Praktikos ataskaita

1167 0

"logo

VILNIAUS VERSLO KOLEGIJA

EKONOMIKOS IR VERSLO VADYBOS KATEDRA

SVETINGUMO IR RENGINIŲ INDUSTRIJOS STUDIJŲ PROGRAMA

13-SPI-NL grupė

Praktikos Menų fabrike ,,Loftas“ ataskaita

Studentas/ ė ___________ ___________Deividas Verbickas___________

(parašas) (vardas, pavardė)

VVK praktikos

vadovas/ė ___________ ________Lekt. __________

(parašas) (Kolegijos praktikos vadovo mokslinis laipsnis, mokslo

pedagoginis vardas, vardas, pavardė)

Vilnius, 2015

Turinys

Įvadas 3

1.Menų fabriko loftas klientų segmentai 5

2.Renginių tematika pagal vietą 6

2.1. Buvę renginiai: 7

2.2. Potencialūs renginiai:

8

3.2 Kitos konferencijų vietos Vilniuje 10

3.3 Konkurentai 12

4.Verslo renginių pritraukimo priemonės

14

Išvados ir siūlymai 15

Literatūra ir šaltiniai 16

Praktikos vadovo atsiliepimas 17

Įvadas

Menų fabrikas LOFTAS yra įsikūręs Vilniaus Naujamiestyje industrinėje aplinkoje, įspūdingoje ex-ELFOS gamykloje, kurioje visai Sovietų Sąjungai buvo gam

minami legendiniai radijo imtuvai, patefonai, juostiniai ir kasetiniai magnetofonai “Elfa”.

Menų fabrikas LOFTAS šiose erdvėse įsikūrė 2010 m. ir toliau plėtoja šios unikalios vietos muzikinę ir kultūrinę kelionę.

Čia per metus įvyksta per 100 skirtingo pobūdžio renginių, kuriuose apsilanko per 80 000 žmonių. Po menų fabriko stogu telpa ir muzikiniai koncertai bei vakarėliai, apie kuriuos yra kalbama dar ilgai, taip pat vizualiųjų menų, kino, teatro, mados kūrėjai, šokio eksperimentai, konferencijos, edukaciniai seminarai, interaktyvios tarpdisciplininės meno formos, o kartais net ir alternatyvaus sporto rūšys.

LOFTE sukurta multifunkcionali erdvė yra labai uni
iversali: vieną dieną ji gali būti lyg juodas kubas, kitą čia gali pasijausti lyg Disneilende. LOFTAS yra mobilus ir individualiai transformuojamas.

Be kultūrinių viešų renginių čia taip pat gali vykti konferencijos, seminarai, kūrybinės dirbtuvės.

Darbo aktualumas. Pristatyti savo atliktos profesinės praktikos vietą, praktikos met

tu atliktus darbus bei nustatyti praktikos naudą.

Darbo uždaviniai:

1.Nustatyti potencialius menų fabriko “Loftas” klientų segmentus (renginių užsakovus/organizatorius).

2. Pagal renginio vietą (menų fabrikas “Loftas”) nustatyti renginių (potencialių ir vykstančių) tematiką.

3. Išanalizuoti verslo renginių (konferencijų, seminarų ir pan.) organizavimo galimybę menų fabrike “Loftas”. Atlikti SSGG (SWOT) analizę.

4. Pasiūlyti efektyvias verslo renginių pritraukimo priemones į menų fabriką “Loftas”.

Darbe vartojamos sąvokos:

1.Renginys-  Renginys – organizuotas viešas žmonių susibūrimas, veiksmas – koncertas, spektaklis, šventė, mugė, akcija, varžybos ir kt.

2. Konferencija – formalus susirinkimas, apimantis konsultacijas, diskusijas ir apsikeitimą nuomonėmis bei patirtimi, dažniausiai susidedantis iš bendrų posėdžių ir mažesnių grupių susitikimų, orientuotų į planavimą, faktų paiešką ir problemų sprendimą. Konferencija paprastai yra mažesnė savo apimtimi negu kongresas. Nors iš esmės konferencijų laikas nėra ribojamas, jos paprastai yra neilgos, nukreiptos į konkrečius, specifinius tikslus.

3.Segmentavimas – tai procesas, kai žmonės suskirstomi į grupes, arba segmentus, pag

gal vieną ar daugiau požymių, nuo kurių priklauso jų gebėjimas ir pasiryžimas pirkti produktą ar naudotis paslauga.

4.Praktika – tai studijų procesų dalis, kurių metu studentai pagal specialybę dirba praktikos institucijoje.

5.Susitikimas – bendras terminas, žymintis tam tikro skaičiaus žmonių susibūrimą vienoje vietoje, siekiant aptarti tam tikrą klausimą arba įvykdyti konkrečias veiklas. Gali vykti ad hoc pagrindu ar pagal nustatytą modelį.

6.Seminaras – pratybų, kursų rūšis, viena iš papildomo mokymo formų.

7.Juridinis asmuo – Savo pavadinimą turinti įmonė, įstaiga ar organizacija, kuri gali savo vardu įgyti ir turėti teises bei

i pareigas.

8.Fizinis asmuo  – asmuo,kuris nėra juridinis asmuo. Tai gali būti žmogus,taip pat organizacija,neturinti juridinio asmens teisių (statuso)

1.Menų fabriko loftas klientų segmentai

Segmentavimas – tai procesas, kai žmonės suskirstomi į grupes, arba segmentus, pagal vieną ar daugiau požymių, nuo kurių priklauso jų gebėjimas ir pasiryžimas pirkti produktą ar naudotis paslauga.

Menų fabrikas ,,Loftas“ visus renginius organizuoja patys, išsskyrus dalį privačių renginių, kurie įvyksta išsinuomavus menų fabriką.

Rinkos segmentavimo būdų yra labai daug, tačiau geriausias efektas pasiekiamas tik išanalizavus galimas alternatyvas ir pasirinkus tuos požymius, kurie naudingiausi segmentuojant vieną ar kitą rinką. Pavyzdžiui būtent menų fabriko atveju, vartotojų segmentus būtų galima susikirstyti į dvi grupes:

Juridiniai asmenys

Fiziniai asmenys

Juridiniai asmenys. Menų fabrikas loftas yra atvira erdvė visiems, todėl įmonėms tai būtų patraukli ir netradicinė vieta, organizuojant konferencijas bei susitikimus.Pats menų fabrikas yra labai patogioje vietoje, iki centro vos keli kilometrai, o iki artimiausio viešbučio vos 5 minutės pėsčiomis. Todėl dalyviams nekiltų jokių sunkumų dėl apgyvendinimo ir maitinimo.

Fiziniai asmenys. Eiliniams žmonėms lofto durys taip pat atviros.Norint organizuoti savo šventę vietoje, kur tilptu ne tik artimiausi draugai, loftas tinka kuo puikiausiai, kadangi vienu metu čia gali tilpti iki 400 sėdinčių žmonių.

2.Renginių tematika pagal vietą

Menų fabrikas LOFTAS yra įsikūręs Vilniaus Naujamiestyje industrinėje aplinkoje, įspūdingoje ex-ELFOS gamykloje.

Visiems žinoma, jog Naujamiesčio rajonas yra labai arti sostinės širdies – senamiesčio. Pagrindinės vil

lniaus susibūrimo vietos.

Naujamiestis − Vilniaus miesto dalis, esanti miesto centre, kairiajame Neries krante, į vakarus nuo Vilniaus geležinkelio stoties. Naujamiesčio seniūnijos centras. Ribojasi su Vilkpėde, Senamiesčiu, Naujininkais, šiaurinėje dalyje − su Nerimi. Naujamiestis užima 4,8 km² plotą. Čia gyvena apie 28 000 žmonių (2010 m.).

Tačiau Naujamiestis turi ir kitą pavadinimą – Aukštamiestis. Tai aukštuminė Naujamiesčio dalis (uptown), kurios industrinėje aplinkoje vyksta kūrybinės dirbtuvės

Šią vasarą prasidėjusios kūrybinės dirbtuvės siekė pasiūlyti naujas idėjas trims Aukštamiesčio rajono kvartalams, kuriuos riboja Švirtrigailos, Panerių, T.Ševčenkos ir Vytenio gatvės. Sovietmečiu šioje teritorijoje buvo gausu gamyklų, kurių dalis buvo nugriautos arba nustojo veikti, o vietoj jų čia buvo įkurti loftai.

Lofto Vieta Maksimalus žmonių skaičius
Švitrigailos g. 29,Naujamiestis Iki 2000 stovimų vietų.

 

Kadangi loftas yra įsikūręs industrinėje aplinkoje ir turi ne tik vidaus patalpas,bet ir didžiulį vidinį kiemą, kuriame šalimais nėra daugiabučių namų, kurių gyventojams trukdytų garsas, tai padeda plėtotis renginiams, kurie niekur kitur vykti negalėtų.

2.1. Buvę renginiai:

Renginio pavadinimas Renginio tipas Renginio tematika ir aprašymas
Loftas Fest Miesto festivalis Muzikinis ir kultūrinis renginys. Best kept secret po pirmųjų dviejų kartų užsienio svečių tituluotas unikalus urbanistinis festivalis mieste – „Loftas Fest“ – uždaro vasaros festivalių maratoną ir grąžina visus melomanus ir poilsiautojus į miestą.
Uptown Market Dizaino mugė Naujamiesčio širdyje – modernioje sporto salėje IndEx Hall, esančioje LOFTO kieme, kiekvieną pavasarį vyksta vienos dienos dizaino mugė – UPTOWN MARKET.

Šios mugės metu talentingiausi Lietuvos dizaineriai, craftmakeriai, stiliaus ir kitų gražių dalykų architektai parodys tai, ką turi geriausio 201

15 m. šiltajam sezonui.

 

What‘s next? Konferencija  

Muzikos kūrimas, prodiusavimas, lietuvių atlikėjų galimybės užsienyje, investuotojų ir rėmėjų paieška, muzikos rinkodaros naujovės, kūrybinės dirbtuvės, profesionalų patarimai ir būrys įdomių pranešėjų iš užsienio – visa tai tilps po vienu stogu.  Rugpjūčio 28-29 d.  Vilniuje, menų fabrike „Loftas“ vyks tarptautinė muzikos industrijos naujovių ir galimybių konferencija „What’s Next in Music?“.

 

2.2. Potencialūs renginiai:

Renginio tipas Renginio tematika Renginio aprašymas
Tinklinio varžybos Sporto renginys Lofto kieme įsikūrusiame „index hall“ pastate yra puiki galimybė surengti tinklinio varžybas, kadangi viduje yra šiai sporto šakai reikalingas inventorius
Vestuvės Asmeninė šventė Menų fabrikas loftas yra lanksti ir atvira vieta, nebijanti jokių iššukių, todėl labai reali galimybė norintiems surengti vestuves menų fabrike. Baras, 24kv. M. Scena, aptarnaujantis personalas, vietoje gamintas maistas. Ir tai dar ne viskas, ką gali pasiūlyti menų fabrikas.

 

Menų fabrikui Loftas nėra jokių iššukių ar tabu. Po menų fabriko stogu telpa ir muzikiniai koncertai bei vakarėliai, apie kuriuos yra kalbama dar ilgai, taip pat vizualiųjų menų, kino, teatro, mados kūrėjai, šokio eksperimentai, konferencijos, edukaciniai seminarai,asmeninės šventės , o kartais net ir alternatyvaus sporto rūšys.

3.Verslo renginių organizavimo galimybė menų fabrike ,,Loftas“ (SWOT analizė)

Išorės Stiprybės  

Silpnybės

Scena

Įgarsinimo ir apšvietimo technika

Vieta

Projektorius

Vidinis kiemas

Nuolaida apgyvendinimui partnerių viešbutyje

Galimybė suteikti maitinimą

 

Neoficiali aplinka

Nedaug aptarnaujančio personalo

Daug konkurentų

Nėra dienos šviesos

Neteikia transportavimo paslaugų

Nėra sinchroninio vertimo įrangos

 

 

Vidaus

 

Galimybės

 

Grėsmės

Aptarnaujančio personalo didinimas

Transportavimo paslaugų teikimas

Interjero keitimas

Apšvietimo gerinimas

 

Per didelės išlaidos

Neatsakingas darbuotojų po

. . .

Crowne Plaza 8 konferencijų salės, diskusijų sistema, pritaikyta neįgaliesiems.

 

Viešbutis Artis Centrum Hotel yra konkurentas dėl savo didžiausio Vilniaus senamiestyje esančio konferencijų centro turinčio 8 sales. Šio viešbučio dviejuose restoranuose vienu metu galima surengti pobūvį 300 šimtams žmonių.Konferencijų centre yra bevielis internetas, multimedia, sinchroninio vertimo įranga, diskusijų sistema, mikrofonas, rašymo lentos, TV, video, DVD, verslo įranga, elekroninis raktas, kompiuteris, dienos šviesa, pritaikyta neįgaliesiems, techninė pagalba, kondicionavimas, parkingas.

Viešbutis Best Western yra konkurentas dėl 7 salių, iš kurių viena yra išskirtinė. Tai stiklo salė, kurioje vienu metu gali sutilpti 420 žmonių ir šalia kurios yra žiemos sodas. Konferencijų centre taip pat yra: bevielis internetas, multimedia, sinchroninio vertimo įranga, diskusijų sistema, ekranas, rašymo lentos, mikrofonas, TV, verslo įranga, kompiuteris, e-raktas, dienos šviesa, pritaikyta neįgaliesiems, techninė pagalba, kondicionavimas.

Viešbutis Crowne Plaza yra konkurentas dėl 8 transformuojamų konferencijų salių, kuriose vienu metu gali lengvai tilpti iki 800 žmonių. Konferencijų centre taip pat yra : bevielis internetas, multimedia, ekranas, sinchroninio vertimo įranga, diskusijų sistema, rašymo lenta, mikrofonas, kompiuteris, TV, DVD, e-raktas, dienos šviesa, kondicionavimas, pritaikyta neįgaliesiems, techninė pagalba.

4.Verslo renginių pritraukimo priemonės

Reklama – menų fabrikas reklamuojasi žiniasklaidoje bei radijuje, todėl būtų galima pradėti reklamuoti Loftą kaip verslo renginių vietą, dėl patogumo ir funkcionalumo. Kaip pavyzdį paimkime televiziją. Nors tai brangiausias reklamos kanalas, tačiau jis pasiekia didžiausią auditoriją. Lietuvoje atsiranda vis daugiau nišinių televizijos kanalų, tad reklamos efektyvumas televizijoje neabejotinai auga ir augs

Atsiliepimai – įvykęs sėkmingas renginys gali duoti tvirtą pagrindą ateičiai organizuojant verslo renginius tokioje vietoje kaip menų fabrikas. Todėl buvusių klientų atsiliepimai iš lūpų į lūpas gali padėti pritraukti daugiau renginių į menų fabriką.

Susitikimai – niekam nepaslaptis, jog didžiausios ir sekmingiausios konferencijos vyksta kiekvienais metais, todėl reikėtų konferencijų organizatoriams siūlyti susisitikimus kurių metu būtų galima pasiūlyti savo erdvę konferencijoms ir verslo renginiams organizuoti.

Nuolaidos – Verslo renginių organizatoriams, kurie konferencijas menų fabrike organizuotų ne pirmą kartą, galima pritaikyti specialias nuolaidas , kurių neteiktų kitos vietos.

Strateginė partnerystė – kadangi menų fabrikas turi partnerių viešbučių, kurie turi konferencijų sales, tačiau ne tokias dideles, būtų galima jiems pasiūlyti bendradarbiavimą, viešbučiui gavus užklausą iš verslo renginių organizatorių, tačiau negalint priimti užsakymo dėl per mažų patalpų, jie būtų nukreipiami į Loftą, žymiai didesnę erdvę.

Išvados ir siūlymai

Išanalizavus pagrindines Vilniaus konferencijų vietas, išsiaiškinus pagrindinius konkurentus bei nustačius Lofto privalumus bei trūkumus, galima teigti, jog menų fabrikas ,,Loftas“ yra puiki vieta konferencijoms bei seminarams. Erdvė , suteikia dalyviams neformalaus bendravimo galimybę. Svečių patogumui šalia yra automobilių parkavimo aikštelė, visuomeninio transporto linijos bei keli naujai pastatyti ekonominės klasės viešbučiai. Įdarbinus daugiau darbuotojų, darbas taptų tik dar labiau produktyvesnis ir sėkmingesnis, nes dirbant komandoje atsiveria neribotos galimybės tobulėti ne vien pačiam menų fabrikui, bet ir jo darbuotojams. Tačiau Loftui reikėtų pradėti skverbtis ir į kitas renginių sritis, kaip kad konferencijos, kurių menų fabrike nėra labai gausu, todėl nereikėtų apsiriboti vien koncertais ir kitų tipų renginiais.

Per beveik 4 praktikos mėnesius Menų fabrike ,,Loftas“, iš arti pamačiau kaip vyksta renginio planavimas, kokių problemų iškyla jį organizuojant, kokiais sumaniais metodais tos problemos sprendžiamos ir kokie išradingi žmonės dirba mūsų sostinėje. Tai yra vieta, kurioje tikrai norėčiau dirbti baiges studijas.

Literatūra ir šaltiniai

Literatūra:

1.A.Belovienė, R.Kinderis,F.Viljamsonas,T.Ivanov ,,Eventi Renginių vadyba“.2011m.

2.Elsa Lietuva ,,Renginių organizavimo vadovas‘‘. 2011/2012m.

3.Algirdas Guzauskas ,,Renginių organizavimas‘‘ 2011m.

Šaltiniai:

www.menufabrikas.lt

http://www.15min.lt/zmones/galerija/lofte-buvo-surengta-dizaino-muge-uptown-market-63263

www.Loftasfest.lt

http://www.meniu.lt/naujienos/kategorija/18/vietos-konferencijoms

http://www.conferencelithuania.eu/LT/index.php/konferencij-vietos.html

http://www.vilnius-convention.lt/lt/konferenciju-planavimas/vietu-paieska/p10.html

http://www.anonsas.lt/portal/categories/15/0/0/1/article/38059/verslo-renginiu-organizavimas

Praktikos vadovo atsiliepimas

 

Join the Conversation