archimedas

Anotacija…………………………………………………1

Įvadas…………………………………………………….2

Struktūra………………………………………………….3

Literatūra…………………………………………………4

Priedai ………………………………………………….5-31

Rekomendacijos…………………………………………….32

Anketos………………………………………………..32-…

Mes padarėme projektą „Kodėl sutrinka klausa , regėjimas“.Projekte yra, anketų į kurias atsakinėjo klasės draugai. Visas projektas rinktas kompiuteriu.Į šį projektą atrinkta tik geriausia informacija kurioje būtų aiškiai nurodyti svarbūs faktai. Informacija rinkome iš enciklopedijų, knygų,žurnalų bei interneto.

Mes manome jog šis projektas yra pateiktas kaip išsamus rinkinys apie regą ir klausą ir jų ligas. Šis projektas skirtas visiems kurie domisi klausa ir rega.Beje yra protingų patarimų kaip prižiūrėti akis ir ausis. Visi žmonės perskaitę mūsų projektą gali daug sužinoti apie juos dominančius klausimus ir informacija .Mes manome , kad projektas yra gana vykęs .Taip pat jog mūsų kūrybinis darbas jums padės atsakyti i jums iškilusius klausimus. Beje perskaitę mūsų projektą galite praplėsti savo žinias apie klausą, regą ir jų ligas.

Jei jaučiate skausmą ,zvimbimą ausyse ,ūžimą galvoje ar kitokiu nemalonius simptomus nuo per daug garsios muzikos,vadinasi,jūsų klausa jau yra šiek tiek pažeista. Žinoma,po vieno audringo vakarėlio klausos aparato neprireiks,bet jei triukšminga aplinka neatsiejama nuo jūsų gyvenimo stiliaus,metam bėgant išgirsti pašnekovų tariamus žodžius gali būti vis sunkiau.

Jaunu žmonių klausa yra jautresne triukšmui ,todėl ji lengviau ir greičiau pažeidžiama. Skandinavų gydytojai teigia,kad kas penktas paauglys blogai girdi ,bet ne visada tai suvokia. Įprastas garso stiprumas diskotekoje-80-100 decibelų.Tie ,kas dažnai klausosi muzikos iš ausiniu ar daug laiko praleidžia diskotekose ,rizikuoja susilpnėti klausa.Net 40% Europos Sąjungos gyventojų yra veikiami padidėjusio aplinkos triukšmo dieną ir apie 20% naktį.Pagrindiniai triukšmo šaltiniai yra transportas,pramones įmonės,statybos darbai,ventiliacijos įrenginiai,triukšmingi šventiniai renginiai.Buityje taip pat naudojama daug triukšmą keliančių prietaisų:televizoriai,muzikiniai centrai,muzikos instrumentai,dulkiu siurbliai,skalbimo masinos ir t.t. Be to triukšmas pažeidžia ne tik mūsų klausą ,bet ir sutrikdo miegą,neigiamai veikia mokymosi procesą.kai triukšmo lygis patalpoje didesnis nei 30 decibelų,pailgėja užmigimo laikas,pablogėja miego kokybė.Jei miegas trikdomas nuolat,pasireiškia nuovargis,dažnai skauda galvą.Daugumoje miestų ir gyvenviečių triukšmas pagrįstai yra laikomas svarbiausia ekologine problema.Natūralus gamtos ‘‘triukšmas‘‘-juros ošimas, upelio čiurlenimas,medžių šlamėjimas,paukščių čiulbėjimas blogų emocijų bei negalavimų pasekmių sveikatai nekelia.Priesingai naturalus gamtos garsai veikia zmogų raminamai,gerina nuotaiką,praturtina emocijas.