AUDIOtonas

PANEVĖŽIO KOLEGIJOS

PANEVĖŽIO KOLEGIJOS

MEDICINOS IR SOCIALINIŲ MOKSLŲ FAKULTETAS

SOCIALINIO DARBO KATEDRA

Individualios įmonės „Audiotonas“ verslo planas

Darbo vadovė lektorė

Panevėžys, 2011

TURINYS

ĮVADAS.............................. 3

VERSLO APRAŠYMAS.............................. 4

Klientai.............................. 5

Produktų ir paslaugų aprašymai.............................. 5

GAMYBA.............................. 7

Patalpos.............................. 7

Patalpų vidaus aprašymas.............................. 7

Gamybos priemonės.............................. 8

PERSONALO VALDYMAS.............................. 9

MARKETINGAS..............................12

Konkurencingumo analizė..............................12

Kainos..............................13

Reklama..............................14

Galimi sunkumai ir kliūtys..............................14

FINANSINĖ DALIS.............................. 15

PRIEDAI..............................24

1. ĮVADAS

Šiais laikais, kai visuomenė modernėja, kas ketvirtas žmogus moka naudotis kompiuterio teikiamomis galimybėmis vis dažniau nustumiami lieka žmonės turintys tam tikrą negalią, šiuo atveju prastą regėjimą arba visišką aklumą.

Jiems yra gaminami kompiuteriai su Brailio rašto klaviatūra, tačiau viena problema – šie kompiuteriai brangūs, o

valstybė juos finansuoti sutinka ne kiekvienam. Tokiu atveju jiems visi keliai atrasti kompiuterių teikiamas galimybes lieka užkirsti.

Panašiai ir su silpnaregiais. Yra daugybė užsienietiškų programų skirtų neprimatantiems, turintiems silpną regą žmonėms, kurios moka skaityti pažymėtą tekstą ar padidinti jį ekrane, tačiau čia yra trūkumų – šios programos skaito su klaikiu anglišku akcentu, kuris kartais taip iškraipo žodžius, kad jų suprasti neįmanoma, o tekstą didinančios programos dažnai padidina ne tiek, kiek reikia su labai silpna rega ir turi painų, dažniausiai anglų kalba nu

u
urodyta valdymą, kurį suprasti ne visada yra lengva. Dėl šios problemos buvo sumanyta įkurti įmonę „Audiotonas“.

 

Socialinė veikla – gaminti programas, elektronines ir audio knygas, kurios padėtų žmonėms turintiems regos negalią.

Įmonės tikslas – teikti kokybiškas prekes, kurios padėtų ir palengvintų žmonių turinčių regos ne

e
egalią lavėjimą, integravimąsį į informacinę visuomenę.

2. VERSLO APRAŠYMAS

Verslo idėja – programų, audio ir elektroninių knygų gamybą, kurias galėtų naudotis žmonės turintys regos negalią (ir visi kiti norintys). Ši idėja kilo trims Panevėžio kolegijos socialinio darbo studentams – Sigitui Kregždei, Inetai Kuvykaite, Sandrai Giliūtei, kuomet jie viešėjo aklųjų ir silpnaregių centre ir pamatė, kaip kompiuteriai ir jų technika nepritaikyta naudojimui ir kaip mažai šiems žmonėms Brailio raštu parašytų knygų. Lėšų šiai idėjai įgyvendinti atsirado po to, kai Sigitas vienoje loterijoje laimėjo 100 000 Lt piniginį prizą, iš kurių 85 000 Lt panaudojo individualios įmonės steigimui.

Individuali arba personalinė įmonė – įmonė, priklausanti vienam fiziniam asmeniui arba šeimai. Individualioji įmonė neturi juridinio asmens teisių. Savininkui taikoma neribota turtinė atsakomybė – įmonės turtas neatskiriamas nuo asmens turto, t.y. už įmonės skolas savininkas atsako ne ti

i
ik savo pradinėmis investicijomis į verslą, bet ir visu savo asmeniniu turtu.

Įmonei vadovaus įmonės savininkas. Jis turi aukštąjį socialinio darbuotojo išsilavinimą. Turi vadovaujamojo darbo patirties.

Įmonė įregistruota 2011 gegužės 1 d. Panevėžio miesto savivaldybės įmonių registro skyriuje. Numatoma įmonės veikla jau kitą dieną t.y. 2011 gegužės 2 d.

Įmonės rūšis: individuali įmonė

Veiklos pobūdis: programos, audio ir elektroninės knygos, garso įrašų studijos nuoma.

Įmonės adresas: Klaipėdos g. 75, Panevėžys

Įmonės registracijos Nr. 9813

Įmonės kodas: 085987589

Įmonė registruota: 2011 m. gegužės 1 diena.

Įmonės „Audiotonas“ uždaviniai:

Socialiniai:

Mažinti socialinę atskirtį;

Padėti žmonėms, turintiems regos sutrikimą, praplėsti savo erudicijos ribas;

Skatinti vi

i
isuomenės domėjimąsi literatūra ir naujais kūriniais;

Padėti žmonėms turintiems regėjimo negalią lengviau integruotis į informacinę visuomenę;

Skatinti visuomenę atrasti naujas, technologines knygų skaitymo galimybes.

Ekonominiai:

Teisingai naudoti gamybinius išteklius;

Įgyti klientų pasitikėjimą;

Gerinti prekių kokybę;

Taikyti naujoves;

Siekti kuo didesnio pelno.

2.1 Klientai

Mūsų veikla orientuota į akluosius ir silpnaregius, nes programos skirtos jiems, tačiau elektronines ir audio knygas yra pamėgęs jaunimas ir nuolat keliaujantys žmonės, bei užimti žmonėms, kuriems mieliau išklausyti knygos turinį ar perskaityti jį telefono, negu visur su savimi nešiotis storą popierinę knygą.

2.2 Produktų ir paslaugų aprašymai

Prie kiekvieno produkto bus pridėta informatyvi ir nuosekli instrukcija, kaip jį įdiegti į kompiuterį, perkelti į mobilųjį telefoną ar kitą įrenginį. Diegiant programas įdiegimo instrukcija bus pateikta instaliavimo lange, o programai veikiant pagalbą bus galima išsikviesti paspausdus F1 mygtuką klaviatūroje.

Opti-zoom – tai galinga programa, sugebanti ekrane matoma tekstą padidinti iki 4000 kartų, kuri pasižymi paprastu lietuvišku valdymu, kurį supras net pats “žaliausias” kompiuterių naujokas. Programa lengvai susisieja su jūsų naudojamomis programomis, tad ją galite naudoti tiek skaitydamas naujienas internetiniuose portaluose, tiek rinkdami tekstą “MS Word” programoje.

Tekstbalsis – pirmoji tokio pobūdžio programa Lietuvoje. Tai galingas balso sintezatorius, sugebantis jūsų pažymėtą tekstą perskaityti ir įgarsinti. Dauguma regos negalią turinčių žmonių jau naudoja panašaus pobūdžio angliškas programas, kurios visos kartu turi vieną minusą – smarkiai iškraipomą tarimą. Šioje programoje ši klaida ištaisyta. Jūsų patogumui galite rinktis – vyriškas ar moteriškas balsas skaitys Jūsų pažymėtą tekstą. Esant būtinybei gali atsisiųsti priedą padedanti skaityti ir kitomis užsienio kalbomis.

E-knygos – tai tos pačios knygos, kurias jūs skaitote atspausdintas ant popieriaus, tik išleistas elektroniniame formate. E-knygos leidžiamos specialiuose failuose (ePUB, PDF, FB ir kt.), kuriuos galima atidaryti ir skaityti kompiuteryje, mobiliajame telefone ar specialiame e-knygoms skaityti skirtame įrenginyje – elektroninių knygų skaityklėje. Tai patogu daug keliaujant ir neturint laiko (ir vietos) visur su savimi tampytis didelę ir storą, tačiau mėgstamą knygą.

Audio knygos – tai įskaityta knyga, kuria galima klausyti visomis garso atkūrimo priemonėmis, pradedant muzikos grotuvu, baigiant telefonu ar nešiojamuoju mp3 grotuvu.

Įrašų studijos nuoma – be siūlomų programų ir knygų, teikiame ir įrašų studijos nuomos paslaugą. Turite minčių, esate talentingi ir norite išleisti savo bandomąją dainą, o gal Jus jau seniai žino, ir norite išleisti naują savo albumą – tokiu atveju mūsų įrašų studija pirmas žingsnis tai padaryti.

 

3. GAMYBA

3.1 PATALPOS

Įmonei radome idealias patalpas išsinuomoti, esančias labai geroje vietoje – Klaipėdos g. 75, buvusiose ICG patalpose.. Planuojamai veiklai turimas plotas – 200 m2. Mūsų veiklai vykdyti jau yra gauti leidimai iš priešgaisrinės tarnybos, nesenai atliktas remontas. Atitinka priešgaisrinės saugos reikalavimus. Patalpų skaičius būtent toks kokio mums reikia.

Mūsų patalpas sudarys (žr. plano paveikslėlį):

Direktoriaus kabinetas;

Buhalterės kabinetas;

Administratorės kabinetas;

Garso įrašų studija;

Gamybinės (tarnybinės) patalpos;

Parduotuvės patalpos;

Sandėlys;

Tualetas.

3.2 Patalpų vidaus aprašymas

Direktoriaus kabinete yra rašomasis stalas, pora kėdžių ir kompiuteris su spausdintuvu;

Buhalterės kabinete yra rašomasis stalas, kėdė ir kompiuteris.

Administratorės kabinete bus rašomasis stalas, pora kėdžių ir kompiuteris.

Garso įrašų studija – garso įrašymo įranga (ausinės, mikrofonai);

Gamybinės patalpos – 2 kompiuteriai, 2 stalai, 4 kėdės, spausdintuvas.

Parduotuvės patalpos – jose yra prekystalis, kėdė, kasos aparatas, taip pat spintos su lentynomis prekėms laikyti.

Sandėlys – jame yra spintos, kuriose laikomos pagamintos prekės skirtos pardavimui.

Poilsio kambarys – yra sofa, staliukas, pora kėdžių, virdulys.

Tualetas – santechninė įranga (praustuvė, klozetas).

3.3 Pagrindinės gamybos priemonės

kompiuteris, su kuriuo bus sukuriamos programos, bei duomenys įrašomi į laikmenas;

įrašų studija, kurioje bus įgarsinamos audioknygos;

daugiafunkciniai spausdintuvai, kuriais nuskanuotos knygos bus paverčiamos į elektronines, bei kuriais bus spausdinami laikmenų viršeliai.

4. PERSONALO VALDYMAS

Personalas – organizacijos (rečiau – projekto) darbuotojų, tarnautojų, vykdančių atitinkamas veiklos funkcijas, visuma; žmogiškasis kapitalas.

Darbas – žmonių pastangos, reikalingos prekėms gaminti ir paslaugoms teikti. Žmogus savo darbu sukuria produktą, atlieka paslaugas, jei nebūtų darbo tai nebūtų ir žmogaus, kuriančio savo gyvenimo sąlygas. Darbas pilnavertiškumo, socialinio statuso šaltinis.

Individualiojoje įmonėje „Audiotonas“ numatoma įdarbinti 8 darbuotojus, kurių ieškosime bendradarbiaudami kartu su darbo birža, dedami skelbimus į laikraščius ir internetines svetaines.

Reikalavimai darbuotojams:

Buhalterė – turinti profesinį arba aukštąjį išsilavinimą, gerai besiorientuojanti nuolat besikeičiančioje mokesčių sistemoje, atsakinga, pareiginga;

Administratorius – turintis aukštąjį išsilavinimą, atsakingas, pareigingas, išmanantis savo darbą;

Pardavėjas – turintis profesinį išsilavinimą, komunikabilus, mokantis įtikti ir įsiūlyti prekes, neieškantis žodžio kišenėje, atsakingas;

Programuotojas – turintis aukštąjį išsilavinimą, nusimanantis apie kompiuterines programas ir techniką, mokantis bent dvi ar tris programavimo kalbas, sugebantis jomis programuoti;

Įgarsintojas – išsilavinimas nelabai turi įtakos, turintis maloniai skambantį balsą, mokantį juo įtaigiai ir teatrališkai intonuoti.

Didelis privalumas priimamiems į darbą darbuotojams bus bent dviejų užsienio kalbų mokėjimas ir sugebėjimas jomis laisvai kalbėti ir susikalbėti.

Darbuotojai bus kviečiami į darbo pokalbius, kurių metu bus tikrinamas jų tinkamumas darbui, sugebėjimas bendrauti ar/ir techniniai sugebėjimai. Pokalbio metu bus atsinešti pažymėjimą liudijantį apie jų išsilavinimą ir/ar darbo patirtį.

Darbuotojų etatai:

Pareigos

Išsilavinimas

Stažas

Direktorius

Aukštasis neuniversitetinis

0.5 m

Administratorius

Aukštasis neuniversitetinis

0.5 m

Buhalterė

Aukštasis arba profesinis

1.5 m

Pardavėja

Profesinis

6 mėn

Programuotojai (2)

Aukštasis

1.5 m,

Įgarsintojai (3)

Vidurinis

2 mėn

Darbo užmokestis skaičiuojamas laikine forma, t.y. vertinamas darbo laikas neatsižvelgiant į pagamintą kiekį. Ši užmokesčio forma bus taikoma visiems darbuotojams. Be tiesioginio darbo užmokesčio, atsižvelgiant į darbo kokybę bei už pasiektus gerus darbo rezultatus darbuotojams bus mokamos premijos.

Numatomos darbuotojų funkcijos:

Direktorius:

Atlieka vadovaujamąjį darbą;

Organizuoja ir rūpinasi darbuotojų atranka;

Kontroliuoja darbuotojų veiklą;

Ieško pardavimo partnerių;

Rūpinasi reklama.

Administratorius:

Tvarko įmonės dokumentaciją;

Priiminėja užsakymus;

Tvarko raštvedybą;

Direktoriui išvykus koordinuoja darbą.

Buhalterė:

Tvarko buhalterinę apskaitą;

Atsakinga už finansus;

Skaičiuoja darbuotojų atlyginimus;

Kontroliuoja įmonės finansinę veiklą.

Pardavėja:

Aptarnauja klientus;

Teikia informaciją apie prekes ir paslaugas;

Papildo lentynas naujomis prekėmis.

Programuotojai:

Kuria ir tvarko kompiuterines programas;

Tvarko ir administruoja įmonės puslapį;

Tvarko gautus įrašus, perkėlinėja juos į laikmenas;

Skanuoja knygas ir verčia jas elektroninėmis;

Apipavidalina laikmenas.

Įgarsintojai

Įgarsina audio knygas.

5. MARKETINGAS

Marketingas (arba rinkodara) – tai įmonių veiklos organizavimo ir valdymo sistema, kuria stengiamasi atsižvelgti į visą rinkoje vykstančių procesų kompleksą, bei konkurenciją.

Konkurencija – tai rinkos situacija, kai pakankamai daug dalyvių (pirkėjų ir pardavėjų), gamintojai ieško galimybių mažinti gamybos kaštus, didinti pelną, gaminti geresnius produktus, kovoja dėl pirkėjų.

Tam, kad įmonė išsilaikytų rinkoje ji turi būti ir nuolat analizuojanti konkurentų veiklą, sekanti jų veiksmus, domėtis kintančia aplinka, tobulinti teikiamų paslaugų kokybę, plėsti asortimentą.

Marketingo veiklą pradėti būtina dar prieš atidarant įmonę. Svarbu ištirti prekės ar paslaugos poreikį klientams, nustatyti tinkamą kainą, kuri būtų patraukli pirkėjams. Rinkodaros tyrimą galima atlikti įvairiais būdais: anketinėmis apklausomis raštu ir telefonu, idėjos iškėlimu konferencijose arba konsultavimusi su potencialiomis klientų grupėmis.

Pastaruoju metodu pasinaudojome mes. Viešėdami aklųjų ir silpnaregių žmonių dienos centre mes ten gyvenančių žmonių paklausėme, kokios didžiausios jiems susidarančios problemos. Pagrindinės išvardintos buvo šios:

Užsienietiškų programų, skirtų žmonėms su regos negalia nepritaikymas kitoms kalboms;

Per mažai naujų, populiarių knygų, kurios būtų pritaikytos regos negalią turintiems žmonėms;

Be to, dažnai iš savo draugų ar pažįstamų ratų išgirsdavome tokį teiginį, kad skubant ir mažėjant laikui ir norui skaityti, mieliau klausytų audio knygas arba jas skaitytų mobiliajame telefone ar elektroninėje skaityklėje.

5.1 Konkurencingumo analizė

Ištyrę rinką, išsiaiškinome, kad Panevėžio rajone konkurentų mūsų įmonei nėra ir tai yra pirmoji tokio tipo įmonė, tačiau nepaisant to ištyrėme savo įmonės stipriąsias ir silpnąsias puses, kuriomis gali pasinaudoti atsiradę konkurentai.

Stipriosios pusės

Silpnosios pusės

Pirmoji tokio tipo įmonė visame Panevėžio rajone;

Galimas greitas konkurentų atsiradimas, nes tai paklausi prekė;

Pirmieji pradedame gaminti tokio pobūdžio kompiuterines programas;

Kompiuterinėse programose gali pasitaikyti klaidų, kurios ištaisyti gali prireikti laiko;

Nemažas, neseniai išverstų į lietuvių kalbą, knygų asortimentas;

Kompaktiniai diskai – trumpalaikės, greitai gendančios laikmenos;

Mūsų gaminamomis audio ir elektroninėmis knygomis gali naudotis visi norintys;

Kompiuterinis piratavimas

Norint skaityti elektroninę knygą nebereikia įsigyti jokių papildomų brangių programų – užtenka sumaniojo telefono ar kompiuterio, kuriame įdiegta „Adobe Acrobat Reader“ programa;

Dauguma paprastųjų telefonų (neturinčių operacinės sistemos) gali nemokėti atidaryti e-knygų.

Audio knygas klausyti įmanoma su visais buitiniais prietaisais skaitančiais kompaktinius diskus, jas lengva konvertuoti į mp3 formatą ir pekelti į grotuvą ar mobilųjį telefoną.

Atsižvelgę į savo produktų silpnąsias puses mes:

Nuolat tikrinsime programų stabilumą ir nustačius klaidas, kursime pataisymus, kuriuos klientai nemokamai galės parsisiųsti iš mūsų puslapio;

Klientui pageidaujant programą, audio ar elektroninę knygą galėsime įrašyti ir į atmintuką (usb raktą);

Saugodamiesi piratavimo programoms naudosime 256 bitų kodo raktus, kurie tiks tik su mūsų duotu serijos numeriu ir tik viename kompiuteryje.

Domėsimėmes naujomis populiariomis knygomis ir stengsimės kartu su jų popieriniais variantais, kartu į rinką pateikti ir elektroninius ir audio variantus.

5.2 Kainos

Kaina – tai prekės, paslaugos arba gamybos išteklių piniginė vertė. Rinka sėkmingai funkcionuoja, kai veikia trys elementai:pelnas, konkurencija ir kainų sistema.

Mūsų įmonės teikiamų prekių ir paslaugų įkainiai:

Programos:

Opti – zoom – 150 lt;

Tekstbalsis – 200 lt;

Audio knygos – nuo 20 iki 57 lt;

Elektroninės knygos – nuo 12 iki 40 lt.

Programų kainos sudarytos atsižvelgiant į jų kūrimo laiką, sudėtingumą, bei panašių užsienietiškų programų kainą.

Audio knygų kaina sudaryta atsižvelgiant į garsinamos knygos kainą, puslapių skaičių, įgarsinimo trukmę, bei kitas išlaidas (darbuotojų atlyginimas, komunalinės paslaugos).

Elektroninių knygų kaina sudaryta atsižvelgiant į garsinamos knygos kainą, puslapių skaičių ir elektros sąnaudas ją verčiant elektroniniu formatu.

5.3 Reklama

Reklama – kaip objektas yra informacija, skirta paveikti potencialius pirkėjus (vartotojus, tikslinę grupę) atlikti įvairius veiksmus, susijusius su prekės ar paslaugos pirkimu ir vartojimu. Kaip procesas reklama yra žinių, duomenų apie ką nors skleidimas, norint išpopuliarinti, išgarsinti ką nors, padidinti paklausą.

Savo produktus reklmuosime savo internetiniame puslapyje, kuriuose juos iš karto bus galima įsigyti, platindami skrajutes knygynuose, komputerine technika prekiaujančiose parduotuvėse ir tris mėnesius reklamuodami savo parduotuvę vietinėje televizijoje.

Reklamavimosi būdas

Suma (Lt) 1 mėn

Suma (Lt) metams

Internetinis puslapis

Reklama televizijoje

750 (bus naudojama tik 3 mėn)

Lankstinukai/skrajutės

5.4 Galimi sunkumai ir kliūtys

Atsiradus lygiai tokių lygiaverčių konkurentų, iškiltų grėsmė prarasti dalį klientų. Todėl reikia stengtis maloniai ir kokybiškai aptarnauti klientus, stengtis, kad prekės ir paslaugos būtų nepriekaištingos kokybės.

Kitas rizikos veiksnys – nepakankama vadovo patirtis. Dirbant pelningai, turėtų atsirasti lėšų įmonės plėtimui ir modernizavimui. Todėl vadovas privalės kasdien domėtis savo verslo sritimi ir tobulėti, kad galėtų toliau sėkmingai vadovauti ir plėtoti verslą.

Gali smukti ekonomikos lygis. Tuo atveju sumažės gyventojų pajamos ir jie mažiau pirks. Reikės ieškoti resursų prekių kainų mažinimui, plėsti prekių asortimentą.

6. FINANSINĖ DALIS

Kapitalo lentelės

Pradinis kapitalas

Eil. Nr.

Kapitalo pavadinimas

Suma (Lt)

Pagrindinis

Apyvartinis

Rezervinis

Viso:

Įmonės steigimo išlaidos

Paslauga

Kaina (Lt)

Registrų centro mokestis

Notaro mokestis

Steigimo dokumentų paruošimas

Anstpaudo gamyba

Laikinojo IĮ vardo rezervavimas Registrų centre

Viso:

Pagrindinis kapitalas

Prekė

Vnt

Kaina (Lt)

Kompiuteris

Spausdintuvas

CD spausdintuvas

Mikrofonas

Ausinės

Kasos aparatas

Iškaba

Programinė įranga

El. instaliacija

200 kv. m

Prekystalis

Spinta su lentynomis

Stalas

Kėdės

Sandėlio spintos

Santechnikos įranga

Garso izoliacinė medžiaga

66 kv. m

Sofa

Signalizacija

Įmonės steigimo išlaidos

Viso:

Apyvartinis kapitalas

Prekė

Vnt.

Kaina (Lt)

Telefonas

Lempos

Buitinė technika

Popierius

Kompaktiniai diskai

Kanceliarinės prekės

Reklama

Patentas

Licenzija

Viso:

xx

Rezervinis kapitalas

Prekė/paslauga

Kiekis

Suma

Suma 3 mėn

Reklama

Nuoma

Atlyginimai:

Direktorius

Administratorius

Buhalterė

Pardavėja

Programuotojas

Įgarsintojas

Internetas

Atlyginimų 31 %

Direktorius

Administratorius

Buhalterė

Pardavėja

Programuotojas

Įgarsintojas

Komunaliniai mokesčiai

Viso:

Darbuotojų atlyginimai:

Pareigos

Mokamas atlyginimas

Į rankas“ gaunamas atlyginimas (1 asmens)

12 mėn uždarbis (visų darbuotojų)

12 mėn uždarbis nuskaičius mokesčius

Direktorius

1700,5

Administratorius

1408,5

Buhalterė

678,5

Pardavėja

824,5

Programuotojas (2)

1189.5

Įgarsintojai (3)

1116,5

Viso:

Atlyginimo skaičiavimas:

Direktoriaus atlyginimas:

a) 2200 * 0,06 = 132 (privalomasis sveikatos draudimas)

b) 2200 * 0,03 = 66 (tikslinė įmoka SoDrai)

c) 1. 2200 – 800 = 1400

2. 1400 * 0,2 = 280

3. 470 – 280 = 190

4. (2200 – 190) * 0,15 = 301,5 (gyventojų pajamų mokestis)

d) 2200 – 132 – 66 – 301,5 = 1700,5 (atlyginimas gaunamas „į rankas“)

Nusidėvėjimo išlaidų lentelė

Eil.

nr

Prekės pavadinimas

Metų skaičius

Nusidėvėjimas metams

Nusidėvėjimas mėnesiui

1.

Kompiuteris

2.

Spausdintuvas

4,33

3.

Spausdintuvas ant CD

6,67

4.

Mikrofonas

16,67

5.

Ausinės

6.

Kasos aparatas

58,33

7.

Iškaba

266,67

22,22

8.

Programinė įranga

82,2

6,85

9.

Elektros instaliacija

10.

Prekystalis

62,5

5,21

11.

Spinta su lentynomis

187,5

15,63

12.

Stalas

12,5

13.

Kėdės

6,67

14.

Sandėlinės spintos

8,33

15.

Santechninė įrnga

16,67

16.

Garso izoliacinė medžiaga

184,8

15,4

17.

Sofa

44,44

3,70

Viso:

3770.11

319,18

Gamybos išlaidų lentelės

Gamybos išlaidų lentelė (Gegužė, Birželis, Liepa, Rugpjūtis, Rugsėjis)

Eil. Nr.

Išlaidos pavadinimas

Kiekis (vnt.)

Suma (Lt)

Nuoma

1 mėn.

Atlyginimai

31% tikslinė įmoka SoDrai

Gamybos žaliavos (CD, popierius, dažai)

Komunalinės paslaugos

Reklama

Signalizacija

Komunikacinės paslaugos

Nusidevėjimo išlaidos

319,18

Viso

19676,18

Gamybos išlaidų lentelė (Spalis)

Eil. Nr.

Išlaidos pavadinimas

Kiekis (vnt.)

Suma (Lt)

Nuoma

1 mėn.

Atlyginimai

31% tikslinė įmoka SoDrai

Gamybos žaliavos (CD, popierius, dažai)

Komunalinės paslaugos

Reklama

Signalizacija

Komunikacinės paslaugos

Nusidevėjimo išlaidos

319,18

Viso

19556,18

Gamybos išlaidų lentelė (Lapkritis, Gruodis, Sausis, Vasaris, Kovas)

Eil. Nr.

Išlaidos pavadinimas

Kiekis (vnt.)

Suma (Lt)

Nuoma

1 mėn.

Atlyginimai

31% tikslinė įmoka SoDrai

Gamybos žaliavos (CD, popierius, dažai)

Komunalinės paslaugos

Reklama

Signalizacija

Komunikacinės paslaugos

Nusidevėjimo išlaidos

319,18

Patalpų šildymas

857,20

Viso

20451,38

Gamybos išlaidų lentelė (Balandis)

Eil. Nr.

Išlaidos pavadinimas

Kiekis (vnt.)

Suma (Lt)

Nuoma

1 mėn.

Atlyginimai

31% tikslinė įmoka SoDrai

Gamybos žaliavos (CD, popierius, dažai)

Komunalinės paslaugos

Reklama

Signalizacija

Komunikacinės paslaugos

Nusidevėjimo išlaidos

319,18

Viso

19613,18

Pajamų lentelės

Pajamų lentelė (Gegužė, Birželis, Liepa, Rugpjūtis, Rugsėjis)

Eil. Nr.

Paslaugos pavadinimas

Vieneto kaina

Paslaugos kiekis (vnt.)

Suma (Lt)

Opti-zoom

Tekstbalsis

Audio knygos

Gražiausios lietuvių liaudies pasakos

A. Sent-Egziuperi „Mažasis princas“

S. Brown „44 minutės“

A. Škėma „Balta drobulė“

P. Coelho „Zahiras“

Mokomasis anglų – lietuvių kalbos žodynas

V. Mykolaitis- Putinas „Altorių šešėly“

E-knygos

„5 žingsniai laimingo gyvenimo link“

A. Busfield “Gimęs šešėliuose”

K. Rose „Suskaičiuok iki dešimties“

I. Sundaresan “Dvidešimtoji žmona”

K. Sabaliauskaitė “Silva Rerum II”

Viso

Pajamų lentelė (Spalis)

Eil. Nr.

Paslaugos pavadinimas

Vieneto kaina

Paslaugos kiekis (vnt.)

Suma (Lt)

Opti-zoom

Tekstbalsis

Audio knygos

R. James “Tobula klasta”

A. Sent-Egziuperi „Mažasis princas“

D. Setterfield “Tryliktoji pasaka”

U. Eco “Fuko švytuoklė”

D. Kinderis “Atgal į Afriką”

M. Waltari “Sinuhė Egiptietis”

V. Mykolaitis- Putinas „Altorių šešėly“

E-knygos

P. Mercier “Naktinis traukinys į Lisaboną”

A. Makine “Moteris, kuri laukė”

E. Shafak “Stambulo pavainikė”

P. Freeman “Cezaris”

„Saulėlydžio“ trilogija

Viso

Pajamų lentelė (Lapkritis, Gruodis, Sausis, Vasaris, Kovas)

Eil. Nr.

Paslaugos pavadinimas

Vieneto kaina

Paslaugos kiekis (vnt.)

Suma (Lt)

Opti-zoom

Tekstbalsis

Audio knygos

M. Gayle „Trūksta tik tavęs“

T. Parsons „Vyras ir vaikas“

L. Kate „Puolusieji“

S. Larison „Mergina su drakono tatuiruote“

J. Twelve Hawks „Keliautojas“

E. Gilbert „Pasižadėje“ ir „Valgyk, melskis, mylėk“

E-knygos

D. Sent-Egziuperi „Mažasis princas“

P. Coelho „Alchemikas“

C. McCullough „Erškėčių paukščiai“

J. Ivanauskaitė „Pragaro sodai“

C. Alliott „Po velnių, aš tave myliu!“

Viso

Pajamų lentelė (Balandis)

Eil. Nr.

Paslaugos pavadinimas

Vieneto kaina

Paslaugos kiekis (vnt.)

Suma (Lt)

Opti-zoom

Tekstbalsis

Audio knygos

J. Murphy „Jūsų pasąmonės galia“

M. Reading „52 Nostradamo pranašystės“

O. Mandino „Trys sėkmės misijos“

E. Waugh „Sugrįžimas į Braidshedą“

J. Theorin „Prieblanda“

J. Collins „Mylimieji ir žaidėjai“

C. McCullough „Žolynų vainikas“

E-knygos

R. Bradbary „Sudie, vasara“

F. Flagg „Nekantrauju patekti į dangų“

K. Gier „Krikštamotė“

J. Picoult „Dešimtasis ratas“

F. Michaels „Graži moteris“

Viso

Pelno lentelė

Mėnuo

Išlaidos

Pajamos

Pelnas

Gegužė

19676,18

3163,82

Birželis

19676,18

3163,82

Liepa

19676,18

3163,82

Rugpjūtis

19676,18

3163,82

Rugsėjis

19676,18

3163,82

Spalis

19556,18

21108,82

Lapkritis

20451,38

20788,62

Gruodis

20451,38

20788,62

Sausis

20451,38

20788,62

Vasaris

20451,38

20788,62

Kovas

20451,38

20788,62

Balandis

19613,18

21986,82

Viso:

239807,16

162857,84

Grynojo pelno lentelė

Eil. Nr.

Pavadinimas

Pelnas (Lt)

Pelno mokestis (15%)

Grynasis pelnas (Lt)

Gegužė

3163,82

474,57

2689,25

Birželis

3163,82

474,57

2689,25

Liepa

3163,82

474,57

2689,25

Rugpjūtis

3163,82

474,57

2689,25

Rugsėjis

3163,82

474,57

2689,25

Spalis

21108,82

3166,32

17942,48

Lapkritis

20788,62

3118,29

17670,33

Gruodis

20788,62

3118,29

17670,33

Sausis

20788,62

3118,29

17670,33

Vasaris

20788,62

3118,29

17670,33

Kovas

20788,62

3118,29

17670,33

Balandis

21986,82

3298,02

18688,80

Viso:

162857,84

24428,64

138429,20

Mokesčiai SODRAI (31%)

Pareigos

Darbuotojų skaičius

Visų darbuotojų atlyginimas per metus (Lt)

Mokesčiai SODRAI

Per metus (Lt)

Direktorius

Administratorius

Buhalterė

Pardavėja

Programuotojai

Įgarsintojai

Iš viso:

9

156000

48360