Ieškoti
:
:
Pamiršote slaptažodį?  Prisijungti>>
(Darbą įkėlė Svečias)

Aprašymas:Darbas:

ĮVADAS

Maitinimasis – būtina sąlyga organizmui normaliai augti, vystytis ir funkcionuoti.
Dieta – tai tam tikras maitinimasis, rekomenduojamas kokiu nors sveikatos gerinimo arba ligos gydymo tikslu. Dieta nusako maitinimosi režimą, maisto produktų pasirinkimą, tam tikrą maisto gaminimą ir t. t.
Be dietos koregavimo neįmanoma gydyti sergančių lėtiniais hepatitais, kepenų ciroze, gelta ir kitomis kepenų ligomis.
Kepenys – stambiausia virškinimo liauka bei didžiausias vidaus organas. Jos yra pagrindinė organizmo laboratorija, dalyvaujanti baltymų, riebalų, angliavandenių ir kitų medžiagų apykaitoje. Labai svarbus kepenų vaidmuo nukenksminant į organizmą patenkančias (alkoholis ) ir organizme susidarančias (amoniakas ) kenksmingas medžiagas. Kepenyse nuolat vyksta daugybė biocheminių reakcijų.
Kepenų ligų priežastys: XX amžiuje žmogaus organizmas susiduria su daugybe
egzogeninių nuodų ir toksinų, visiškai naujų cheminių junginių; taip pat reikia nepamiršti, kad kepenų ligų atsiradimui didelę reikšmę turi nuolatinis aplinkos užterštumas, besaikis alkoholio vartojimas ir nekontroliuojamas vaistų vartojimas. Ir esant ligai, kepenys lieka pagrindiniu organu, kur vyksta detoksikacija ir metabolizmas.
Mitybos nepakankamumas,atsiradęs dėl kepenų funkcijos nepakankamumo, būna dėl medžiagų apykaitos sutrikimų, anoreksijos ir neadekvačios dietos. Pablogėjusi absorbcija ir virškinimas taip pat veikia nutrientų apykaitą.
Pagrindinis dietos tikslas – apsaugoti nuo liesėjimo.MAITINIMOSI YPATUMAI

Skiriant dietinį gydymą būtina atkreipti dėmesį į makro- ir mikronutrientų kiekį dietoje. Vienas svarbiausiu mikronutrientų yra baltymas. Praturtintos baltymais dietos padeda atstatyti kepenų funkcijas ir dalyvauja sintezėje fermentų, reikalingų toksinų dezaktyvavimui. Baltymų šaltiniai – kiaušiniai, varškė, pieno produktai, mėsa, žuvis, duona, kruopos. Skaidulinės medžiagos teigiamai veikia žarnyno mikroflorą, folio rūgšties ir B grupės vitaminų sintezę, mažina cholesterolio kiekį, sugeria ir pašalina toksines medžiagas.
Sergančiųjų kepenų ligomis dietoje turi būti pakankamai skaidulinių medžiagų. Jų šaltinis – vaisiai, daržovės, kruopos. Būtina atkreipti dėmesį ir į riebalų kiekį. Jis yra mažinamas. Riebalai turi būti subalansuoti. Augalinės kilmės riebalai turi sudaryti 30% bendro riebalų kiekio. Sergant kepenų ligomis labai svarbu kad organizmas gautų įvairių riebalų, ypač svarbūs yra omega 3. Gyvūninių riebalų yra pieno produktuose, lašiniuose, svieste. Negalima vartoti margarino, reikėtų vengti


[1]  2  3  4  5  6  Toliau
Darnipora.lt