Ieškoti
:
:
Pamiršote slaptažodį?  Prisijungti>>
(Darbą įkėlė Svečias)

Aprašymas:Darbas:

Paukščiai


Liepsnelė

Karalystė – gyvūnų
Tipas – stuburiniai
Klasė – paukščiai (Aves)
Būrys – žvirbliniai (Passeriformes)
Šeima – strazdiniai (Turdidae)

Buveinė

Įvairūs miškai ir želdiniai su tankiu traku ir/ar pomiškiu.

Paplitimas ir gausa Lietuvoje

Paplitusi visur. Dažna. Pavieniai paukščiai lengvomis žiemomis kartais žiemoja.

Išvaizda, skiriamieji požymiai, elgesys, panašios rūšys

Labai nedaug mažesnė už didžiąją zylę. Vienas dažniausių mūsų miškų paukščių ir vienas geriausių giesmininkų. Lengviausiai suaugęs paukštis veisimosi metu atpažįstamas iš rusvos kaktos, dalies galvos šonų, gerklės ir krūtinės. Nuo truputį panašaus mažosios musinukės patino skiriasi didesne rusva dėme kūno priekyje. Patino ir patelės apdaras vienodas. Sezoniniai apdaro skirtumai labai nedideli.
Jaunikliai turi strazdų šeimos paukščiams būdingą apdaro raibuma: labiausiai gerklė,
pagurklis, krūtinė ir galva bei iš dalies nugara su sparnais yra su iš arti gerai matomomis dėmelėmis. Krūtinėje jau būna matomi rusvai rudos dėmės kontūrai. Rudenį jaunikliai įgauna suaugusiems būdingą apdarą.
Minta smulkiais bestuburiais. Rudenį sulesa smulkių uogų. Lizdus dažniausiai suka ant žemės, bet kai kada užima ir neaukštai esančias dreves ir inkilus. Būdingas elgesio elementas – tupėdama ant žemės ar medžiuose nerimaudama dažnokai sustojusi linksi ir tūpčioja.

Balsas

Nerimo balsas – tarškus ir greitai kartojamas “tik-tik-tik...”. Girdima ir ilgesnė nerimo trelė “tiktiktiktik...”. Giesmelė tyli, melodinga, be karkiamųjų garsų. Patinas tuoktuvių giesmelę veisimosi sezono pradžioje gieda beveik visą dieną. Vis dėto aktyviausiai gieda vakare saulei nusileidus.


Gegutė

Karalystė – gyvūnų
Tipas – stuburiniai
Klasė – paukščių (Aves)
Būrys – gegutiniai (Cuculiformes)
Šeima – gegutiniai (Cuculidae)

Buveinė

Miškai, krūmynai, pelkės, paežerės, kur daugiau perinčių žvirblinių paukščių.

Paplitimas ir gausa Lietuvoje

Paplitusi visur. Įprasta.

Išvaizda, skiriamieji požymiai, elgesys, panašios rūšys

Didesnė už smilginį strazdą, bet mažesnė už kėkštą. Dydžiu ir išvaizda panaši į paukštvanagį. Žmonių neblogai pažįstama iš paprasto, bet kartu labai specifiško balso. Kūnas pailgesnis nei daugumos paukščių. Du kojų pirštai atsukti į priekį ir du atgal. Apdaras vienodas visais sezonais.
Suaugusio patino viršus, galva, kaklas ir krūtinė melsvai pilki. Krūtinės apatinė dalis ir pilvas balti su skersiniu tamsiu raštu. Patinas didesnis už patelę.
Patelės esti dviejų spalvinių formų – pilkos ir rudos. Pikosios


[1]  2  3  Toliau
Darnipora.lt