Tėčio dalyvavimas gimdyme

Dauguma moterų svajoja apie tai, kad gimdymo metu mylimas vyras būtų šalia. Daugybė porų iš tikrųjų ir gimdo kartu.

Bet, kaip parodė naujausi moksliniai tyrimai, kai kuriais atvejais vyro dalyvavimas gimdyme ne tik nepadeda moteriai, bet netgi atvirkščiai – neigiamai veikia jos psichiką, trukdo pačiam gimdymo procesui, gali padidinti cezario pjūvio operacijos riziką.

Gydytojai pastebėjo, kad moterys, kurių „kartu gimdantys“ vyrai gimdymo metu stipriai nerimauja, nervinasi ir nesugeba to nuslėpti, gimdo ilgiau, procesas dažniau komplikuojasi. Moteriai likus vienai su akušere ar gydytoju, gimdymo veikla normalizuojasi, paspartėja.

Garsus gydytojas akušeris, medicinos mokslų daktaras Michel Odent, daugiau nei 50 metų sėkmingai priiminėjęs gimdymus įvairiose Anglijos, Prancūzijos ir Afrikos klinikose, teigia, kad idealios gimdymo sąlygos moteriai – kai šalia nėra jokio vyro: „Aš žinau, kad geriausia – kai greta gimdyvės yra tik tyli, santūri, patyrusi akušerė. Tada nereikia nei gydytojo, nei vyro – nieko! Tokiomis sąlygomis gimdymas praeina paprasčiau ir greičiau nei tada, kai šalia būna daugiau žmonių, ypač vyrų – ar tai būtų gydytojas vyras, ar pačios gimdyvės vyras“.

Vyro dalyvavimas gimdyme verčia moterį jaudintis, ji nervinasi, jos organizme išsiskiria adrenalinas, kuris savo ruožtu stabdo oksitocino – hormono, kuris aktyviai veikia gimdymo procesą – išsiskyrimą. Šis hormonas veikia gimdos susitraukimus, ir jei jo stinga – gimdymas trunka ilgiau, jis būna sunkesnis ir skausmingesnis. Mokslininkai kartais šį hormoną pavadina „droviuoju“, nes jo išsiskyrimas labai priklauso nuo aplinkos faktorių, kaip į juos reaguoja pati moteris.

Be abejo, kiekviena šeima pati nusprendžia, kaip geriausia jų kūdikiui ateiti į pasaulį – ar dalyvaujant tėčiui, ar ne, bet įsiklausyti į specialistų nuomonę taip pat pravartu. Galbūt taip pavyks nusiteikti sklandesniam ir lengvesniam gimdymui? O gal įtikins, kad ne visada verta paklusti visuotinei madai?..

Straipsnis parašytas remiantis Woman.zelen.ru.