Altruistė

Šįkart pakalbėsime apie tipą moterų, kurios dėl šeimos ir aplinkinių linkusios paaukoti labai daug savo laiko, jėgų, kartais – netgi nervų. Tai, kaip aprašėme tokias moteris, puikiausiai telpa kategorijos “altruistas” apibrėžimui. Altruistas – tai žmogus, kurio moralinių vertybių sistema skirta tarnauti aplinkiniams. Jis atsidavęs pildo kitų norus.

Psichologai kaip geriausiai žinomą altruizmo pavyzdį pateikia moterį, žmoną, mamą, kuri savo pomėgius, karjerą nukelia į dešimtą vietą. O kaip kitaip? Tikra Moteris turi aukotis. Juo labiau jeigu stereotipas “tėveliui – geriausias kąsnis”, įdiegtas nuo mažų dienų, giliai įauugęs pasąmonėje kaip nepajudinamas. Suaugusi moteris šį modelį perneša į savo šeimą.

Tačiau, įspėja specialistai, gyvena ji juk pagal svetimą scenarijų! Jeigu šis scenarijus jai svetimas, seka ji juo tik pareigos jausmo vedama, vadinasi, nieko gero tai neduos. Jos tikslas vienas – tapti tokia, kokią ją nori matyti vyras.

Psichologai tokias moteris vadina socialiniais chameleonais. Moters, kuri nemyli savęs, nemylės nė vienas vyras. Vienintelis idealas – tai mes patys. Ir tegu visi, kas mus myli, priima mus tokius, kokie esame. Jeigu vyras jaučia, kad moteris viduje laiisva, savarankiška, jis ją tik labiau vertins. Tokia moteris vyrus traukia kaip magnetas.

Gerbti ir mylėti save nereiškia neigti kitų interesus. Laimingi tie žmonės, kurie moka elgtis taip, kad aplinkiniai neužkrautų savo problemų.

0 thoughts on “Altruistė”

 1. Tikrai – laimingos tos, kurios moka stai taip imti, ir pradeti myleti save. Kaip triju vaiku mamai atrasti laiko sau?

  Reply
 2. Fragmentiška. Galima buvo apie altruizmą plačiau parašyti.
  Altruistas nebūtinai yra socialinis chameleonas, savęs nemylinti būtybė. Altruistas – egoisto priešingybė. Šeimai, ypač jei vaikų yra, reikia daug jėgų, laiko, meilės skirti ir atiduoti, antraip jos neliks, iširs. Arba vaikai užaugs nepilnaverčiai.

  Reply
 3. Laisvos ir savarankiškos moterys vyrams patinka, bet veda jie šeimyniškas, kurios labiau už viską rūpinsis šeima. Bent jau taip būna dažniausiai, jei pažiūrėsime į netekėjusias.

  Reply
 4. Manau,kokia didele šeima nebutu nereikia atiduoti save uzsimerkus,kitaip is tavo vaiku uzaugs nesavarankiški žmones,a vyras pripras pri šokinejimu aplink jo…galu gale ras kita,kuria rupinasi SAVIMI daugiau.Moteris bet kurioj situacijoje turi nepamirsti apie save.

  Reply
 5. jei moteris stegiasi atiduoti visą save šeimai,pamiršdama save,ji greit taps neįdomi nei vyrui,nei vaikams nei artimiems…turiu draugę,kuri neturėjo laiko nei knygos nei laikraščio paskaityti…netobulino žinių,neturėjo kuo sudominti vaikų,neįsijungė į jų diskusijas…kol pati suprato,kaip vaikai tolsta….susiėmė,pradėjo skirstyti darbus po lygiai,pagal vaikų jėgas,pradėjo laiko skirti sau,susirado darbą,”išėjo į žmones”,kaip sako jos dukra,ir viskas pasikeitė-dabar sako susisėdam visa šeima šeši žmonės,ir šnekamės valandų valandas,išklausom vieni kitus,ir vyras dabar dėmesingesnis,nes jaučiasi išklausytas ir suprastas.Pati džiaugiasi,kad vaikai pagiria jos pasikeitimą,jos naują šukuoseną ar šiaip įsigytą kokį niekutį…daug kas priklauso nuo moters nuotaikos šeimoje.Jei pačios nebūsim laimingos,kaip galim padaryti laimingus kitus?

  Reply
 6. Agne,aš netekėjusi,bet mano laisvės labiau pavydi moterys.Vyrų dėmesio stoka negaliu skūstis,bet tai nepriklauso nuo to,laisva aš ar ne…dažniausiai nuoširdus bendravimas yra su žmonėmis,kurie nežino jog aš netekėjusi…o kai sužino,požiūris pasikeičia-laisva,nepriklausoma,gal nesveika?:D Vyrai bijo nepriklausomų moterų,nes nesuvaldys.

  Reply
 7. Laiko sau skirti tiesiog būtina. Žinoma kol vaikai dar maži tai sunku, nebent turi šalia normalų vyrą kuris dalinasi vaikų auginimo rūpesčiais. Bet kai vaikai paauga visai nebūtina apie visus šokinėti tinkamas darbų pasidalijimas, netgi naminių pareigų grafikas beje liečiantis visą šeimą, ne tik vaikus, tikrai veikia teigiamai. Ir mamai atsiranda to būtino laiko sau ir tik sau.

  Reply
 8. Galina, manau, kad moteriai labai svarbu atrasti pusiausvyrą tarp rūpinimosi vaikais ir gyvenimo jų gyvenimais. Pastaroji situacija labai žalinga vaikams.

  Reply
 9. Vilma, keista, kad kartais žmogui reikia išeiti iš namų, kad išmoktų bendrauti su namiškiais.

  Laisvės turbūt pavydi nelaimingai ištekėjusios moterys.

  Reply
 10. Agne…būna ir taip,kad išsiskyrę žmonės kartais labiau supranta vieni kitus…..tik palikę namus vaikai labiau supranta savo tėvus.O laisvės pavydi ir laimingai ištekėjusios,tik mažai laiko sau skiriančios moterys….kad ir viską atiduodi savo vaikams,jie išeina…ir tik tada pradedi suprasti,kad tikrai daug ką galėjai daryti kitaip.Aš taip pat dėl sūnaus dariau viską kas įmanoma,kad tik jam būtų gerai.Turėjau būti ir tėtė ir mama….Sūnus užaugo,nors tikrai nieko nesigailiu,bet dabar suprantu savo klaidas-per mažai mokiau savarankiškumo,įveikti didesnes ar mažesnes negandas.Daber turiu prisiversti kuo mažiau kištis į jo givenimą,netgi atsiradus anūkui….kuo daugiau žiūrėsiu savęs ir senus tėvukus.Jie taip pat nenori kad kiščiausi…Vadinasi perdėtai visais rūpinausi…

  Reply

Leave a Comment