Nesusikalbėjimai

Šeimoje tenka išgirsti daug neteisingos kritikos. Bet kai ją nuodugniau panagrinėjus, paaiškėja, kad vyrai ir moterys tuos pat šeimyninio gyvenimo įvykius vertina skirtingai. Dažnai vyrai nori duoti moteriai daugiau nei gaus iš jos, bet kone visos moterys teigia, jog tarpusavio santykiuose vyrai duoda mažiau, kad švelnus ir atidus draugas tapo vangiu ir abejingu sutuoktiniu. Ne vienas vyras irgi jaučiasi apgautas – meili ir supratinga draugė pavirto reiklia ir nuolat nepatenkinta žmona.

Gal problema ta, kad moterys ir vyrai ne visada supranta, už ką gauna „šeimyninio” įvertinimo pažymį ? Katė laka pieną. Jos neverta vaišinti kava ir pyragaičiais. Taigi norėdami patikti, turėtume siūlyti ne tai, ką mėgstame mes, o tai, kas patrauklu kitam. Nesunku vyrų paklausti, kokias savo draugės savybes jie labiausiai vertina. Taip pat lengva paklausti moterų, kokiomis savo savybėmis jos tikisi sužavėti draugą.

Psichologas Charlesas Robsonas pateikia devynių tūkstančių vyrų ir moterų apklausos duomenis. Teirautasi, kokios moters savybės vyrams atrodo svarbios ir kaip moterys įsivaizduoja vyrų nuomonę apie jas.

Vyrams svarbu: draugės asmenybė — švelnumas, suppratingumas, rūpestingumas. Antroje vietoje — graži išvaizda. Trečioje — protas. Ketvirtoje — seksualumas. Penktoje – humoro jausmas.

Moterys mano, kad vyrams svarbu: pirmiausia — patraukli išvaizda. Antra — didelė krūtinė. Trečia — seksualumas. Ketvirta — pataikavimas vyrui. Penkta — asmeninės savybės.

Akivaizdu, jog ne viena moteris painioja įspūdį, kurį ji gali bei

i nori padaryti vyrui per pirmąjį pasimatymą, ir tai, ką vyras vertins, palaikydamas su ja pastovius ilgalaikius santykius. Koks gyvenimo draugo poelgis vertinamas teigiamai, o koks — neigiamai? Iš pirmo žvilgsnio atsakymas į šiuos klausimus aiškus: dėmesys, rūpinimasis, parama susilaukia dėkingumo, o abejingumas ir egoizmas — nuvilia.

Įsimylėjusieji nuolat stengiasi vienas kitą pradžiuginti įvairiais mažmožiais. Vos susipažinus ką nors daugiau padaryti jiems būtų sunku. Vėliau vyras šeimos ir draugės labui imasi didelių darbų ir tikisi, kad sulauks pritarimo. O moteris sako, jog jis nebekreipia į ją dėmesio. Vyras už savo didelį darbą, o dar dažniau – už didingos veiklos projektą, tikisi gauti „100 balų”. Moteris už vieną dėmesio ženklą, vieną meilės pasireiškimą skiria „1 balą”. Jai būtų pravartu prisiminti vyriškumo etalonu laikomą antikos mitų didvyrį Heraklį. Jeigu manysime, kadd savo žygdarbius jis pradėjo nuo pilnametystės ir baigė iki pensijos, tai vieną iš dvylikos didžiųjų darbų atlikdavo kas dvejus trejus metus. O likusį laiką skambino arfa ar gulinėjo ant sofos. Šią žygdarbių normą nenusimananti apie vyrišką psichologiją moteris išnaudoja labai sparčiai. Ji per vieną vakarą gali pasiųsti savo didvyrį į parduotuvę, pavesti patikrinti, ar vaikai paruošė pamokas, ir liepti palaistyti sodo gėles. Po to jis mano, kad bent savaitę yra laisvas nuo pareigų šeimai, o ji stebisi vyro abejingumu. Abu būt

tų patenkinti, jei vyras pasirinktų didingą uždavinį – pastatyti namą, uždirbti milijoną, o apie mažesnius, bet būtinus darbus galvotų kaip apie šeimyninę pramogą, t. y. vėl pasijustų darželinuku, žaidžiančiu su draugais, į parduotuvę vežantį vairuotoją ar mokytoją, tikrinantį namų darbus.

13 thoughts on “Nesusikalbėjimai”

 1. Gerb.p. dr. Gediminas Navaitis,

  Jūs visiškai teisus, nes tai ką matome/skaitome geltonojoje presoje gali būti ir netiesa. Visuomenę reikia auklinti, bet kaip? Tikriausiai niekas nežino. Iš kitos pusės "nežinojimas nuo atsakomybės neatleidžia"…

  Su pagarba ir viltimi,

  A.P.P.

  Reply
 2. Keista, bet tie nesusikalbejimai tokie dazni, kad kartais atrodo, jog vyrams ir moterims susikalbeti nelemta. Kad ir kaip stengdavausi viska issakyti savo buvusiam vaikinui, jis kazkodel nedare to paties. Ir galiausiai issiskyrem.

  Reply
 3. O as negaliu pakesti kada vyras reikalauja nuolatinio demesio , paziurejimo , prisilietimo, sekso ir t.t . Is cia kyla visi konfliktai .Man reikia laiko sau .As ne kazkokia murkianti besiglaustanti kate , o zmogus taip pat . Man jo demesys ikyrus.. Manau , naturalu , jog metams begant poros santykiai seimoje keiciasi, islieka kazkokia pagarba vienas kitam , pripratimas , o visi tie glaustymaisi , kaprizai , konfliktai del del ne taip pasakyto zodzio ar ne tokio zvilgsnio , atrodo isties vaikiskai.

  Reply
 4. Absoličiai teisingai parašyta. Atpažinau savo santykius. Man reikia nuolatinių dėmesio ženklų, be jų jaučiuosi nevertinama.

  Reply
 5. Paskutinis mano vaikinas buvo labai nuoširdus ir atviras, išsikalbėjome apie tokius dalykus, išklausydavau vyršką nuomonę, maniau, kad nesamonė jog taip galima galvoti. Pasirodo vyrai visai kitaip masto ir mato tuos pačius dalykus, ir visiškai ne taip kaip mums moteriškoms atrodo 🙂 Rezultatas – skyrybos, o jų priežastis “negirdėjimas vienas kito”, skamba kvailai, bet tai – irgi daug. Vyrų ir moterų santykiai – labai sudėtingas dalykas. Reikia mokėti ne tik klausyti, bet ir išgirsti, ne tik mylėti, bet ir jausti meilę, partnerį ir pasitikėjimas. Šiaip gamtoje priimta, kad patinas vilioja pateles, o mūsų patinai ne tik laukia dažnai patelių dėmesio, bet dar liekam kaltos jei per mažai jo duodam. Lygių galimybių pasaulyje kartais moterims manau tenka išlaikyti šeimą, o vyrui rūpintis namais, kol vyrai su lygiom galimybėm nesusitaikys, tai vyks abiejų lyčių viena kitos neigimas. Kai bus lygiosios – bus ir susikalbėjimas 🙂

  Reply
 6. Jonas. Noriu pareiksti savo nuomoe.As siulyciau poroms papracsiai pasikalbeti apie tuos skirtumus apie trukumus ir privalumus ir bandyti suprasti vienas kita,pasikeisti kazkiektai. O jaunoms panelems ir vyrukams kurie galvoja apie antra puse.Siulyciau senu zmoniu patirti ir toki pasakyma,koki norejo toki ir gavo arba kokia norejo tokia ir gavo.Patys pagalvokim ar tai tiesa ar ne. Gal susikurkit vaizduoteja kokios norit antros puses,juk visos svajones pildosi.

  Reply
 7. Garbusis Gediminai Navaiti,
  malonu skaityti jūsų mintis, bet straipnis pasirodė lakoniškas.
  Pirma dėl to, kad kalbama tik kaip perprasti vyrus.
  Beje tokios dalyko joks vyras ir nepasakys (jog atlikęs darbą, kad bent savaitę yra laisvas nuo pareigų šeimai), tokie dalykai kažkur pasamonėje. Tad čia ačiū, kaip nuo vyro, ir besitikinčio, kad moterys šią mintį apmąstys. Norėtųsi išgirsti daugiau pavyzdžių, ir beabejo, apie kitą, gražiausią pasaulio pusę, moteris 🙂
  Antra, dar gyvendamas ant prieš mėnesį subyrėjusių santykių ir matydamas kaitytojų mintis apie pasikalbėjimą, noriu paklausti: kaip kalbėtis su moterimi, išsakyti tai kas nepatinka, kad moteris nesijaustų kalta ir puolama?
  Mat čia paguosiu rašančias, kad vyrai nesikalba. Dešimtis pokalbių pradėjau žodžiais, atsisėskim ir pasikalbėkim apie debesis ir tai kas ant širdies guli. Bet kiekvienas žodis būdavo skaudus, mano merginai tiesa pernelyg draskė akis (tikiuosi ir sąžinę), bet pasikeisti nebuvo noro, tik reikalavimai, reikalavimai ir skundai. Kodėl?

  Reply
 8. Kiekviena moteris nori savo mylimojo demesio, svelnumo, atsidavimo, nori buti branginama, lepinama. Labai svarbu meilus zodziai, svelnus apkabinimas… Tik, kazkodel toli grazu ne visi vyrai tai supranta. Na negi tai duoti taip sunku? Juk nieko nekainuoja, o laimes pripildo sirdi su kaupu. Juk mums, moterims, atrodo reikia tiek nedaug… Jau kai tai gaunam, tai tikrai ivertinam ir dosniai atsilyginam 😉

  Reply
 9. Hmmmm… o as su savuoju bandau kalbetis, bet viskas baigiasi, kaip kazkas jau anksciau minejo, monologu. Santykiai byra, slista kaip smelis is ranku… nesusinekam, jis nutyli, o as per daug pasakau. As lieku ragana nes per daug reikalauju, o jis avinelis, nors as stengiuos sprest, o jis nuo visko bega… na va ir vel kritika, o gal paprasciausiai per daug skiriames vienas nuo kito? neaisku, kiti vadina tai “reikia apsitrinti”.

  Reply
 10. Linutei.
  Aš moteris, bet labai sunkiai įsivaizduoju kaip gali būti patenkintas vyras, jei jam reikia pažiūrėjimo, prisilietimo, sekso, o jo moteris to NEKENČIA. Man atrodo, kad jo reikia daugumai, nors aš galiu klysti.Man tokia moteris atrodytų šalta ledo karalienė, su kuria galima pabūti tik labai trumpai, kol tas šaltis sustingdo.

  Reply

Leave a Comment