Pradedi draugauti. Regis, viskas gerai, regis, būtų galima galvoti apie šeimos kūrimą. Bet jis apie tai tyli. Galiausiai ryžtiesi ir pati prabyli. Ir nebežinai, ką daryti, išgirdusi, kad jam dar reikia laiko, kad jis dar nepasirengęs įsipareigoti.

Net ir laimingai vedęs įtaria, jog viengungis patiria daugiau malonumų. Jis įsivaizduoja nevaržomą seksą, netikėtus nuotykius ir pilną apsinuoginusių manekenių sauną. Jis įtaria, kad nuostabios progos gali jį aplenkti ir pamiršta, jog būdamas vienišas, niekada tokių progų neturėjo, kad į bandymus užmegzti pažintį moterys dažnai nekreipė dėmesio, o vietoj prašmatnių naktinių klubų tekdavo pasitenkinti šalta vakarykšte pica ir televizoriumi.

Suprantama, tas, kuriam visą pasaulį užstoja ir atstoja ji, tik ją ir temato, ir jokiais nuotykiais nesidomi. Tačiau susižavėjimas trunka kelias valandas ar di ienas. Po to, anot psichologo Alano Peaseo, at eina aistringo potraukio metas, dažniausiai besitęsiantis nuo trijų iki dvylikos mėnesių. Jei tuo laiku vyras ir moteris liks vienas kitam įdomūs ir patrauklūs, jų jausmai virs prisirišimu ir taps tvirto ryšio pagrindu.

Tuo metu ir kyla klausimas: „Kas toliau?”. Į jį neretai atsakoma, jog sprendimui dar reikia laiko. Apakintas naujos pažįstamos grožio ir proto, vyras lengvai ryžtasi bet kokiam pažadui. Tačiau tokie pažadai tiek pat lengvai duodami kaip ir pamirštami. Aistringai vienas kitą mylintys žm monės galvoja ne apie įsipareigojimus ir vedybinių sutarčių notarinį patvirtinimą, o apie buvimą kartu. Tuo metu lyg ir būtų lengviausia išgauti bent kiek tvirtesnį pažadą. Tačiau negailestinga skyrybų statistika sako, jog santuokos po trumpesnės nei pusmečio pažinties išyra kone dvigubai da

ažniau nei tos, kurioms apsispręsta po ilgiau nei metus trukusios draugystės. Taigi svarstymai, ką toliau daryti, yra „saikingai įsimylėjusiųjų” rūpestis, nes tik jie apie įsipareigojimus galvoja ne tik kaip apie šventę, bet ir kaip apie galimybių atradimą, o gal ir praradimą.

4 thoughts on “Pradedi draugauti. Regis, viskas gerai, regis, būtų galima galvoti apie šeimos kūrimą. Bet jis apie tai tyli. Galiausiai ryžtiesi ir pati prabyli. Ir nebežinai, ką daryti, išgirdusi, kad jam dar reikia laiko, kad jis dar nepasirengęs įsipareigoti.”

 1. Sunkoka konkreciai kazka patart,nes nera aisku kiek truko draugyste,taciau,jei jau yra praejes nemazas laiko tarpas-nieko gera nezada…
  Rasau is savo skaudzios patirties…Draugavom 5 metus,gyvenom dar 3.5,taciau kaskart prabilus apie seimos sukurima-atsimusdavau lyg i siena…Motyvas toks,kad galima gyvent ir taip…Pabaiga tokia,kad siuo metu mes nebe kartu…Patyriau didele nuoskauda,taciau raminu save tuo,kad gal tos tikros meiles ir nebuvo,jei santuokos saitai taip isgasdino…Gyvenimas tesiasi ir tikiu,kad yra vyru mokanciu myleti,norintys but mylimi ir nebijantys santuokos,jei jausmai tikri:)
  Jums linkiu stiprybes,kad ir kaip susiklostytu viskas!Gyvenimas grazus:)

  Reply
 2. Pritariu Rasai, pati irgi draugavau su vaikinu 7 metus, atrode lyg ir tvirtas rysys,bet buvo didelis BET – galutiniame rezultate pasirodziau nepatikima!!!!!!!! O man vis atrode,kad jei jau draugaujame tiek laiko, tai ir tuoksimes, klydau, jau 2 metai, kai vienisauju. Skyrybos buvo skaudzios, sunkiai atsigaudinejau,mylejau ta zmogu, bet suvokiau jei dar su juo busiu, tai galutiniame rezultate liksiu tikrai viena, todel suteikiau jam sansa – istikruju pasielgiau kaip nepatikimas zmogus ir nutraukiau ta rysi, nutraukiau tam,kad sulaukti sau tinkamo zmogaus,kuriam busiu patikima. Ir siaip jei zmones draugauja daugiau nei 3 metus, tai reiketu apsispresti kuria linkme klostysis tolimesni santykiai.

  Reply
 3. Turbut reiktu padraugauti metus ar pora ir arba tuoktis, arba skirtis. Aisku, lengva pasakyti. Bet kai jau virs 25 tai ka cia tampysiesi. Nesuprantu as tu vyru. Ar pradeda jie kada nors apskritai noreti pasovumo, seimos, vaiku ar ta laisve ir gyvenimas be atsakomybes, isipareigojimu taip visada ir svarbiau uz viska. Juolab dabar kai ir seksas lengvai prieinamas. Kad ir siose pazintyse yra vaikinu apie 30 ir nesuprantu, ar vyrams taip is tiesu smagu vieniems ar su mamoms gyventi?

  Reply
 4. Laisve,nepriklausomybe,-tai pati svarbiausia zmogaus vertybe.Zmogus -laisva butybe is prigimties ir aukoja cia didziausia Dievo jam duota dovana[laisve] ,tik savo zemu inkstinktu skatinamas ir kuo zemesni tie inkstinktai,tai tuo nelaisvesniu jis tampa.Zmones,kuriems pavyko isvengti “seiminines laimes”panciu ,yra nelikimo nuskriaustieji,o priesingai-likimo isrinktieji! Mama ar zmona?moterys,kuriuos kelia tokius klausimus,yra arba visiskai kvailos,arba paprasciausios furijos.Kiekvienam is musu nepriklausomai nuo lyties,mama yra vienintelis ir sventas asmuo.Moteriai reikalaujanciai rinktis tar p jos arba mamos-spjaunu i veida tukstanti kartu!tfu tfu tfu tfu tfu tfu… … … … … ir dar karta tfu!

  Reply

Leave a Comment