Ieškoti
:
:
Pamiršote slaptažodį?  Prisijungti>>
(Darbą įkėlė Svečias)

Aprašymas:



Darbas:

Įvadas
Kiekvienas žmogus privalo rūpintis savo sveikata, nes ji priklauso tik nuo mūsų pačių kaip ir gera savijauta, žvali nuotaika. Bet statistinėmis duomenimis nustatyta kad savo sveikatai, ligų profilaktikai ir sveikai gyvensenai skiriame per mažai dėmesio, o susigriebiame tik tada kai pajuntame skausmus, o tada dažniausiai būna per vėlu ką nors keisti.
Dar giliai senovėje gydytojai ir filosofai buvo tos nuomonės, kad be fizinio aktyvumo neįmanoma būti sveikam. Rašytojas ir filosofas Platonas judėjimą pavadino gyvybės šaltiniu. Aristotelis skelbė: ,,Mąstyti lengviau, kai pasivaikščiojimas įkaitina kūną". 0 didysis švietėjas Žanas Žakas Ruso tvirtino: ,,Jeigu norite, kad mokinys būtų protingas , be atvangos lavinkite jo kūną. Tvirtas ir sveikas žmogus bus išmintingas".

Mokslininkai pastebėjo, kad pradėję lankyti mokyklą vaikai juda dvigubai mažiau negu ikimokyklinukai. Jie, rengdami pamokas, sėdi mokykloje,
namuose, o judėjimo stoka neigiamai veikia fizinį bei protinį brendimą. Dėl nepakankamo judėjimo sutrinka kraujotaka, kvėpavimas, susilpnėja raumenų tonusas, ypač paveikiama nervų sistema: vaikas darosi dirglus, vangus, nedėmesingas, greitai pavargsta. Nors mokyklinio amžiaus vaikams būdingas poreikis judėti, tačiau iškyla pavojus, kad gali susiformuoti vienas iš blogiausių įpročių - vengimas kiekvieno nereikalingo judesio. Tuo tarpu moksliniai tyrimai įrodė, kad nuo fizinio aktyvumo laipsnio priklauso kai kurios žmogaus psichinės ypatybės: dėmesys, atmintis, skaičiavimas mintinai.

Žmogaus išvaizdai ir sveikatai didelės reikšmės turi laikysena. Tai įprastinė vaikų kūno padėtis. Ji yra taisyklinga, kai vaikas, ypatingai neįtempdamas raumenų, vaikšto, sėdi tiesiai laikydamas liemenį ir galvą. Netaisyklinga laikysena - ne tik išorinis defektas. Jis trukdo ir vidaus organų fiziologinei veiklai. Kai laikysena taisyklinga, vidaus organai nesuspausti, dirbam normaliomis sąlygomis, todėl jų veikla nesutrinka.


Nuo senų senovės gražaus žmogaus etalonas buvo stiprus, graikštus su taisyklinga laikysena individas, gebantis išlikti pavojų apsuptame pasailyje. Todėl žmonės skirdavo ypač daug dėmesio fiziniam ugdymui. Tai aiškiai pastebima meno kurynių palikimo atvaizduose. Yra daug būdų, kurių dėka žmonės stengdavosi atrodyti dailiai. Moterys nešiodavo korsetus, kurie pabrėždavo ne tik siaurą taliją, bet ir išlaikydavo nugara tiesioje padėtyje.17 - 19 amziuje tėvai, stengdamiesi išugdyti savo vaikų taisyklinga laikysena tvirtindavo jiems prie nugaros medinius pagaliukus kryžiaus formos, kurių dėka nugara visada buvo tiesioje padėtyje. Juk žmogaus
1

taisyklinga laikysena ne vien estetinė vertybė,


[1]  2  3  4  5  6  7  8  9 ... 13  Toliau




Darnipora.lt