Muzikos integravimas į kitas veiklas: Muzikos integravimas į gamtą

IKIMOKYKLINIS UGDYMAS

MUZIKINIO UGDYMO METODIKA 2

Muzikos integravimas į kitas veiklas: Muzikos integravimas į gamtą

Savarankiškas darbas

Kaunas 2015/2016

ĮVADAS

Pagrindinis ugdytojų tikslas – grupės bendravimas ir komunikacija. Muzika – universali kalba. Vaikai muzikuodami, žaisdami įvairiais garsais visų pirma mokosi klausyti, išgirsti ir atpažinti, identifikuoti skirtingus garsus. Šie įgūdžiai būtini sėkmingam kalbos vystymuisi, dalinantis emocijomis bei užmezgant ir palaikant socialinius ryšius. Keletas pavyzdžių:

integruoti į gamtos pažinimą muzikiniai instrumentai skatina vaikų susidomėjimą procesu, nes jie vaikams tampa žaidimo objektais. Tereikia fantazijos ir vaikams susipažinimas su gamta gali tapti daug smagesnis. Muzika leidžia atsipalaiduoti, mokymasis tampa smagesnis ir nepastebimas, vaikai greičiau ir paprasčiau įsimena, pažinimas vykta per dainą.

Bendravimo įgūdžius palaikyti ir vystyti padeda žaidimai porose. Jų metu galima sukurti bendrą skulptūrą, bendrą šokį, imituoti vienas kito judesius skambant muzikai. Susipažinsime su žodeliais plačiai kojos ar rankos, aukštai rankos, sukam liemenį, keliam kairią, dešinę ranką ar koją.

Tikslas: Lavinti artikuliaciją, išmokti dainuoti dainelę “Po lietaus”, supažindinti vaikus su dainos veikejais.

Užduotys:

Atlikti dainą “Po lietaus”

Lavinti artikuliaciją ir mokyti manierų.

Mokėti apibūdinti veikėjus.

VEIKLOS EIGA

Ryto rato metu aptarti su vaikais kokie yra gyvūnai, paukščiai, kokius pažysta ar matė, kokius garsus jie skleidžia, kaip jie vaikšto, bėgioja ar skraido. Po ryto rato nuėjus į muzikinį muzikos pedagogė pirmiausia pagroja, o mes padainuojame ir kartu pašokame pasisveikinimo dainelę „Labas rytas“, po to pagroja kaip bėga pelytė, vaikai smagiai patipena ir pasako kas tai per gyvūnas, tada pagroja kaip vaikšto meška ir su vaikais paropojam ir pagalvojam kas taip galėtų vaikščioti, o gal vaikai įvardins jog tai dramblys, tai bus lavinama ne tik tartis bet ir jų laki fantazija, užsiėmimas su improvizacija.

Pagroju dainelę „Po lietaus“ ir su vaikais padainuojame, aptariame kokie miško žvėreliai buvo paminėti dainelėje.

Sukabinsiu grupėje 15 kortelių su gyvūnų ir paukščių paveikslėliais ir grotuvu paleisime gyvūnų skleidžiamus garsus kad vaikai atpažintu kuris paveikslėlis tinka tam garsui. Kur jis gyvena miške ar kieme, ar tai naminis ar laukinis gyvis.

Dar kartelį grupėje padainuojam dainelę „Po lietaus“

Sekanti kartą kai bus muzikinis pakartosime ir padainuosime dainelę „Po lietaus“ taip dainelę kartosime kol gebėsime ją padainuoti ir per Velykų rytmetį padainuosime tėveliams ir kitų grupių vaikams.

IŠVADOS

Susėdus ryto rate su vaikais aptarėme kokius gyvūnus žinome, dauguma vaikų puikiai žino katę, šunį, karvę, avį, kiaulę ir visus kitus naminius gyvūnus, žino ką jie mėgsta, kokius garsus skleidžia. Žino ir nemažai gyvūnų kuriuos matė zoologijos sode ar per televizorių, tai beždžionė, dramblys, zebras, krokodilas, papūga, tigras, liūtas, meška, begemotas. Vaikams labai daug emocijų teigiamų kalbėti apie gyvūnus. Žino kurie yra meilūs ir kurie yra pikti, kurių reikia bijo. Labai smagu kad net nelabai mėgstantys dalyvauti bendroje veikloje įsitraukė pokalbį, mane tai nudžiugino.

Atėjus pas muzikos pedagoge, ir užgrojus pelytės aukštą natą, pradėjome mažais žingsneliai bėgioti, paklausiau kas taip bėga visi choru pasakė – pelytė, emocijos tryško, meška taip pat greitai įvardino, tarp garsų radome šuniuką, katytę, netgi tigrą ir gyvatę. Vaikučių labai laki fantazija ir buvo įdomu stebėti kaip pasakius vieną gyvūną, kitas vaikas pataiso, tada jie atidžiai paklauso ir visada pritardavo vieningai nuomonei, šis garsinis, judrusis žaidimas labai visus suvienijo.

Labai įdomią improvizaciją sugalvojo mūsų muzikė ir pradėjo groti natas kurios priminė lietų ir mes visi susibūrėme ir slėpėmės po įsivaizduojamu skėčiu, ir dainavome dainą po lietaus, ir dar vaikučiams emocijos suveikė ir paminėjus meškutį, pelytę ir kiškutį vaikai striksėjo ir ropojo, labai smagu.

Grįžome į grupę ir radome sukabintas korteles, su paveikslėliais, vaikams šis garsų ir vaizdų žaidimas buvo labai įdomus, jie greitai orientavosi kieno skleidžiamus garsus girdėjo, vieni kitus taisė ir pasakojo kas ką ėda, koks gyvūnas yra mėgstamas.

Labai džiaugiuosi įvykdyta veikla, vaikų bendradarbiavimu, vieningumu, palaikymu vienam kitą, įsiklausimu į draugo nuomone. Puikiomis žiniomis apie gyvūnus ir paukščius, labai darniai ir sklandžiai įvykdyta veikla, vaikai visą dieną negalėjo pamiršti ir vis vaidino gyvūnais, skraidė po grupę. Sekančią dieną pasiūlysiu vaikams nupiešti savo mėgstamą gyvūną ar paukštį. Na o dainą „Po lietaus“ būtinai išmoksime ir dainuosime per Velykas.

PRIEDAI

LITERATŪRA

Jadvyga Šimaitienė, Dainelės ir žaidimai ikimokylinio amžiaus vaikams. Kaunas 2011

TURINYS

Įvadas………………………………………………………………………………………….2

Veiklos eiga………………………………………………………………………………….3

Išvados…………………………………………………………………………………………4

Priedai………………………………………………………………………………………….5

Literatūros šaltiniai………………………………………………………………………..6