Biplan

BIPLAN: danguje ir žemėje

Pakilimo takas Sostinės grupė Biplan, grojanti smagią gitarų muzikėlę ir varanti iš proto Lietuvos paaugles, susikūrė 1994 metų rugsėjį ir savo karjerą pradėjo dainuodama rusiškai. Jauni vaikinukai, pakerėti vienos roko dainininkės balso ir šiaip neturėdami, ką veikti, nusprendė tapti muzikantais. Maksimas Bambras, dabar grojantis Lemon’s Joy, būgnijo pirmoje Biplan sudėtyje, vėliau nusistovėjo dabartinis kvartetas: Maksimas Melmanas (vokalas, gitara); Artiomas Miškinas (bosinė gitara); Olegas Aleksejevas (gitara); Viačeslavas Aleksejevas (mušamieji). 1995 metų spalio 1 dieną grupė pirmą kartą koncertavo drauge su Merlin ir Šiaurės kryptimi. Biplan sugrojo 4 dainas. Vėliau toje pačioje vietoje – Tauro kalno galerijoje – įvyko dar keletas koncertų, deja, didelio susidomėjimo nesulaukę. Bet jaunuoliai rankų nenuleido. “Tamstos” studijoje įrašę keletą dainų, nunešė jas į “Bombą”. Ši buvo maloniai nustebinta ir sutiko išleisti porą singlų – Open Your Eyes bei When I see You, kurie iš karto pakliuvo į radijo stočių Ultra Vires ir Laisvoji banga topų viršūnes. Grupę ėmė kviesti į įvairius renginius. Tačiau pirmasis pasirodymas plačiajai visuomenei – dalyvavimas Blogiausių grupių festivalyje buvo liūdnas ir pamokantis. Grupės nariai pasižadėjo surimtėti ir daugiau tokių kvailysčių, kaip tądien, nekartoti. Didžiausias Biplan įvertinimas – kvietimas dalyvauti Roko marše, po kurio, anot jų pačių, “klubiniai renginiai atrodo tarsi draugų vakarėliai”. 1997 metų pradžioje pasirodęs grupės debiutinis albumas Banzai, įdainuotas anlgų kalba, tapo vienu perkamiausių lietuviškos muzikos kūrinių. Greitai pasirodysiančiame antrajame albume Biplan prabils lietuviškai, o vieną dainą atliks vokiškai.

Pašaliniai užsiėmimai

Visi grupės nariai sutartinai teigė, kad muzikavimas jiems – svarbiausias užsiėmimas. Olegas ir Artiomas dirba, Viačeslavas studijuoja rusų filologiją Pedagoginiame universitete, be to, neseniai vedė. Bet tai ne bėda, žmona – ne siena, skubėjo šmaikštaudamas nuraminti Biplan fanes Olegas, prisipažinęs, kad ne kartą yra turėjęs romanų su gerbėjomis. Kokius honorarus gauna, muzikantai nesutiko pasakyti, tik užsiminė, kad pragyventi iš to galima, ir teigė, kad dėl pinigų jų grupėje barnių nekyla.

Antrieji namai

Niekam ne paslaptis, kad Biplan labai patinka dangus. Olegas ir maksas, pažįstami nuo kūdikystės, kartu svajoję tapti kosmonautais, yra labai daug keliavę lėktuvais po Rusiją. Pernai Biplan šuolis parašiutais buvo plačiai aprašytas spaudoje. SKAT aviacinės eskadrilės aerodrome buvo nufilmuotas ir jų populiarios dainos “Someday” vaizdo klipas. Nepameluosiu sakydama, kad aerodromas šiai grupei – vos ne antrieji namai. Taigi nekeista, kad ir jos pavadinimas reiškia dvisparnį lėktuvą. Simbiozė

Grupė mano, kad tarp muzikantų ir žurnalistų yra simbiozė (kaip tarp grybų ir medžių). Jei nebūtų žurnalistų, muzikantai negalėtų išpopuliarėti, o jei nebūtų muzikantų, žurnalistai turėtų mažiau apie ką rašyti. Biplan nėra labai žiauriai nukentėję nuo žiniasklaidos, tik labai nemėgsta, kai yra vadinami roko atlikėjais. Jeigu grojam gitarom. tai dar nepasakysi, kad esam roko grupė, piktinosi muzikantai, mes grojam pop muziką. Lygiai kaip Foje, Naktinės personos ir kt. Nereikėtų mūsų vadinti ir grunge ar britpopo atstovais, tiesiog mes grojam taip, kaip mums išeina, ir niekada nesistengiam, kad tai būtų vienas ar kitas stilius. Nors Biplan ir nepatinka būti liginamiems su Oasis, Pulp bei panašiomis grupėmis, jie neneigė, kad britiška muzika jiems prie širdies.

Žalingi įpročiai

Vaikinai visai neslėpė, kad kartais piktnaudžiauja alkoholiu, nors pastaruoju metu stengiasi pokoncertinėse išgertuvėse nedalyvauti. Neretai pragerdavom visą honorarą, liūdnai prisipažino jie. Yra keletą kartų tarp Lietuvos muzikantų paplitusios “žolės”, bet ji didelio įspūdžio nepaliko. Dar rūkom, daug valgom, nepraleidžiam bobučių per perėjas, vardijo kitas savo ydas muzikantai. paklausti, kodėl daugelis naujosios kartos atlikėjų nesistengia rodyti gero pavyzdžio fanams., viešai demonstruoja savo žalingus pomėgius, Biplan samprotavo, kad galbūt todėl, jog tarp gerbėjų daugiausia yra merginų, o jos yra protingesnės ir blogai įtakai lengvai nepasiduoda.

Veikiantys asmenys:

Maksim Melman – gimimo metai – 1977, ūgis – 1750 mm, svoris – 65 kg +-10, plaukų spalva – nenustatyta, akių spalva – nesimato(nes dainuoja užsimerkęs).Oleg Aleksejev – gimimo metai – 1977, ūgis – (įsivaizduokit kelio ženklą), svoris – (su batais) 60 kg, plaukų spalva – natūrali, akių spalva-paslaptinga. Laisvalaikiu groja gitara.Artiom Miškin – gimimo metai – 1976, ūgis – žemesnis už šaldytuvą, svoris – (su bosine gitara) 50 kg, plaukų spalva – besikeičianti, akių spalva- jauno šuniuko……. Večiaslav Aleksejev – gimimo metai – mūsų era, ūgis – kaip 2 Artiomai, svoris – kaip 2 būgnų komplektai, plaukų spalva – garbanoti, akių spalva – normali. Skausminga vaikystė

Visi vaikai gimsta geri. Bet laikui bėgant, auksiniai berniukai virsta chuliganais, kurie daužo langus (panašiai kaip Maksas), vagia statybines medžiagas (kaip Olegas) arba duoną iš kepyklos (kaip Artiomas). O paskui visi pakliūna į policiją. Anksčiausiai su policija (tada dar milicija) “susidraugavo” Olegas – 7 metų. Jis nebuvo kaltas, nes tik žiūrėjo, kaip draugai vogė penoplastą, bet pakliuvo sargui į rankas, nes nemokėjo grietai bėgti. Artiomas buvo protingesnis – su draugais nuvarinėdavo autobusus ir todėl jokie kiemsargiai negalėdavo pasivyti… Kai Maksas dar buvo geras vaikas, labai “užnešė” į jauną Vladimirą Iljičių, kurio atvaizdą nešiojo ant krūtinės kiekvienas save gerbiantis spaliukas. Šviesūs, garbanoti plaukai, mėlynos akys. Ir mokėsi tik penketais iki ketvirtos klasės… O paskui – raudoni kaklaraiščiai, rikiuotės, vasaros stovyklos. O čia tradiciniai “bajeriai” – mergaičių tepliojimas dantų pasta, šokiai aptemdytose patalpose pagal mylimų atlikėjų, tokių kaip “Modern Talking” ar Italijos estrados žvaigždžių melodijas. Tokiose romantiškose meilė dažniausiai ir gimsta meilė. Olegas susipažįsta stovykloje su Renata, kuri, pasirodo, yra Makso klasiokė ir kurią Maksas taip pat įsimylėjęs. Paaiškėjus tiesai, abu kartu vaikščiojo pas ją į svečius. Bet, kaip sakoma, kur du pešasi, trečiasis laimi. Ir jie abu liko “ant ledo”.

Mokyklos laikais Maksas dažnai įsimylėdavo, bet dar labiau mėgo sirgti. Dažniausiai sirgdavo gripu ir angina. Vienąkart sirgo kokliušu. Jis negalėjo eiti į mokyklą, tačiau turėjo teisę šlaistytis gatvėmis, ko jam labai pavydėjo Olegas. Apie save ir kitus

Maksas, anot grupės draugų,- stabdis, visada visur vėluoja. Nuo pat vaikystės uždaras, ramus, romantiškas. Nuotaikos žmogus. Jeigu nėra nuotaikos, gali prikalbėti žmogui šlykščių dalykų, nors šis to ir nenusipelnė. Kai susinervina, anot paties, jam ant kaklo reikėtų pakabinti raudoną lentelę su užrašu “Nelįsk – užmušiu”. Maksas turi silpnybę skolintis iš draugų drabužius. Pasiskolina, atseit, vienai dienai, o negrąžina pusę metų. Daugeliu atveju po to tie drabužiai būna nebetinkami nešioti. Olegas, pasak kai kurių merginų, širdžių ėdikas. Bet pats jis tuo netiki. Toks pat nervingas kaip ir Maksas – gali susinervinti dėl menkniekio. Artiomas turi tik vieną yda – naktimis labai knarkia. Slavka – pats keisčiausias grupės narys. Labai veiklus žmogus, visada visur skuba ir neturi laiko. Mokosi Pedagoginiame universitete. Neseniai vedė. Dirba Laidojimo biure Olandų gatvėje. Geras, nuoširdus žmogus. Kas nepažįsta, jo juokų gali ir nesuprasti. Visada sako, ką galvoja – nieko neslepia. Kartais būna nepakenčiamas. Su juo neįmanoma, bet be jo – irgi. Turi dvi visiškai nesuderinamas svajas. Pirmoji – tai su žmona išvažiuoti į kaimą, gyventi kokiame nors vienkiemyje, truėti savo ūkį. Antroji – kartu su “Biplan” išvažiuoti į Angliją užsidirbti pinigų. “Biplan” ir merginos

Maksas dažniausiai įsimyli troleibusuose ir autobusuose maždaug 2 kartus per dieną. Nekaltybę prarado būdamas 17 metų. Merginos idealas: graži, l. graži, l. l. graži. O jeigu rimtai – protinga, paslaptinga, užsidariusi – trumpiau tariant, ta, kurios neįmanoma pasiekti.

Artiomas anksčiausiai tapo vyru – 15 metų. Tai atsitiko labai egzotiškoje vietoje, tačiau kur – istorija nutyli. Merginos idealas – graži, protinga (bet už jį patį ne protingesnė). Norėtų, kad jį suprastų sunkiais gyvenimo momentais. Įsimylėti mėgsta sėdėdamas Katedros aikštėje prie akmens arba prie bokšto, einančias pro šalį merginas. Greit įsimyli, bet greit ir išsimyli. Didžiausias “pleibojus” – Olegas. Dar mokydamasis mokykloje turėjo krūvas panų. Savaitę padraugauja su viena, savaitę su kita. Turėjo neilgą romaną (5 val.) su vienos gerai žinomos popgrupės nare. Nekaltybę prarado 16 metų, prieš pat savo gimtadienį. Merginos idealas – uždara nepasiekiama. Patinka ir drąsios, komunikabilios kompanijų merginos, tačiau į drauges tokios nenorėtų. Aišku, mergina turi būti graži, protinga. (Apie kvailas ir šnekėti nesinori!)….

BIPLAN