raklama

VILNIAUS KOLEGIJA

EKONOMIKOS FAKULTETAS

Administravimo katedra
Dieninių studijų skyrius

REKLAMA

Savarankiškas darbas

Darbo vadovas dėst. V. Arėška

Vertinimas

Vilnius
2004

NĖRA TO BLOGO, KAS NEIŠEITŲ Į GERĄ: VIEŠUMĄ PANAUDOKITE SAVO NAUDAI

Viešumas – tai jūsų produkto ar verslo pristatymas žurnalistinių naujienų forma. Pavyzdžiui, jeigu vartotojo ataskaitoje pasirodo straipsnis, liaupsantis jūsų prekę, – tai ir yra viešumas. Geras viešumas. Tačiau, jeigu priešingai, vakarinėje TV žinių laidoje pranešama, kad jūsų produktas tapo nelaimių priežastimi – tai irgi viešumas. Tik šiuo atveju – blogas viešumas.
Jei jūsų organizacija ar prekė nesusilaukia teigiamo visuomenės vertinimo, tai yra jūsų, kaip riinkos specialisto, kaltė. Nes rinkos specialistas turi sugebėti suformuluoti teigiamą vertinimą.
KAIP „UŽUOSTI“ GERĄ STRAIPSNĮ?

Žurnalistui geras straipsnis yra toks, kuris pritraukia ir išlaiko skaitytojų, žiūrovų ar klausytojų dėmesį.
Žurnalistai ir leidėjai nepageidauja straipsnių apie:
1. Jūsų naują produktą ar paslaugą ir apie tai, kuo jūsų prekė skiriasi nuo konkurentų gaminių ar nuo jūsų ankstesnių modelių.
2. Tai, kodėl jūs ar jūsų kompanijos vadovas mano, kad prekė iš tiesų labai nuostabi.
3. Seno straipsnio naują versiją.
4. Tai, kas gali atrodyti nuobodu ir savanaudiška tiems, kurie nėra susiję su jūsų fiirma.
KAIP IŠSIRINKTI PATIKUSĮ STRAIPSNĮ AR REKLAMĄ?

Galima vadovautis šiais teiginiais, norint išrinkti teisingiausią reklamą:
1. remiamasi nauja informacija (informacija, kurios jūs ne-inojote ar abejojate jos tikrumu).
2. Šią informaciją glaudžiai susieja su jūsų veikla ar pomėgiais.
3. Žadama šis tas naudinga, nors ši nauda gali būti netiesioginė, ji

ie gali padėti geriau suprasti pasaulį, išvengti ko nors nepageidaujamo ar paprasčiausiai patirti malonumą skaitant reklamą.
KAIP PATEIKTI STRAIPSNĮ ŽINIASKLAIDAI?

Straipsnis turi būti pateiktas tinkama ir profesionalia forma, kad žurnalistui būtų malonu su juo dirbti. Pagrindinė ir svarbiausia pateikimo firma – tai spaudos pranešimas – trumpas dok.su aiškia antrašte, faktais ir citatomis, sustiprinančiomis temą, glaustu kompanijos pristatymu, data, kontaktiniais telefonais ir adresais, jeigu norėtų kas gauti daugiau informacijos.
Jeigu norite, kad jūsų straipsnis būtų pastebėtas, būtinai atkreipkite dėmesį į jo turinį. Ir venkite šių klaidų:
1. Nesiųskite netinkamų ar pavėluotų pranešimų.
2. Nedarykite klaidų, ne jos priverčia abejoti faktais. Venkite netikslių duomenų.
3. Venkite netikslios kontaktinės informacijos.
4. Neignoruokite poreikių. Galima pavyzdžiui, kartu su savo pranešimu nusiųsti eksperto, kuris buvo cituojamas, nuotrauką, žinoma, jei leidžiama atsiklausiant to žmogaus.
5. Netampykite žurnalistams nervų. Jeigu jis kreipiasi, prašydamas jūūsų pranešimo, nedelskite.
GALIMA PASINAUDOTI VAIZDINIAS IR ELEKTRONINIAS PRANEŠIMAIS.
ŽODŽIO GALIA

Jeigu paklausite savo klientų, iš kur jie sužinojo apie jūsų naują prekę, atsakymai bus maždaug tokie: „Mano draugas pasakė apie tai“ ir „Aš mačiau reklamą“. Suprantama, tai iš lūpų į lūpas perduodama reklama yra svarbesnė nei reklaminiai skelbimai.
Kaip kontroliuoti, ką vieni pirkėjai apie jūsų prekes sako klientams? Kokių veiksmų imtis? Skatinti vartotojus maloniai atsiliepti apie jūsų prekę ir užkirsti kelią negražiomis kalbomis. Toliau pateikite kelias idėjas, ką daryti, kad vartotojas apie jūsų pr

rekę, atsilieptų kuo geriau:
1. Jūsų prekė turi išsiskirti (aukšta kokybe nustebinti, nei apie ją kalbam).
2. Savo prekių ar kompanijų vardu padarykite ką nors įsimintino( pvz. suorganizuoti renginį vaikams).
3. Panaudokite įdomius pardavimų rėmimus ir originalius suvenyrus.
4. Nustatykite įtakingiausius asmenis ir bendraukite su jais.
KĄ JŪSŲ ŽENKLAS GALI?

 Ženklai nukreipia žmones į tam tikrą vietą. Pavyzdžiui, prie autostrados jie pastato reklamą, kviečiančius apsilankyti kavinėje. Geriau pristatykite ženklų ir pasistenkite neprarasti nė vieno kliento!
 Ženklai gali atlikti gatvės reklamos funkciją: ženklai – tai svarbi ir originali lauko reklamos forma.. Galiausiai ženklas turi atspindėti jūsų verslo įvaizdį.
 Ženklai formuoja įvaizdį; ženklo kokybė byloja apie prekių ir paslaugų kokybę, kurios gali tikėtis vartotojas. Reikia pasistengti šioje srityje pralenkti varžovus, todėl dabar labai didelė konkurencija dėl žmonių poreikių.
 Ženklai teikia naudingos informacijos: kokios jūsų prekės ar paslaugos? Kodėl pirkėjai turėtų pasirinkti būtent jus? Kas jus išskiria iš kitų/ Kokių pirkėjų laukiate jūs?

Spausdinta reklama užima labai reikšmingą vietą. Daugelis rinkos specialistų šiai reklamos rūšiai skiria žymiai daugiau lėšų nei kokiai nors kitai. Reklama priklauso ir nuo jos sudarančių elementų, dizaino, išdėstymo, tipo, stiliaus. Sprendžiami klausimai, kur ją patalpinti?
Spausdinta reklama apima ir daugelį kitų priemonių. Brošiūros ir kitos pardavimus skatinančios priemonės gali būti panaudotos asmeniniams pardavimams remti. Panašiai, spausdinta reklama žurnale skatina tiesioginį marketingą. Spausdinta reklama gerai veikia pardavimų rė

ėmimą ir įvairių kuponų platinimą.
Jeigu norite laimėti dėmesio karą ir pritraukti į internetinę svetainę kuo daugiau kuo daugiau skaitytojų, jūsų skelbimo turinys turi būti mirtinas!
Naujausios technologijos ir puikūs grafiniai triukai gali pritraukti skaitytojus, tačiau juos išlaikyti pajėgia tik geras pranešimo turinys.
TAPKITE LEIDĖJU IR TOBULINKITE SKELBIMUS

Pagalvokite, kas atsitiktų, jeigu knygų leidyba ir realizavimas taptų visiems prieinama.? Manau, kad tai labai atsilieptų knygų turinio kokybei. Panašiai atsitiko su internetiniais skelbimais ir reklamomis. Čia yra problema. Įvairūs skelbimai internete tapo įprastu reiškiniu, kad daugelis jų tiesiog iš tolo šviečia savo vagonu tolyn.
1. Tema ir kūrinys: suformavę užklausą galite peržiūrėti naujausią medžiagą jus dominančia tema. Arba paklauskite gerų draugų – gal jie rado ką nors įdomaus.
2. Šriftai ir išdėstymas: jeigu ketinate savo parnešimus platinti elektroniniu paštu, nesugalvosite nieko geriau už paprastą tekstą. Be abejo, labai svarbu patikrinti, ar pranešimas yra glaustas, gramatiškai taisyklingas ir apskritai lengvai įskaitomas.
3. Platinimas: jeigu rašote atsiliepimus apie straipsnius, būtinai pasistenkite susirasti straipsnio autoriaus elektroninio pašto adresą ir išsiųskite jam savo atsiliepimą.
4. Ryšių stiprinimas nusiuntę savo pranešimą pirmiesiems adresatams, būtinai paprašykite, kad jie jums atsakytų. Nepamirškite priminti apie savo autorines teises.
5. Būkite pasiruošę viskam: jūsų gali paprašyti leidimo jį išplatinti ir/ar paskelbti internete. Galite sulaukti piktų atsiliepimų ir puikių darbo pasiūlymų. Ko jums reikia, norint vi

isa tai atlaikyti?

LITERATŪRA

1. VIRVILAITĖ, Regina. Marketingas. Kaunas, 146 p. ISBN 9986-13-453-6.
2. HAJAMAS, Aleksandras. Marketingas žaliems. Vertimas iš anglų kalbos. Kaunas, 1999. 320 p. ISBN 9986-965-11-X.
3. BALTRŪNIENĖ, Violeta. Bendrosios studijų darbų ir reikalų rašto rengimo rekomendacijos. Vilnius, 2003. 72 p. ISBN 9955-9418-5-5.

Darbą baigiau

2004 m. gruodžio 6d.

Leave a Comment