Nesusikalbėjimai

Šeimoje tenka išgirsti daug neteisingos kritikos. Bet kai ją nuodugniau panagrinėjus, paaiškėja, kad vyrai ir moterys tuos pat šeimyninio gyvenimo įvykius vertina skirtingai. Dažnai vyrai nori duoti moteriai daugiau nei gaus iš jos, bet kone visos moterys teigia, jog tarpusavio santykiuose vyrai duoda mažiau, kad švelnus ir atidus draugas tapo vangiu ir abejingu sutuoktiniu. Ne vienas vyras irgi jaučiasi apgautas – meili ir supratinga draugė pavirto reiklia ir nuolat nepatenkinta žmona.

Gal problema ta, kad moterys ir vyrai ne visada supranta, už ką gauna „šeimyninio” įvertinimo pažymį ? Katė laka pieną. Jos neverta vaišinti kava ir pyragaičiais. Taigi norėdami patikti, turėtume siūlyti ne tai, ką mėgstame mes, o tai, kas patrauklu kitam. Nesunku vyrų paklausti, kokias savo draugės savybes jie labiausiai vertina. Taip pat lengva paklausti moterų, kokiomis savo savybėmis jos tikisi sužavėti draugą.

Psichologas Charlesas Robsonas pateikia devynių tūkstančių vyrų ir moterų apklausos duomenis. Teirautasi, kokios moters savybės vyrams atrodo svarbios ir kaip moterys įsivaizduoja vyrų nuomonę apie jas.

Vyrams svarbu: draugės asmenybė — švelnumas, supratingumas, rūpestingumas. Antroje vietoje — graži išvaizda. Trečioje — protas. Ketvirtoje — seksualumas. Penktoje – humoro jausmas.

Moterys mano, kad vyrams svarbu: pirmiausia — patraukli išvaizda. Antra — didelė krūtinė. Trečia — seksualumas. Ketvirta — pataikavimas vyrui. Penkta — asmeninės savybės.

Akivaizdu, jog ne viena moteris painioja įspūdį, kurį ji gali bei nori padaryti vyrui per pirmąjį pasimatymą, ir tai, ką vyras vertins, palaikydamas su ja pastovius ilgalaikius santykius. Koks gyvenimo draugo poelgis vertinamas teigiamai, o koks — neigiamai? Iš pirmo žvilgsnio atsakymas į šiuos klausimus aiškus: dėmesys, rūpinimasis, parama susilaukia dėkingumo, o abejingumas ir egoizmas — nuvilia.

Įsimylėjusieji nuolat stengiasi vienas kitą pradžiuginti įvairiais mažmožiais. Vos susipažinus ką nors daugiau padaryti jiems būtų sunku. Vėliau vyras šeimos ir draugės labui imasi didelių darbų ir tikisi, kad sulauks pritarimo. O moteris sako, jog jis nebekreipia į ją dėmesio. Vyras už savo didelį darbą, o dar dažniau – už didingos veiklos projektą, tikisi gauti „100 balų”. Moteris už vieną dėmesio ženklą, vieną meilės pasireiškimą skiria „1 balą”. Jai būtų pravartu prisiminti vyriškumo etalonu laikomą antikos mitų didvyrį Heraklį. Jeigu manysime, kad savo žygdarbius jis pradėjo nuo pilnametystės ir baigė iki pensijos, tai vieną iš dvylikos didžiųjų darbų atlikdavo kas dvejus trejus metus. O likusį laiką skambino arfa ar gulinėjo ant sofos. Šią žygdarbių normą nenusimananti apie vyrišką psichologiją moteris išnaudoja labai sparčiai. Ji per vieną vakarą gali pasiųsti savo didvyrį į parduotuvę, pavesti patikrinti, ar vaikai paruošė pamokas, ir liepti palaistyti sodo gėles. Po to jis mano, kad bent savaitę yra laisvas nuo pareigų šeimai, o ji stebisi vyro abejingumu. Abu būtų patenkinti, jei vyras pasirinktų didingą uždavinį – pastatyti namą, uždirbti milijoną, o apie mažesnius, bet būtinus darbus galvotų kaip apie šeimyninę pramogą, t. y. vėl pasijustų darželinuku, žaidžiančiu su draugais, į parduotuvę vežantį vairuotoją ar mokytoją, tikrinantį namų darbus.

Comments are closed.