Ieškoti
:
:
Pamiršote slaptažodį?  Prisijungti>>
(Darbą įkėlė Svečias)

Aprašymas:Darbas:

Elektros energijos gamyba, perdavimas ir panaudojimas.

Elektros energijos generavimas.
Elektros energija žymiai pranašesnė už kitas energijos rūšis tuo, kad ją galima perduoti dideliais atstumais be didelių nuostolių ir kartu patogu paskirstyti naudotojams. Gana paprastais įrenginiais iš mechaninės, vidinės, šviesos energijos galima perversti į el. energiją.
Kintamoji el. srovė, lyginant su nuolatine pranašesnė tuo, kad įtampą ir srovės stiprumą galima keisti gana plačiose ribose be didelių energijos nuostolių.
Elektros srovę gamina generatoriai – tai įrenginiai, kurie vienos ar kitos rūšies energiją paverčia elektros energija. Prie generatorių priskiriami: galvaniniai elementai, elektrostatinės mašinos, termobaterijos, saulės baterijos ir t.t. Dabar svarbiausią reikšmę turi elektromechaniniai indukciniai kintamosios srovės generatoriai. Jų veikiamas pagrįstas elektromagnetinės indukcijos reiškiniu.
Generatorius
sudarytas iš: 1) Elektromagnetas – sukuriantis magnetinį lauką; 2) Apvija – kurioje indukuojasi kintamoji evj Kadangi evj, indukuotos nuosekliai sujungtose vijose, sudedamos, tai indukcinė evj amplitudė rėmeliuose yra proporcinga vijų skaičiui. Ji proporcinga taip pat kiekvieną viją kertančio kintamojo magnetinio srauto amplitudei *m*BS.
Dideliam magnetiniam srautui gauti generatoriuose naudojama speciali magnetinė sisema, sudaryta iš dviejų šerdžių, kurios pagamintos iš elektrotechninio plieno. Magnetinį lauką sukuriančios vijos dedamos į vienos šerdies griovelius, o vijos, kuriose indukuojama evj, - į kitos šerdies griovelius. Viena šių šerdžių kartu su savo apvija sukasi apie horizontalią arba vertikalią ašį. Todėl ji vadinama rotoriumi. Nejudanti šerdis su savo apvija vadinama statoriumi. Tarpas tarp statoriaus ir rotoriaus šerdžių daromas kiek galima mažesnis. Tuomet magnetinės indukcijos srautas būna didžiausia.

Transformatorius.
Sudarytas iš uždaros plieninės šerdies, ant kurios užmaunamos dvi ritės su apvijomis. Viena tų apvijų vadinama – pirmine, jungiama prie kintamosios įtampos šaltinio. Prie kitos - antrinės – jungiama “apkrova”, t.y. prietaisai ir įrenginiai, vartojantys el. energiją.
Transformatoriaus veikimas tuščiąja eiga.
Transormatoriaus veikimas pagrįstas elektromagnetinės indukcijos reiškiniu. Pirmine apvija tekanti kintamoji srovė sukuria šerdyje kintamąjį magnetinį srautą, kuris kiekvienoje apvijoje indukuoja evj. Šerdis, pagaminta iš transformatorių plieno, koncentruoja magnetinį srautą, todėl jis praktiškai būna tik šerdies viduje ir vienodas visuose jos skerspjūviuose.
Bet kurioje pirminės ar antrinės apvijos vijoje indukuotos evj momentinė vertė e yra


[1]  2  3  4  Toliau

Komentarai

Paskelbtas 10 metai 4 mėnesiai prieš
NEBLOGAS

Darnipora.lt