Aromaterapija

Po žiemiškos dienos tik ir svajojame panardinti kūną į šiltą vandenį. O gal norite dar ir magiškąsias gamtos galias perkelti į savo vonios kambarį. Jums įdomu kaip?

Gana naujas žodis „aromatologija” slepia savyje be galo seną išmintį. Šias paslaptis žinojo jau senovės graikai ir romėnai, sveikatą ir grožį puoselėjančių receptų galime išgirsti ir iš savo močiučių. Šiuolaikinių technologijų dėka iš augalų žiedų, lapų, kotų, kamienų, sulčių, žievės, uogų, šaknų išgaunami eteriniai aliejai, kurių viename laše išlieka šimtų kilogramų augalų vertė.

Visų aromatologijos preparatų poveikis dve ejopas. Nuo seno žinomi ir kosmetikos pramonėje plačiai naudojami vertingų ir veiksmingų savybių turintys augalai, kurie valo, minkština, saugo nuo uždegimo. Tačiau palyginti neseniai prabilta apie kvapo poveikį mūsų psichikai. Pasirodo, aromatas per uoslę pasiekia tam tikrus smegenų taškus ir sužadina specifines emocijas.

Dabar parduotuvėse Jūs galite išsirinkti vonios ir masažo aliejus, vonios druskas, žvakes, kūno balzamus ir losjonus.

Taigi, kaip kokie aromatai veikia?

Jei norite atsipalaiduoti

Pailsėti po stresų padės ir saldžiai užmigdys arbatmedžio, levandų ir snapučio eterinių aliejų turinčios priemonės. Arbatmedis minkština, val lo odą, veikia raminamai, gydo nuo uždegimų. Levanda atpalaiduoja, ramina, veikia antiseptiškai – skatina ląstelių atsinaujinimą. Snaputis taip pat turtingas atpalaiduojančių, raminančių ir antiseptinių savybių. Šios serijos putas ar vonios druskas galite naudoti ir dirglesniems vaikams maudyti.

Jei norite atsigaivinti

Išnaudokite stimuliuojančias, tonizuojančias ir

dezodoruojančias mėtos savybes, pervargimo simptomus mažinančio rozmarino aliejaus ypatumus, atpalaiduojantį pušų aromato poveikį. Tai padės atgaivinti ir kūną, ir sielą. Specialistai pataria po sunkios darbo dienos tonizuojančiu balzamu pasitepti riešus, paausius – tas vietas, kur geriausiai jaučiamas pulsas. Tai suteiks žvalumo ir energijos.

Jei norite pasijusti stipriau

Sunkias, pavargusias kojas atgaivins, sumažins raumenų skausmą, pagerins kraujo cirkuliaciją citrinos, kipariso ir eukalipto eteriniai aliejai. Citrina gaivina, tonizuoja ir mažina kraujo priplūdimą, kiparisas atpalaiduoja, stimuliuoja cirkuliaciją, eukaliptas veikia kaip antiseptikas. Pavargę galite pasinerti į mišku kvepiančią vonią ar tiesiog išsitrinti maudžiančias vietas balzamu, losjonu ar aliejumi.

Jei norite nusiraminti

Kvapnusis bazilikas ir egzotiškoji ylang-ylang nuramins, o gaivusis mandarinas atpalaiduos ir numalšins stresą. Jei dirbate įtemptą darbą ar kasdienis mikroklimatas nėra palankus, vis pasitepkite pulsuojančias vietas raminamuoju balzamu, o v vakare nepamirškite malonių vonios procedūrų.

Leave a Comment