Man 32 metai ir aš išleidau 200.000$ biohakerystei.

Tapau ramesnis, liesesnis, sveikesnis ir laimingesnis.

Šis straipsnis yra apie tai, kaip naudoti šiuolaikinį mokslą ir mediciną, kad taptumėte sveikesni, produktyvesni ir laimingesni.

Santrauka (pagrindiniai dalykai):

 • Aš dirbu technologijų srityje ir tiesiog norėjau turėti daugiau energijos, būti dėmesingesnis, laimingesnis, labiau pasitikėti savimi, turėti daugiau valios, dažniau būti geresnės nuotaikos, sveikesnis ir ilgiau gyventi.
 • Pastaruosius 4-5 metus daug domėjausi biohakeryste ir taikiau ją praktikoje.
 • Per šį laiką aš optimizavau savo miegą, mitybą ir fizinį krūvį, padariau tūkstančius bandymų, ėmiau vartoti daugybę receptinių vaistų ir šimtus maisto papildų, dirbau suu geriausiais gydytojais, meditavau daugiau nei 1000 kartų, dalyvavau psichoterapijos seansuose, vartojau MDMA (narkotinė medžiaga, – red.past)., ir visam tam išleidau apie 200 000 JAV dolerių.
 • Rezultatai buvo neįtikėtini. Mano kūno riebalų kiekis sumažėjo nuo 26% iki mažiau nei 10%, mano VO2Max rodikliai pasikeitė į gerąją pusę ir dabar yra apie 70 (VO2max rodo širdies ir kraujagyslių sistemos ištvermę, – red.past.), pagerėjo daug kitų biologinių rodiklių. Be to, dabar jaučiuosi daug laimingesnis, ramesnis, energingesnis, stabilesnis, dėmesingesnis. Ir, žinoma, protingesnis, jei manote, kad intelektas yra svarbus sprendžiant sudėtingas gyvenimiškas problemas.
 • Šiame straipsnyje aprašau tai, ką, kaip ir kodėl aaš darau. Vėliau pridėsiu daugiau informacijos.
 • Šiame tekste pateikiu daug asmeninių sveikatos duomenų, testų rezultatus, kokios bakterijos gyvena mano išmatose (taip, tikrai). Aš nesijaudinu atskleisdamas visą šią asmeninę informaciją – man nerūpi mano privatumas.
 • Jei esate žurnalistas, norintis viešai aptarti kieno nors asmenin
  nę sveikatą, aš mielai tuo pasidalinsiu. Manau, biohakerystė turės didelės įtakos visuomenei (ir padidins socialinę nelygybę – tokie žmonės kaip aš, naudodami tuos pačius metodus, galės savo veiklą padaryti kur kas produktyvesnę, praturtėti ir vis daugiau investuoti į tolesnį tokios veiklos tobulinimą).
TEISINIS ATSAKOMYBĖS IŠSIŽADĖJIMAS: LABAI SVARBU, KAD JŪS BŪTUMĖTE ATSARGŪS, TINKAMAI ĮVERTINTUMĖTE SAVO SVEIKATĄ, IR ATIDŽIAI APSVARSTYTUMĖTE MANO PATARIMUS PRIEŠ IMDAMIESI KOKIŲ NORS VEIKSMŲ. Mes visi labai skirtingi ir kas tinka man, gali būti pavojinga JUMS. Aš nesu gydytojas. Tai tik mano asmeninė patirtis.

Trumpai apie mane:

Aš esu Serge Faguet, 32 metų rusas, baigęs Kornelio universitetą ir Stanfordo universitete verslo vadybos magistrą, įkūriau keletą įmonių technologijų srityje (pavyzdžiui, “TokBox” – tai pirmaujanti “B2B” vaizdo ryšių infrastruktūros kompanija, kurią nupirko “Telefonica”; “Ostrovok” – didžiausią ir pelningą internetinę kelioniių agentūrą Rusijoje, kurios apyvarta 2017 m. buvo apie 500 mln. JAV dolerių; naują organizaciją Silicio slėnyje; labai trumpai dirbau “Google”).

Anksčiau turėjau daug problemų, susijusių su nerimu, nesaugumu, svoriu, dėmesio sutelkimu, pykčio valdymu, nuotaikų kaita, norėjimu vilkinti darbus ir kitais dalykais, su kuriais susiduria daugelis iš mūsų. Dabar visų šių dalykų mano gyvenime nebeliko. Šiuos du didžiulius straipsnius parašiau per vieną savaitgalį ir neatidėjau nė vienai minutei.

Kodėl aš tai darau:

Akivaizdu – kad ir kokie yra mūsų tikslai gyvenime, tam tikri dalykai gali padėti juos pas

siekti. Aš (kaip ir daugelis kitų) noriu būti energingesnis, turėti daugiau valios, niekada nebūti blogos nuotaikos, pakankamai pasitikėti savimi, kad prekybos centre galėčiau užkalbinti žavią merginą.

Visi šie dalykai priklauso nuo psichinės būsenos, kuri yra laikina ir kuri priklauso nuo kūne vykstančių biocheminių procesų (be kitų dalykų). Jei kada nors meditavote, vartojote narkotikus, blogai miegojo naktį ar sirgote, žinote, kad tai tiesa: dėl biocheminių svyravimų organizme jūsų asmenybė keičiasi, ir tai daro įtaką jūsų elgesiui.

Mano tikslas yra paprastas: manipuliuodamas biocheminiais procesais savo organizme aš galiu reguliuoti savo elgesį, o tuo pačiu ir produktyvumą.

Ko aš siekiu:
Geros nuotaikos, pasitikėjimo savimi, gebėjimo sukaupti dėmesį, daug energijos, valios, atsparumo stresui, didesnio intelekto, ramybės, sveikatos, ilgaamžiškumo, pašalinti socialinius rūpesčius. Ir visa tai turėti visada su minimaliomis laiko sąnaudomis ir minimalia rizika.

Ką aš darau – apžvalga:
Aš pertvarkiau šias 6 sritis: miego įpročius, mitybą, sportą, psichinę sveikatą, ėmiau reguliariai atlikti medicininius tyrimus, ėmiau vartoti papildus ir vaistus.

Šiame pranešime aš pateikiu tik tai, kas, mano manymu, yra svarbiausia kiekvienoje srityje, o kituose straipsniuose viską atskleisiu išsamiau.

Svarbi pastaba: visos šios šešios sritys turi būti derinamos kartu. Jūs negalite gerai išsimiegoti, jei valgysite netinkamą maistą, nesportuosite ir patirsite daug streso. Ir jūs negalite sportuoti, valgyti taisyklingai ir nestresuoti, jei blogai miegojote.

Visose šiose srityse aš naudoj

ju maždaug tokią sistemą, kad galėčiau nuspręsti dėl konkrečios taktikos:

 • Ar tai moksliškai pagrįsta? (t. y. ar konkrečia tema yra atlikta mokslinių tyrimų, jei tokie yra įmanomi?)
 • Ar tai atrodo logiška? (t. y. ar taktika turi pagrįstą paaiškinimą?)
 • Ar numatoma nauda yra didesnė nei kaina (rizika, pinigai, laikas, energija)?
 • Ar nepriklausomi ekspertai (pavyzdžiui, gydytojai) sutinka su šiuo požiūriu?
 • Kaip jie patys elgiasi ir ką rekomenduoja savo šeimos nariams?
 • Ar galiu stebėti objektyvius/subjektyvius rodiklius, kuriuos lemia tam tikri veiksmai?

Iš tikrųjų esu labai konservatyvus ir paranojiškas pradėdamas ką nors naujo. Pavyzdžiui, prieš pradedant vartoti naujus papildus, pradedu nuo mažų dozių ir pasikonsultuoju su keliais nepriklausomais gydytojais.

MIEGAS

Tikslas:
Reguliariai turite patirti atkuriamo gilaus miego ir neramaus miego (REM) fazes.

Kaip to pasiekti:
Naudokitės matavimo prietaisais. Girdėjau daug atsiliepimų iš privačių asmenų apie daugybę miego fazes matuojančių prietaisų, ir priėjau prie išvados, kad geriausias matavimo prietaisas yra “Oura Ring”: https://ouraring.com/. Aš labai džiaugiuosi savo duomenimis – panašu, kad patiriu daug gilaus miego.


Blizganti mėlyna šviesa 3-4 valandas prieš miegą pagerina miego kokybę. Čia galite įsigyti specialius akinius: https://gunnar.com/.

Miegokite visiškoje tamsoje (kiek įmanoma tamsesnėje aplinkoje, galite naudoti miego kaukę), miegamajame turi būti pakankamai vėsu (18-19 laipsnių šilumos) ir drėgna. Apsvarstykite galimybę įsigyti temperatūros reguliavimo įrenginius, pavyzdžiui, Chilipad
Kiekvieną rytą būtina keltis tuo pačiu metu. Tai sunku, bet daug lengviau nei kasdien

eiti miegoti tuo pačiu laiku (tai tiesiog neįmanoma).

Įvertinkite dalykus, kurie gali sutrikdyti miegą. Galbūt neatliksite rimto tyrimo, bet galite pastebėti tam tikras tendencijas (pavyzdžiui, man netgi nedidelis alkoholio kiekis ar vėlyva treniruotė gali sutrikdyti miegą).

Šioje knygoje rasite daugiau informacijos: http://biohackingbook.com.

Kokybiškas miegas yra būtinas. Turėkite omenyje, kad kiti patarimai taip pat bus labai naudingi. Ateityje plačiau aprašysiu savo miego įpročius.

OPTIMALI MITYBA

Tikslas:

Valgyti tik kokybišką maistą.

Tikslas (mokslinis variantas):

Sumažinti insulino kiekį kraujyje, pagerinti gliukozės pašalinimą iš organizmo, optimizuoti įvairius augimo veiksnius (IGF-1, mTOR ir pan.) ir juos pasitelkti taip, kaip naudinga jums (pavyzdžiui, auginti raumenis, o ne vėžio ląsteles).

Taktika:

(Viskas viršuje yra CUKRUS)

 • Nevalgykite cukraus jokiu pavidalu. Cukrus yra nuodai. Tai reiškia, kad nėra saldainių, vaisių sulčių, duonos, makaronų, medaus ir t.t. Mitybos specialistai nesutaria dėl daugelio dalykų, tačiau visi sutaria dėl to, kad cukrus yra labai blogai.
 • Nevalgykite perdirbtų maisto produktų. Vietoj to valgykite natūralų maistą.

  Nevalgykite pigių pramoninių gyvulininkystės produktų.
 • Valgykite daugiausia augalus, nors aš manau, kad vegetarinė mityba dėl sveikatos priežasčių nėra pagrįsta.
 • Jei įmanoma, rinkitės ekologiškus produktus, ypač tai galioja gyvūninės kilmės produktams. Galbūt teks išleisti daugiau pinigų maistui, tačiau kuo pigesnis produktas, tuo, tikėtina, jis bus nesveikesnis. Pavyzdžiui, į mėsą įšvirkščiama druskos tirpalo, kad būtų didesnis svoris ir t.t.
 • Mano nuomone, neturėtumėte vartoti jokio alkoholio (ypač prieš miegą) ir naudoti druskos (didina kraujo spaudimą).
 • Aš tris dienas per savaitę valgau tik kartą per dieną. Apie tokią organizmo valymo strategiją galite daugiau informacijos rasti internete.
 • Aš taip pat bandau laikytis ketogeninės dietos (daug sveikų riebalų, mažai angliavandenių), tačiau tai labai sunku.

Pakeisti mitybos įpročius nėra lengva ir tai gali užtrukti net keletą metų. Nebandykite to padaryti iš karto – patikėkite, tai yra per sunku. Keiskite mitybos įpročius palaipsniui. Aš vis dar kartais suvalgau duonos, makaronų ar išgeriu taurę vyno.

Ateityje būtinai parašysiu daugiau straipsnių apie tai, kaip aš pamažu patobulėjau keisdamas mitybos įpročius.

SPORTAS

Tikslas:
Pagreitinkite medžiagų apykaitą (hormonai, jautrumas insulinui). Sumažinkite tam skiriamą laiką ir traumų tikimybę.

 • Taktika:

  Būtinai darykite apšilimą. Rekomenduoju šiuos straipsnius (tiek Peteris, tiek Jesse’as aprašo, kaip taisyklingai atlikti apšilimą, ir tai daro kur kas geriau, nei aš kada nors galėčiau): http://eatingacademy.com/personal/move-defines-live http://eatingacademy.com/personal/move-defines-live-part-ii
 • Didžiąją treniruotės dalį skirkite atlikdami pratimus klubams (pritūpimai, pratimai kojoms ir t.t.). Atliekant šiuos pratimus dirba daugiausia viso kūno raumenų – daug daugiau, nei dirba atliekant kitus pratimus (pavyzdžiui, pratimus, skirtus bicepso raumenų stiprinimui). Svarbu: klubams skirti pratimai pirmiausia turėtų būti atliekami prižiūrint geram asmeniniam treneriui. Jie yra rizikingi, nes, netinkamai juos atliekant, galite sužaloti apatinę nugaros dalį.
 • Nepamirškite aukšto intensyvumo treniruočių. Jei bėgiojate, daug vaikštote ar užsiimate aerobika, tikriausiai to pakanka. Šie užsiėmimai mažiau “degina” raumenų audinius, jiems reikia mažiau laiko, tačiau greitina medžiagų apykaitą. Internete apie tai rasite daugiau informacijos.
 • Kuo mažiau sėdėkite.

Štai, ką aš darau:

 1. 2-3 kartus per savaitę einu į sporto klubą, kur 15 min. darau apšilimą, 45 min. skiriu klubų-kojų pratimams, dar 30-45 min. skiriu kitoms raumenų grupėms mažėjimo tvarka.
 2. 2-3 kartus per savaitę (tomis dienomis, kai neinu į sporto klubą) 20 minučių bėgioju: 5 min. darau apšilimą, 8 kartus 20-30 sek. trunkančią pratimų seriją, 60-90 sek. vaikštau ir dar 5 min. skiriu atsipalaidavimui. Jei tai padarysite taisyklingai, turėtumėte prastai jaustis.

Išsirinkau sporto klubą, kuriame mane labiausiai tenkino siūlomi treniruočių tvarkaraščiai. Asmeninis treneris labai padėjo. Dabar tai tapo tokiu įpročiu, kad asmeninio trenerio daugiau nebereikia.

PSICHINĖ SVEIKATA

Tikslas:
Padidinti atsparumą stresui, pagerinti socialinį gyvenimą, turėti gyvenimo prasmę. Nepasiduoti blogoms nuotaikoms.

Taktika:

 • Meditacija. Tai tikrai veikia. Tam aprašyti reikia atskiro straipsnio. Trumpai tariant, aš kasdien medituoju ir pastebėjau, kad tai yra labai naudinga. Medituodamas suvokiau, kad “aš” ir “laisva valia” yra pažinimo iliuzijos, todėl labai lengva išsklaidyti bet kokias neigiamas nuotaikas, norus ar emocijas. Aš rekomenduoju Sam Harris knygą “Waking Up” (bet tik jei nesate greitai įsižeidžiantis religingas žmogus): https://www.samharris.org/waking-up
 • Psichoterapija. Tam aprašyti taip pat reikia atskiro straipsnio. Trumpai tariant, aš atėjau pas savo psichoterapeutą (beje, jis yra Stanfordo ir Harvardo universitetus baigęs neurobiologas, kurio tikslas – padėti žmonėms padidinti produktyvumą) su tokiais klausimais kaip “pagerinti intelektinius gebėjimus?”, “Kaip nepasiduoti blogoms nuotaikoms?”, “Kaip pasiekti, kad su patraukliomis merginomis visada galėčiau bendrauti lengvai, paprastai ir nesinervindamas” ir t.t., ir mes su juo diskutuodavome apie konkrečius mokslinius tyrimus šiomis ir panašiomis temomis, apie kitų pacientų patirtis bandant pasiekti panašius tikslus, ir t.t. Jei dar neišbandėte psichoterapijos, tikrai turėtumėte tai padaryti – rezultatai yra neįtikėtini.
 • Niekada niekam nemeluokite. Atrodo sudėtinga, tačiau aplinkiniai jus mėgs kur kas labiau, jei visada sakysite jiems tiesą, net jei tai nemalonu ir skausminga. Anksčiau aš daug meluodavau, tačiau dabar stengiuosi to niekada nedaryti. Taip pat rekomenduoju Sam Harriso nuostabią knygą “Lying”: https://www.samharris.org/books/lying
 • Daugiau mylėkitės. Užtruko, kol aš supratau, ko noriu iš sekso. Galiausiai supratau, kad yra du pagrindiniai nesutarimai, su kuriais susiduriama visuomenėje – socialinės normos ir tai, ko iš tiesų tikiesi iš sekso. Nusprendžiau, kad ignoruosiu socialines normas ir tiesiog darysiu tai, ko noriu aš (tol, kol visi dalyviai sutiks ir niekas nebus sužeistas).

Konkrečiai:

 1. Noriu viešai kalbėti apie visus savo seksualinius įpročius, fetišus, porno pageidavimus ir pan., nes manau, kad tai nieko neįžeis.
 2. Noriu palaikyti ryšius su nuostabiomis moterimis, kurios man atrodo labai patrauklios ir norėtų (jei ir kita pusė norėtų) turėti lytinių santykių su kitomis moterimis. Nauja seksualinė patirtis, jaudulys, emocinis artumas ir visiškas pasitikėjimas – šie dalykai man būtini. Visuomenė teigia, kad viso to negalima turėti vienu metu. Tačiau asmeninė mano patirtis ir intymios žinios apie kitų žmonių gyvenimą aiškiai rodo, kad tai netiesa.

Apie gyvenimo prasmę negaliu daug pasakyti, nes man niekada jos netrūko. Aš nežinau, kaip ją atrasti.

Psichinė sveikata yra sudėtingiausia iš visų šiame straipsnyje išvardytų sričių, o ją palaikyti padeda visos kitos sritys.

MEDICININIAI TYRIMAI

Tikslas:

Atraskite savo klaidas ir, jei įmanoma, jas ištaisykite. Kiekvienas darome klaidų.

 • Taktika:

  Kraujo tyrimai.
 • Genetiniai tyrimai.
 • Kiti tyrimai (pavyzdžiui, kiek procentų kūno sudaro riebalai, CIMT, širdies tyrimai, CGM, toksinai, mikrobioma, alergijos). Kai kuriuos iš jų yra verta pasidaryti jau dabar, kai kurie atrodo patrauklūs, bet neaišku, kiek iš jų realios naudos.

Esu parašęs keletą išsamių straipsnių apie tai, kokius medicininius tyrimus dariausi, kaip juos interpretuoju ir t.t. Būtinai paskaitykite. Pažadu, tai labai įdomu. Paskaityti galite čia

Tačiau suprasti tyrimų rezultatus nėra lengva. Tai yra nauja sritis, o gautų duomenų analizė yra labai sudėtinga, ir jei jūs tikrai norite gauti naudos analizuodami šiuos duomenis, turite tam skirti daug laiko ir pastangų. Kito kelio nėra.

Jei perskaitėte anksčiau nurodytus mano straipsnius apie medicininius tyrimus, tikriausiai supratote, kad:

 1. Atlikus galybę medicininių tyrimų matyti, kad mano sveikata yra nepaprastai gera ir, mano manymu, mano biologinis amžius yra daug mažesnis nei 32 metai (kita vertus, duomenų nepakanka, kad galėčiau tvirtai tai teigti).
 2. Tikriausiai radote daug informacijos, kuri padės jums suprasti, kur kyla didžiausia rizika jūsų sveikatai, ir ši informacija padės jos išvengti. Svarbu žinoti savo tyrimų duomenis.

MAISTO PAPILDAI IR VAISTAI

Tikslas:

Priklauso nuo konkrečios intervencijos.

Taktika, kurią naudojau:

Metforminas. Tai vaistas nuo diabeto, kuris sumažina cukraus kiekį kraujyje nesukeliant hipoglikemijos. Atrodo, kad šis preparatas yra naudingas siekiant užkirsti kelią vėžiui ir širdies ligoms. Šiuo metu metforminas yra patvirtintas FDA (JAV Maisto ir vaistų valdybos – Food and Drug Administration, – red.past.) kaip preparatas, galintis sulėtinti senėjimo procesą. Tai visiškai saugus preparatas. Aš vartojau po 1 gramą ryte ir 1 gramą vakare.

Litis. Aš naudoju jį kaip nuotaikos stabilizatorių ir kaip preparatą, turintį teigiamą poveikį pažintinėms funkcijoms. Kiekvieną vakarą suvartoju po 100-150 mg ličio karbonato. Vartojant mažesnėmis dozėmis nėra pastebimo poveikio. Vartojant didesnėmis dozėmis gali atsirasti neigiamas poveikis. Vartojant didelėmis dozėmis litis yra toksiškas, todėl reikia jį vartoti atsargiai.

Modafinilas. Tai medžiaga, gerinanti pažintines funkcijas. Suvartoju šio preparato apie 100-200 mg per parą. Jei norite sužinoti daugiau, perskaitykite šią apžvalgą: https://www.scientificamerican.com/article/a-safe-drug-to-boost-brainpower/; Daugelį metų taip pat vartojau “Adderall” (stimuliantinis vaistas, pagamintas iš amfetamino ir dekstroamfetamino druskų, – red.past.) tačiau pastebėjau, kad jis sukelia nerimą ir skatina susikoncentruoti ties nereikšmingais dalykais, todėl nustojau jį vartoti.

SSRI antidepresantai (selektyvūs serotonino reabsorbcijos inhibitoriai, – red.past.) Kasdien suvartoju po 10 mg escitalopramo. Vartojant šios grupės antidepresantus pasaulis atrodo daug gražesnis. Tai man labai svarbu.

Skydliaukės hormonai. Aš suvartoju po 25 mcg T4 (tetrajodtironinas, – red.past.) ir 20 mcg T3 (trijodtironinas, – red.past.). Mano organizme buvo palyginti mažas skydliaukės hormonų kiekis ir kai pradėjau vartoti skydliaukės hormonus, pastebimai pagerėjo nuotaika, jaučiu turintis daugiau energijos ir pastebimai pagerėjo pažinimo funkcijos.

Augimo hormonas. Kiekvieną rytą pasiruošiu 0,5 ml somatropino injekcinio tirpalo. Mano hormono IGF-1 kiekis natūraliai yra labai mažas (115-125), o vartojant somatropino injekcijas šis rodiklis padidėja iki 160-180. Kai kas gali nustebti, kad siekiu padidinti šio hormono kiekį, nes daugelis žmonių bando sumažinti IGF-1 kiekį, siekdami sustiprinti atsparumą onkologinėms ligoms. Kodėl aš elgiuosi kitaip? Nes manau, kad man reikia šio hormono, kad sparčiau augtų raumenys ir organizmas greičiau šalintų riebalus. Šis hormonas taip pat gali turėti naudą gerinant pažintines ir neuroprotektyvines funkcijas.

🙂

Estrogeno blokatorius. Aš vartoju 50 mg klomido 3 kartus per savaitę. Priežastis yra ta, kad mano testosterono kiekis kraujyje yra mažesnis nei vidutinis, o LH/FSH kiekis yra labai mažas. Klomidas žymiai padidina testosterono kiekį. Vartodamas jį, jaučiuosi turintis daugiau energijos ir esu geresnės nuotaikos. Taip pat neturiu problemų dėl erekcijos 

Phenibut (GABAph), (nootropinis papildas, kurį vartoja žmonės, norėdami sumažinti nerimą, pagerinti miego kokybę ir kognityvines funkcijas, – red.past.). Tiesiog ėmiau vartoti šį papildą ir man atrodo, kad pradėjus jį vartoti, miego kokybė pagerėjo. Daugiau informacijos apie tai rasite docparsley.com.

MDMA (narkotinė medžiaga, amfetamino darinys, – red.past.). Ateityje apie tai parašysiu atskirą straipsnį. Bandžiau šią medžiagą tik vieną kartą ir tai buvo daug ką pakeitusi patirtis, padėjusi man atsikratyti nerimo ir tapti labiau komunikabiliu bei seksualiai išlaisvintu – būtent to ir siekiau. Šis poveikis liko ilgam. MDMA yra legalus keliose pasaulio vietose (pvz., Portugalijoje), o FDA (JAV maisto ir vaistų valdyba, Food and Drug Administration, – red.past.) šiuo metu vykdo tyrimą, ar MDMA galėtų padėti gydant PTSD (potrauminis streso sutrikimas, – red.past.). Manau, ateityje MDMA turėtų būti legalizuota.

TEISINĖ ATSAKOMYBĖ. NEVARTOKITE MEDŽIAGŲ, KURIOS YRA NELEGALIOS JŪSŲ ŠALYJE. NEDARYKITE NIEKO, KAS PRIEŠTARAUJA JŪSŲ ŠALYJE GALIOJANTIEMS ĮSTATYMAMS.
MEDICININĖ PASTABA: ATKREIPKITE DĖMESĮ Į TAI, KAIP VAISTAI, PAPILDAI IR KITOS MEDŽIAGOS SĄVEIKAUJA TARPUSAVYJE. TAI YPAČ SVARBU EKSPERIMENTUOJANT SU MDMA.

Papildai. Aš naudoju ir daug kitų preparatų, kurie nėra farmaciniai preparatai (pavyzdžiui, vaistažoles, tokias kaip “Bacopa Monnieri”, kreatiną, alyvuogių lapų ekstraktą, Omega-3, B12, vitaminą D, probiotikus ir t.t.). Bendra idėja yra ta, kad stengiuosi vartoti medžiagas, kurios gali būti naudingos ir kurios greičiausiai nebus žalingos. Daugelis jų tikriausiai neturi jokio poveikio, aš tiesiog nežinau kurios.

Tačiau atminkite, kad farmacijos gaminiai skirtingiems žmonėms veikia labai skirtingai. Kai kurie iš jų gali būti nenaudingi ar net kenksmingai tau, o man pagerinti sveikatą. Aš palaipsniui eksperimentavau su papildais ir stebėjau, kurie man tinka.

TEISINĖ ATSAKOMYBĖ: AŠ JUMS NEREKOMENDUOJU VARTOTI JOKIŲ PREPARATŲ BE PROFESIONALO PRIEŽIŪROS. RECEPTINIUS VAISTUS TURI IŠRAŠYTI GYDYTOJAS IR JIE NEGALI BŪTI ĮSIGYTI NELEGALIAI. Aš esu ne gydytojas.

Apibendrinimas:

 • Nesitikėkite greitų rezultatų. Jei norite gauti naudos, prireiks daug metų. Kuo anksčiau pradėsite naudoti visas anksčiau išvardintas technikas, tuo geresnių rezultatų pasieksite.
 • Visa tai turi būti daroma kartu. Pavyzdžiui, jei blogai miegosite, kitų dalykų negalėsite padaryti gerai. Jūs tiesiog neturėsite tam valios.
 • Žmonės paprastai linkę manyti, kad medicina tik gydo ligas. Tačiau medicina gali kur kas daugiau – dar labiau pagerinti sveikų žmonių sveikatą. Paprastas pavyzdys: naudoju beveik nematomą klausos aparatą nepaisant to, kad esu girdintis. Tačiau su juo viską girdžiu žymiai geriau nei vidutinis žmogus. Dėl to kalbėdamas su žmonėmis labiau pasitikiu savimi, kalbu įtikinamai ir pan., nes skiriu skirtingus balsų tonus ir daugybę kitų dalykų, ir tai suteikia man socialinį pranašumą prieš kitus.

Atsižvelgiant į tai, kaip šiandien organizuojamos sveikatos priežiūros paslaugos, manau, tokio pobūdžio medicina žymiai padidins socialinę nelygybę ne tik tose srityse, kuriose ji yra dabar.

Žmonės, panašūs į mane, galės mokėti geriausiems privačias paslaugas teikiantiems gydytojams, kurie daug dėmesio skiria sveikatos gerinimui, o ne gydymui, ir taip pat galės išrašyti reikiamų preparatų receptus. Žmonės, kurie ims tobulinti save tokiu būdu, per dešimtmečius taps kur kas pranašesni už kitus lyginant jų nuotaiką, energiją, dėmesį, sveikatą, valią ir socialinius įgūdžius.

Aš neturiu jokių pasiūlymų, kaip sustabdyti šios nelygybės plitimą, tik noriu pastebėti, kad tai bus daug didesnė problema nei daugelis kitų socialinių problemų, kurios yra aktualios šiandien.

 • Ateityje ketinu parašyti:

  Išsamų straipsnį apie maistą, miegą, meditaciją.
 • Apie genetinius / genominius tyrimus. Atrodo, kad tai yra labai perspektyvi kryptis, tačiau šiuo metu tiek asmeniniu, tiek komerciniu požiūriu šių tyrimų rezultatai yra mažai panaudojami.
 • Keletą išsamių straipsnių apie mano psichoterapijos seansus, kad žmonės suprastų, kaip šis nuostabus įrankis gali būti panaudojamas.
 • Apie savo patirtį, kurią gavau pavartojęs MDMA, atskleisiu savo idėjas, kaip galima ateityje MDMA panaudoti kaip terapijos įrankį bei ką manau apie šio preparato saugumą.
 • Keletą minčių apie tai, ką manau apie seksą. Pabandysiu pakalbėti apie tai, kaip atvirai ir sąžiningai apie tai kalbėti, kad tai nepakenktų profesinei veiklai ir nesulauktum nepageidaujamų replikų.
 • Kaip sustiprinti valią, nes be jos nieko nepasieksite.
 • Ketinu padiskutuoti apie tai, kaip įmanoma prailginti gyvenimo trukmę (arba greičiau kaip sulėtinti senėjimo procesus). Manau, kad yra didelė tikimybė, jog jau netolimoje ateityje galėsime pastebimai prailginti žmonių gyvenimo trukmę.
 • Apie žmogaus gebėjimų tobulinimą. Jau galite padaryti daug dalykų, kurie žymiai padidins jūsų konkurencingumą visuomenėje. Vienas pagrindinių – intelekto gerinimas, ir tai jau įmanoma padaryti (manau, kad sėkmingai tai darau).

Dėkoju visiems, kurie perskaitėte šį mano straipsnį, tikiuosi, kad jis jums buvo naudingas! Taip pat primenu – perskaitykite šį straipsnį, jei to dar nepadarėte

Aš taip pat visada džiaugiuosi turėdamas galimybę apie savo patirtį kalbėti aukštos kokybės renginiuose arba podcastuose taip pat bendrauti su žurnalistais šia tema – jei jus tai sudomino, drąsiai kreipkitės! Geriausias būdas su manimi susisiekti yra parašyti man žinutę į Facebook’o Messenger arba Instagram

Kevin Rose podcastas su Serge Faguet

Leave a Comment