ORGANIZACIJA, KURIOJE NORĖTUME DIRBTI

665 0

Kauno technologijos universitetas

 

Ekonomikos ir verslo fakultetas

Vadybos katedra

Vadyba

ORGANIZACIJA, KURIOJE NORĖTUME DIRBTI

Atliko:

Tikrino:

2015, Kaunas

TURINYS

 

TURINYS 2

1. ORGANIZACIJOS IDĖJOS GENERAVIMAS 2

1.1. Organizacijos idėjų pristatymas 2

1.2. Organizacijos idėjų palyginimas ir atranka 4

1.3. Atrinktos organizacijos idėjos charakteristika 7

1.4. Poreikių, kuriuos verslo kūrėjai siekia patenkinti, aprašymas 7

2. ORGANIZACINĖS APLINKOS ANALIZĖ 9

2.1. Tiesioginės aplinkos analizė 9

2.2. Netiesioginės aplinkos analizė 10

2.3. Pasirinktos organizacijos idėjos SSGG analizė 12

3. ORGANIZACIJOS KŪRIMAS 13

3.1. Verslo organizacijos formos pasirinkimas 13

3.2. Organizacijos vertybių bei kultūros aprašymas. 13

4. PLANAVIMO SPRENDIMAI 15

4.1. Organizacijos vizijos, misijos aprašymas 15

4.2. Pagrindinio organizacijos tikslo nustatymas 15

5 . ORGANIZACINIAI SPRENDIMAI 16

5.1. Valdymo stiliaus ir valdymo metodų parinkimas 16

5.2. Organizacijos personalo apibūdinimas ir valdymo struktūra 16

6. VADOVAVIMO SPRENDIMAI 19

6.1. Motyvavimo priemonių taikymas 19

6.2. Darbuotojų ugdymo priemonių numatymas 21

7. KONTROLĖS SPRENDIMAI 22

7.1. Organizacijos veiklų atlikimo grafiko sudarymas 22

7.2. Kontrolės metodai produkto kokybės užtikrinimui 23

PRIEDAI 25

1. ORGANIZACIJOS IDĖJOS GENERAVIMAS

1.1. Organizacijos idėjų pristatymas

Savo organizacijos pirminių idėjų generavimiui mes pasirinkome sinektikos metodą, mūsų komandai šis metodas pasirodė efektyvus ir įdomus. Pasirinkome daiktavardžių ir būdvardžių suporinimo būdą, kurio metu buvo pateikta 15 būdvardžių ir atitinkamai daiktavardžių, iš kurių buvo atrinktos devynios verslo idėjos/produktai:

Mielas

Mikštas

Besisukantis

Slidus

Medinis

Saldus

Vėsus

Kibus

Žalias

Greitas

Turkiškas

Muzikalus

Ryškus

Stiklinis

Ilgas

 

Telefonas

Stalas

Automobilis

Palangė

Plyta

Popierius

Kėdė

Piniginė

Kelnės

Perukas

Skėtis

Riedučiai

Pagalvė

Batai

Kompiuteris

1. Pav. Pirminių idėjų generavimas

Galutiniai produktų variantai ir aprašymas:

Minkštas telefonas – tai telefonas pagamintas iš minkštų ir saugių medžiagų. Telefonas skirtas vvaikų ir paauglių segmentui. Telefonas būtų gaminamas įvairaus dizaino, pavyzdžiui, animacinių ar kino filmų herojų išvaizdos, kad atitiktų kiekvieno vaiko ar paauglio poreikiu

Stiklinis telefonas – tai skaidrus, stiklo pagrindu pagamintas telefonas. Telefonas būtų orientuotas į išskirtinių prekių ir naujų technologijų mėgėjus. Tai – prabangos pre

ekė.

Valgomas popierius – konditerijos gaminys, saldaus ir valgomo popieriaus ritinėlis, su plačia skonio pasirinkimo galimybe. Kiekvienam pagal poreikį.

Kibi piniginė/dėkliukas – produktas skirtas vaikų ir paauglių segmentui, pagamintas iš medžiagų, kimbančių prie medžiaginių paviršių. Įvairaus, žaismingo dizaino, pagal kiekvieno poreikius.

Medinis kompiuteris – tai kompiuteris mediniu korpusu. Produktas būtų gaminamas iš įvairių medienos rūšių, individualaus dizaino ir pagal specialius užsakymus. Produktas skirtas vienetinių ir išskirtinių prekių mėgėjams, norintiems išsiskirti iš kitų.

Grojanti pagalvė – tai pagalvė su įmontuotu nepastebimu ir belaidžiu garsiakalbiu, kuri gali groti pasirinktą muziką, pagal kiekvieno poreikį ir skonį. Pagalvę galima būtų pritaikyti įvairiai, pavyzdžiui, groti lopšinę, sekti pasaką vaikui ar išklausyti vėlyvas vakaro žinias suaugusiam.

Stiklinių automobilių miniatiūros – automobilių miniatiūros, smulki interjero detalė.

Vėsinantys batai – batai pagaminti naudojant nanotechnologijas, skirti sportuojantiems, aktyvų gyvenimą gyvenantiems ar turintiems padidinto prakaitavimo problemų turintiems žmonėms.. Šie turintys vėsinimo funkciją, kurio intensyvumas prisitaiko prie kiekvieno individuliai, pagal poreikį.

Besisukantis stalas – įvairių dydžių ir formų stalai, turintys tiek rankinį, tiek automatinį sukimosi mechanizmą. Stalai gaminami pagal individualius užsakymus.

1.2. Organizacijos idėjų palyginimas ir atranka

Visos idėjos turi didesnių ar mažesnių pliusų ir minusų, šiame etape pabandysime trumpai apžvelgti visų sugeneruotų idėjų trūkumus ir pliusus pagal inovatyvumo, naudingumo, prieinamumo ir realumo kriterijus. Šio tikslo įgyvendinimui pasirinkome taškų metodą (žr. 1 ir 2 priedus).

Minkštas telefonas: mūsų manymu, nėra inovatyvus produktas. Nors ir šiuo metu Lietuvos rinkoje tokio produ

ukto nėra, tačiau tai yra tik išskirtinai pateiktas telefonas. Naudingumas yra žemas, nes iš esmės nepatenkina jokių specifinių poreikių, kurių nepatenkintų šiuo metu rinkoje esantys analogiški produktai. Prieinamumas yra aukštesnis už vidutinį, tai nėra brangi ir visiems lengvai prieinama prekė. Realumas yra gana aukštas, produktas nereikalaujantis didelių technologinių investicijų ar išradimų.

Stiklinis telefonas: manome, kad tai viena inovatyviausių idėjų, tai technologinė inovacija, neturinti analogų visame pasaulyje. Naudingumas yra žemas, nes nepatenkina jokių specifinių vartotojų poreikių, kurių nepatenkina šiuo metu rinkoje esatys panašūs produktai. Prieinamumas yra gan vidutinis, tai yra brangus produktas. Realumas yra gan žemas, nes šiuo metu nėra technologijos gebančios pagaminti tokį produktą, todėl būtina investuoti į naujų technologijų kūrimą ir išradimus.

Valgomas popierius: tai tiesiog konditerijos gaminys, dar vienas saldumyno pateikimo būdas neturintis jokių inovacinių požymių. Naudingumas yra labai žemas, produktas nepatenkina jokių specifinių poreikių. Prieinamumas yra labai aukštas, prekė yra pakankamai pigi ir visiems lengvai prieinama. Realumas yra labai aukštas, prekės gamyba nereikalauja jokių sudėtingų technologinių procesų ar išradimų.

Kibi piniginė/dėkliukas: produktas nėra inovatyvus ir turintis daug analogų ir pakaitalų, naudingumas yra žemas, nes nepatenkina jokių specifinių vartotojų poreikių. Prieinamumas yra labai aukštas, produktas yra pigus ir lengvai prieinamas kiekvienas vartotojui. Realumas yra labai aukštas, produktas nereikalauja jokių technologinių inovacijų ir investicijų į naujus išradimus.

.

Medinis kompiuteris: tai produktas pasižymintis vidutiniu inovatyvumo lygiu, produktas neturintis analogų, bet turintis nemažai pakaitalų. Naudingumo lygis yra aukštesnis už vidutinį, vertinant tai, kad tai ne tik kompiuteris, bet it originali interjero detalė, o tai patenkina tam tikrus specifinius poreikius, kurių negali patenkinti šiuo metu rinkoje esantys pakaitalai. Prieinamumas yra vidutinis, kadangi tai nėra serijinė prekė, tai ji yra pakankamai brangi vidutinės klasės vartotojui. Realumas yra gan aukštas, produktas nereikalauja jokių išskirtinių technologijų ar brangių investicijų į išradimus.

Grojanti pagalvė: produkto inovatyvumo lygį vertiname kaip vidutinį, tai nėra didelė inovacija, bet įdomi naujovė, kuri suviliotų nemažą dalį vartotojų. Naudingumą vertiname taip pat vidutiniškai, tai būtų pakankamai įdomi alternatyva dabar egzistuojantiems įrenginiams. Produkto prieinamumą vertiname kaip labai aukštą, tai būtų visiems lengvai prieinamas produktas. Realumą vertiname kaip labai aukštą, produktas nereikalaują didelių investicijų į aukštas technologijas ir išradimus.

Stiklinių automobilių miniatiūros: produktą vertiname kaip visai neinovatyvų, rinkoje gausu panašių ar analogiškų prekių, kurias yra labai paprasta įsigyti. Naudingumą vertiname kaip minimalų, produktas neneša beveik jokios naudos vartotojui. Prieinamumą vertiname kaip labai aukštą, prekė nebrangi ir lengvai prieinama. Prekės realumas yra labai aukštas, nereikia investuoti į aukštas technologijas ir išradimus.

Vėsinantys batai: Produktą vertiname kaip labai inovatyvų ir analogų rinkoje neturintį. Naudingumą vertiname kaip aukštą, kuris patenkina tiek specifinius, tiek ir įprastus vartotojų

poreikius. Prieinamumą vertiname kaip aukštą, prekė lengvai prieinama ir nėra labai brangi. Produkto realumas yra pakankamai aukštas, užtenka tik modifikuoti dabar egzistuojančią batų gamybos technologiją.

Besisukantis stalas: prekės inovatyvumą vertiname kaip labai žemą, prekė neturinti jokių inovatyvumo pažymių, rinkoje gausu analogų ir pakaitalų. Naudingumą vertiname kaip pakankamai žemą. Prekė netenkiną jokių išskirtinių poreikių, kurių negalima patenkinti šiuo metu egzistuojančiais analogiškais produktais ar pakaitalais. Prieinamumą vertiname kaip pakankamai aukšta ir pakankamai lengvai prieinamą eiliniam vartotojui. Realumas yra labai aukštas, prekė nereikalauja jokių technologinių naujovių ar išradimų.

Susumavus visus grupės narių taškus, buvo atrinktos penkios daugiausiai taškų surinkusios idėjos, kurios pateko į tolimesnį atrankos etapą. Daugiausiai taškų surinkusios idėjos išrikiuotos nuo pirmos (daugiausiai taškų surinkusios), iki penktos.

Vėsinantys batai.

Grojanti pagalvė.

Medinis kompiuteris.

Stiklinis telefonas.

Besisukantis stalas.

Antrame vertinimo etape pasirinkome porinio sulyginimo metodą. Idėjoms priskyrėme numerius pagal taškų metodo atrankos metu laimėtą rangą ir užpildėme porinio sulyginimo matricas.

 

Paulius B.
Kas 1 1 1 1 2 2 2 3 3 4
Su kuo 2 3 4 5 3 4 5 4 5 5
                 

 

 

   
Rita G.
Kas 1 1 1 1 2 2 2 3 3 4
Su kuo 2 3 4 5 3 4 5 4 5 5

 

Porinio sulyginimo rezultatai:

 

Idėja Balsai Rezultatas
Paulius Rita
1. Vėsinantys batai 4 4 8
2. Grojanti pagalvė 3 3 6
3. Medinis Kompiuteris 2 1 3
4. Stiklinis telefonas 1 3 4
5. Besisukantis stalas 1 1 2

 

Kaip matome, iš galutinių rezultatų, tiek taškų metodo vertinimo metu, tiek porinio sulyginimo metodo metu, vienbalsiai laimėjo vėsinančių batų idėja. Tuo remiantis nusprendėme gaminti šį produktą.

1.3. Atrinktos organizacijos idėjos charakteristika

Nanotechnologijų pagalba bus kuriami batai, kurie kojų vėsinimo būdu mažins kojų prakaitavimą ir kaitimą. Produktas pasižymės išskirtiniu dizainu, vidutine kaina ir plačiu pasirink. . .

( skyrių direktoriai bei generalinis direktorius ): Mokymų dažnumas trys keturi kartai per metus. Pagrindiniai tikslai yra kvalifikacijos kėlimas. Siekiama kelti vadovų kvalifikaciją vadovavimo bei lyderystės srityje. Ugdoma konceptualioji kompetencija. Aukščiausio lygio vadovams svarbus gebėjimas aiškiai suvokti procesus, modeliuoti įvairias situacijas pasitelkiant turimas žinias ir remiantis šiais sugebėjimais priimti svarbius sprendimus. Mokymai išoriniai, mokymų būdas konferencijos, pristatymai, diskusinės grupės, tam tikrų situacijų ir jų sprendimų simuliavimas bei įgytų žinių pritaikymas darbo vietoje.

7. KONTROLĖS SPRENDIMAI

7.1. Organizacijos veiklų atlikimo grafiko sudarymas

Mūsų Gannt‘o grafikas parodo kaip atrodo naujo produkto kūrimo kelias mūsų organizacijoje, nuo naujo produkto kūrimo darbo grupės sudarymo, iki gamybos linijos paleidimo.

4. Pav. Gannt‘o grafikas

7.2. Kontrolės metodai produkto kokybės užtikrinimui

Mes savo produktus pristatome kaip ypač aukštos kokybės, todėl labai svarbu užtikrinti, kad galutinis produkto variantas mūsų klientą pasiektų be jokių trūkumų. Todėl produktų kokybės kontrolė mūsų organizacijoje yra labai griežta.

Kokybės planavimas. Mūsų produktai bus gaminami iš medžiagų pirktų tik iš patikrintų ir patikimų medžiagų tiekėjų. Kiekvienai produktų gamybos serijai bus priskirtas serijos numeris, pagal kurį bus kontroliuojami produktai. Pavyzdžiui, X produktų serija, pagaminta Y dieną turės unikalų serijos numerį: PK20151013, kur PK – produkto kodas, 2015 pagaminimo metai, 10 pagaminimo mėnuo ir 13 – pagaminimo diena. Taip bus labai paprasta atsekti produkto kelius iki parduotuvės, netgi iki pačio pirkėjo, jei produktas pirktas internetu ir yra žinomi pirkėjo kontaktiniai duomenys. Taip pat bus įsteigta kokybės telefono nemokama linija.

Kokybės kontrolė. Pastebėjus kažkokius neatitikimus ar kokybės broką testavimo metu, gavus signalą iš kliento ar iš kitur. Bus greitai reaguojama į signalą. Nustačius nekokybiškos prekės serijos numerį, bus siunčiamos užklausos į platinimo taškus su prašymu patikrinti prekes susietas su tuo konkrečiu serijos numeriu, gavus patvirtinimą, kad brokas egzistuoja, visi šį unikalų serijos numerį turintys produktai bus atšaukiami iš rinkos. Gavus neigiamą atsakymą, kad kitos prekės turinčios šį unikalų serijos numerį yra kokybiškos – bus keičiama tik konkreti nekokybiška prekė.

Kokybės gerinimas. Esame įsipareigoję gaminti tik aukščiausios kokybės produktus, todėl kiekvienas atvejis, kai buvo gauti nusiskundimai kokybės telefonu, buvo aptiktas gamyklinis brokas. Bus labai atsakingai tiriami, o to priežastys skubiai šalinamos.

Kokybės užtikrinimas. Tam, kad užtikrinti mūsų prekių kokybę esame pasiruošę visada atnaujinti savo įrengimus ir neatsilikti nuo technologinių naujovių. Atsakingai žiūrėsime į personalo atranką ir investuosime į darbuotojų kvalifikacijos kėlimą.

PRIEDAI

  • Uncategorized

Join the Conversation