Tėvynės sąjunga lietuvos krikščionys demokratai

Tėvynės sąjunga lietuvos krikščionys demokratai

Trumpai

Sutrumpinimas Konservatoriai“
Pirmininkas Gabrielius Landsbergis
Įkurta 1993 m.
Jaunimo organizacija Jaunųjų konservatorių lyga
Narių skaičius 14 921 (2015) [1] [2]
Politinė ideologija Proeuropietiškumas, Liberalkonservatyvizmas, Krikščioniškoji demokratija, Konservatyvizmas
Politinė pozicija Centro dešinė
Religija Katalikybė
Tarptautinė narystė Tarptautinė demokratų sąjunga
Partijos spalvos Mėlyna, žalia
Vietų skaičius Seime 31 / 141
Vietų skaičius Lietuvos rajonų tarybose 249 / 1526
Vietų skaičius Europos parlamente 2 / 11

Politika

Pagal tradicinį politinį spektrą, Tėvynės Sąjungai būdinga liberalioji konservatizmo politika. Partija tradiciškai pasisako už patriotizmo ir pilietiškumo ugdymą, tradicines šeimos ir tautines vertybes, tačiau taip pat pastaruoju metu didėja liberaliosios ideologijos įtaka partijoje. TS–LKD suburtos „permainų koalicijos“ valdymo metu. Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai yra Europos liaudies partijos narė.

Istorija

Tėvynės sąjunga įkurta 1993 m. gegužės 1 d., kaip Sąjūdžio politinės veiklos tesėja. Ji turėjo daugumą 1996-2000 m. kadencijos Seime, o 2000–2004 m. ir 2004–2008 m. kadencijose iškovojo mažiau vietų ir nedalyvavo valdančiosiose koalicijose.

2000 m. liepos 2 d. iš Tėvynės sąjungos pasitraukusio buvusio TS Valdybos pirmininko Gedimino Vagnoriaus ir jo šalininkų iniciatyva įkurta Nuosaikiųjų konservatorių sąjunga (2004 m. reorganizuota į Krikščionių konservatorių socialinę sąjungą).

2003 m. lapkričio 8 d. Tėvynės Sąjungos ir Lietuvos dešiniųjų sąjungos suvažiavimai pritarė nutarimams dėl partijų jungimosi. 2004 m. vasario 7 d. Tėvynės Sąjungai susijungus su Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjunga, ji tapo didžiausia Lietuvoje politine partija.

2008 m. vasario 24 d. Lietuvių tautininkų sąjungos ir kovo 11 d. Tėvynės Sąjungos suvažiavimai patvirtino Lietuvių tautininkų sąjungos prisijungimą prie Tėvynės sąjungos.

2008 m. gegužės 17 d. partijų suvažiavime Tėvynės sąjunga ir Lietuvos krikščionių demokratų partijos susijungė į politinę partiją „Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai“. Naujuosiuose partijos įstatuose įteisintas ir ilgasis pavadinimas „Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai (konservatoriai, politiniai kaliniai ir tremtiniai, tautininkai)“, kuris atspindi visas Tėvynės sąjungos atstovaujamas idėjines kryptis ir atsižvelgia į anksčiau įvykusį Lietuvių tautininkų sąjungos prisijungimą prie Tėvynės sąjungos. Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų pirmininku patvirtintas Tėvynės sąjungos pirmininkas Andrius Kubilius, o jo pirmuoju pavaduotoju – Lietuvos krikščionių demokratų pirmininkas Valentinas Stundys.

Planas Lietuvai

Atėjo laikas atsigręžti į tyliąją Lietuvos žmonių daugumą – į sąžiningai dirbančius ir dirbusius piliečius, nusipelniusius vakarietiškos gerovės. Kartu sukursime tokią valstybę, kuri yra verta savo žmonių, kuria galėtume tikėti, pasitikėti ir didžiuotis. Mūsų vizija – teisinga ir pasididžiavimo verta Lietuva. Savo plane Lietuvai pateikiame konkrečius pasiūlymus, kaip šios vizijos ketiname pasiekti. Mūsų prioritetai iki 2021 metų yra:

Lietuvos ūkį paversti gerai apmokamas darbo vietas kuriančia ir tarptautiniu lygiu konkurencinga, eksportu paremta ekonomika, taip realiai sprendžiant Lietuvai opiausias masinės emigracijos ir senstančios visuomenės problemas;

įgyvendinti būtinas pertvarkas, kad švietimo sistema mūsų šalyje kiekvienam to siekiančiam suteiktų geriausią išsilavinimą;

iš pagrindų modernizuoti valstybės valdymo sritį, nuosekliai mažinant biurokratinę naštą, užtikrinant aukščiausios kokybės viešąsias paslaugas ir sukuriant permainų lyderyste pasižyminčią valstybės tarnybą.

Švietimo planas

Mūsų šalyje nuosekli diskusija apie išsilavinimą ir jo raidos siekius nevyksta jau antrą dešimtmetį. Nors būta net kelių mėginimų pradėti permainas šioje srityje, jokių giluminių pokyčių pasiekti taip ir nepavyko. Tokie pokyčiai galimi tik tada, kai suvokiama, kad apie išsilavinimą galima kalbėti tik kaip apie visumą. Esame įsitikinę, kad švietimo sistemos pertvarka turi prasidėti nuo naujo žvilgsnio į ugdymo turinį, mokymo metodiką ir pedagogų rengimą.

Ekonominis planas

Ateinantys ketveri metai Lietuvos žmonėms turi tapti spartaus ekonominės ir socialinės gero-vės augimo laikotarpiu. Kad visi sąžiningai dirbantys ir dirbę žmonės realiai pajustų kylančią gyvenimo kokybę, visoje Lietuvoje turi būti sukurta daugiau kokybiškų darbo vietų. Jos turi būti ne tik gerai apmo-kamos, bet ir panaudojančios ilgalaikį Lietuvos kaip valstybės augimo potencialą – čia gyvenančių žmonių darbštumą, kūrybiškumą ir intelektą.

2016 rinkimai

2016 m. Lietuvos Respublikos Seimo rinkimų pirmame ture partija surinko 21,66 % dalyvavusių rinkėjų balsų ir užėmė pirmą vietą bei gavo 20 mandatų. Į antrąjį turą pateko 42 partijos nariai. Antrame ture partija laimėjo 11 mandatų ir iš viso rinkimuose gavo 31 mandatą.