Sugriautas mitas

Sėdėjau sau šįryt, varnas gaudžiau (o kai už lango žiema, tai daryti ne taip ir sunku, mat nuo šalčio jos tapo tikrais gremėzdais.) ir mąsčiau: apie ką gi Jums parašyti. Prisipažįstu – nebuvo apsieita be google. Tačiau panaršyti vertėjo, nes radau straipsnį, kuris visiškai sugriauna vieną labai paplitusį mitą.

Tiems, kurie tingės atsidaryti nuorodą, išduodu – mokslininkai nustatė, kad moterys ir vyrai per dieną pasako vidutiniškai vienodą kiekį žodžių! Štai tau ir moterys pleputės. Štai tau ir vyrai tyleniai, kalbantys tik tada, kai mirtinai reik kia. Ir jokiu plačiai kultivuojamu 20 000 x 7000 santykiu čia nė nekvepia! Netgi užsimenama, kad pastarieji skaičiai paprasčiausiai. išgalvoti.

O straipsnis, pasirodo, senas! Parašytas daugiau nei prieš metus! Ir tik dabar tai sužinojau. Viena vertus – gėda. Derėtų labiau domėtis panašiomis temomis. Kita vertus – džiugu pagaliau apsišviesti!

Žinoma, dėl to nukenčia nemažai populiariosios psichologijos veikalų, kurie sėkmingai spekuliuoja vyrų tylenių ir moterų plepučių įvaizdžiais. Netgi mano pamėgtas spektaklis “Urvinis žmogus” šioje vietoje, pasirodo, prašovė. Bet et – lai būna. Gi ten – menas. O šiai veiklos sričiai būdi inga tirštinti spalvas.

Kai pagalvoji dar stipriau – juk tai tik vienas straipsnis, vienas požiūris. Gal yra dar daugiau nepaviešintų duomenų, kurie padėtų susiformuoti dar tikslesniai nuomonei. Kai informacijos srautai tokie dideli kaip šiandien, visko ir nesugaudysi.

Tačiau štai – pasidalinau ir ramiau! O tikė

ėti galite tuo, kuo Jums patogiau. Tiems, kurie itin propaguoja lyčių lygybę, šie duomenys turėtų patikti 🙂

12 thoughts on “Sugriautas mitas”

 1. Is kur esi tikra, kad sis straipsnis pateikia ne isgalvotus duomenis?
  Bet cia juk ne chemija, kvantine fizika ar geodezija, cia pati gali atlikti tyrima. Gali palyginti savo aplinkoje esancius vyrus bei moteris ir iskart pastebesi skirtuma.
  Tsakant, pagūglinai, radai Kažką, pačios savimeilę paglostė tai ir numetei. Ačiū.

  Reply
 2. P., o kodel manai, kad pagloste savimeile..? Tiesiog pateikiau kitoki poziuri. O jei jau apeliuoji i mano aplinka, tikrai pazistu ne viena vyruka, kuris kalba tikrai ne maziau uz moteris. Taigi tiek vienu, tiek kitu pavyzdziu galima rasti, priklauso, ko ieskai. Galbut tiesiog keiciasi socialine situacija – vyrai nebera vien medziotojai, kurie turi parupinti maisto, jiems reikia palaikyti daugiau socialiniu kontaktu, na o kalbejimas cia uzima tikrai ne paskutine vieta. Todel ir lygejame – moterys vyriskeja, besigainiodamos lygiu galimybiu, vyrai – moteriskeja, mat yra maziau suvarzyti stereotipu, kas galima, o kas ne.

  Reply
 3. Jei išgooglinai tik tai…. Nepyk, bet daraisi tendencinga. Nerandi taikos su vyru savyje? :)) Biški ne į temą, bet – po gero sekso būna tokia ramybė ir tyla… nė vienam nekyla noras malti liežuviu….:)) Moralas: reguliariai ….kitės ir nereikės energijos taškyti liežuviu…:)))

  Reply
 4. ech, žiūriu serialą ir pamiršau vieną sakinį – vyrai tikrai daugiau šneka, nes tiesiog emancipuotos moterys vis sunkiau prieinamos….:)))
  Šiaip tai norėjau jus prajuokint…

  Reply
 5. cha,na kadangi net ir emancipuotos moterys vis dar “myli” ausimis, tai faktas, kad vyrai daugiau sneka visiems tik i nauda:P

  Reply
 6. Egi, na googlinimas, jei jau atvirai, niekada nebuvo mano stiprioji dalis. Taciau sakydamas “isgooglinai tik tai…” taip pat esi labai jau vienpusiskas. Google zinoma kad meta daugybe informacijos, visgi kiekvienas sau pasirenka, kas jam/jai idomu. Man idomus pasirode butent tas straipsnis.

  Jeigu turi konkrecia tema, kuria noretum paskaityti – siulyk. Galbut pavyks parasyti nefeministiskai ir taikiai su savo “vidiniu vyru”.. 😛

  Reply
 7. Na is tavo straipsnio atrodo, kad pagloste savimeile.
  Griztant i tema, tai net ir tavo palyginimas “tikrai pazistu ne viena vyruka, kuris kalba tikrai ne maziau uz moteris” atspindi siokias tokias tendencijas.
  Kitas dalykas yra skirtinga psichologija. Is savo patirties zinau, kad jei jau moteris atsakyma pateikia vienu zodziu, pvz “GERAI”, tai dazniausiai tikrai taip nebuna. Noriu pasakyt, kad is moters naudojamu zodziu skaiciaus galima ivertint ir jos emocine busena. Vyrams tai maziau budinga.
  Moterys daznai susikaupusias emocijas paleidzia zodziais. Vyrai tuo tarpu zvejoja.

  Reply
 8. Visiskai sutinku – vyru ir moteru kalbu turinys labai skirtingas ir tai sunkiai palyginama. Moteru zodziuose daug sifravimo, emociju, vyrai tuo tarpu kalba tiesiau ir konkreciau. Bet savo irase juk ne tam skyriau demesi. Rasiau ne apie kokybe, o apie kiekybe, kuri, remiantis tyrimu, regis yra vienoda.

  Reply
 9. Manau, kad pasakomų žodžių kiekis labiau susijęs su temperamentu, o ne su lytimi. Mano pastebėjimais vyrai ir moterys šneka tiek pat, bet apie skirtingus dalykus: vyrai -kažką konkretaus, ką matė, skaitė, darė, kas nutiko, o moterys – apie jausmus, emocijas, vyrus(!).

  Reply
 10. Nesupratau P. komentaro apie savimeilę… Čia mums, moterims, ją paglostyti turėtų tai, kad mes ne plepesnės už vyrus? O kas blogo, jei žmogus daug kalba? Daug blogiau jei nekalba, tyli, o po to visus iššaudo.

  Reply
 11. kažkas yra pajuokavęs-“jeigu elektrkas nesutaria su santechniku dėl darbo,tai kaltas lieka dizaineris”…tai čia kažkas panašaus…tiek vyrai tiek moterys kalba daug ir kartais visai nieko nepasako….kalba dėl to kad kalbėti ar atkreipti į save dėmesi…kad pasirodyt jog jis ar ji dar vis čia….jei moterys kalbėtų daugiau,tai ir nekalbadienių jos pirmos nepradėtų:)))))

  Reply

Leave a Comment