Aštrieji pipirai

Aitriosios uoginės paprikos yra vienos iš tų daržovių, kurios turi didelės koncentracijos sveikatą stiprinančių medžiagų. Aštrieji pipirai padeda išlaikyti sveiką cholesterolio lygį ir neleidžia ant arterijų sienelių kauptis riebalams. O kuo jos dar naudingos?

Raudonosios ankštys yra turtingos betakaroteno – vertingojo provitamino A, kuris mūsų organizme tapęs tikruoju vitaminu A, yra atsakingas už sveikas akis ir gleivinę, apsaugą nuo infekcijų ir ląstelių gyvybingumą. Kad organizmas galėtų provitaminą paversti tikruoju vitaminu, jam reikia nesočiųjų riebalų rūgščių.

Švelnaus ar aštraus skonio, šviežiose ankštinių šeimos ankštyse yraa bent tris keturis daugiau vitamino C, nei tokio pat svorio citrusiniuose vaisiuose.

Uoginėse paprikose esantis kapsaicinas skystina kraują. Taip pat jis pasižymi apsauga nuo galimų uždegimų. Mokslininkai teigia, kad kepenyse ši medžiaga paverčiama junginiu, kuris neutralizuoja laisvuosius radikalus. Manoma, kad valgyje esantis kapsaicinas bent 25% pagreitina medžiagų apykaitą. Būtent taip moksliškai vadinamas kalorijų deginimas.

Iš mikroelementų pirmiausia reiktų paminėti skysčių apykaitą reguliuojantį kalį. Uoginėse paprikose taip pat gausu ir baltymų apykaitai būtino vitamino B6, vitaminų B1, B2, B12. Tai vienintelė daržovių rūšis, kurrioje tikrai gausu vitamino P, kuris palaiko kraujagyslių tonusą.

Kada mes suvalgome aštriais prieskoniais pagardintą patiekalą, mūsų organizmas išskiria euforiją sukeliančius endorfinus. Aštrumas taip pat prisideda prie mūsų žvalumo ir darbingumo.

Suvalgius uoginės paprikos, pagerėja cholesterolio bei riebalų perdirbimas. Kapsaicinas (būtent jis lem

mia ugnines savybes) dvejopai prisideda mažinant cholesterolio lygį. Jam veikiant organizmas pasisavina mažiau cholesterolio, todėl didžioji jo dalis tiesiog pašalinama, be to, jis suaktyvina enzimus, kurie kepenyse skaido riebalus.

Aitrioji paprika turi antiseptinių savybių, skatina medžiagų apykaitą, todėl gelbsti kovoje su viršsvoriu. Toms, kurios nori sulieknėti, rekomenduojama išbandyti Taivanio ir Indijos virtuvių patiekalus, kuriuose gausu kapsaicino.

Dėmesio: pats geriausias paprikų sukelto gaisro gesintojas yra pienas, teisingiau – kazeinas (pieno baltymas). Taip pat burnoje galite palaikyti sušaldyto jogurto ar ledų.

Leave a Comment