Fizinės medicinos praktikos darbo analize

1775 0

KAUNO KOLEGIJA

KAUNO KOLEGIJA

MEDICINOS FAKULTETAS

SLAUGOS KATEDRA

Fizinės medicinos ir reabilitacijos slaugos praktika

Slaugos planas

Kaunas

2013

DOKUMENTINĖ DALIS

Inicialai: S. V. ♀

Gimimo metai, data, amžius: 1937. 08. 09 , 75m.amž.

Socialinė padėtis:Gyvena su artimaisiais individualiame name. Yra laiptai. Namas su patogumais. Esant būtinybei, namuose apsitarnauti padeda vyras.

Stacionarizuotas: skubos tvarka po 24 val.nuo susirgimo. Būtinoji pagalba (3.11).

Diagnozė hospitalizuojant: Pakartotinis galvos smegenų išeminis insultas dešinės vidurinės smegenų arterijos baseine. Kairiųjų galūnių pasilpimas. Išeminė širdies liga. Pirminė hipertenzija II0. Hipertertenzinės širdies išsiplėtimas, raumens padidėjimas dėl AH. Prieširdžių virpėjimas ir prieširdžių plazdėjimas. Normosistolinė forma ( iki 100k/min). Širdies kraujagyslių, kr

raujotakos nepakankamumas. 3 funkcinė klasė. II tipo CD (nuo 18m. amž. ir vyresniems). Nutikimas dėl mitybos įpročių.

Reinsultus ischaemicus cerebris in 6 ACM dextri haemiparesis sinistra MIC (IŠL). Hypertensia primaria II0. ( R – 3(rizikos grupė – 3)). Cardiophatia hypertensyva. Fibrilatio atriorum et undulatio atriorum forma normosystolica. Incuficientia cardiovascularis clasis functionalis 3. Diabetes militus typus 2. Adipositas alimentaris.

Pagrindindinė diagnozė pagal TLK: I63.5 Smegenų infarktas dėl nepatikslinto smegenų arterijų užsikimšimo.

Gretutinė dgn. pagal TLK: I10, I25.0, I48, Z50.1, I67.2, I69.3

Nusiskundimai:Pacientė blogai jaučiasi jau dvi dienos – skauda galvą. Pastebėjo, jog nenulaiko daiktų. 2008m., 2009m., 20

012m. 12mėn. turėjusi galvos smegenų insultą. Serga IŠL, HL, CD, buvę širdies ritmo sutrikimų, glaukoma (akių lašai).

Objektyviai: sąmoninga,orientuota, vyzdžiai d=k, nistagmas (=), Veidas kiek asimetriškas palyginti k. n/l raukšlė. Raumenų jėga galūnėse: deš. rankoje -5b., k. rankoje proks. – 5b., diast. – 3-4b., k.kojoje &#

#8211; 5b., Sausgylių refleksas rankose k>d (+), kojose d>k (+), sunkiai išgaunami. Babinskio simptomas abipus (+). Hypestesia k. rankoj. Meninginių simpt. (-). Atlikti galvos KT dėl galimo reinsulto. Sunkiai vaikšto. Naudojasi alkūniniais ramentais. Esant regėjimo sutrikimams skaito su lupa.

Prognozuojamos sutrikę biosocialinės funkcijos. Nepriklausomai egzistuoti ir garantuoti fiziologinius poreikius, apsitarnauti save. Judėti aplinkoje. Gyventi įprastą gyvenimą. Tenkinti savo profesinius, kultūrinius, religiius ir kitus poreikius. Dalyvauti visuomeniniame gyvenime, bendrauti su aplinkiniais. Išlaikyti socialinį aktyvumą ir savarankiškumą. Dirbti ir/ar užsiimti prasminga veikla.

Sveikatos sutrikimo etiopatogenezė: neritmiška širdies veikla, kurios ytakoje formuojasi trombai, o šie dažniausiai sukelia galvos kraujagyslių užsikimšimą kas ir siejama kaip pagrindine priežastimi, sukėlusia miokardo infarktą.

Gretutinės: aterosklerozinės plokštelės, kurių atplaiša gali būti priežastimi užkimštos kraujagyslės spindžio.

Tirštas kraujas.

FUNKCINĖS BŪKLĖS PAGAL BARTELIO INDEKSĄ

BARTHEL INDEKSAS

Paciento vardas, pavardė, gimimo metai: ..

...S.V..1937m.(75m.amž.).Data: 2013/05/16 (atvykus). Asmens sveikatos istorijos Nr. A13-6475 Diagnozė: I63.5 Smegenų infarktas dėl nepatikslinto smegenų arterijų užsikimšimo.

Valgymas (5)

Savarankiškas ligonis gali pats pavalgyti nuo padėklo ar stalo, kai kas nors paduoda maistą. Jei yra reikalinga, jis privalo sugebėti užsidėti maistą ant pagalbinių prietaisų, susmulkinti maistą, pasinaudoti druska.

Kažkokia pagalba vis dėl to reikalinga (pavyzdžiui, kaip aukščiau minėta, smulkinant maistą).

Visiškas bejėgiškumas.

Judėjimas nuo neįgaliojo vežimėlio į lovą ir atgal (10)

Savarankiškai persėda į neįgaliojo vežimėlį/į lovą ir atgal.

Ligoniui yra reikalinga minimali pagalba, priminimas ar pastebėjimas, kad saugiai būtų at

tliekami visi aukščiau paminėti veiksmai.

Ligonis gali pats atsisėsti, tačiau reikalinga didelė pagalba, lipant iš lovos.

Visiškas bejėgiškumas.

Asmens tualetas (0)

Ligonis gali nusiprausti rankas bei veidą, susišukuoti plaukus, išsivalyti dantis, nusiskusti. Jis gali naudoti bet kokios rūšies barzdos skustuvą, bet privalo sugebėti įdėti į jį peiliuką, pasiimti jį iš stalčiaus ar spintelės.

Visiškas bejėgiškumas.

Pasinaudojimas tualetu (5)

Ligonis gali atsisėsti ar atsikelti nuo klozeto, atsisegti ir užsisegti drabužių sagas, pasinaudoti tualetiniu popieriumi, nesusitepti išmatomis drabužių. Jam yra nereikalinga pagalba. Jei reikia, jis gali naudotis sienoje pritvirtintu strypu ar kitu įtvirtintu daiktu – pasilaikymo atrama. Jei yra būtina, gali pasinaudoti basonu vietoj tualeto, tačiau privalo sugebėti padėti jį ant kėdės, išlipti iš lovos, jį išpilti ir išplauti.

Ligoniui kartais yra reikalinga pagalba arba reikalinga padėti pasinaudoti tualetiniu popieriumi ar prilaikyti drabužius.

Visiškas bejėgiškumas.

Maudymasis (0)

Ligonis gali naudotis vonia ar dušu, arba gali išsimaudyti pirtyje pasinaudodamas plaušine. Jis privalo sugebėti atlikti visus maudymosi veiksmus.

Visiškas bejėgiškumas.

Vaikščiojimas lygiu paviršiumi (10)

Ligonis gali be pagalbos ar priežiūros nueiti mažiausiai 50 metrų. Jis gali naudotis įtvarais (bet ne atrama su ratukais), tačiau privalo juos s

. . .

Ergoterapija. Pacientė mokoma pasirūpinti savimi kasdieninėje veikloje, susitaikyti su liga, pakeitusia jos aktyvumą. Ta

aip pat, dalyvaujant artimiesiems, patariama, kaip jiems derėtų elgtis, kokia jų pagalba būtų tykslinga pacientėskasdieniniame gyvenime. Visa tai padeda pacientei atitrūkti nuo minčių apie ligą, negalią ir įgyti pasitikėjimo savimi. Ergoterapijos dėka lavinami apsitarnavimo įgūdžiai, kairės pusės galūnių funkcijos sutrikimas bei koordinacija.

LITERATŪRA

Pacientės slaugos istorija.

Žigienė K., ,,Reabilitacijos ir fizioterapijos pagrindai“, Kaunas, 2008m.

Kriščiūnas A., ,,Reabilitacija“, Kaunas, 1996m.

Join the Conversation