Sugriautas mitas

Sėdėjau sau šįryt, varnas gaudžiau (o kai už lango žiema, tai daryti ne taip ir sunku, mat nuo šalčio jos tapo tikrais gremėzdais…) ir mąsčiau: apie ką gi Jums parašyti. Prisipažįstu – nebuvo apsieita be google… Tačiau panaršyti vertėjo, nes radau straipsnį, kuris visiškai sugriauna vieną labai paplitusį mitą.

Tiems, kurie tingės atsidaryti nuorodą, išduodu – mokslininkai nustatė, kad moterys ir vyrai per dieną pasako vidutiniškai vienodą kiekį žodžių! Štai tau ir moterys pleputės… Štai tau ir vyrai tyleniai, kalbantys tik tada, kai mirtinai reikia… Ir jokiu plačiai kultivuojamu 20 000 x 7000 santykiu čia nė nekvepia! Netgi užsimenama, kad pastarieji skaičiai paprasčiausiai… išgalvoti.

O straipsnis, pasirodo, senas! Parašytas daugiau nei prieš metus! Ir tik dabar tai sužinojau… Viena vertus – gėda. Derėtų labiau domėtis panašiomis temomis… Kita vertus – džiugu pagaliau apsišviesti!

Žinoma, dėl to nukenčia nemažai populiariosios psichologijos veikalų, kurie sėkmingai spekuliuoja vyrų tylenių ir moterų plepučių įvaizdžiais. Netgi mano pamėgtas spektaklis “Urvinis žmogus” šioje vietoje, pasirodo, prašovė… Bet et – lai būna… Gi ten – menas… O šiai veiklos sričiai būdinga tirštinti spalvas.

Kai pagalvoji dar stipriau – juk tai tik vienas straipsnis, vienas požiūris. Gal yra dar daugiau nepaviešintų duomenų, kurie padėtų susiformuoti dar tikslesniai nuomonei… Kai informacijos srautai tokie dideli kaip šiandien, visko ir nesugaudysi…

Tačiau štai – pasidalinau ir ramiau! O tikėti galite tuo, kuo Jums patogiau. Tiems, kurie itin propaguoja lyčių lygybę, šie duomenys turėtų patikti 🙂