Ieškoti
:
:
Pamiršote slaptažodį?  Prisijungti>>
(Darbą įkėlė Svečias)

Darbas:

magistralė, žaliava pramonei, vaistas nuo daugelio ligų. Daug malonumų žmogui teikia poilsis prie vandens arba ant vandens. Kiek daug teigiamų emocijų sukaupiame būdami prie ežero ar upės, jūros ar vandenyno.
Daugeliui organizmų vanduo yra vystymosi ir gyvenamoji aplinka. Žemės paviršiuje derlingas sluoksnis yra iki metro, o vandenyne visas šelfas-100-200 metrų. Jūrose gyvena 150000 rušių gyvūnų ir 15000 rušių dumblių. Mokslininkų teigimu, švarus pasaulio vandenynas gali išmaitinti 30-50 milijardų žmonių. Jūros augalai yra ypač maistingi. Jie sukaupia baltymus, riebalus, angliavandenius, vitaminus, mikroelementus ir makroelementus, ir tuo smarkiai pralenkia „žemiškajį“ maistą.
Vanduo yra puikus tirpiklis. Jame tirpsta įvairios druskos, mineralai. Pasaulio vandenyno vandens kubiniame metre yra 0,008 miligramo aukso. Kai kurių jūros gyvūnų organizmuose įvairių elementų susikaupia tūkstančius ir milijonus
kartų daugiau, nei jų yra aplinkiniame vandenyje.
Vandens savybės unikalios. Jis turi didžiausią iš visų skysčių paviršiaus įtampą. Prieš užšaldamas vanduo plečiasi, jo tūris padidėja apie 10 procentų, o tankis mažėja. Dėl to upės ir ežerai neįšąla iki dugno, ir ten gyvenatys gyvūnai išlieka gyvi. Ledas lengvesnis už vandenį ir dėl to laikosi jo paviršiuje. Reikia ne tik stebėtis, bet ir panaudoti vandens unikalias savybes. Mokslininkai pastebėjo, kad užvirintas ir staigiai atvėsintas vanduo praranda dalį dujų ir maždaug 10 procentų tampa aktyvesnis. Juo laistomi augalai būna derlingesni. Su tokiu vandeniu pagamintas betonas yra 8-10 procentų stipresnis. Toks vanduo pavadintas aktyviuoju vandeniu.
Ypač sveika vartoti sniego tirpsmo vandenį. Manoma jį turint kiek kitokią struktūrą. Medikų teigimu, tirpsmo vandens trūkumas organizme yra viena iš aterosklerozės priežasčių.

Amerikiečių biofizikas A. Sent Dierdji ledo tirpsmo vandenį laiko „gyvenimo matrica“. Vartojant paprastą vandenį, organizmas, norėdamas didinti jo veiksmingumą, turi lyg ir pakeisti jo strukturą. Tam reikia papildomos organizmo energijos, laiko, tam tikrų medžiagų, o „ledinį“ vandenį organizmas įsisavina tiesiogiai. Tokia palankaus biologinio veikimo paslaptis. Kaip tai padaryti su paprastu vandeniu?
Geriamą vandenį reikia atšaldyti šaldytuve, o susidarius pirmiesiems ledo kristalėliams, gerti. Labai sveika gerti bet kokį gėrimą su ledo kristalėliais.
Šiandien trečdaliui planetos gyventojų, 60 procentų sausumos teritorijos trūksta vandens. Ypač stygių jaučia išsivysčiusios šalys: Aglija, VFR, Italija. Dėl netolygaus pasiskirstymo vandens išteklių trūksta, Kaukazo ir Vidurinės Azijos respublikoms.


Atgal  1  [2]  3  4  5  6  7  Toliau
Darnipora.lt