Ieškoti
:
:
Pamiršote slaptažodį?  Prisijungti>>
(Darbą įkėlė Svečias)

Darbas:

pedagogai privalo dėmesingai apgalvoti pratybas, kokias užduotis jiems skirti, kaip užtikrinti jų organizuotima, išlaikyti dėmesį ir skatinti susikaupti. Darbingumo užtikrinimui būtinos mankštos pertraukėlės. Labai svarbu, kad vaikas su regėjimo negalia pamokų metu naudotųsi keliais analizatoriais, kad visos vaiko sensorinės funkcijos dalyvautų tiriant ir atpažįstant daiktą, išskirtų jo būdingus bruožus. Pedagogas, drausmindamas vaiką, neturėtų kelti balso. Jo balsas turi būti pakankamai garsus ir emocionalus. Per pratybas pedagogas turi nuolat stebėti vaiko pozą.
Darbuotojas visad turėtų gerai žinoti savo tikslus ir pareigas šeimoje, kad galėtų taktiškai ir konkrečiai pakreipti tėvų ir artimųjų nuostatas, įtraukiant juos į bendrą darbą, ugdant ir lavinant vaiką su regėjimo negalia. Tokiu bendradarbiavimu užtikrinant sėkmingesnį rezultatų pasiekimą. Galime sakyti, jog socialinis darbuotojas teikia įvairiapusę
pagalbą šeima, pradedant įvairiomis konsultacijomis ir baigiant dokumentų tvarkymu, leidžiančiu pasinaudoti įvairia socialinia parama( kompensuojamomis maitinimo išlaidomis darželyje, nemokama gydomaja korekcine pagalba...)

2. Vaikai su fizine negalia ( cerebriniu paralyžiumi)
Vaikų cerebrinis paralyžius (toliau VCP) - gana dažna vaikų neįgalumo priežastis. Būtent šis sutrikimas yra vienas dažniausių iš fizinių ir judėjimo sutrikimų grupės. VCP gali pasireikšti vienu ar daugiau šių sutrikimų: raumenų spazmais, eisenos ir judėjimo sutrikimais, suvokimo, kalbos, regos, klausos sutrikimais, protiniu atsilikimu. Taigi vaikams, sergantiems VCPir turintiems vienokius ar kitokius sutrikimus, reikalinga kompleksinė kelių specialistų pagalba. Tai neprogresuojantis sutrikimas, jo negalima visškai išgydyti tikrąja to žodžio prasme. Tačiau tinkamas gydymas, ugdymas, terapija, kompensacinės technikos pritaikymas gali padėti vaikui, turinčiam šią negalią, gyventi visavertį gyvenimą. Pagalba, jos teikimo būdai priklauso nuo to, kokia ligos stadija. Taigi ti pastovus vaiko stebėjimas leidžia sužinoti visus ligos ypatumus ir teisingai taikyti reabilitacinę veiklą.

Vaikui, sergančiam cerebriniu paralyžiumi, turi būti teikiama tokia pagalba: meddicininis gydymas, psichologo ir socialinio darbuotojo pagalba, logopedo paslaugos, kineziterapija, ankstyvasis korekcinis ugdymas, įvairių tarnybų pagalba šeimai, kompensacinė technika, aplinkos ir būsto pritaikymas. Visa ši pagalba apima ne tik medicinine, bet ir socialinę-psichologinę reabilitaciją. Kalbant apie reabilitaciją, čia ji skirstoma pagal vaiko amžių. Vaikams nuo gimimo iki3 metų realibitacinę pagalbą teikia Ankstyvosios reabilitacijos korekcijos tarnybos, kurios paprastai


Atgal  1 ... 6  7  8  9  10  11  [12]  13  14  Toliau
Darnipora.lt