Ieškoti
:
:
Pamiršote slaptažodį?  Prisijungti>>
(Darbą įkėlė Svečias)

Aprašymas:Darbas:

KAUNO KOLEGIJA
VERSLO VADYBOS FAKULTETAS
MAISTO PRAMONĖS VERSLO VADYBOS KATEDRA
IŠLYGINAMOSIOS STUDIJOS

Infekcinių ligų nagrinėjimas
PŪSLELINĖ


Kaunas 2006
ĮVADAS

Žiemos pabaigoje, nusilpus organizmo atsparumui, puola visokios bacilos. Ne išimtis ir herpes virusas, arba lūpų pūslelinė, kuri žmonėms sukelia didelį diskomfortą. Herpes simplex virusas gyvena beveik kiekvieno žmogaus organizme. Anot medikų, jį nešioja apie 90% žmonių. Jei imunitetas stiprus, šis virusas gali ramiai tūnoti organizme ir neišlysti visą gyvenimą . Susidarius palankioms sąlygoms, keičiantis orams, peršalus, nusilpus organizmo atsparumui, jis kaip mat „praneša apie save“.
Pūslelių gali iškilti ir patyrus stresą, moterims – po menstruacijų ir t.t. Dažniausiai jos iškyla ant lūpų, tačiau paprastoji pūslelinė gali išplisti ir pažeisti veidą, kaklą, nosies ir burnos gleivinę, luosmenį ar lyties organus. Negydoma ir išplitusi lūpų pūslelinė kartais komplikuojasi bei sukelia galvos smegenų ir minkštųtų dangalų uždegimą.
Pūsleline susergama staiga. Keletą valandų prieš iškylant pūslelėms toje vietoje oda ir gleivinė tampa jautri, pradeda kaisti, dilgčioti ar tempti. Paskui ant paraudusios, patinusios odos ar gleivinės iškyla grupelė smulkių skaidrių, vandeningų, perštinčių ir niežtinčių pūslelių. Po kelių dienų jos trūksta ir susidaro skausmingų žaizdelių. Kartais pakyla nedidelė temperatūra, maudžia raumenis, skauda galvą ir vargina bendras silpnumas.

Kaip apsisaugoti nuo labai nemalonios ligos – pūslelinės, kaip ją gydyti ir kaip išvengti, sužinojau rašydama šį, sanitarijos ir higienos praktinį darbą. Čia surinkau medžiagą apie viruso sukėlėjus, jiems palankią terpę, kap liga pasireiškia ir kaip gydoma. Tai labai svarbi ir naudinga informacija.

Pūslelinės infekcija

• Pūslelinė, kurią sukelia herpes simplex virusas (gr. herpo – šliaužti), yra viena iš labiausiai paplitusių infekcijų – apie 90% suaugusių žmonių yra užsikrėtę Herpes virusais.
• Šie virusai priklauso DNR turinčių, Herpes viridae virusų šeimai.
• Užsikrečiama ankstyvoje vaikystėje. Pirminis užsikrėtimas dažniausiai besimptomis.
• Infekcijos šaltinis - žmogus, sergantis aktyvia ar besimptome ligos forma.
• Po pirminio užsikrėtimo virusai išlieka organizme neaktyvūs galvos nervuose, nugaros smegenyse, limfocituose,


[1]  2  3  4  5  6  7  Toliau
Darnipora.lt