Ieškoti
:
:
Pamiršote slaptažodį?  Prisijungti>>
(Darbą įkėlė Svečias)

Darbas:

nepakankamumas, organizmo intoksikacijos požymiai (pykinimas, vėmimas, galvos svaigimas), sutrikusi sąmonė. Tinkamai gydant ligonio būklė pagerėja ir karščiavimas išnyksta 2-4-ąją parą, po 4-9 dienų nustojama kosėti, susinormina kraujo tyrimas.

Ūminis bronchitas – tai bronchų gleivinės uždegimas. Dažniau pasitaiko mažiems vaikams ir pagyvenusiems žmonėms. Ūminis bronchitas paprastai susijęs su virusinėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis, bet jį gali sukelti ir bakterijos, taip pat alerginės reakcijos ar į kvėpavimo takus įkvėptos juos dirginančios dujos bei cheminės medžiagos. Sergant bronchitu, bronchų gleivinė išburksta ir gamina labai daug gleivių. Tai trumpalaikis, grįžtamas sutrikimas, skirtingai nei lėtinis bronchitas, kuris sukelia tolesnį (lėtinį) bronchų pakenkimą. Ūminis bronchitas trunka iki 2 sav. Dažniausia ūminio bronchito komplikacija – plaučių uždegimas. Bronchitas gali pereiti
į lėtinį, ypač jei žmogus nusilpęs nuo kitų ligų, gyvena sveikatai žalingoje aplinkoje.
Simptomai. Ūmiam bronchitui būdingas sausas dirginantis kosulys, sustiprėjantis naktį, iki 38 – 39 ºC pakylanti temperatūra. Kosulys įprastai sušvelnėja po keleto dienų, kadangi pradeda gamintis gleivės.
Tradiciniai gydymo metodai. Skiriamas lovos režimas, ant krūtinės dedami garstyčių trauklapiai, patariama gausiai gerti šiltų skysčių. Gydytojas skiria atsikosėjimą lengvinančius ir broncholitinius, tai yra gleives skystinančius, vaistus. Jeigu reikia, skiriami karščiavimą mažinantys nesteroidiniai priešuždegiminiai vaistai.

Bronchitas laikomas lėtiniu, kai žmogus juo serga ilgiau nei 2 m. ir kasmet kosti bei skrepliuoja ne trumpiau kaip 3 mėn. Lėtinis bronchitas siejamas su bronchų gleivinę dirginančiomis medžiagomis, esančiomis užterštame ore: tabako dūmai, išmetimo dujos ir t.t. Sergant lėtiniu bronchitu, bronchų gleivinė sustorėja, išburksta ir pradeda gaminti per daug gleivių. Gleivinės paburkimas susiaurina kvėpavimo takus ir taip apsunkina oro patekimą į plaučius, kur vyksta dujų apykaita. Būklę apsunkina ir tai, kad pabrinkimai kvėpavimo takuose trukdo vienasluoksnio epitelio darbui, o tai reiškia, kad nei gleivės, nei su oru patenkantys patogeniški mikrobai nepašalinami iš kvėpavimo takų ir jie patenka į plaučius. Prasidėjusi nauja kvėpavimo takų infekcija pablogina esamą ligą ir dar labiau apsunkina kvėpavimo sistemos darbą. Todėl sergant lėtiniu bronchitu, reikia saugotis peršalimo, gripo ir kitų infekcinių ligų.

Simptomai. Pirmuoju lėtinio bronchito simptomu yra pastovus kosulys, kurio metu išsiskiria daug gleivių, ypač rytais. Priklausomai nuo to, kiek liga progresuoja, kosulys stiprėja,


Atgal  1  2  [3]  4  5  Toliau
Darnipora.lt