Ieškoti
:
:
Pamiršote slaptažodį?  Prisijungti>>
(Darbą įkėlė Svečias)

Darbas:

metimo, prisitraukimu prie skersinio, atsispaudimu nuo lygiagreciu, šuoliu i toli iš vietos rezultatai. Taip pat žymiai sumažeja pagyvenusiu asmenu, neužsiiminejanciu kuno kultura, ištverme, kas pastebima dirbant ivairius darbus. Ir motorineje veikloje, kuri reikalauja ypatingu jegos, greicio fiziniu ypatybiu. Pvz./ nubegus 100 metru ištverme sumažeja žymiai greiciau negu nubegus 60 m, o bendras ištvermes sumažejimas yra pastebimas nubegus 1000 m atkarpa.

Senstant blogeja ir judesiu koordinacija. Tai ypac pastebima šokant i toli isibegejus bei metant granata. Šios lengvosios atletikos rungtys reikalauja geros judesiu koordinacijos, nes reikia suderinti isibegejima su atsispyrimu, užsimojima su granatos išmetimu.

Senstant sutrinka ir vikrumo funkcija, kuri yra glaudžiai susijusi su koordinacija. Iš pažiuros nesudetingi pratimai, pvz., ejimas koja i koja, ejimas vietoje darosi sunkiai iveikiami. Sumažeja žmogaus raumenu bendras darbingumas.
Tuo paciu keiciasi kraujo apytakos ir kvepavimo sistemu reakcija i fizini kruvi. Širdies, kraujagysliu, kvepavimo sistemos veiklos sutrikimai turi itakos fiziniu kruviu intensyvumui.

Atlikti tyrimai, kuriuose dalyvavo ivairiu amžiaus grupiu žmones, nustate, kad gavus vienoda kruvi, širdies ir kvepavimo sistemos, priklausomai nuo amžiaus, reaguoja nevienodai (V.Frolkis, 1969 m.). Esant nedideliems kruviams pagyvenusio amžiaus žmoniu poslinkiai pranoksta jaunesniuju rodiklius. Intensyvejant kruviui, šie rodikliai pradžioje išsilygina, veliau pamažu didinant kruvi pagyvenusiu žmoniu funkciniai organizmo rodikliai krinta, palyginus su jauno amžiaus žmoniu rodikliais.

Labai svarbu žinoti, kad po intensyvaus fizinio kruvio staiga sutrinka pagyvenusiu žmoniu kvepavimas, pailgeja darbingumo atsistatymo periodas. Nuo gimimo iki paskutiniu gyvenimo dienu žmogaus organizme vyksta sudetingiausi strukturiniai procesai, kurie keicia lasteliu audiniu bei organu sandara. Kaip nera amžinos jaunystes, taip nera ir amžino gyvenimo. Tiktai Getes poetine fantazija nukaršusi seni Fausta galejo sugražinti i jaunas dienas ir paversti stipriu vyru. Labai gaila, bet tikroveje tokiu stebuklu nebuna. Žmogus taip pat sensta ir keiciasi kaip ir mus supanti aplinka. Tiktai senejimo greitis ir jo charakteris nevienodas. Kai kada 60-metis gali atrodyti kaip 50-metis, o kartais 50-metis visai nesiskiria nuo 60-mecio. Visa tai priklauso nuo igimtu savybiu, genetikos, persirgtu ligu, buitiniu gyvenimo salygu, gyvenimo budo ir t.t.


Yra objektyviu veiksniu, kurie nepriklauso nuo žmogaus valios. Bet yra ir subjektyviu, kuriuos žmogus gali kontroliuoti ir valdyti senejimo procesa. Visiems gerai žinoma, kad gyvenimo pagrindas - medžiagu apykaitos procesas. Jis susideda iš asimiliacijos


Atgal  1  2  3  [4]  5  6  Toliau
Darnipora.lt