Ieškoti
:
:
Pamiršote slaptažodį?  Prisijungti>>
(Darbą įkėlė Svečias)

Darbas:

nuo vėžio . O medikų skiriamas testosteronas vyrų nevaisingumui gydyti iš tiesų trukdo spermatozoidams susidaryti . Tai pat veikia ir anaboliniai preparatai . Piktnaudžiavimas kava ar narkotikais tai pat gali sukelti vyro nevaisingumą . Rūkymas stabdo spermatozoidų brendimą . toks negalavimas lydi ir tuos vyrus , kurie dirba su įvairiais chemikalais , kurių aplinkoje yra švino (spaustuvės , lydyklose ) arba kadmio ( plieno pramonėje , prie šiukšlių deginimo ) . Spermatozoidams susidaryti trukdo ir rentgeno spinduliai .
Gali būti ir paveldėtų nevaisingumo priežasčių . Gali būti paveiktas ir embrionas ; jei maiste kurį valgo nėščia moteris yra pridėta estrogenų . Tai pat apvaisinimo metu gali įvykti klaida genetinėje programoje . Gali būti ir struktūriniai defektai pvz. neturi sėklinių latakų . Jei organizmui bręstant sėklidės nenusileidžia į kapšelį ,o lieka įstrigusios pilvo ertmėje . Sėklidės neturi likti kūno
viduje jau vien dėl to , kad jų temperatūra neviršytų 32 C. Esant normaliai kūno temperatūrai beveik nelieka gyvybingų spermatozoidų .
Dažnos karštos vonios ar ankštų kelnaičių nešiojimas irgi gali sukelti kenksmingą sėklidžių perkaitimą . Perkaitimo priežastis dažniausiai būna varikocelė – tai sėklinio virželio mazginis išsiplėtimas .
Nevaisingumas gali būti kaip operacijų pasekmė . Tai po vaikystėje atliktų šlapimo pūslės operacijų , ar po priešinės liaukos operacijos vyresniame amžiuje . Jį gali sukelti ir cukrinis diabetas , hipotireozė , bet gydant pagrindinę ligą dingsta ir nevaisingumas . Navikai nevaisingumą sukelia retai .
Dažnai tai yra kiekvieną dieną santykiaujant tai pat galimas nevaisingumas . Tokiu atveju smarkiai sumažėja spermatozoidų kiekis ir kokybė . Stresai mažina spermatozoidų gamybą .

Kaip ir moterys, vyrai gali būti nevaisingi dėl psichoseksualinių priežasčių. Tai dažniau įgimta ar įgyta impotencija, lytinio akto technikos nesklandumai, priešlaikinis sėklos išsiliejimas. Ypač neigiamai veikia lytinio akto nutraukimas, ilgainiui sukeliantis impotenciją ir kitą lytinio akto patologiją. Vyrų nevaisingumas išsivysto neretai dėl įvairių neurologinių sutrikimų.
Vyrų nevaisingumo priežastys gali būti pašalintos. Deja, jie nenoriai tiriasi ir gydosi. Dažniau mėgsta suversti kaltę moteriai. To priežastis – auklėjimo trūkumai šeimoje, visuomenėje tvyranti sena pažiūra į „vyriškumo“ išaukštinimą, ypač nenorą pripažinti save „ne vyru“.
Ypač svarbu vaisingumą saugoti, t. y. pasirinkti sveiką gyvenimo būdą – tinkamai maitintis, vengti svaigalų, narkotikų, rūkymo. Nereikia pamiršti, kad nevaisingumas gali išsivystyti ir dėl – nutukimo,


Atgal  1  2  3  [4]  5  6  7  8  9  10  Toliau
Darnipora.lt