Iliuzijos

485 13

Sveiki, mielieji.

Vakar buvau spektaklyje “Nuodėmių miestas”. Nuostabus, spalvingas ir estetiškas reginys. Kaip ir po kiekvieno spektaklio, viduje pasilieka patyrimas, įspūdis. Norėčiau šiandien juo su Jumis pasidalinti.

Spektaklis apie neištikimybę, apie žmonių santykius, apie jausmus, apie meilę, apie pasirinkimus, apie tai kas mums visiems artima, nesvarbu ar veiksmas vyksta Niujorke spektaklyje, ar Lietuvoje tavo gyvenime.

Pagrindinė herojė psichoanalitikė, padedanti žmonėms lipdyti savo gyvenimus, spręsti problemas, įveikti krizes. Labai įdomu, kai “batsiuvys lieka be batų”. Žmogus, kuris daug žino, moka, supranta, negali to pritaikyti sauu. Taip jau yra – vieni geri žaidėjai, kiti – geri treneriai, kaip ir išsiskyrę psichologai puikūs šeimų konsultantai. šeima.

Šios psichoanalitikės gyvenime įsipynė meilės penkiakampis, vyras jai buvo neištikimas. Apie neištikimybes galima kalbėti daug. Tai nėra gerai, tai griauna šeimas, tai skaudina žmones, bet kažką gal padaro laimingu. Nei vienas nesame nuo to apsaugoti. Galime tik atstovėti savo poziciją pagal galimybes jos laikantis. Kažkas gal žiūri į ištikimybė įžadus ne taip rimtai. Tai labai priklauso ir nuo žmogaus auklėjimo, vertybių.

Bet aš ne apie neiištikimybę – apie iliuzijas. Apie tai, ką mes galvojame ir kuo tikime, apie tai, kas mūsų elgesio motyvas ir atspirtis. Dažnai žmonės nesusikalba, kai turi skirtingus supratimus, skirtingus požiūrius į pasaulį. Psichologai tai vadina skirtingais konstruktais.

Tai atsitinka tuomet, kai ginčijamės, kai išsiskiria nuo

omonės. Kai atrodo, kad sutarėme, o kiekvienas tą sutarimą interpretavo savaip. Variacijų gali būti labai daug – susirašysim=parašysi tu, susirašysim=mandagiai sakau, kad niekada nesusitiksim, susirašysim=laukiu nesulaukiu kito pasimatymo. Tai gali būti nesusipratimai dėl smulkmenų arba dėl esminių dalykų.  Vienas turi vienokį suvokimą, vienokį konstruktą, kitas tą patį dalyką gali apibūdinti ir vadinti visai kitaip.

Šiame spektaklyje vienas personažas galvojo, kad ju. . .

Kris

Join the Conversation

13 comments

 1.    Reply

  Auksinis sakinys: “Atsidūrus tokioje situacijoje reikia grįžti prie lemiamo pokalbio ir ieškoti logikos klaidų, ieškoti tos vietos, kurioje gimė nesusipratimas”. Žavu 🙂

 2.    Reply

  Kažkada baigsis ir
  kontroliuojama meilė,
  kontroliuojamas gyvenimas,
  gyvenimas.

 3.    Reply

  Sveiki. Aš pavyzdžiui esu ne vieniša. Užklystu į šį puslapį perskaityti blogo įrašų, kurie man atrodo mieli ir gražūs. Norėjau pastebėti, kad jūs, nežinau ar čia sutapimas, bet vieniši ir renkatės dainas minorines, liūdnas, lėtas… Jei aš rašyčiau nuorodą į dainą, tai būtų tikrai greitesnė, judresnė… Negrimzdinkinkit savęs liūdesin su tokia muzika! Paklausykit kažko lengvo, kad ir popsistinę, bet linksmą ir išjudinančią dainą http://www.youtube.com/watch?v=yDSK91mUNLU 🙂

 4.    Reply

  Jei neturite žmonos,
  tai ji ir neišeis pas kitą.
  Jei neturite namų,
  tai jie ir nesudegs.
  Jei neturite lėšų,
  jus neapvogs…
  ir t.t.

 5.    Reply

  Cute Ghost Girl in Sweden / Philip Glass – Music Box
  http://www.youtube.com/watch?v=5HsYqfjfhlQ

  Philip Glass – ESCAPE!

 6.    Reply

  Tikrai gera Relaxing Music(Instrumental Piano).
  Tai galim keistis nuorodom:

  Bruno Micheli plays Hammond new B3.
  Accordion Solo – Vivaldi’s Winter played by Romano Viazzani.
  Philip Glass – Opening (from Glassworks).

 7.    Reply

  o as relaksui klausau sia, gal kam patiks
  http://www.youtube.com/watch?v=94HYEe1bOFU

 8.    Reply

  Dar rekomenduotume relaksui
  John Surman – Winter Wish.

  Visa muzika YouTube.

 9.    Reply

  Paul McCartney – Once Upon A Long Ago
  Paul McCartney — Mrs. Vandebilt (Live in Kiev 2008)
  Paul McCartney – Jenny Wren
  Ringo Starr – Never Without You
  Simon&Garfunkel – The Sound of Silence – Madison Square Garden, NYC – 2009 10 29 30
  Muppets Windmills of Your Mind
  The Windmills of Your Mind – Noel Harrison
  (padresas neveikiantis)

 10.    Reply

  Visuomet lengviau patarti kitam, tarsi is sono, viskas geriau matosi. O paciam savo problemos atrodo zenkliai sudetingesnes, na, ir sprendiniai buna ne patys tobuliausi, bet taip jau yra…

  O spektaklis ir man patiko. Jis kitoks, taip ji galiu apibudinti. Dinamiskas, siuolaikiskas… Domino teatras nera mano favoritas, cia daugiau, kaip as sakau, komerciniai spektakliai, bet si isties verta pamatyti.

  Mieliau renkuosi Mazaji teatra, dievinu ji…

  Grazaus sekmadienio:))

 11.    Reply

  nuostabus irasas. aciu. 🙂