Dvi jūros ir tik viena TU

58 0

Kiekviena savyje slepiame dvi skirtingas jūras. Viena – ta, kuri esi, kita – ta, kuri norėtum būti. Dažniausiai tai – dvi priešingų pasaulio kraštų jūros: skirtingos temperatūros, priešingų krypčių srovės, kontrastuojantys pasaulio poliai. Bėgimas nuo savęs gali pasirodyti kaip alinantis kapanojimasis šuniuku iš vienos jūros į kitą. Užsimerk. Pasinerk. Pajusk.

Laptevų jūra

Aplinkiniai mano, kad esi šalta, visažinė, emancipuota.Vos tik kas nors pasinaudoja proga priartėti per saugų ir dvasiškai patogų atstumą, kaip vienodų polių atomą akimirsniu nuspriegi kuo toliau. Be jokio gailesčio. Nes nežinai, ką gali pra

arasti ar ko turėtum gailėtis. Tau negaila nieko, nes visko turi lig valiai. Ir grožio, ir proto, ir sėkmės.

Tik lengvabūdiškumo neturi. Nemoki atsiduoti likimui į rankas. Esi tolima ir šalta kaip Laptevų jūra Arkties vandenyne — su kelių kilometrų gelmėmis, -50°C temperatūra, dažnomis audromis, pūgomis ir vėtromis, sniego škvalais ir rūkais sąlyginiu vasaros sezonu.

Karibų jūra

Tik tu viena žinai, kad gali būti visiškai kitokia — šiltutėlė Karibų jūra balto smėlio krantais, egzotinėmis kriauklėmis slapčiausiose vietose ir svaigiai į visas pasaulio puses svyrančiomis palmėmis. Tu gali būt

ti rojaus kampelis trokštantiems pamiršti stresus, įtampą ir kasdienybę. Tu gali nuskandinti ir savo, ir tavęs verto žmogaus, rūpesčius maloniai supančiame vandenyje, pasiūlyti visą savo įdomios, įvairiapusiškos asmenybės all inclusive stebuklų paletę. Pasinardymus koralų įlankose tarp spalvingų žuvelių. Pasilepinimus saulėje ant
t palmių lapų demblių, klajones po džiunglių pasaulį, jausmingus vakarus ir tobulo grožio žvaigždėtą dangų. Nereikia niekur skubėti. Nereikia dėl nieko abejoti. Visa tai – tau. Nes Karibų jūros stebuklai — tai tu.

Atmerkus akis

Įkyrus telefono skambutis kaip sniego lavina užgriūva tavo užmerktų akių svajones, ir tu atsimerki, vėl būdama ta pati šaltoji Laptevų jūra. “Alio alio, taip taip, aš būtinai suspėsiu. Beveik viskas parengta. Taip taip, pagal planą.” O tą, kurį mintyse buvai ką tik įsileidusi į savo svajų pasaulį, akimirksniu ištrynei kaip nereikalingą kompiuterinę bylą.

“Savaitės pabaigoje grįš žiema.” — nuskamba TV žinių pabaigoje. Metas nešdintis ten, kur šilta, ypač jei saulę paskutinį kartą matei prieš metus “Discovery” laidoje.

Abejoji, kad tai apie tave?

Paklausk savęs, ar sutinki su šiais teiginiais:

 1. Mano darbo dienos griežtai suplanuotos, o sav
  vaitgaliai beveik nesiskiria nuo kitų dienų.
 2. Laikas, kurį praleidžiu su artimaisiais ir draugais, yra pernelyg trumpas.
 3. Vis dar susidoroju su darbais, bet jau nebesu tikra, kiek dar taip ištversiu.
 4. Beveik nebeturiu laiko sau — skaityti, sportuoti, ilsėtis.
 5. Dalį laisvų dienų ar atostogų praleidau mėgindama baigti vėluojamus atlikti darbus.
 6. Dažnai jaučiuosi pervargusi ir įsitempusi.
 7. Savo gyvenimo tikrai nevadinčiau nuobodžiu, bet jis mane vargina.

Jei sutinki su dauguma teiginių, tu beveik negrįžtamai baigi pavirsti nuožmiąja Laptevų jūra.

Kapanojimasis šuniuku iš Laptevų į Karibus, arba ką šiuo klausimu mano profesionalas

Dviejų jūrų paslaptį atskleidė

m>psichologas Tomas Lagūnavičius. Jo išdėstyta Geštalt psichologijos teorija nuleidžia mus ant žemės. Ir sako – ne žuvys plaukioja mūsų jūrų gelmėse. Ne delfinai ar ruoniai drumsčia jų paviršius. Tai ramybės neranda du maži šuniukai – vienas iš viršaus, kitas iš apačios, jie kaunasi ir sugyventi ramiai negali.

„Šuo iš viršaus“ – visuomeninių normų, reikalavimų, socialiniai siektinų tikslų užvaldytas šunelis. Tai jis pastoviai tau sako, ką turi daryti, ką tau reikia da. . .

Join the Conversation

0 comment

 1.   

  Noriu trigubos kavos:)))
  P.S. Dvi juros (du suniukai) ir piratas viename.

 2.   

  […] sau nustatai ribas. Neturėsi pasirinkimo kol galvosi, kad tu jo neturi. Post’ui įkvėpė šis straipsnelis. Na ir muzikėlės dar pabaigai, negaliu nustoti klausyti, labai addictive […]