AUDIOtonas

PANEVĖŽIO KOLEGIJOS

PANEVĖŽIO KOLEGIJOS

MEDICINOS IR SOCIALINIŲ MOKSLŲ FAKULTETAS

SOCIALINIO DARBO KATEDRA

Individualios įmonės „Audiotonas“ verslo planas

Darbo vadovė lektorė

Panevėžys, 2011

TURINYS

ĮVADAS………………………………………………………………………………………………………………….. 3

VERSLO APRAŠYMAS…………………………………………………………………………………………… 4

Klientai……………………………………………………………………………………………………………… 5

Produktų ir paslaugų aprašymai…………………………………………………………………………….. 5

GAMYBA………………………………………………………………………………………………………………… 7

Patalpos……………………………………………………………………………………………………………… 7

Patalpų vidaus aprašymas…………………………………………………………………………………….. 7

Gamybos priemonės……………………………………………………………………………………………. 8

PERSONALO VALDYMAS……………………………………………………………………………………… 9

MARKETINGAS………………………………………………………………………………………………………12

Konkurencingumo analizė…………………………………………………………………………………….12

Kainos………………………………………………………………………………………………………………..13

Reklama……………………………………………………………………………………………………………..14

Galimi sunkumai ir kliūtys…………………………………………………………………………………….14

FINANSINĖ DALIS…………………………………………………………………………………………………. 15

PRIEDAI………………………………………………………………………………………………………………………..24

1. ĮVADAS

Šiais laikais, kai visuomenė modernėja, kas ketvirtas žmogus moka naudotis kompiuterio teikiamomis galimybėmis vis dažniau nustumiami lieka žmonės turintys tam tikrą negalią, šiuo atveju prastą regėjimą arba visišką aklumą.

Jiems yra gaminami kompiuteriai su Brailio rašto klaviatūra, tačiau viena problema – šie kompiuteriai brangūs, o valstybė juos finansuoti sutinka ne kiekvienam. Tokiu atveju jiems visi keliai atrasti kompiuterių teikiamas galimybes lieka užkirsti.

Panašiai ir su silpnaregiais. Yra daugybė užsienietiškų programų skirtų neprimatantiems, turintiems silpną regą žmonėms, kurios moka skaityti pažymėtą tekstą ar padidinti jį ekrane, tačiau čia yra trūkumų – šios programos skaito su klaikiu anglišku akcentu, kuris kartais taip iškraipo žodžius, kad jų suprasti neįmanoma, o tekstą didinančios programos dažnai padidina ne tiek, kiek reikia su labai silpna rega ir turi painų, dažniausiai anglų kalba nurodyta valdymą, kurį suprasti ne visada yra lengva. Dėl šios problemos buvo sumanyta įkurti įmonę „Audiotonas“.

 

Socialinė veikla – gaminti programas, elektronines ir audio knygas, kurios padėtų žmonėms turintiems regos negalią.

Įmonės tikslas – teikti kokybiškas prekes, kurios padėtų ir palengvintų žmonių turinčių regos negalią lavėjimą, integravimąsį į informacinę visuomenę.

2. VERSLO APRAŠYMAS

Verslo idėja – programų, audio ir elektroninių knygų gamybą, kurias galėtų naudotis žmonės turintys regos negalią (ir visi kiti norintys). Ši idėja kilo trims Panevėžio kolegijos socialinio darbo studentams – Sigitui Kregždei, Inetai Kuvykaite, Sandrai Giliūtei, kuomet jie viešėjo aklųjų ir silpnaregių centre ir pamatė, kaip kompiuteriai ir jų technika nepritaikyta naudojimui ir kaip mažai šiems žmonėms Brailio raštu parašytų knygų. Lėšų šiai idėjai įgyvendinti atsirado po to, kai Sigitas vienoje loterijoje laimėjo 100 000 Lt piniginį prizą, iš kurių 85 000 Lt panaudojo individualios įmonės steigimui.

Individuali arba personalinė įmonė – įmonė, priklausanti vienam fiziniam asmeniui arba šeimai. Individualioji įmonė neturi juridinio asmens teisių. Savininkui taikoma neribota turtinė atsakomybė – įmonės turtas neatskiriamas nuo asmens turto, t.y. už įmonės skolas savininkas atsako ne tik savo pradinėmis investicijomis į verslą, bet ir visu savo asmeniniu turtu.

Įmonei vadovaus įmonės savininkas. Jis turi aukštąjį socialinio darbuotojo išsilavinimą. Turi vadovaujamojo darbo patirties.

Įmonė įregistruota 2011 gegužės 1 d. Panevėžio miesto savivaldybės įmonių registro skyriuje. Numatoma įmonės veikla jau kitą dieną t.y. 2011 gegužės 2 d.

Įmonės rūšis: individuali įmonė

Veiklos pobūdis: programos, audio ir elektroninės knygos, garso įrašų studijos nuoma.

Įmonės adresas: Klaipėdos g. 75, Panevėžys

Įmonės registracijos Nr. 9813

Įmonės kodas: 085987589

Įmonė registruota: 2011 m. gegužės 1 diena.

Įmonės „Audiotonas“ uždaviniai:

Socialiniai:

Mažinti socialinę atskirtį;

Padėti žmonėms, turintiems regos sutrikimą, praplėsti savo erudicijos ribas;

Skatinti visuomenės domėjimąsi literatūra ir naujais kūriniais;

Padėti žmonėms turintiems regėjimo negalią lengviau integruotis į informacinę visuomenę;

Skatinti visuomenę atrasti naujas, technologines knygų skaitymo galimybes.

Ekonominiai:

Teisingai naudoti gamybinius išteklius;

Įgyti klientų pasitikėjimą;

Gerinti prekių kokybę;

Taikyti naujoves;

Siekti kuo didesnio pelno.

2.1 Klientai

Mūsų veikla orientuota į akluosius ir silpnaregius, nes programos skirtos jiems, tačiau elektronines ir audio knygas yra pamėgęs jaunimas ir nuolat keliaujantys žmonės, bei užimti žmonėms, kuriems mieliau išklausyti knygos turinį ar perskaityti jį telefono, negu visur su savimi nešiotis storą popierinę knygą.

2.2 Produktų ir paslaugų aprašymai

Prie kiekvieno produkto bus pridėta informatyvi ir nuosekli instrukcija, kaip jį įdiegti į kompiuterį, perkelti į mobilųjį telefoną ar kitą įrenginį. Diegiant programas įdiegimo instrukcija bus pateikta instaliavimo lange, o programai veikiant pagalbą bus galima išsikviesti paspausdus F1 mygtuką klaviatūroje.

Opti-zoom – tai galinga programa, sugebanti ekrane matoma tekstą padidinti iki 4000 kartų, kuri pasižymi paprastu lietuvišku valdymu, kurį supras net pats “žaliausias” kompiuterių naujokas. Programa lengvai susisieja su jūsų naudojamomis programomis, tad ją galite naudoti tiek skaitydamas naujienas internetiniuose portaluose, tiek rinkdami tekstą “MS Word” programoje.

Tekstbalsis – pirmoji tokio pobūdžio programa Lietuvoje. Tai galingas balso sintezatorius, sugebantis jūsų pažymėtą tekstą perskaityti ir įgarsinti. Dauguma regos negalią turinčių žmonių jau naudoja panašaus pobūdžio angliškas programas, kurios visos kartu turi vieną minusą – smarkiai iškraipomą tarimą. Šioje programoje ši klaida ištaisyta. Jūsų patogumui galite rinktis – vyriškas ar moteriškas balsas skaitys Jūsų pažymėtą tekstą. Esant būtinybei gali atsisiųsti priedą padedanti skaityti ir kitomis užsienio kalbomis.

E-knygos – tai tos pačios knygos, kurias jūs skaitote atspausdintas ant popieriaus, tik išleistas elektroniniame formate. E-knygos leidžiamos specialiuose failuose (ePUB, PDF, FB ir kt.), kuriuos galima atidaryti ir skaityti kompiuteryje, mobiliajame telefone ar specialiame e-knygoms skaityti skirtame įrenginyje – elektroninių knygų skaityklėje. Tai patogu daug keliaujant ir neturint laiko (ir vietos) visur su savimi tampytis didelę ir storą, tačiau mėgstamą knygą.

Audio knygos – tai įskaityta knyga, kuria galima klausyti visomis garso atkūrimo priemonėmis, pradedant muzikos grotuvu, baigiant telefonu ar nešiojamuoju mp3 grotuvu.

Įrašų studijos nuoma – be siūlomų programų ir knygų, teikiame ir įrašų studijos nuomos paslaugą. Turite minčių, esate talentingi ir norite išleisti savo bandomąją dainą, o gal Jus jau seniai žino, ir norite išleisti naują savo albumą – tokiu atveju mūsų įrašų studija pirmas žingsnis tai padaryti.

 

3. GAMYBA

3.1 PATALPOS

Įmonei radome idealias patalpas išsinuomoti, esančias labai geroje vietoje – Klaipėdos g. 75, buvusiose ICG patalpose.. Planuojamai veiklai turimas plotas – 200 m2. Mūsų veiklai vykdyti jau yra gauti leidimai iš priešgaisrinės tarnybos, nesenai atliktas remontas. Atitinka priešgaisrinės saugos reikalavimus. Patalpų skaičius būtent toks kokio mums reikia.

Mūsų patalpas sudarys (žr. plano paveikslėlį):

Direktoriaus kabinetas;

Buhalterės kabinetas;

Administratorės kabinetas;

Garso įrašų studija;

Gamybinės (tarnybinės) patalpos;

Parduotuvės patalpos;

Sandėlys;

Tualetas.

3.2 Patalpų vidaus aprašymas

Direktoriaus kabinete yra rašomasis stalas, pora kėdžių ir kompiuteris su spausdintuvu;

Buhalterės kabinete yra rašomasis stalas, kėdė ir kompiuteris.

Administratorės kabinete bus rašomasis stalas, pora kėdžių ir kompiuteris.

Garso įrašų studija – garso įrašymo įranga (ausinės, mikrofonai);

Gamybinės patalpos – 2 kompiuteriai, 2 stalai, 4 kėdės, spausdintuvas.

Parduotuvės patalpos – jose yra prekystalis, kėdė, kasos aparatas, taip pat spintos su lentynomis prekėms laikyti.

Sandėlys – jame yra spintos, kuriose laikomos pagamintos prekės skirtos pardavimui.

Poilsio kambarys – yra sofa, staliukas, pora kėdžių, virdulys.

Tualetas – santechninė įranga (praustuvė, klozetas).

3.3 Pagrindinės gamybos priemonės

kompiuteris, su kuriuo bus sukuriamos programos, bei duomenys įrašomi į laikmenas;

įrašų studija, kurioje bus įgarsinamos audioknygos;

daugiafunkciniai spausdintuvai, kuriais nuskanuotos knygos bus paverčiamos į elektronines, bei kuriais bus spausdinami laikmenų viršeliai.

4. PERSONALO VALDYMAS

Personalas – organizacijos (rečiau – projekto) darbuotojų, tarnautojų, vykdančių atitinkamas veiklos funkcijas, visuma; žmogiškasis kapitalas.

Darbas – žmonių pastangos, reikalingos prekėms gaminti ir paslaugoms teikti. Žmogus savo darbu sukuria produktą, atlieka paslaugas, jei nebūtų darbo tai nebūtų ir žmogaus, kuriančio savo gyvenimo sąlygas. Darbas pilnavertiškumo, socialinio statuso šaltinis.

Individualiojoje įmonėje „Audiotonas“ numatoma įdarbinti 8 darbuotojus, kurių ieškosime bendradarbiaudami kartu su darbo birža, dedami skelbimus į laikraščius ir internetines svetaines.

Reikalavimai darbuotojams:

Buhalterė – turinti profesinį arba aukštąjį išsilavinimą, gerai besiorientuojanti nuolat besikeičiančioje mokesčių sistemoje, atsakinga, pareiginga;

Administratorius – turintis aukštąjį išsilavinimą, atsakingas, pareigingas, išmanantis savo darbą;

Pardavėjas – turintis profesinį išsilavinimą, komunikabilus, mokantis įtikti ir įsiūlyti prekes, neieškantis žodžio kišenėje, atsakingas;

Programuotojas – turintis aukštąjį išsilavinimą, nusimanantis apie kompiuterines programas ir techniką, mokantis bent dvi ar tris programavimo kalbas, sugebantis jomis programuoti;

Įgarsintojas – išsilavinimas nelabai turi įtakos, turintis maloniai skambantį balsą, mokantį juo įtaigiai ir teatrališkai intonuoti.

Didelis privalumas priimamiems į darbą darbuotojams bus bent dviejų užsienio kalbų mokėjimas ir sugebėjimas jomis laisvai kalbėti ir susikalbėti.

Darbuotojai bus kviečiami į darbo pokalbius, kurių metu bus tikrinamas jų tinkamumas darbui, sugebėjimas bendrauti ar/ir techniniai sugebėjimai. Pokalbio metu bus atsinešti pažymėjimą liudijantį apie jų išsilavinimą ir/ar darbo patirtį.

Darbuotojų etatai:

Pareigos

Išsilavinimas

Stažas

Direktorius

Aukštasis neuniversitetinis

0.5 m

Administratorius

Aukštasis neuniversitetinis

0.5 m

Buhalterė

Aukštasis arba profesinis

1.5 m

Pardavėja

Profesinis

6 mėn

Programuotojai (2)

Aukštasis

1.5 m,

Įgarsintojai (3)

Vidurinis

2 mėn

Darbo užmokestis skaičiuojamas laikine forma, t.y. vertinamas darbo laikas neatsižvelgiant į pagamintą kiekį. Ši užmokesčio forma bus taikoma visiems darbuotojams. Be tiesioginio darbo užmokesčio, atsižvelgiant į darbo kokybę bei už pasiektus gerus darbo rezultatus darbuotojams bus mokamos premijos.

Numatomos darbuotojų funkcijos:

Direktorius:

Atlieka vadovaujamąjį darbą;

Organizuoja ir rūpinasi darbuotojų atranka;

Kontroliuoja darbuotojų veiklą;

Ieško pardavimo partnerių;

Rūpinasi reklama.

Administratorius:

Tvarko įmonės dokumentaciją;

Priiminėja užsakymus;

Tvarko raštvedybą;

Direktoriui išvykus koordinuoja darbą.

Buhalterė:

Tvarko buhalterinę apskaitą;

Atsakinga už finansus;

Skaičiuoja darbuotojų atlyginimus;

Kontroliuoja įmonės finansinę veiklą.

Pardavėja:

Aptarnauja klientus;

Teikia informaciją apie prekes ir paslaugas;

Papildo lentynas naujomis prekėmis.

Programuotojai:

Kuria ir tvarko kompiuterines programas;

Tvarko ir administruoja įmonės puslapį;

Tvarko gautus įrašus, perkėlinėja juos į laikmenas;

Skanuoja knygas ir verčia jas elektroninėmis;

Apipavidalina laikmenas.

Įgarsintojai

Įgarsina audio knygas.

5. MARKETINGAS

Marketingas (arba rinkodara) – tai įmonių veiklos organizavimo ir valdymo sistema, kuria stengiamasi atsižvelgti į visą rinkoje vykstančių procesų kompleksą, bei konkurenciją.

Konkurencija – tai rinkos situacija, kai pakankamai daug dalyvių (pirkėjų ir pardavėjų), gamintojai ieško galimybių mažinti gamybos kaštus, didinti pelną, gaminti geresnius produktus, kovoja dėl pirkėjų.

Tam, kad įmonė išsilaikytų rinkoje ji turi būti ir nuolat analizuojanti konkurentų veiklą, sekanti jų veiksmus, domėtis kintančia aplinka, tobulinti teikiamų paslaugų kokybę, plėsti asortimentą.

Marketingo veiklą pradėti būtina dar prieš atidarant įmonę. Svarbu ištirti prekės ar paslaugos poreikį klientams, nustatyti tinkamą kainą, kuri būtų patraukli pirkėjams. Rinkodaros tyrimą galima atlikti įvairiais būdais: anketinėmis apklausomis raštu ir telefonu, idėjos iškėlimu konferencijose arba konsultavimusi su potencialiomis klientų grupėmis.

Pastaruoju metodu pasinaudojome mes. Viešėdami aklųjų ir silpnaregių žmonių dienos centre mes ten gyvenančių žmonių paklausėme, kokios didžiausios jiems susidarančios problemos. Pagrindinės išvardintos buvo šios:

Užsienietiškų programų, skirtų žmonėms su regos negalia nepritaikymas kitoms kalboms;

Per mažai naujų, populiarių knygų, kurios būtų pritaikytos regos negalią turintiems žmonėms;

Be to, dažnai iš savo draugų ar pažįstamų ratų išgirsdavome tokį teiginį, kad skubant ir mažėjant laikui ir norui skaityti, mieliau klausytų audio knygas arba jas skaitytų mobiliajame telefone ar elektroninėje skaityklėje.

5.1 Konkurencingumo analizė

Ištyrę rinką, išsiaiškinome, kad Panevėžio rajone konkurentų mūsų įmonei nėra ir tai yra pirmoji tokio tipo įmonė, tačiau nepaisant to ištyrėme savo įmonės stipriąsias ir silpnąsias puses, kuriomis gali pasinaudoti atsiradę konkurentai.

Stipriosios pusės

Silpnosios pusės

Pirmoji tokio tipo įmonė visame Panevėžio rajone;

Galimas greitas konkurentų atsiradimas, nes tai paklausi prekė;

Pirmieji pradedame gaminti tokio pobūdžio kompiuterines programas;

Kompiuterinėse programose gali pasitaikyti klaidų, kurios ištaisyti gali prireikti laiko;

Nemažas, neseniai išverstų į lietuvių kalbą, knygų asortimentas;

Kompaktiniai diskai – trumpalaikės, greitai gendančios laikmenos;

Mūsų gaminamomis audio ir elektroninėmis knygomis gali naudotis visi norintys;

Kompiuterinis piratavimas

Norint skaityti elektroninę knygą nebereikia įsigyti jokių papildomų brangių programų – užtenka sumaniojo telefono ar kompiuterio, kuriame įdiegta „Adobe Acrobat Reader“ programa;

Dauguma paprastųjų telefonų (neturinčių operacinės sistemos) gali nemokėti atidaryti e-knygų.

Audio knygas klausyti įmanoma su visais buitiniais prietaisais skaitančiais kompaktinius diskus, jas lengva konvertuoti į mp3 formatą ir pekelti į grotuvą ar mobilųjį telefoną.

Atsižvelgę į savo produktų silpnąsias puses mes:

Nuolat tikrinsime programų stabilumą ir nustačius klaidas, kursime pataisymus, kuriuos klientai nemokamai galės parsisiųsti iš mūsų puslapio;

Klientui pageidaujant programą, audio ar elektroninę knygą galėsime įrašyti ir į atmintuką (usb raktą);

Saugodamiesi piratavimo programoms naudosime 256 bitų kodo raktus, kurie tiks tik su mūsų duotu serijos numeriu ir tik viename kompiuteryje.

Domėsimėmes naujomis populiariomis knygomis ir stengsimės kartu su jų popieriniais variantais, kartu į rinką pateikti ir elektroninius ir audio variantus.

5.2 Kainos

Kaina – tai prekės, paslaugos arba gamybos išteklių piniginė vertė. Rinka sėkmingai funkcionuoja, kai veikia trys elementai:pelnas, konkurencija ir kainų sistema.

Mūsų įmonės teikiamų prekių ir paslaugų įkainiai:

Programos:

Opti – zoom – 150 lt;

Tekstbalsis – 200 lt;

Audio knygos – nuo 20 iki 57 lt;

Elektroninės knygos – nuo 12 iki 40 lt.

Programų kainos sudarytos atsižvelgiant į jų kūrimo laiką, sudėtingumą, bei panašių užsienietiškų programų kainą.

Audio knygų kaina sudaryta atsižvelgiant į garsinamos knygos kainą, puslapių skaičių, įgarsinimo trukmę, bei kitas išlaidas (darbuotojų atlyginimas, komunalinės paslaugos).

Elektroninių knygų kaina sudaryta atsižvelgiant į garsinamos knygos kainą, puslapių skaičių ir elektros sąnaudas ją verčiant elektroniniu formatu.

5.3 Reklama

Reklama – kaip objektas yra informacija, skirta paveikti potencialius pirkėjus (vartotojus, tikslinę grupę) atlikti įvairius veiksmus, susijusius su prekės ar paslaugos pirkimu ir vartojimu. Kaip procesas reklama yra žinių, duomenų apie ką nors skleidimas, norint išpopuliarinti, išgarsinti ką nors, padidinti paklausą.

Savo produktus reklmuosime savo internetiniame puslapyje, kuriuose juos iš karto bus galima įsigyti, platindami skrajutes knygynuose, komputerine technika prekiaujančiose parduotuvėse ir tris mėnesius reklamuodami savo parduotuvę vietinėje televizijoje.

Reklamavimosi būdas

Suma (Lt) 1 mėn

Suma (Lt) metams

Internetinis puslapis

100

1200

Reklama televizijoje

250

750 (bus naudojama tik 3 mėn)

Lankstinukai/skrajutės

150

1800

5.4 Galimi sunkumai ir kliūtys

Atsiradus lygiai tokių lygiaverčių konkurentų, iškiltų grėsmė prarasti dalį klientų. Todėl reikia stengtis maloniai ir kokybiškai aptarnauti klientus, stengtis, kad prekės ir paslaugos būtų nepriekaištingos kokybės.

Kitas rizikos veiksnys – nepakankama vadovo patirtis. Dirbant pelningai, turėtų atsirasti lėšų įmonės plėtimui ir modernizavimui. Todėl vadovas privalės kasdien domėtis savo verslo sritimi ir tobulėti, kad galėtų toliau sėkmingai vadovauti ir plėtoti verslą.

Gali smukti ekonomikos lygis. Tuo atveju sumažės gyventojų pajamos ir jie mažiau pirks. Reikės ieškoti resursų prekių kainų mažinimui, plėsti prekių asortimentą.

6. FINANSINĖ DALIS

Kapitalo lentelės

Pradinis kapitalas

Eil. Nr.

Kapitalo pavadinimas

Suma (Lt)

1

Pagrindinis

22984

2

Apyvartinis

3808

3

Rezervinis

55632

Viso:

82424

Įmonės steigimo išlaidos

Paslauga

Kaina (Lt)

Registrų centro mokestis

107

Notaro mokestis

250

Steigimo dokumentų paruošimas

400

Anstpaudo gamyba

56

Laikinojo IĮ vardo rezervavimas Registrų centre

56

Viso:

869

Pagrindinis kapitalas

Prekė

Vnt

Kaina (Lt)

Kompiuteris

6

4800

Spausdintuvas

2

260

CD spausdintuvas

1

400

Mikrofonas

2

700

Ausinės

3

900

Kasos aparatas

1

3500

Iškaba

1

1600

Programinė įranga

1

411

El. instaliacija

200 kv. m

1500

Prekystalis

1

500

Spinta su lentynomis

3

1500

Stalas

6

1200

Kėdės

12

720

Sandėlio spintos

3

900

Santechnikos įranga

2

400

Garso izoliacinė medžiaga

66 kv. m

924

Sofa

1

400

Signalizacija

1

1500

Įmonės steigimo išlaidos

869

Viso:

22984

Apyvartinis kapitalas

Prekė

Vnt.

Kaina (Lt)

Telefonas

3

150

Lempos

25

1250

Buitinė technika

2

180

Popierius

2000

60

Kompaktiniai diskai

300

450

Kanceliarinės prekės

20

18

Reklama

1

500

Patentas

1

400

Licenzija

1

800

Viso:

xx

3808

Rezervinis kapitalas

Prekė/paslauga

Kiekis

Suma

Suma 3 mėn

Reklama

1

500

1500

Nuoma

1

800

2400

Atlyginimai:

Direktorius

1

2200

6600

Administratorius

1

1800

5400

Buhalterė

1

800

2400

Pardavėja

1

1000

3000

Programuotojas

2

3000

9000

Įgarsintojas

3

4200

12600

Internetas

40

120

Atlyginimų 31 %

Direktorius

1

682

2043

Administratorius

1

558

1674

Buhalterė

1

248

744

Pardavėja

1

310

930

Programuotojas

2

930

2790

Įgarsintojas

3

1302

3906

Komunaliniai mokesčiai

1

175

525

Viso:

18544

55632

Darbuotojų atlyginimai:

Pareigos

Mokamas atlyginimas

Į rankas“ gaunamas atlyginimas (1 asmens)

12 mėn uždarbis (visų darbuotojų)

12 mėn uždarbis nuskaičius mokesčius

Direktorius

2200

1700,5

26400

20406

Administratorius

1800

1408,5

21600

16902

Buhalterė

800

678,5

9600

8142

Pardavėja

1000

824,5

12000

9894

Programuotojas (2)

1500

1189.5

36000

28548

Įgarsintojai (3)

1400

1116,5

50400

40194

Viso:

13000

11530

156000

124086

Atlyginimo skaičiavimas:

Direktoriaus atlyginimas:

a) 2200 * 0,06 = 132 (privalomasis sveikatos draudimas)

b) 2200 * 0,03 = 66 (tikslinė įmoka SoDrai)

c) 1. 2200 – 800 = 1400

2. 1400 * 0,2 = 280

3. 470 – 280 = 190

4. (2200 – 190) * 0,15 = 301,5 (gyventojų pajamų mokestis)

d) 2200 – 132 – 66 – 301,5 = 1700,5 (atlyginimas gaunamas „į rankas“)

Nusidėvėjimo išlaidų lentelė

Eil.

nr

Prekės pavadinimas

Metų skaičius

Nusidėvėjimas metams

Nusidėvėjimas mėnesiui

1.

Kompiuteris

5

960

80

2.

Spausdintuvas

5

52

4,33

3.

Spausdintuvas ant CD

5

80

6,67

4.

Mikrofonas

5

140

16,67

5.

Ausinės

5

180

15

6.

Kasos aparatas

5

700

58,33

7.

Iškaba

6

266,67

22,22

8.

Programinė įranga

5

82,2

6,85

9.

Elektros instaliacija

5

300

25

10.

Prekystalis

8

62,5

5,21

11.

Spinta su lentynomis

8

187,5

15,63

12.

Stalas

8

150

12,5

13.

Kėdės

9

80

6,67

14.

Sandėlinės spintos

9

100

8,33

15.

Santechninė įrnga

2

200

16,67

16.

Garso izoliacinė medžiaga

5

184,8

15,4

17.

Sofa

9

44,44

3,70

Viso:

3770.11

319,18

Gamybos išlaidų lentelės

Gamybos išlaidų lentelė (Gegužė, Birželis, Liepa, Rugpjūtis, Rugsėjis)

Eil. Nr.

Išlaidos pavadinimas

Kiekis (vnt.)

Suma (Lt)

1

Nuoma

1 mėn.

800

2

Atlyginimai

9

12700

3

31% tikslinė įmoka SoDrai

9

3937

4

Gamybos žaliavos (CD, popierius, dažai)

300

630

5

Komunalinės paslaugos

1

215

6

Reklama

1

500

7

Signalizacija

1

500

8

Komunikacinės paslaugos

1

75

9

Nusidevėjimo išlaidos

1

319,18

Viso

19676,18

Gamybos išlaidų lentelė (Spalis)

Eil. Nr.

Išlaidos pavadinimas

Kiekis (vnt.)

Suma (Lt)

1

Nuoma

1 mėn.

800

2

Atlyginimai

9

12700

3

31% tikslinė įmoka SoDrai

9

3937

4

Gamybos žaliavos (CD, popierius, dažai)

400

760

5

Komunalinės paslaugos

1

215

6

Reklama

1

250

7

Signalizacija

1

500

8

Komunikacinės paslaugos

1

75

9

Nusidevėjimo išlaidos

1

319,18

Viso

19556,18

Gamybos išlaidų lentelė (Lapkritis, Gruodis, Sausis, Vasaris, Kovas)

Eil. Nr.

Išlaidos pavadinimas

Kiekis (vnt.)

Suma (Lt)

1

Nuoma

1 mėn.

800

2

Atlyginimai

9

12700

3

31% tikslinė įmoka SoDrai

9

3937

4

Gamybos žaliavos (CD, popierius, dažai)

420

798

5

Komunalinės paslaugos

1

215

6

Reklama

1

250

7

Signalizacija

1

500

8

Komunikacinės paslaugos

1

75

9

Nusidevėjimo išlaidos

1

319,18

10

Patalpų šildymas

1

857,20

Viso

20451,38

Gamybos išlaidų lentelė (Balandis)

Eil. Nr.

Išlaidos pavadinimas

Kiekis (vnt.)

Suma (Lt)

1

Nuoma

1 mėn.

800

2

Atlyginimai

9

12700

3

31% tikslinė įmoka SoDrai

9

3937

4

Gamybos žaliavos (CD, popierius, dažai)

430

817

5

Komunalinės paslaugos

1

215

6

Reklama

1

250

7

Signalizacija

1

500

8

Komunikacinės paslaugos

1

75

9

Nusidevėjimo išlaidos

1

319,18

Viso

19613,18

Pajamų lentelės

Pajamų lentelė (Gegužė, Birželis, Liepa, Rugpjūtis, Rugsėjis)

Eil. Nr.

Paslaugos pavadinimas

Vieneto kaina

Paslaugos kiekis (vnt.)

Suma (Lt)

1

Opti-zoom

150

50

7500

2

Tekstbalsis

200

50

10000

3

Audio knygos

Gražiausios lietuvių liaudies pasakos

15

20

300

A. Sent-Egziuperi „Mažasis princas“

20

8

160

S. Brown „44 minutės“

25

35

875

A. Škėma „Balta drobulė“

30

10

300

P. Coelho „Zahiras“

35

7

245

Mokomasis anglų – lietuvių kalbos žodynas

42

10

420

V. Mykolaitis- Putinas „Altorių šešėly“

57

10

570

4

E-knygos

„5 žingsniai laimingo gyvenimo link“

12

20

240

A. Busfield “Gimęs šešėliuose”

18

20

360

K. Rose „Suskaičiuok iki dešimties“

25

30

750

I. Sundaresan “Dvidešimtoji žmona”

32

10

320

K. Sabaliauskaitė “Silva Rerum II”

40

20

800

Viso

300

22840

Pajamų lentelė (Spalis)

Eil. Nr.

Paslaugos pavadinimas

Vieneto kaina

Paslaugos kiekis (vnt.)

Suma (Lt)

1

Opti-zoom

150

100

15000

2

Tekstbalsis

200

100

20000

3

Audio knygos

R. James “Tobula klasta”

15

10

150

A. Sent-Egziuperi „Mažasis princas“

20

10

200

D. Setterfield “Tryliktoji pasaka”

25

10

250

U. Eco “Fuko švytuoklė”

30

25

750

D. Kinderis “Atgal į Afriką”

35

25

875

M. Waltari “Sinuhė Egiptietis”

42

10

420

V. Mykolaitis- Putinas „Altorių šešėly“

57

10

570

4

E-knygos

P. Mercier “Naktinis traukinys į Lisaboną”

12

10

120

A. Makine “Moteris, kuri laukė”

18

20

360

E. Shafak “Stambulo pavainikė”

25

50

1250

P. Freeman “Cezaris”

32

10

320

„Saulėlydžio“ trilogija

40

10

400

Viso

400

40665

Pajamų lentelė (Lapkritis, Gruodis, Sausis, Vasaris, Kovas)

Eil. Nr.

Paslaugos pavadinimas

Vieneto kaina

Paslaugos kiekis (vnt.)

Suma (Lt)

1

Opti-zoom

150

100

15000

2

Tekstbalsis

200

100

20000

3

Audio knygos

15

10

150

M. Gayle „Trūksta tik tavęs“

20

10

200

T. Parsons „Vyras ir vaikas“

25

20

500

L. Kate „Puolusieji“

30

30

900

S. Larison „Mergina su drakono tatuiruote“

35

30

1050

J. Twelve Hawks „Keliautojas“

42

10

420

E. Gilbert „Pasižadėje“ ir „Valgyk, melskis, mylėk“

57

10

570

4

E-knygos

D. Sent-Egziuperi „Mažasis princas“

12

10

120

P. Coelho „Alchemikas“

18

20

360

C. McCullough „Erškėčių paukščiai“

25

50

1250

J. Ivanauskaitė „Pragaro sodai“

32

10

320

C. Alliott „Po velnių, aš tave myliu!“

40

10

400

Viso

420

41240

Pajamų lentelė (Balandis)

Eil. Nr.

Paslaugos pavadinimas

Vieneto kaina

Paslaugos kiekis (vnt.)

Suma (Lt)

1

Opti-zoom

150

100

15000

2

Tekstbalsis

200

100

20000

3

Audio knygos

J. Murphy „Jūsų pasąmonės galia“

15

10

150

M. Reading „52 Nostradamo pranašystės“

20

10

200

O. Mandino „Trys sėkmės misijos“

25

20

500

E. Waugh „Sugrįžimas į Braidshedą“

30

30

900

J. Theorin „Prieblanda“

35

30

1050

J. Collins „Mylimieji ir žaidėjai“

42

10

420

C. McCullough „Žolynų vainikas“

57

10

570

4

E-knygos

R. Bradbary „Sudie, vasara“

12

10

120

F. Flagg „Nekantrauju patekti į dangų“

18

20

360

K. Gier „Krikštamotė“

25

50

1250

J. Picoult „Dešimtasis ratas“

32

15

480

F. Michaels „Graži moteris“

40

15

600

Viso

430

41600

Pelno lentelė

Mėnuo

Išlaidos

Pajamos

Pelnas

Gegužė

19676,18

22840

3163,82

Birželis

19676,18

22840

3163,82

Liepa

19676,18

22840

3163,82

Rugpjūtis

19676,18

22840

3163,82

Rugsėjis

19676,18

22840

3163,82

Spalis

19556,18

40665

21108,82

Lapkritis

20451,38

41240

20788,62

Gruodis

20451,38

41240

20788,62

Sausis

20451,38

41240

20788,62

Vasaris

20451,38

41240

20788,62

Kovas

20451,38

41240

20788,62

Balandis

19613,18

41600

21986,82

Viso:

239807,16

402665

162857,84

Grynojo pelno lentelė

Eil. Nr.

Pavadinimas

Pelnas (Lt)

Pelno mokestis (15%)

Grynasis pelnas (Lt)

1

Gegužė

3163,82

474,57

2689,25

2

Birželis

3163,82

474,57

2689,25

3

Liepa

3163,82

474,57

2689,25

4

Rugpjūtis

3163,82

474,57

2689,25

5

Rugsėjis

3163,82

474,57

2689,25

6

Spalis

21108,82

3166,32

17942,48

7

Lapkritis

20788,62

3118,29

17670,33

8

Gruodis

20788,62

3118,29

17670,33

9

Sausis

20788,62

3118,29

17670,33

10

Vasaris

20788,62

3118,29

17670,33

11

Kovas

20788,62

3118,29

17670,33

12

Balandis

21986,82

3298,02

18688,80

Viso:

162857,84

24428,64

138429,20

Mokesčiai SODRAI (31%)

Pareigos

Darbuotojų skaičius

Visų darbuotojų atlyginimas per metus (Lt)

Mokesčiai SODRAI

Per metus (Lt)

Direktorius

1

26400

8184

Administratorius

1

21600

6696

Buhalterė

1

9600

2976

Pardavėja

1

12000

3720

Programuotojai

2

36000

11160

Įgarsintojai

3

50400

15624

Iš viso:

9

156000

48360

24