, šie parametrai yra objektyvūs, vadinasi, veikia ne tik tikinčiuosius žmones, bet ir netikinčiuosius. Todėl bažnyčių viduje ir aplink jas esama savo, labai naudingo mikroklimato, galinčio gydyti ne tik gripą ir peršalimą, bet ir kur kas rimtesnes ligas.Atskira kalba apie maldas. Kaip įrodė mokslininkai, kreipi¬masis į Dievą bet kurioje religijoje sukurtas tokiu būdu, jog sukelia atitinkamą – iš anksto apgalvotą – efektą. Štai garsi judėjų laidotuvių giesmė – Kadyšas -priverčia susigraudinti visus ją išgirdusius. Dauguma maldų apskritai skirtos bendram organizmo sustiprinimui. Dvasiniai procesai panaudoja kur kas aukštesnio lygio vibracijas negu materialinis pasaulis, todėl kaip niekas kitas padeda apsivalyti ir gydytis.Beje, įrodyta maldų nauda leidžia suprasti dar vieną fenomeną – malda “prisisunkusius” paveikslus. Mat dažnas “užšifruotų” tekstų kartojimas prieš vieną ar kitą paveikslą leidžia “įrašyti” ant jo paviršiaus atitinkamą garsinę informaciją. Toks paveikslas sukuria aplink save atitinkamo dažnio bangų aurą, kuri veikia žmogų jau savarankiškai. Tad nedera neįvertinti daugumoje religinių konfesijų egzistuojančio ritualo skaityti prie ligonio galvos maldas arba prašyti pagalbos iš paveikslo. Tai teikia realios naudos.
Gydo
Šių dienų medicina žino daugybę sėkmingų pavyzdžių. Garsų relaksacijos seansus, pavyzdžiui, sėkmingai rengia mūsų kaimynai rusai. Maskvos evoliucijos ir ekologijos problemų mokslinio tyrimo instituto mokslininkai įrodė, jog miško garsai geriau už bet kokius vaistus nuima kraujospūdį. Puikiu poveikiu pasižymi ir muzika. Specialistai išsiaiškino, jog skrandžio-žarnyno traktas turi rezonansinį “fa” natos dažnį. Nata “do” gali pa¬dėti gydytis nuo psoriazės, o natų “si”, “sol” ir “do” derinys labai naudingas onkologiniams ligoniams.
Bet ką ten: gydymuisi garsais naudojamės kiekvienas iš mūsų, net patys to nenujausdami. Tar¬kim, ar niekada nebandėte gydyti pašlijusių nervų, glostydami katę? Tai va, mokslininkai nustatė: terapinį efektą suteikia visai ne švelnus kailis ir ne kažkokia ypatinga šio žvėrelio aura. Esmė -murkimo garsas, kurį skleidžia glamonėmis patenkintas katinėlis. Ne mažiau naudos duoda ir elementarus magnetofonikis įrašas su kačių murkimu.