Blogi sapnai

Būna dienų, kai kankina išskirtinai bloga savijauta. Lyg ir nieko konkretaus. Ne peršalimas, ne barnis, ne šaltis ar alkis. Kažkaip be akivaizdžios priežasties. Kažkur giliai sieloje verda nesuprantama sumaištis. Kai iš tiesų nėra dėl ko nervintis. Kambaryje pavasaris – mano brangusis atvežė pirmųjų snieguolių iš savo sodo. Kalendorius irgi sako, jog jau kovas. Nežiūriu pro langą, kad tikėčiau – nemeluoja. Kepu kokosinius sausainius. Dėlioju prieskonių pakelius pagal abėcėlę. O ramybės sieloje nėra… Nervinuosi, kad nepavyksta susikaupti dirbti. Nerimauju, jog miegas sunkus.

Taip, naktys neatneša palaimos užplūdus blogai savijautai be priežasties. Negaliu užmigti. Nors ir apkabina mylimos rankos, apklosto, kad nesušalčiau. Nors prie kojų murkia kačiukas. Mąstau, kodėl ryte jaučiausi tokia išsekusi… Priežasties nerandu. Tik su baime prisimenu pastarųjų naktų sapnus.

Neišsigąskit. Bet neseniai sapnavau, kad mane užpuolė liga. Kažkodėl skydliaukės vėžys. Reiks mažint serialų apie ligonines žiūrėjimą… Bijojau darytis operaciją. Siaubas buvo toks neįveikiamas, kad lengviau atrodė mirti nei gydytis. Tuomet kažkas atsitiko ir atsipeikėjau išoperuota slapta. Sapne visada regiu save iš šalies. Mačiau savo perpjautą ir negrabiais dygsniais užsiūtą gerklę… Kraupu.

Šiąnakt toliau kankinausi su ligomis. Ar galima alpti miegant? Paryčiais apėmė begalinis silpnumas. Termometras rodė daugiau nei 40 laipsnių temperatūros… Sapne, žinoma.

Taigi dvi ligotos naktys. O man juk tik šiek tiek perštėjo gerklę… Kodėl mano pasąmonė surežisavo tokius klaikius filmus? Ką ji bando man pasakyti? Gal perspėja apie pavasarį nusilpusį sielos imunitetą? Arba vienas baimes paverčia kitomis, kad ryžčiausi jas įveikti? Ar ne nuo baimės mane ėmė pykinti važinėjant po miestą mikriukais?

Vakaras. O aš svajoju apie naktį be sapnų. Ir man išties neramu. Nes šiandien ištariau garsiai savo slaptą nuojautą: jei man pasiūlytų atsisakyti savo ambicijų dėl galimybės visą gyvenimą be rūpesčių gulėti paplūdimyje po palme, aš bijau, kad pasirinkčiau lengvesnį kelią…

Comments are closed.