Iliuzijos

Sveiki, mielieji.

Vakar buvau spektaklyje “Nuodėmių miestas”. Nuostabus, spalvingas ir estetiškas reginys. Kaip ir po kiekvieno spektaklio, viduje pasilieka patyrimas, įspūdis. Norėčiau šiandien juo su Jumis pasidalinti.

Spektaklis apie neištikimybę, apie žmonių santykius, apie jausmus, apie meilę, apie pasirinkimus, apie tai kas mums visiems artima, nesvarbu ar veiksmas vyksta Niujorke spektaklyje, ar Lietuvoje tavo gyvenime.

Pagrindinė herojė psichoanalitikė, padedanti žmonėms lipdyti savo gyvenimus, spręsti problemas, įveikti krizes. Labai įdomu, kai “batsiuvys lieka be batų”. Žmogus, kuris daug žino, moka, supranta, negali to pritaikyti sau u. Taip jau yra – vieni geri žaidėjai, kiti – geri treneriai, kaip ir išsiskyrę psichologai puikūs šeimų konsultantai. šeima.

Šios psichoanalitikės gyvenime įsipynė meilės penkiakampis, vyras jai buvo neištikimas. Apie neištikimybes galima kalbėti daug. Tai nėra gerai, tai griauna šeimas, tai skaudina žmones, bet kažką gal padaro laimingu. Nei vienas nesame nuo to apsaugoti. Galime tik atstovėti savo poziciją pagal galimybes jos laikantis. Kažkas gal žiūri į ištikimybė įžadus ne taip rimtai. Tai labai priklauso ir nuo žmogaus auklėjimo, vertybių.

Bet aš ne apie nei ištikimybę – apie iliuzijas. Apie tai, ką mes galvojame ir kuo tikime, apie tai, kas mūsų elgesio motyvas ir atspirtis. Dažnai žmonės nesusikalba, kai turi skirtingus supratimus, skirtingus požiūrius į pasaulį. Psichologai tai vadina skirtingais konstruktais.

Tai atsitinka tuomet, kai ginčijamės, kai išsiskiria nuo

omonės. Kai atrodo, kad sutarėme, o kiekvienas tą sutarimą interpretavo savaip. Variacijų gali būti labai daug – susirašysim=parašysi tu, susirašysim=mandagiai sakau, kad niekada nesusitiksim, susirašysim=laukiu nesulaukiu kito pasimatymo. Tai gali būti nesusipratimai dėl smulkmenų arba dėl esminių dalykų.  Vienas turi vienokį suvokimą, vienokį konstruktą, kitas tą patį dalyką gali apibūdinti ir vadinti visai kitaip.

Šiame spektaklyje vienas personažas galvojo, kad juos sieja intymūs neįpareigojantys santykiai, o kitas statė svajonių pilis apie bendrą ateitį, vienas galvojo, kad juos sieja aistringas seksas,o kitas buvo nusivylęs bendru lytiniu gyvenimu. Taip pat juk gali nesutapti požiūriai dėl vedybų, šeimos gausėjimo ar finansinių klausimų. Ir mes paskiau sakome – juk tu sakei kitaip, o žmogus neigia savo žodžius. Iš tikrųjų jis neigia ne pasakytas mintis, o Jūsų suprastą pot tekstę.

Tokių nesusipratimų būna mūsų gyvenime ir darbe, ir asmeniniuose santykiuose ir bendraujant su draugais. Todėl reikia būti atsargiems, kartais suklaidinimas ir kito žmogaus iliuzijos atsiliepia labai skaudžiai. Juk esame ir patys patyrę, kaip nusvylame, kai sudūžta mūsų iliuzijos.

Atsidūrus tokioje situacijoje reikia grįžti prie lemiamo pokalbio ir ieškoti logikos klaidų, ieško tos vietos, kurioje gimė nesusipratimas. Kartais tai padeda išnarplioti nesusipratimą, o kartais bent jau atneša žinojimą, kodėl susiklostė vienokia ar kitokia situacija.

Taigi, galva aukštyn – išmokime kalbėti viena kalba, nebijokime dar vie

eną kartą paklausti užuot interpretavę.

Vakare eisiu paklaidžioti po dar vieną nuodėmių miestą – Vilnių. Gražaus Jums savaitgalio, su mažomis nuodėmėmis ir saldžiais laimėjimais!

Kris

13 thoughts on “Iliuzijos”

 1. Visuomet lengviau patarti kitam, tarsi is sono, viskas geriau matosi. O paciam savo problemos atrodo zenkliai sudetingesnes, na, ir sprendiniai buna ne patys tobuliausi, bet taip jau yra…

  O spektaklis ir man patiko. Jis kitoks, taip ji galiu apibudinti. Dinamiskas, siuolaikiskas… Domino teatras nera mano favoritas, cia daugiau, kaip as sakau, komerciniai spektakliai, bet si isties verta pamatyti.

  Mieliau renkuosi Mazaji teatra, dievinu ji…

  Grazaus sekmadienio:))

  Reply
 2. Paul McCartney – Once Upon A Long Ago
  Paul McCartney — Mrs. Vandebilt (Live in Kiev 2008)
  Paul McCartney – Jenny Wren
  Ringo Starr – Never Without You
  Simon&Garfunkel – The Sound of Silence – Madison Square Garden, NYC – 2009 10 29 30
  Muppets Windmills of Your Mind
  The Windmills of Your Mind – Noel Harrison
  (padresas neveikiantis)

  Reply
 3. Tikrai gera Relaxing Music(Instrumental Piano).
  Tai galim keistis nuorodom:

  Bruno Micheli plays Hammond new B3.
  Accordion Solo – Vivaldi’s Winter played by Romano Viazzani.
  Philip Glass – Opening (from Glassworks).

  Reply
 4. Sveiki. Aš pavyzdžiui esu ne vieniša. Užklystu į šį puslapį perskaityti blogo įrašų, kurie man atrodo mieli ir gražūs. Norėjau pastebėti, kad jūs, nežinau ar čia sutapimas, bet vieniši ir renkatės dainas minorines, liūdnas, lėtas… Jei aš rašyčiau nuorodą į dainą, tai būtų tikrai greitesnė, judresnė… Negrimzdinkinkit savęs liūdesin su tokia muzika! Paklausykit kažko lengvo, kad ir popsistinę, bet linksmą ir išjudinančią dainą http://www.youtube.com/watch?v=yDSK91mUNLU 🙂

  Reply
 5. Auksinis sakinys: “Atsidūrus tokioje situacijoje reikia grįžti prie lemiamo pokalbio ir ieškoti logikos klaidų, ieškoti tos vietos, kurioje gimė nesusipratimas”. Žavu 🙂

  Reply

Leave a Comment