Maisto produktų tarša
Ieškoti
:
:
Pamiršote slaptažodį?  Prisijungti>>
(Darbą įkėlė Svečias)

Aprašymas:Darbas:

Maisto produktų tarša

Parduotuvėse maisto produktų tikra gausybė. Dauguma jų gražiai supakuoti, labai skanūs. Kiekvienas turime pačius mėgstamiausius, dažnai valgomus ir niekad neatsibostančius maisto produktus. Būtų gerai, jeigu mūsų mėgstamiausieji būtų ne tik gražiai supakuoti, skanūs, bet dar ir maistingi bei švarūs, t.y. juose būtų pačių reikalingiausių medžiagų – baltimų, vitaminų, mineralinių medžiagų ir kuo mažiau įvairių kenksmingų priedų.
Kokie gi tie maisto produktai, kuriuos perkame, o gal užsiauginame patys, valgome kasdien, o gal tik per šventes?
 Naturalūs maisto produktai – tai tie kuriuos mums tiekia pati gamta: vaisiai, uogos daržovės, medus, riešutai, pienas ir kt..
 Perdirbti maisto produktai – gamtos ir žmogaus proto bei rankų kūrinys: duona, bandelės, sūriai, ledai ir kt..
 Sintetiniai maisto produktai, kartais jie dar vadinami maisto priedais – tai medžiagos kurios
dažniausiai nėra vartojamos kaip atskiri maisto produktai, bet yra dedami į maisto produktus tam tikrais tikslais (gerinti skonį, spalvą, išlaikymą ir pan.)pačios ar jų dariniai:
1. Glazūros suteikia produktams blizgesį.
2. Konservantai slopina bakterijų ir grybelių dauginimąsį ir taip pailgina saugojimo laiką.
3. Stabilizuojančios ir tvirtinančios medžiagos pagerina maisto produktų konsistenciją.
4. Saldikliai – tai ne cukrus, bet kitos saldžios medžiagos (aspartamas, acesulfamas K, sacharinas), neturinčios jokios energetinės vertės, o kitų saldiklių (sorbitolio, ksilitolio) energetinė vertė beveik tokia pat kaip ir cukraus.
5. Antioksidantai – medžiagos, apsaugančios maisto produktus (visų pirma riebiąsias rūgštis), kad jie neprarastų spalvos ir neapkarstų.

6. Emulsifikuojančios medžiagos neleidžia atskirai susikaupti vandeniui ir riebalams (pvz., majoneze).
7. Skonio stiprintojai pagerina produkto skonį, nededant į jį jokių kvapą ar skonį turinčių medžiagų. Tipiškas pavyzdys – natrio glutamatas.
8. Kvapiosios ir skonio medžiagos gali būti natūralios ar sintetinės. Atidžiai skaitykite pavadinimus – braškių skonio leduose nebūtinai rasite braškių.
 Funkciniai maisto produktai nei skoniu, nei išvaizda nesiskiria nuo įprasto maisto, tačiau turi tam tikrų komponentų, galinčių padėti apsisaugoti nuoįvairių ligų,pagerinti savijautą, suteikti organizmui medžiagų, kurių jam trūksta. Jų Lietuvoje gaminama dar nedaug, nors pasaulyje šis maistas vis populerėja. Šio maisto pradininkai – japonai. Pas mus jau galima nusipirkti funkcinių maisto produktų – duonosgaminių su sėlenomis ar jūros kopūstais, makaronų su jūros kopūstais, aliejaus su karotinu, raugintų pieno produktų su


[1]  2  3  4  5  6  7  Toliau


Darnipora.lt