Denta

TURINYS

1. Apibendrinimas
2. Verslo aprašymas
3. Marketingas
4. Gamyba
5. Valdymas
6. Kritinė rizika
7. Finansai

1. APIBENDRINIMAS

Įmonės pavadinimas: Individuali įmonė “Denta”
Veiklos pobūdis: asmens higienos priemonių gamyba
Projekto pavadinimas: siūlo, skirto tarpdančiams valyti gamyba ir realizacija

Šio projekto esmė – įsteigti individualią įmonę, kuri produkciją teiktų Lietuvos rinkai. Lietuvoje produktas iki šiol nebuvo gaminamas ir rinkai pateikiamos importuotos dantų priežiūros priemonės. Rinkai bus pateikiama kokybe nenusileidžianti užsienio gamintojų produktams prekė, kuri bus 40 proc. pigesnė nei konkurentų analogai. Bus platinama per vaistinių tinklą ir išankstinius didmeninkų užsakymus.

Įmonei vadovaus įmonės savininkas. Jis patyręs, aukštos kvalifikacijos specialistas, turintis aukčtąjį ekonominį išsilavinimą irr 5 metų darbo patirtį verslo srityje.

Gamybinei įmonei parinkta tinkama vieta (Lietuvos centras – patogiau realizuoti gaminį, mažesnės transporto išlaidos. Kadangi Raudondvaris – užmiestis, tai patalpų nuomos kaštai bei mokesčiai yra mažesni.)

Projekto finansavimo poreikis sudaro 240,000 Lt., kurių didžioji dalis bus skirta technologinei įrangai bei automobiliui įsigyti, t.p. žaliavoms sukaupti. Projektas bus finansuojamas iš išorinių šaltinių – numatoma paimti paskolą iš “Lietuvos Taupomojo Banko” (“LTB”).

Projekto finansinė analizė parodė, kad įmonė bus pelninga ir turės pakankamai pinigų grąžinti paskolas ir sumokėti palūkanas. Projektas turėtų atsipirkti per 8,,5 mėn. Po 8,5 mėn. pradėtas gauti pelnas bus naudojamas reinvesticijoms į gamybą, gamybos plėtrą, reklamą. Ateityje plėsime linijos asortimentą.

2. VERSLO APRAŠYMAS

Įmonė denta įsteigta juridinių asmenų ir savo verslą pradeda nuo nulinio taško. Dėl to iš pradžių gamybos apimtis nebus didelė, tačiau ateityje veiklą ke

etinama išplėsti. “Denta” gamins medvilninius vaškuotus siūlus tarpdančiams valyti ir pateiks platų jų asortimentą. Įmonė turės vieną liniją ir nuomosis patalpas. Įmonės veikla orientuota į šias sritis:
1. aprūpinti savo gaminiais visus potencialius vartotojus (pavienius asmenis bei gydymo įstaigas)
2. sukurti naujų darbo vietų
3. prisidėti prie sveikatos apsaugos gerinimo
4. gaminti produktą kuo mažesniais kaštais ir gauti maksimalų pelną.

Tyrimai rodo, jog vien Europoje žmonių dantys pakenkti 61 proc. ir didesnę jų dalį sudaro vaikai iki 6 metų. Biologų manymu šis skaičius tendenciją augti. Tai įtakoja saldūs maisto produktai, paveldimumas ir netinkama dantų priežiūra.

Su tokia problema, kaip maisto likučiai tarpdančiuose susiduria kas trečias apklaustas asmuo, o stomatologijos klinikosse tai kasdienybė. “Netinkami bandymai išspręsti problemą gali atnečti liūdnas pasekmes” – teigia stomatologai. Sterilūs siūlai tarpdančiams valyti yra pakankamai anuja prekė. Jos rinka nėėra labai plati, o reklmos visiškai nėra. Gyventojai nėra informuoti apie prekę, nors noriai ją vartotų.

Tai įgalina įmonę “Denta” surasti gerą nišą savo produktui rinkoje. Gamindama nebrangius, bet kokybiškus produktus ir ateityje plėsdama savo veiklą įmonė galės lengvai susidoroti su naujai atsirandančiais kokurentais. Produkto realizavimas vyks per vaistinių tinklą bei priiminės užsakymus. Gaminio kokybei įvertinti bus pasamdyti technologai. Išsiplėtus įmonės veiklai ketiname patys kurti naujas technologijas bei ypač didelį dėmesį skirti reklamai. Produktas turi daug potencialių vartotojų, ypač vaikų ir

r pagyvenusių asmenų tarpe. Plačiai naudojamas, nes yra nebrangus, patogus vartoti bei transportuoti, atneša laukiamų rezultatų. Tai yra perspektyvi prekė. Juolab, jog bus pateikta į rinką daug mažesne kaina nei kokurentų analogai. Ne tokios sudėtingos technologijos leis sumažinti kaštus, o gera kokybė – įsigalėti ir plėstis rinkoje.

3. RĖMIMAS

“Dentos” gaminamas produktas nėra pimo būtinumo prekė ir daug pirkėjų vietoj siūlo pasirenka dantų šepetėlį. Tačiau net atmetus tai, produktas turi daug potencialių pirkėjų Lietuvos miestuose. Rinkoje tikslinga išskirti demografinius segmentus. Apklausa rodo, kad siūlus tarpančiams valyti dažniau pasirenka moterys nei vyrai. Įtaką produkto paklausai turi potencialių vartotojų pasiskirstymas pagal amžių.

Šiuo metu produkto pasiūla rinkoje nedidelė, o pikėjas nėra pakankamai informuotas apie prekę, todėl pagrindiniai marketingo tikslai:
1. informuoti (reklamos pagalba) ir išskirti pelną iš kitų alternatyvų
2. pateikti kokybišką ir nebrangią prekę
3. įsigalėti rinkoje ir sukurti nišą ateities gaminiams

Apie produktą ketiname informuoti pasitelkus radiją, spaudą, išleisti bukletus pateikiant juos pardavimo vietose ar siunčian paštu asmeniškai.

Stengsimės padidinti savo produkto paklausą remdamiesi pardavimų skatinimo politika. Kadangi vaikai yra didesnė pirkėjų dalis, jiems kartu su preke siūlysime žaidimą (kaladėlės iš pakuočių), įteiksime bukletus perkant kiekvieną naują dėžutę, pateiksime siūlus su įvairiais prieskoniais (vaisių, mėtos, linamono). Vyresniem pirkėjam bus taikomos nuolaidos (už tam tikrą skaičių tuščių pakuočių bus galima gauti 1 pilną), bus re

engiamos loterijos.

4.MARKETINGAS

Veiklos vietos parinkimas:

Įmonė “Denta” įsikūrusi Kauno raj., Raudondvaryje. Tai strategiškai patogi vieta prekių transportavimui, susisiekimui. Raudondvaris yra prie pat Kauno – vieno pagrindinių produkcijos platinimo vietų. Puikus susisiekimas su klientais. Geografiškai ši padėtis svarbi dar ir dėl to, kad šio regiono analizė leidžia nustatyti bendrą rinkos situaciją. Didžiuosiuose miestuose yra daugiausia potencialių klientų, be to išlaidos įvairiems mokesčiams bus mažesnės.

Rinkos galimybių analizė:

Šiuo metu Lietuvos siūlų tarpdančiams valyti rinka yra užpildyta importuotomis prekėmis. Lietuviškas produktas šioje srityje dar nėra gaminamas. Įmonei “Denta”, pradėsiančiai siūlų tarpdančiams valyti gamybą, Lietuvoje reikės išsikovoti vietą jau užimtoje rinkoje.

Potencialūs konkurentai:

Svarbiausi įmonei “Denta” konkurentai bus kompanijos: “Johnson and Johnson”, “Jordan”, “Trista”, kurios užsiima plačia gamybine veikla. Jų teikiami siūlai tarpdančiams valyti nepasižymi didele įvairove. Dažniausiai pateikiama vienos ar dviejų rūšių analogiška prekė. Konkurencinių kompanijų produkcija pastaruoju metu yra aprūpinamos Lietuvos vaistinės. Į prekybos vietas siūlai tarpdančiams valyti tiekiami kas savaitę ar dvi.

Prieš konkurentus įmonė “Denta” turi pranašumus:
– mažesnė kaina
– didesnė įvairovė
– platinimas ne tik per vaistines, bet ir per kioskus, prekybos centrus

Potencialūs vartotojai:

Įmonės “Denta” produkcijos potencialių vartotojų skaičius priklausys nuo žmonių poreikių, įpročių, pasiūlos ir, žinoma, nuo turimos informacijos apie produktą.

Lietuvoje siūlai tarpdančiams valyti nėra plačiai naudojami, tai sąlygoja kultūrinė – istorinė aplinka, tačiau laikui bėgant potencialių klientų daugėja.

Marketingo rinkinio elementai:

1. Produkto aprašymas

Įmonė “D

Denta” orientuojasi į siūlų tarpdančiams valyti lietuiškąją rinką. Medicininiais tyrimais įrodyta, kad šilkinis vašku nepadengtas siūlas gali pažeisti dantenas, todėl “Denta” gamins tik vaškuotą siūlą. Rinkai bus pateikiama keletas rūšių: su cinamonu, mėta , fluoru, taip pat bus pateikiama skirtingo storio siūlai. Įmonės “Denta” gaminamas siūlas tarpdančiams valyti bus įpakuojamas įprastu būdu – po 40-60 cm plastmasinėse dėžutėse. Kaip naujovė bus pateikiama įvairių rūšių siūlų rinkinys. Tikimasi, kad patrukli gaminio forma ir įvairovė patrauks klienrų dėmesį ir išskirs jį iš analogiškų gaminių srauto.

Reikalingos medžiagos ir žaliavos:
– medvilninis siūlas
– vaškas
– įvairūs medicininiai preparatai (fluoras, mentolas, kristalinė soda)
– plastmasiniai įdėklai
– lipdukai
– plastmasiniai koteliai

2. Ppaskirstymas:

Saavo gaminius įmonė “Denta” realizuos didmeninės Lietuvos miestų prekybos vietose, o iš ten pateks į vaistines ir kitas mažmeninės prekybos vietas. Taip pat bus vykdomi didmeniniai individualūs užsakymai.

4. Kainos ir jų nustatymas:

Kainą įmonė “Denta” nustatė atsižvelgiant į vieneto savikainą, transportavimo, sandeliavimo, amortizacijos išlaidas. Didelis dėmesys buvo skirtas konkurentų kainų analizei. Jos vyrauja nuo 6 iki 7 Lt. Manoma, kad prekybos įmonėse “Denta” produkcija bus 30-40 proc. pigesnė lyginant su analogiška importuojama.

Nustatant kainą taip pat buvo atsižvelgta ir į tai, kad Lietuvos pirkėjai yra jautrūs kainoms ir reaguoja į jų pokyčius. Pasirinkta skverbimosi į rinką strategija: orientuojamasi į mažą kainą ir didelę gamybos apimtį.

Klientas, įsigyjant siūlus tarpdančiams valyti dideliais kiekiais ar įsigyjant prekių už tam tikrą sumą, taikomos nuolaidos.

Atsiskaitymo būdas taip pat lankstus, derinamasi prie kliento pageidavimų. Pagal sutartį, pirkėjas gali mokėti iš anksto ar imti prekes kreditan, įmokant nedidelę kainos dalį, o likusią sumą sumoka per nustatytą laiko tarpą.

5. Pardavimų prognozė:

Pardavimų prognozė pateikaima optimistiniu, pesimistiniu ir labiausiai tikėtinu variantu. Numatoma įsigyti technologinę įrangą, kuri leis pagaminti 1000 vnt. per dieną. Tarkime, kad visa produkcija bus realizuota Lietuvos rinkoje.

Pesimistinis pardavimų prognozės variantas numato lėtą pragyvenimo lygio kilimą, ribojantį gaminio vartojimą, šios prekės svarbos mažėjimą žmogaus gyvenime, agresyvią konkurentų veiklą bei tiekimo bei gamybos organizavimo sunkumus.

Optimistinis variantas numato spartų gyvenimo lygio kilimą, didelę paklausą gaminiui, silpną konkuretnų veiklą, sėkmingą projekto įgyvendinimo eigą.

Labaiusiai tikėtinas variantas numato vidutiniškas įmonės veiklos sąlygas.

4.GAMYBA

Gamybos vykdymo vieta

Vertinimo Svarbumo Centras Šilainiai Raudondvaris Vilijampolė
kriterijai koef.
Reikalingų 2 9=18 8=16 8=16 7=14
darbuotojų
samdymo
galimybės
Darbo 4,5 7=31,5 8=36 10=45 8=36
užmokėsčių
lygiai
Teikiamos 3,4 1=3,4 3=10,2 9=30,6 5=17
nuolaidos
Vietinės 1,9 5=9,5 7=13,3 10=19 8=15,2
bendruomenės
reakcija
Vietiniai 4,8 4=19,2 7=33,6 10=48 8=38,4
mokesčiai
VISO: 81,6 109,1 158,6 120,6

Pasirinkta gamybos vieta – Raudondvaris.

Gamybos poreikiai

Reikalingos patalpos
• 80 m2 patalpa tinkama ir laikinam sandėliavimui
• Ofisas (Raudondvaryje)
• Sandėlys didmeninei prekybai

Įrenginiai
• Gamybos linija
• Baldai

Tiekimas
• Tiekėjai patys pristato žaliavas, todėl tiekimo kaštų nėra

Tiekėjai
AB “Plasta” – plastmasiniai įpakavimai
AB “Siūlas” – siūlai
“Lietuvos bitininkų draugija” – vaškas
Reklamos agentūra “Piko-line” – lipdukai
OOO “Polifarma”(Rusija), TP “Farmacija” (Rusija) – medicininiai preparatai

Darbuotojai
• Raudondvaryje nedidelė darbo pasiūla,todėl čia pigi darbo jėga
• Šio produkto gamyba nereikalauja kvalifikuotos darbo jėgos
• Reikalingi darbuotojai

1 vadovas

1 buhalteris-sekretorė
1 technikas (prižiūrintis įrenginius,
vadovaujantis gamybai, o taip pat vykdantis kompiuteristo pareigas)

1 vairuotojas (išvežioti gaminius į sandėlius)

2 darbininkai (prie linijos)

Padidėjus gamybai bus galima samdyti neetatinį darbuotoją.

Gamybos kaštai

Žaliavų sąnaudų apskaičiavimas (1 mėn.)
Pavadinimas Kaina (LT)
Vaškas 1500
Fluoras 600
Soda 1800
Dėžutės 6000
Lipdukai 600
Aromatizatoriai 1500
Dėžės 300
Siūlas 6000
VISO: 18300

Nusidėvėjimas

Trukmė (m) Kaina (LT) Išlaidos (1mėn)
Baldai (ofiso) 5 8000 133,3
Mašina 5 40000 666,4
Linija gamybos 20 160000 666,3
Kompiuteris 5 5000 83,3
Telefonai/Faksai 5 2000 33,3
VISO: 1583

Veiklos išlaidos

Nusidėvėjimas 1583
Elektra 550
Patalpų nuoma 200
Atlyginimai 5300
Transportavimas 244
Įrenginių remontas 300
Turto draudimas 200
Socialinis draudimas 2300
VISO: 10677

Gamybos kaštai 1 mėn. 28977 Lt.

5.Valdymas

Individualią įmonę “Denta” valdys 1 vadovas. Taip pat dirbs jam tiesiogiai pavaldūs darbuotojai:
1 tiekėjas-ekspeditorius
1 buhalteris-sekretorė
2 darbininkai
1 technikas (kompiuteristas, vadovaujantis prekybai

Viso personalo: 6

Vadovas įmonėje – aukščiausio kvalifikacinio lygio. Jis priiminės pagrindinius sprendimus, susijusius su įmonės veikla.

IĮ “Denta” vadovo funkcijos:
1.PERSONALO VALDYMAS. Priima ir atleidžia darbuotojus; suteikia galimybę kelti kvalifikaciją ar persikvalifikuoti dantų priežiūros, chemijos srityje; planuoja darbo apmokėjimą, skirsto pareigas.
2.GAMYBOS KONTROLIAVIMAS. Organizuoja gamybinį procesą ir seka jo eigą; ieško žaliavų tiekėjui, realizacijos kanalų, sudarinėja sutartis.
3.MARKETINGAS. Tiria rinką; ieško nišų rinkoje gaminamai prekei realizuoti; prognozuoja paklausą ir pasiūlą; tinkamai parenka prekės pardavimo būdą ir vietą; dirba reklamos srityje; IĮ “Denta” vadovas jai skirs ypatingą dėmesį, kadangi panašaus pobūdžio prekės dar nereklamuojamos.
Šias pareigas užims asmuo, atitinkantis nustatytus reikalavimus:
• Aukštasis išsilavinimas verslo administravimo ar ekonomikos srityje
• Ne mažesnė kaip 1-erių metų darbo patirtis verslo administravimo ar valdymo srityje
• Komunikabilumas
• Užsienio kalbų mokėjimas (gaminamą prekę ateityje eksportuosime)
• Darbas kompiuteriu
• Žinios dantų priežiūros, chemijos srityse

IĮ “Denta” buhalterio-sekretorės išsilavinimas – aukštasis (finansų srityje). Įmonėje jis atliks šias pareigas:
• Finansų veiklos plano ir balanso sudarymas
• Finansų apskaita
• Įtakoja pelno paskirstymą ir sprendimus susijusius su juo
• Prognozuoja finansines galimybes tolimesnei veiklai
• Atliks sekretorės funkcijas

Tiekėjas-ekspeditorius išveš pagamintas prekes. Jis tiesiogiai, kaip ir finansininkas, pavaldus vadovui. Prireikus atliks kroviko pareigas.

Darbininkai dirbs 8h per parą prie gamybos linijų. 2 iš jų tiesiogiai kontroliuos įrengimus (1 iš jų technologas), o kitas atliks kitas pagalbines funkcijas: klijuos lipdukus ant dantų valymo siūlų dėžučių, pakuos jas į didesnes dėžes.
Valytojo pareigas atliks patys darbininkai

IĮ “Denta” valdymo schema
Valdymo Personalo Gamyba Marketingas Finansai
funkcija valdymas
Darbo
atsakomybė
1 DIREKTORIUS

2 Tiekėjas Buhalteris-

Technikas sekretorė
3 Darbininkai
1-atsakomybė didžiausia
3-atsakomybė mažiausia

IĮ “Denta” darbo ir atsakomybės laipsnio lentelė

Pareigos Atsakomybė Tiesioginis

darbas
Vadovas 0,9 0,1
Buhalteris- 0,6 0,4
sekretorė
Tiekėjas- 0,6 0,4
ekspeditorius
Technikas 0,8 0,2
Darbininkai 0,2 0,8

Planuojamas darbuotojų mėnesinis užmokestis (išskaičiavus socialinio draudimo įmokas ir kitus mokesčius).
1.Vadovas 1500 Lt
2.Finansininkas 1000 Lt
3.Tiekėjas-ekspeditorius 600 Lt
4.Darbininkai 2×700 Lt
5.Technikas 800 Lt

VISO: 5300 Lt

Nuolatinių konsultantų ir patarėjų įmonė nesamdys. Prireikus vadovas konsultuosis su dantų gydytojais, kurie taipogi naudoja dantų valymo siūlus savo darbe. Įmonės darbuotojai stengsis tobulinti žinias dantų priežiūros bei chemijos srityse. Tai bus naudinga įmonei, ji galės pasiūlyti didesnę ir kokybiškesnę gaminamų prekių įvairovę.
Pasamdyti dantų technikai kruopščiai ištirs dantų valymo siūlų cheminę sudėtį ir galimą jų poveikį žmogui. Pagal jų pasiūlymus pirmųjų pagamintų prekių sudėtyje bus sodos, kuri balins dantis ir fluoro, stabdančio ėduonies plitimą. Bendras IĮ “Denta” ir stomatologų darbas, be abejo, stiprins ir gerins vartotojų dantis.
Kiekvienam konsultantui bus sumokėta pagal susitarimą.

Prekės valdymas

Prekės valdymo objektai:
1.Projektavimas
2.Komercija
3.Gamyba

IĮ “Denta” svarbiausias valdymo objektas – gamyba. Antras pagal svarbą – realizavimas. Nors gaminama prekę galima sandėliuoti (jos galiojimo terminas 2 metai), tačiau įmonei labai svarbu surasti nuolatinius, patikimus realizacijos kanalus. Savo prekes planuojame pristatyti į didesnių miestų didmeninės prekybos vietas (sandelius). Trečias pagal svarbą – prekės projektavimas. Planuojame siūlus sudėti į spalvingas dėžutes. Jie bus vaškuoti, prisotinti įvairiais aromatais ir kitais dantų priežiūrai skirtais priedais. Atskirai apipavidalinsime dėžutes suaugusiems ir vaikams.

Prekės bandymo tikslai:
1.Techniniai (prekės kokybė)
2.Ekonominiai (minimali savikaina)
3.Socialiniai (maksimalus vartotojų poreikių patenkinimas)

IĮ “Denta” tikslas – minimali prekės savikaina. Kadangi analogiškų importuojamų prekių kaina yra žymiai didesnė nei mūsų planuojama, todėl ši įmonė pretenduoja užimti 2/3 visos dantų valymo siūlų rinkos. Ateityje padidėjus paklausai (ją padidinus reklamos poveikiu) įmonė planuoja išplėsti savo veiklą.
Techniniai ir socialiniai tikslai – antri pagal svarbą. Prekės pagamintos nauja gamybos linija, savo kokybe nesiskirs ar net pralenks importuotas.
Vartotojai bus patenkinti plačia gaminamų prekių įvairove.

Valdymo proceso funkcijos:
1.Darbo organizavimas
2.Kontrolė

Svarbiausia valdymo proceso funkcija – darbo organizavimas. Vadovas stengsis, kad įmonė turėtų kuo mažiau laiko nuostolių, kad darbininkai dirbtų produktyviau. Antras pagal svarbą – kontrolę, tačiau ir jai bus skirtas pakankamas dėmesys.

Įmonės tipas

Įmonė “Denta” – individuali įmonė.
Individualios įmonės privalumai:
• Nuosavybės forma – asmeninė
• Paprasta įsteigti
• Nereikia akcininkų

Jos trūkumai:
• Neribota savininko atsakomybė
• Savininkas už veiklos rezultatą atsako visu savo turtu, jam tai didelė rizika
• Savininkui mirus, įmonė turi būti perregistruojama

Dauguma IĮ trūkumų susiję su savininko savivale. IĮ “Denta” turi patikimą savininką, todėl jos, kaip individualios įmonės privalumai nusveria trūkumus. Tai ir yra pagrindinė priežastis, kodėl tokia juridinės nuosavybės forma buvo pasirinkta.

Licenzijos ir leidimai, kuriuos reikės gauti:
• Leidimas iš sveikatos apsaugos ministerijos
• Prekės kokybės inspekcijos pažymėjimas
• Leidimas iš sanitarinės higienos centro
• Leidimas iš savivaldybės pradėti gamybą

Įstatymai ir vyriausybės nutarimai, darantys įtaką IĮ “Denta” veiklai:

• Muito mokesčiai lemia:

a)konkurentų prekių kainų padidėjimą;

b)IĮ “Denta” reikiamų žaliavų pabrangimą
• Mokesčių sistemos kitimas, papildomų mokesčių įvedimas
a)nedidelė apyvarta gali sužlugdyti dantų valymo siūlų verslą. Tokiu atveju kaip alternatyvą IĮ “Denta” gamins chirurginius siūlus ar dantų valymo šepetukus.
• Socialinio draudimo įmokų kitimas lemia:

a)darbuotojų ir vadovo atlyginimų kitimą

6.Kritinė rizika

Numatomos problemos ir kliūtys
1.Paskolos gavimas iš banko
2.Naujų nenumatytų konkurentų atsiradimas
3.Paskirstymo kanalų netobulumas
4.Trukdymai tiekimo srityje (sunkumai dėl ilgų užsakymo ciklų, perkant medžiagas)
5.Paklausos smukimas
6.Katastrofos: gaisras, apiplėšimas

Alternatyvos galimoms problemoms spręsti

1.Nepavykus paskolą gauti iš banko bus bandoma kreditą gauti kitais būdais (kanalais):

a)kreiptis į kredito uniją,

b)kreiptis į firmą, teikiančią paskolas

2.Kadangi užsienio konkurentai įmonės gaminamam produktui nėra labai pavojingi bei neįveikiami (įmonės “Denta” gaminys atitinka užsienio konkurentų gaminių kokybę, o kaina dvigubai mažesnė).
Nerimą keltų Lietuvoje pradėję savo veiklą nauji konkurentai, galintys priartinti savo gaminių kainas prie įmonės “Denta” gaminamos produkcijos kainų. Susiklosčius tokiai situacijai alternatyvios veiksmų kryptys būtų šios:
• Lanksčios nuolaidų sistemos taikymas
• Naujų technologijų taikymas gamyboje
• Asortimento išplėtimas

Taip pat galima pradėti gaminti įvairius dantų šepetėlius, įsigijus papildomą įrengimą, chirurginius siūlus
• Reklamos projektai
3.Patikimesnių prekybos tarpininkų paieška
• Parduotuvės įsteigimas
4.Iškilus sunkumams tiekimo srityje būtų:
• Ieškoma naujų tiekėjų
• Transporto problemos išsprendimas
5.Smukus paklausai problemos sprendimo būdas panašus kaip ir atsiradus naujiems konkurentams:
• Aktyvi rėmimo programa:

a)pardavimo rėmimas,

b)reklama,

c)populiarinimas.
• Kainų reguliavimo strategija
• Prekės įpakavimo tobulinimas
• Vartotojų poreikių naujiems linijos gaminiams tyrimas ir naujų gaminių gamyba
6.Kad išvengti gaisro ar apiplėšimo sukeliamų nemalonumų bei nuostolių įmonės turtas bus apdraustas

7.Finansai

Numatomų pradinių išlaidų sąmata (1 mėnesiui):

Kam išleista Kiek išleista (Lt)
1.Patalpų nuoma (80m2) 200
2.Įrenginiai 160.000
3.Baldai 1.500
4.Žaliavos:
vaškas 1.500
siūlai 6.000
fluoras 500
soda 1.800
dėžutės 6.000
lipdukai 600
aromatizatoriai 1.500
VISO: 180.000
5.Teisinės paslaugos 800
6.Kanceliarinės išlaidos 1.000
7.Pinigai einamiesiems reikalams 800
8.Automobilis 40.000
9.Kitos išlaidos (įeina kartoninės
dėžutės įpakavimui) 1.000
VISO: 236.800

Gamybos išlaidos (1 mėnesiui):

Išlaidų rūšis Suma (Lt)
1.Kintamos gamybos išlaidos
1.1.Žaliavos ir medžiagos 18.000
1.2.Elektros energija 550
1.3.Darbininkų darbo užmokestis 5.300
1.4.Socialinis draudimas 2.300
1.5.Įrenginių remontas 300
1.6.Kitos išlaidos (dėžutės) 600
VISO: 27.050
2.Pastovios gamybos išlaidos
2.1.Įrengimų, pastatų susidėvėjimas 1.583
2.2.Transporto išlaidos 244
2.3.Turto draudimas 200
2.4.Patalpų nuoma 200
VISO: 2.227
VISO GAMYBOS KAŠTAI: 29.277

Transporto išlaidos
Aptarnausime savo mikroautobusu 6 didžiausius Lietuvos miestus – Kauną, Vilnių, Klaipėdą, Šiaulius, Panevėžį, Alytų. Vienu reisu apytiksliai reikės nuvažiuoti 1000 km. Vieno litro dyzelinio kuro kaina 1.22 Lt. Prekes vežiosim 2 kartus per mėnesį. Reklamai kas mėnesį skirsim 5 tūkst. Lt.
Laikotarpis Kaina (Lt)
2 savaitės
Mėnuo
Ketvirtis
Metai 122
244
732
2928

Prekės savikainos nustatymas

IĮ “Denta” fiksuoti kaštai 236.800 Lt
Gaminant 30.000 dantų valymo siūlų per mėnesį, gamybos išlaidos sieks 29.277 Lt.
Įvertinant ir nekokybiškų prekių pagaminimo kaštus, dantų valymo siūlų savikaina 1 Lt.

Realizavimo išlaidos (1 mėnesiui):

Išlaidų rūšis Suma (Lt)
1.Reklama
2.Telefono, fakso ir kitų komunikacijų išlaidos
3.Prekybos darbuotojų atlyginimas
4.Socialinis draudimas
5.Kitos išlaidos 5.000
500

600
255
1.000
VISO: 4.355

Gaminio kainos nustatymas:
Rodikliai Per mėnesį
1.Gaminiū kiekis, vnt.
2.Produkcijos brokas, vnt.
3.Parduoti skirtų gaminių kiekis, vnt.
4.Vieno gaminio išlaidos, Lt.
5.Apyvartos mokestis, Lt.
6.Komisiniai, Lt.
7.Pardavimo kaina, Lt.
8.Iš viso pardavimo įplaukų, Lt.
9.Iš viso išlaidų, Lt.
10.Pelnas prieš apmokestinimą, Lt.
11.Pelno mokestis, Lt.
12.Grynasis pelnas, Lt. 30.000
1.500
28.500
0,74
0,2
0,06
3
85.500
30.000
55.500
26.650
28.850
Nustatyta gaminio realizacijos 3 Lt (be PVM), savikaina 1 Lt

Rodiklio pavadinimas Suma Lt/mėnesiui
1.Pajamos 28.500 x 3 Lt
2.Savikaina 30.000 x 1 Lt
3.Pelnas (pajamos-savikaina)
4.Nusidėvėjimas
5.Grynasis pelnas
6.Pinigų srautas 85.500
30.000
55.500
1.583
28.885
30.433

IĮ “Denta” verslas atsipirks po 8.5 mėnesio

Įmonei pradėti verslą kainuos 240.000 Lt, kuriuos ji ketina pasiskolinti iš banko su 10% metinėmis palūkanomis ir grąžinti per vienerius metus.

Finansų pasiskirstymas

Mėnesiui, Lt. Metams, Lt.
Bendrosios įvertintos verslo pajamos 85.500 1.026.000
Pinigų srautas 30.433 365.196
Asmeniniai finansiniai poreikiai 500 6000

Pradėdama verslą įmonė neturi nuosavo kapitalo. Ji nuomojasi patalpas gamybai ir sandėliavimui, samdo darbininkus. Išankstinio turto numatymo nėra. Įsipareigojimai: apdrausti turtą, laiku sumokėti palūkanas ir atiduoti paskolą, vykdyti pelningą gamybą. Iš kreditorių gautus pinigus paskirsime linijos ir automobilio pirkimui. Gautą pelną ketiname investuoti į gamybą: pirkti naujas gamybos , gerinti technologijas, dėmesį skirti reklamai

Leave a Comment