Perauklėti homoseksualą

Žmonės tokie jau yra – dauguma dievina didaktiką ir stengiasi ja pasinaudoti visose įmanomose ir neįmanomose srityse. Seksualinė orientacija – asmeniška sritis. Tačiau yra tokių, kurie stengiasi net ir čia parodyti savo valią ir domisi būdais, kurie padėtų „pakoreguoti” kitus. Žmonių, kurie nori pakeisti kitų potraukį savai lyčiai, yra nemažai. Norinčiųjų keisti potraukį priešingai lyčiai neatsiranda.

Norintieji „perauklėti” homoseksualą tiki, kad lytinis potraukis priklauso nuo žmogaus padorumo ir apsisprendimo. Kartais jie mano, jog jiems patinkantį apsisprendimą dera paremti specialiomis priemonėmis. Per daugelį amžių išmėgintos veikiausiai visos įmanomos. Gėjai ir lesbietės nuo savo polinkių buvo bandomi atpratinti amputuojant krūtis, kastruojant, pašalinant gimdą, hormonų injekcijomis, egzorcizmu (velnio išvarymo apeigomis), smegenų lobotomija, įkalinimu, elektros šoku, maldomis, psichoterapija ir spiritistiniais seansais. Nė vienas iš šių poveikio būdų nebuvo pakankamai veiksmingas. Todėl prakeiksmų, bausmių ir gydymo teko atsisakyti. 1976 metais homoseksualizmas buvo išbrauktas iš JAV psichiatrų asociacijos patvirtinamo proto sutrikimų sąrašo, o šiuolaikiniame katalikų bažnyčios katekizme rašoma: „Nemažai vyrų ir moterų jaučia potraukį į homoseksualizmą. Jis nepareina nuo jų valios ir daugeliui yra sunkus išmėginimas.”

Dviejų vyrų ryšiai mažai rūpėtų aplinkiniams, jei nė vienas iš jų neturėtų tėvų, giminių ar… draugės. Paprastai kaip tik jai sunkiausia suvokti, kodėl nuoširdžiai domėjęsis jos interesais, pritaręs pomėgiams vyriškis pasirinko kitokį seksualinį gyvenimą. Kone kiekviena taip nusivylusi gali patvirtinti, kad supainiojo draugiškumą bei atidumą su meile, kad nepasiteiravo apie partnerio vaikystę, o ypač paauglystę, kai skleidžiasi seksualiniai polinkiai ir bandoma išmėginti savo seksualumą. Be to, veik kiekviena sunkiai patiki, jog įkalbinėjimai ir prašymai mažai ką pakeis. O juk daug įspūdingesnės poveikio priemonės nepriverčia žmogaus atsisakyti savo seksualinių polinkių. Taip pat nenorima suprasti, kad yra ištikimų žmonių, yra ir neištikimų, tačiau labai reta tokių, kurie buvo neištikimi tik vieną vienintelį kartą. Ir ši savybė yra bendra tiek heteroseksualiems, tiek homoseksualiems žmonėms. Todėl labiausiai tikėtina, kad ryšio su jaučiančiu polinkį savai lyčiai vyru ateitis bus tokia, kaip kad teigiama viename reklaminiame TV siužete: „Kartą (šiuo atveju ne vieną kartą) paragavęs, negali sustoti”.