Geros nuotaikos receptai

Esame tai, kas dedasi mūsų galvose? O jeigu šiandien ten visiškas chaosas – lyg ir nėra aiškios priežasties, bet štai atsikeli ir kieme žaidžiantys vaikai nervina, telefono ragelio kelti nesinori, o pats gyvenimas atrodo bespalvis. Mėgstam sakyti – kaltas slėgis 😉 Ir iš tiesų, kai tokia diena ateina, žinai, kad čia laikinai, kad ją reikia tiesiog pragyventi, kad ryt prabudęs jau nebesuprasi, kuo vakar tave erzino už aptrupintą stalą barusi butokė.

Praeis tai praeis, bet apmaudu prarasti gyvenimo džiaugsmo dieną pykstant ant pasaulio… Manau, kiekvienas turime savo mažų receptų, kaip su tokia savijauta susidoroti. Pasidalinkime?

Pavyzdžiui, jei ryte pramerkusi akis jaučiu, kad šiandien kils ne ta koja, garsiai įsijungiu muziką ir kokias 15 minučių pasimaivau prieš veidrodį: darau pratimus, šokinėju, bandau atsiminti judesius, kurių mokė per šokių treniruotes. Truputis fizinio krūvio ir nuotaika man iškart pagerėja. Tada dar karamelinės kavos puodelis, kelios vynuogės ir, net jei pasaulis nenusidažo vaivorykštės spalvom, tai bent jau išeina iš juoda-balta paletės 😉

Iš tiesų linksmas fizinis aktyvumas man yra geriausias vaistas nuo nuovargio ir papilkėjusių minčių. Šiuo metu lankau 3 šokių studijas – kad būtų po treniruotę kiekvienai dienai. Gal skamba kiek maniakiškai, bet man tai yra koncentruočiausias būdas pasikrauti geros nuotaikos – smagi muzika, linksmi žmonės, judesys ir po valandos vėl jaučiuosi galinti nuversti kalnus. Kai nebuvau atradusi šokių, panašiai veikdavo čiuožimo pamokos, aerobikos treniruotės, laipiojimas sienele ir kitoks kūno miklinimas.

O štai kokių nuotaikos reabilitacijos patarimų pateikiama interneto platybėse:

“Pamėginkite kuo greičiau išlipti iš lovos ir šiek tiek pajudėti, kad kartu su jumis išsijudintų ir jūsų emocijos. Susitvarkykite namus, pasižiūrėkite gerą filmą.”

“Dažniau valgykite, tik po nedaug. Angliavandeniai organizmui padės “pagaminti” serotonino, kuris pakels nuotaiką.”

“Pasistenkite nueiti į baseiną. Plaukiojimas atpalaiduoja kūną, pakelia tonusą ir nuotaiką.”

“Palepinkite save. Pagulėkite aromatizuotoje vonioje, į ją įpylę aliejų ar žolelių nuoviro.”

Žinau žmonių, kuriuos nuo liūdesio išgelbėja plytelės šokolado. Kiti – renka draugus žaisti futbolo. Treti jungia mikserį ir kepa pyragą. Tad kiekvienam savo 😉

Patarkite ir jūs 🙂

Comments are closed.