Nesusikalbėjimai

822 0

Pshichologas dr. Gediminas Navaitis

Šeimoje tenka išgirsti daug neteisingos kritikos. Bet kai ją nuodugniau panagrinėjus, paaiškėja, kad vyrai ir moterys tuos pat šeimyninio gyvenimo įvykius vertina skirtingai. Dažnai vyrai nori duoti moteriai daugiau nei gaus iš jos, bet kone visos moterys teigia, jog tarpusavio santykiuose vyrai duoda mažiau, kad švelnus ir atidus draugas tapo vangiu ir abejingu sutuoktiniu. Ne vienas vyras irgi jaučiasi apgautas – meili ir supratinga draugė pavirto reiklia ir nuolat nepatenkinta žmona.

Gal problema ta, kad moterys ir vyrai ne viisada supranta, už ką gauna „šeimyninio” įvertinimo pažymį ? Katė laka pieną. Jos neverta vaišinti kava ir pyragaičiais. Taigi norėdami patikti, turėtume siūlyti ne tai, ką mėgstame mes, o tai, kas patrauklu kitam. Nesunku vyrų paklausti, kokias savo draugės savybes jie labiausiai vertina. Taip pat lengva paklausti moterų, kokiomis savo savybėmis jos tikisi sužavėti draugą.

Psichologas Charlesas Robsonas pateikia devynių tūkstančių vyrų ir moterų apklausos duomenis. Teirautasi, kokios moters savybės vyrams atrodo svarbios ir kaip moterys įsivaizduoja vyrų nuomonę apie jas.

Vyrams svarbu: drraugės asmenybė — švelnumas, supratingumas, rūpestingumas. Antroje vietoje — graži išvaizda. Trečioje — protas. Ketvirtoje — seksualumas. Penktoje – humoro jausmas.

Moterys mano, kad vyrams svarbu: pirmiausia — patraukli išvaizda. Antra — didelė krūtinė. Trečia — seksualumas. Ketvirta — pataikavimas vyrui. Penkta — asmeninės savybės.

Akivaizdu, jog ne viena moteris painioja įspūdį, ku

urį ji gali bei nori padaryti vyrui per pirmąjį pasimatymą, ir tai, ką vyras vertins, palaikydamas su ja pastovius ilgalaikius santykius. Koks gyvenimo draugo poelgis vertinamas teigiamai, o koks — neigiamai? Iš pirmo žvilgsnio atsakymas į šiuos klausimus aiškus: dėmesys, rūpinimasis, parama susilaukia dėkingumo, o abejingumas ir egoizmas — nuvilia.

Įsimylėjusieji nuolat stengiasi vienas kitą pradžiuginti įvairiais mažmožiais. Vos susipažinus ką nors daugiau padaryti jiems būtų sunku. Vėliau vyras šeimos ir draugės labui imasi didelių darbų ir tikisi, kad sulauks pritarimo. O. . .

Join the Conversation

×
×