Miegamasis – vis dar paslapčių kambarys?

563 0

Miegamasis – privati teritorija, kurioje liekame patys savimi, išliejame aistrą, parodome meilę, duodame valią erotinėms fantazijoms. Čia svajojame, pramiegame ir išprakaituojame trečdalį savo gyvenimo. Trumpai tariant, už jo durų prabėga 180 tūkstančių valandų. Miegamasis – mūsų paslaptis.

Ar iš tikrųjų taip? Vargu. Kas vyksta tarp keturių miegamojo sienų jau seniai ne paslaptis, nes žmonėms visuomet knietėjo pažvelgti pro rakto skylutę.

Miegamasis – šou vieta. Lovos scenos, kurias legendinis Johnas Lennonas ir jo žmona Yoko Ono 1969 metais leido įamžinti nuotraukose, jau seniai tapo masiniu reiškiniu. Milijonai Vokietijos tellevizijos kanalo RTL 2 (ir ne tik!) žiūrovų laukė sekso scenų „Big Brother“ konteineryje.

Nėra nė vieno filmo, kuriame nebūtų scenos lovoje. Nėra tokios lovos scenos, kuri nebūtų perkelta į kino ekraną. Priežastis labai paprasta: meilės scenas per televiziją stebi vis daugiau žiūrovų. Šis teiginys nėra išlaužtas iš piršto.

Vokietijoje surengtos apklausos rezultatai byloja, kad prieš 25 metus lovos scenos domino 10, prieš 15 metų – 17, o nūnai net 30 procentų žiūrovų. Jos susilaukia net 56 procentų jaunesnių nei 30 metų asmenų dėmesio. Tik 18 procentų vyresnių nei 50 metų žiūrovų neišjungia televizoriaus, ekrrane išvydę meilės scenas.

Gal pastarieji paprasčiausiai pasisotino jomis? Į šį klausimą galėtų atsakyti tik jie.

Kita vertus, ir jie neliktų abejingi savo tėvynainės fotografės nuotraukai, kurioje skandalingojo Vladimiro Žirinovskio, kadaise kandidatavusio į Rusijos prezidentus, snūduriavimą saugo net trys asmens sargybiniai.

Mūsų amžiuje miegamasis nebeteko kai kur

rių funkcijų. Gilion praeitin nuėjo tie laikai, kai lova buvo politinio gyvenimo, kaip antai kandidatų diskusijų dėl valdžios vieta. O juk lovoje 1314 metais Frydrichas Austras iš Habsburgų dinastijos ir Liudvikas IV Bavaras iš Vitelsbachų šeimos kalbėjosi apie savo galimybes tapti karaliais. Dėl to, ko jiems susitarti, vėliau teko spręsti mūšio lauke.

Prancūzijos karaliaus Liudviko XIV meilužės madam de Maintenon miegamajame vyko pasitarimai. Ji sutikdavo karalių, princus, ministrus, vyskupus, generolus, pasiuntinius ir savo mylimą nesantuokinį vaiką apsirengusi naktiniais marškiniais.

Istorija žino faktų, kad kai kurie kompozitoriai kūrė lovoje. Prie jų priskirtinas Gioacchino Rossini. Kai kartą parašytas duetas nukrito ant grindų, italų kompozitorius patingėjo jį pakelti nuo grindų ir sukūrė naują. Beje, abu kūriniai buvo visiškai skirtingi.

Filosofas Rene Descartes’as lovoje kasdien praleisdavo 16 valandų. Norėdamas užrrašyti kokią nors mintį, pasikeldavo. Chemikas Friedrichas Augustas Kekule (1829-1896 m.) susapnavo, kad gyvatės įkandimą. Prabudęs jis jau žinojo, kad benzolo atomai turi būti žiedo formos. Taip 1865 metais jis atrado benzolo molekulės struktūrą. „Mano ponai, išmokime sapnuoti, ir gal būt rasime tiesą“, – padarė išvadą mokslininkas.

Miegamasis – išminties prieškambaris. Tad nieko nuostabaus, kad Vokietijos kancleris Konradas Adenaueris reguliariai numigdavo vidurdienį. „Vyras miega keturias, moteris penkias, o . . .

Join the Conversation

×
×